Autor Wątek: PES 2012 - wszystko o trybie BaL  (Przeczytany 49850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 05, 2011, 16:21:37 »
Grał już ktoś? Koledzy trochę bardziej ogarnięci niż w 2011?
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 05, 2011, 17:07:05 »
gram, niestety obawiam się, że możesz się trochę zawieść nad ogarnięciem się kolegów z drużyny (znowu)

Offline furtak123

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 569
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.06.2009r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 05, 2011, 18:37:53 »
Hmm....

hiszpańska, portugalska, angielska, niemiecka, 2 liga niemiecka (jeżeli masz pesedit.com  patch), włoska i holenderska, czyli 7 lig.
mozna grac 2 lidze?
"Drętwą mową ust nie kalać, wyjść na boisko i zapierdalać"

ale go w domu biją kablem bez przewodowym :D

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 05, 2011, 19:26:39 »
nie

Offline gregory97

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.11.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 05, 2011, 19:37:23 »
Koledzy z zespołu według mnie są ogarnięci dużo bardziej niż w 2011. Potrafią czasem ładnie wysunąć czy zrobić samemu ładną akcje według mnie dużo lepsi niż w poprzedniej części.
Aupa Atleti

77mik77

  • Gość
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 05, 2011, 20:10:32 »

W Fifie 11 spodobał mi się tryb w BaL polegający na poprawie statystyk zawodnika poprzez wykonywanie różnorakich wyzwań. Myślę, że ciekawie byłoby zastosować ten pomysł w PESie. 

Ojej... !!! W życiu! Oby tego nie przejęli od Fify... !!!
Wyzwanie - zagraj 50 podań w meczu... Zamiast sypać bramy, stajesz na swojej połowie i pykasz z kolegami z drużyny..
Nie nie.. Niech tego nie robią.

Offline kcma

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 67
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 30.09.2011r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 07, 2011, 07:04:19 »
Ojej... !!! W życiu! Oby tego nie przejęli od Fify... !!!
Wyzwanie - zagraj 50 podań w meczu... Zamiast sypać bramy, stajesz na swojej połowie i pykasz z kolegami z drużyny..
Nie nie.. Niech tego nie robią.

A jednak Twoje modły nie zostały wysłuchane przez wielkiego Boga "KONAMIsa".
W BaL, (Become a Legend jak i w ML (Master League) dostajemy wyzwania od menedżera/zarządu (w zależności od trybu), za wykonanie których dostajemy jakąś premię, bonus.
Przykładowo w BaL dostajemy wyzwanie aby osiągnąć średnią ocenę za mecz 6.0, lub wyższą.
Jeżeli uda nam się to osiągnąć w nagrodę otrzymamy większe poparcie trenera, co będzie rzutować na tym, że szansa na wyjście w pierwszej jedenastce znacznie wzroście, lub po prostu wyjdziemy w następnym meczu w pierwszym składzie, w zależności od formy innych zawodników w naszej drużynie na pozycji, którą wybraliśmy.
Podobne rozwiązanie jest w ML, gdzie również otrzymujemy wyzwania od menedżera.
Na przykład, zarząd powiadamia nas, abyśmy nie dostali żadnej kartki w najbliższym spotkaniu, za co otrzymamy większe poparcie, a co za tym idzie, nasza pozycja jako szkoleniowca nie będzie zagrożona.
Jest też druga strona medalu, a mianowicie, za nie wykonanie powierzonego nam celu możemy dostać "naganne".
Chociaż na początku przygody, gdzie jesteśmy jeszcze małą zaawansowanym zawodnikiem/szkoleniowcem, większość wyzwań nie posiada kar, lecz te główne, jak utrzymanie się w lidze, czy awans już nie.
Osobiście bardziej podoba mi się rozwiązanie w PESie jeżeli chodzi o wyzwanie. Nie rozwiązano tego w sposób tak jak w FIFE, gdzie co 10 sekund podczas meczu wyskakuje komunikat, że zdobyliśmy jakieś premie. W produkcji KONAMI rozwiązano to w zbalansowany sposób, dzięki czemu wyzwania nie utrudniają nam czerpania przyjemności z gry, a wręcz bardzo ją umilają. A fakt, że możemy je wykonać lub nie, jeszcze bardziej pobudza chęć uzyskania jak najlepszego wyniku w grze.

Trzymając się tematu BaL, muszę dodać, że jest lepszy niż w poprzednich edycjach gry.
Cała otoczka wokół naszego zawodnika, konferencje prasowe, prezentacja zawodnika w nowym klubie, kontakt w szatni z naszym menadżerem, oraz rozmowa, czy to o ostatnim meczu, czy o jego wskazówkach, sprawiają bardzo dobre wrażenie.
Na plus mogę również zaliczyć trochę bardziej zaawansowany tryb tworzenia naszego zawodnika, a dokładnie wprowadzenie typu rozwoju i tak m.in. mamy wybór pomiędzy kilkoma typami: "tank", "finisher", czy "human dynamo". Wybór danego typu kreuje naszego zawodnika. Wybierając np. "tank'a", będziemy posiadać wysokie umiejętności siły i równowagi, a punkty przeznaczone na trening (9) będziemy mogli przypisać innym umiejętnościom.

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 07, 2011, 10:58:36 »

Na plus mogę również zaliczyć trochę bardziej zaawansowany tryb tworzenia naszego zawodnika, a dokładnie wprowadzenie typu rozwoju i tak m.in. mamy wybór pomiędzy kilkoma typami: "tank", "finisher", czy "human dynamo". Wybór danego typu kreuje naszego zawodnika. Wybierając np. "tank'a", będziemy posiadać wysokie umiejętności siły i równowagi, a punkty przeznaczone na trening (9) będziemy mogli przypisać innym umiejętnościom.

Bez przesady to już było w poprzedniej części ! zresztą oprócz tej całej otoczki futbolowej i misji to w tym Balu nic nie ma nowego

Offline pawlik010

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 207
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.07.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 08, 2011, 14:19:39 »
jak wymusić podanie ?

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 08, 2011, 15:34:50 »
A jednak Twoje modły nie zostały wysłuchane przez wielkiego Boga "KONAMIsa".
W BaL, (Become a Legend jak i w ML (Master League) dostajemy wyzwania od menedżera/zarządu (w zależności od trybu), za wykonanie których dostajemy jakąś premię, bonus.
Przykładowo w BaL dostajemy wyzwanie aby osiągnąć średnią ocenę za mecz 6.0, lub wyższą.
Jeżeli uda nam się to osiągnąć w nagrodę otrzymamy większe poparcie trenera, co będzie rzutować na tym, że szansa na wyjście w pierwszej jedenastce znacznie wzroście, lub po prostu wyjdziemy w następnym meczu w pierwszym składzie, w zależności od formy innych zawodników w naszej drużynie na pozycji, którą wybraliśmy.
Podobne rozwiązanie jest w ML, gdzie również otrzymujemy wyzwania od menedżera.
Na przykład, zarząd powiadamia nas, abyśmy nie dostali żadnej kartki w najbliższym spotkaniu, za co otrzymamy większe poparcie, a co za tym idzie, nasza pozycja jako szkoleniowca nie będzie zagrożona.
Jest też druga strona medalu, a mianowicie, za nie wykonanie powierzonego nam celu możemy dostać "naganne".
Chociaż na początku przygody, gdzie jesteśmy jeszcze małą zaawansowanym zawodnikiem/szkoleniowcem, większość wyzwań nie posiada kar, lecz te główne, jak utrzymanie się w lidze, czy awans już nie.
Osobiście bardziej podoba mi się rozwiązanie w PESie jeżeli chodzi o wyzwanie. Nie rozwiązano tego w sposób tak jak w FIFE, gdzie co 10 sekund podczas meczu wyskakuje komunikat, że zdobyliśmy jakieś premie. W produkcji KONAMI rozwiązano to w zbalansowany sposób, dzięki czemu wyzwania nie utrudniają nam czerpania przyjemności z gry, a wręcz bardzo ją umilają. A fakt, że możemy je wykonać lub nie, jeszcze bardziej pobudza chęć uzyskania jak najlepszego wyniku w grze.

Trzymając się tematu BaL, muszę dodać, że jest lepszy niż w poprzednich edycjach gry.
Cała otoczka wokół naszego zawodnika, konferencje prasowe, prezentacja zawodnika w nowym klubie, kontakt w szatni z naszym menadżerem, oraz rozmowa, czy to o ostatnim meczu, czy o jego wskazówkach, sprawiają bardzo dobre wrażenie.
Na plus mogę również zaliczyć trochę bardziej zaawansowany tryb tworzenia naszego zawodnika, a dokładnie wprowadzenie typu rozwoju i tak m.in. mamy wybór pomiędzy kilkoma typami: "tank", "finisher", czy "human dynamo". Wybór danego typu kreuje naszego zawodnika. Wybierając np. "tank'a", będziemy posiadać wysokie umiejętności siły i równowagi, a punkty przeznaczone na trening (9) będziemy mogli przypisać innym umiejętnościom.

ale jest to ocena, liczba strzałów... a nie przejmij piłkę, podaj, zrób wślizg a drobna różnica jest:P

a co do tego co mnie boli to... brak możliwości treningu kart;/ szkoda trochę... szkoda że nie połączyli BaL z "Trening Challenge"... no trudno:) gameplay na pewno lepszy aniżeli te z poprzednich lat, dużo lepiej koledzy myślą ale... troszke brakuje opcji w przerwach między meczami... szkoda też że nie ma meczu przed rozpoczęciem kariery, a potem wyboru ligi w której byś chciał grać... ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony mimo wszystko tym że koledzy nareszcie potrafią wystawić nie tylko górą^^
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 08, 2011, 15:41:36 »
jak wymusić podanie ?
2x RT?
" border="0" border="0

Offline pawlik010

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 207
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.07.2010r.
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 08, 2011, 16:40:10 »
2x RT?
thx

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: BaL w PES 2012
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 13, 2011, 10:47:17 »
Nie wiem czy było w PES 2011, ale w 12 po zdobyciu opaski kapitana można poprosić kolegę z drużyny o pressing na rywalu. Naciskamy strzał gdy nasza drużyna nie posiada piłki.

Offline THE-MOST-BLUNTED

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2011r.
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 13, 2011, 14:09:52 »
Jutro otrzymam swój egzemplarz prosto po premierze i opisze wrażenia.

Na prawdę nie ma nikogo na tym forum, kto ma zajawkę grać w kilku chłopa w jednej drużynie i kopać tyłki innym lamusom ?

PS3 oczywiście

Offline MrCookies

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.07.2011r.
  • "Zapamiętaj synu mój, cały Madryt bierz na ch*j"
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 15, 2011, 21:30:08 »
Czasami nachodzi mnie chęć grania w BAL'a ale to mija się z celem. Gram cały mecz dobrze, strzelam gola i nagle trener mnie zdejmuje. A PES ma tak, że  nasi koledzy są totalnymi drewniakami i nagle z wyniku 1:0 dla mojej drużyny jest remis lub 1:2.... W tym momencie monitor wylatuje przez okno. Kamera Player też oka nie cieszy. Co tu mówić w fifie BAL (be a pro chyba :p) jest 100 razy lepszy niż w kopance od KONAMI


Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 16, 2011, 09:47:36 »
Ja strzeliłem gola na remis i dostałem 5.5. Nie ma to jak uratować spotkanie, co nie? A co do tego, że cię trener zmienia, to po prostu o ciebie dba, zagrałeś dobrze, gol - niech inni popracują, ty odpocznij. Ale często jest tak, że trener zdejmuje cię w "fazie", kiedy cała drużyna gra koncertowo i naciskają na rywala.

Offline MrCookies

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.07.2011r.
  • "Zapamiętaj synu mój, cały Madryt bierz na ch*j"
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 16, 2011, 12:22:07 »
Ja strzeliłem gola na remis i dostałem 5.5. Nie ma to jak uratować spotkanie, co nie? A co do tego, że cię trener zmienia, to po prostu o ciebie dba, zagrałeś dobrze, gol - niech inni popracują, ty odpocznij. Ale często jest tak, że trener zdejmuje cię w "fazie", kiedy cała drużyna gra koncertowo i naciskają na rywala.
No, ale zazwyczaj jestem najlepszy w drużynie... kiedy jest mecz np. z Almerią to mam się pokazać, ale jak z Realem czy Sevillą to mówi abym odpoczął... To się mija z celem. Jedyny plus BAL'a to ładne bramki. Dla mnie KONAMI musi popracować nad bramkarzami, którzy w tej odsłonie są wyjątkowymi kalekami... Typek strzela z 30 metrów po ziemi w lewy róg  (nie ma rykoszetu) ,a mój bramkarz rzuca się w lewy.. No to już lekka przesada


Offline osioł123

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2011r.
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 16, 2011, 12:40:06 »
Witam! Mi ogólnie, żeby nie te cholerne licencje PES ideał... FIFA to ździerstwo. Pamiętam ostatnią dobrą jej wersję... 08. PES'a ściągnąłem rok temu jak po jakiś... No 3 tygodniach 11 znudziło mi się totalnie... W PESie trzeba myśleć, umieć sobie radzić - w FIFIE tego nie ma. Z góry wiadomo że i tak wygrasz, a tu... I to mi się podoba! Byle tylko pojawił się dobry patch na jakimś ludzkim serwerze, albo żeby nie miał błędów xD
Boixos Nois, Ique Hijo Puta Sois!

Abismail

  • Gość
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 16, 2011, 16:07:39 »
No, ale zazwyczaj jestem najlepszy w drużynie... kiedy jest mecz np. z Almerią to mam się pokazać, ale jak z Realem czy Sevillą to mówi abym odpoczął... To się mija z celem. Jedyny plus BAL'a to ładne bramki. Dla mnie KONAMI musi popracować nad bramkarzami, którzy w tej odsłonie są wyjątkowymi kalekami... Typek strzela z 30 metrów po ziemi w lewy róg  (nie ma rykoszetu) ,a mój bramkarz rzuca się w lewy.. No to już lekka przesada

No dokładnie. Gram półfinał Euro 2012 i Ronaldo strzelił mojemu bramkarzowi zwycięskiego gola z 35 m z wolnego....

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 16, 2011, 22:20:52 »
Czy ktoś wie, dlaczego na koszulce mojego piłkarza w BAL nie ma nazwiska?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012 - wszystko o trybie BaL
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 16, 2011, 22:20:52 »