Autor Wątek: PES 2012 - taktyka  (Przeczytany 33765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2011, 22:27:41 »
dobra dobra pier*ol dalej włacz sobie pes11 i zobacz to na własne oczy jak to jest pokazne na grafice ktorej niestey nie ma w 12. elo
" border="0" border="0

Offline milanista23

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2011r.
    • Porady i wskazówki windows
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2011, 22:50:49 »
dobra dobra pier*ol dalej włacz sobie pes11 i zobacz to na własne oczy jak to jest pokazne na grafice ktorej niestey nie ma w 12. elo
Co mnie interesuje PES 2011?? To jest dział dotyczący PES-a 2012
Włącz jedno i drugie ustawienie na maksa i sobie zobacz co daje i jak się zachowują twoi obrońcy, pomocnicy.

Zwartość wide:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Jak wyraźnie widać moja(białe kropki) defensywa przy zastosowaniu Wide na max jest ostro rozrzucona. Boczni pilnują skrzydeł, środkowi defensorzy wspierają ich i także pilnują środka.

Zwartość narrow:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Moi obrońcy pilnują(białe kropki) środka boiska pozostawiając wolne skrzydła.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 22:57:39 wysłana przez milanista23 »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2011, 23:13:35 »
co Cie interesuje pes11...? To ze wszystko w nim zwiazne z taktyka jest w 12 a nawet lepiej bo tam można dokładnie zobaczyć o co chodzi w danej taktyce! i nie pisz nastepnego postu zanim nie odpalisz 11 i tego nie zobczysz bo Ci nie odp, 80% moich postow na tym forum to moja wiedza na temat PESa dzieki ktorej pomagam rowz problemy użytkownikom i nigdy czegos nie mowie jak nie mam o tym pojecia.
" border="0" border="0

Offline milanista23

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2011r.
    • Porady i wskazówki windows
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2011, 23:22:18 »
co Cie interesuje pes11...? To ze wszystko w nim zwiazne z taktyka jest w 12 a nawet lepiej bo tam można dokładnie zobaczyć o co chodzi w danej taktyce! i nie pisz nastepnego postu zanim nie odpalisz 11 i tego nie zobczysz bo Ci nie odp, 80% moich postow na tym forum to moja wiedza na temat PESa dzieki ktorej pomagam rowz problemy użytkownikom i nigdy czegos nie mowie jak nie mam o tym pojecia.

Co ma lista postów do ogrania?? Moja liczba postów pokazuje, że wolę grać niż nawijać o tym o czym nie mam pojęcia. U ciebie widzę na odwrót. Mnie interesuje jak zawodnicy zachowują się po zastosowaniu danej formacji a nie co animacja z 2011 pokazuje. A jak się zachowują i realizują założenia taktyczne to już pokazałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 23:26:49 wysłana przez milanista23 »

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2011, 09:16:06 »
Mówisz masz.
Player Support: Wsparcie zawodników, Możliwe ustawienia to Defensive, Ofensive, Balanced. Przy ustawieniu na defensive zespół wspiera działania defensywne czytaj pomocnicy i napadziory pomagają w bronieniu brami. Odwrotnie w drugą stronę, obrońcy włączają się do akcji ofensywnych min. Milan, Juve. Świetnie się sprawdza te ustawienie kiedy mamy zawodników z umiejętnością early cross, czyli pierwszym podaniem do przodu, często z pominięciem 2 lini. Balanced zrównoważony system wsparcia, obrońcy napadziorom, napadziory defensorom.

Support Range - czyli zakres wsparcia. Szeroki, Wąski i Średni. Tym suwaczkiem manipulujesz do jakiego stopnia mają wspierać zawodnicy ustawienia Player Support. Jeżeli ustawimy max przy defensive to nawet lis pola karnego będzie latał na własne pole karne, co oczywiście odbije się na możliwości szybkiego wyprowadzenia kontry. Nie będzie komu zwyczajnie podać. Jeżeli Szerokie będzie wsparcie dla Ataku wtedy nietrudno o dziurę w obronie i pozostawienie napastnika drużyny przeciwnej bez opieki.

Position Switch - Zmiana pozycji. Nigdy, Okazjonalnie, Często. Ustawienie bliżej parametru Nigdy świetnie się sprawdza jeżeli korzystamy z pozycyjnego stylu gry, obrońcy pilnują przedpola. Okazjonalnie, świetnie się sprawdza jeżeli gramy kombinacyjną piłkę i lubimy zaskoczyć rywala który będzie się spodziewał podania do Messiego na lewe skrzydło a podanie pójdzie na prawe. Świetnie się sprawdza także w szukaniu gry. Często, te ustawienie się przyda w meczu w którym przeciwnik ustawił krycie indywidalne. Świetnie potrafi to rozrzedzić wtedy obronę rywala i stworzyć nam dogodną sytuację bramkową. Jeżeli jednak naszego messiego pilnuje dobry obrońca to nawet to nie pomoże mu zgubić ogona, ale nieźle namiesza w obronie.

Atacking style - Kierunek ataku - Mieszane, Skrzydłami, Środkiem. Ustawiamy tutaj nasz styl ofensywny, jeżeli mamy świetnych skrzydłowych to OutWide, Jeśli oprócz skrzydłowych mamy dobrego rozgrywającego to świetnie się sprawdzi Mieszany styl, podania będą szły na skrzydło lub środkiem do napastników. Środkiem to już można się domyślić o co chodzi.

Pressing - czyli nękanie rywala. Ustawione na max sprawia że nasi napastnicy walczą o piłkę już na połowie rywala. Minimum obrońcy grają pozycyjnie dając możliwość do strzału dystansu. Ustawienie dobre na słabsze drużyny. Należy wziąć pod uwagę, że im wyższe ustawienie pressingu tym szybciej nasi piłkarze tracą kondycję i sily witalne w trakcie meczu.

Defensive Line - Wysokość naszej lini obrony. Jeżeli gramy na offside dobrze jest ustawić tą wartość na High. Jednak należy uważać, przy zbyt wolnym jednym obrońcy zamiast pułapki ofsajdowej napastnik drużyny przeciwnej dostanie ładną piłkę sam na sam. Dobre dla mocnych zespołów. Cofnięta linia obrony doskonale sprawdza się kiedy mamy dobrych stoperów nie mających problemów z odbiorem piłki. Nesta, Puyol.

Compactness - Zwartość, odpowiada za styl podań. Ustawienie tej opcji na wide powoduje, że gra będzie się toczyć długimi podaniami, mniej precyzyjne. Opcja dobra dla mocnych zespołów. Jeżeli ustawimy Narrow czyli wąsko wtedy rozgrywanie krótkimi podaniami które są dokładniejsze i trudniej o stratę piłki. Dla słabszych drużyn.

To byłoby wszystko. Jak coś to dopiszę jeszcze ;)


Dziękuje bardzo - super pomoc, o to mi właśnie chodziło

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2011, 09:18:00 »
Support Range to chyba chodzi o to jak blisko są siebie zawodnicy przy graczu przy piłce jeżeli lubisz grać szybko, krótko piłą dajesz narrow jeżeli szeroko wide

Compactness - Zwartość nie chodzi o styl podan tylko o Zwartość naszych zawodników podczas krycia czy mają w kilku doskoczyć do zawodnika przy piłce, czy jeżeli ustawiamy na Wide być od niego z dala. W ogóle to jak opisałeś że granie dł podaniami jest dla mocnych zespołow a krótkimi dla słabszych jest smieszne jezeli ktos potrafi dobrze grać i takimi i takimi sobie poradzi ;)


Hm.. jeżeli damy Compactness na Wide to jaki to ma sens aby nasz zawodnik byl daleko od atakującego? albo źle zrozumiałem

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2011, 09:20:37 »
Nie no :D Rozegrałem w tym PES-ie już 400 meczy. W poprzednich edycjach jeszcze więcej. Pewnie niedługo rzucisz bzdurę typu: "Mark Setting" - to są chyba ustawienia markowania strzałów. Litości panie, wstydu se oszczędź. A te twoje Compactness pewnie wymyśliłeś od "zwarty i gotowy"? Włącz sobie mecz i patrz idź obrońcą z piłką i patrz jak blisko tego obrońcy z piłką krążą twoi piłkarze? Przy małych ustawieniach na odległość krótkiego podania się posuwają obok obrońcy z piłką. Te ustawienia można także wykorzystać do regulacji defensywy, jeżeli ustawimy zwartość na wąską wtedy nasza defensywa skupi się bliżej siebie przez co łatwiej zatrzymać będzie ataki środkiem.
 
Proszę REJESTRACJA lub LOGOWANIE


hm.. to wydaje mi się sensowne:) rzeczywiście czasami można ustawić linię obrony szeroko lub blisko siebie

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2011, 09:25:05 »
Tak swoją drogą to chyba nie da się ustawić jednej dobrej taktyki którą mógłbym wykorzystywać do każdego meczu, trzeba chyba ją dostosowywać do drużyny przeciwnika prawda?

Kiedyś w starszych wersjach PES-a miałem swoje ulubione ustawienie które zawsze stosowałem beż względu na drużynę któą grałem, teraz to chyba nie ma sensu

Jakie jest wasze zdanie?

Offline extremedude

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.11.2011r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 23, 2011, 10:16:45 »
Tak swoją drogą to chyba nie da się ustawić jednej dobrej taktyki którą mógłbym wykorzystywać do każdego meczu, trzeba chyba ją dostosowywać do drużyny przeciwnika prawda?

Kiedyś w starszych wersjach PES-a miałem swoje ulubione ustawienie które zawsze stosowałem beż względu na drużynę któą grałem, teraz to chyba nie ma sensu

Jakie jest wasze zdanie?
Ja stosuje zawsze dwa ustawienia, jakoś nie widzi mi się granie na standardowych, do których nie jestem przyzwyczajony.
Jednak pes09 i 10 zrobił swoje czyt. Nauczył tworzenia własnych ustawień, które później dostosowujesz do danej części pesa :)

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 23, 2011, 13:45:20 »
Tak swoją drogą to chyba nie da się ustawić jednej dobrej taktyki którą mógłbym wykorzystywać do każdego meczu, trzeba chyba ją dostosowywać do drużyny przeciwnika prawda?
Kiedyś w starszych wersjach PES-a miałem swoje ulubione ustawienie które zawsze stosowałem beż względu na drużynę któą grałem, teraz to chyba nie ma sensu
Jakie jest wasze zdanie?
masz miejsca na 4 Taktyki/Ustawienia w Planie Gry do tego jeszcze dochodzą 3 Strategie mozesz miedzy kazdą z 4 Taktyk i 3 Strategi przełączać sie w meczu w zależności od sytuacji - od stylu gry przeciwnika Select+B - przełączasz miedzy 4 Taktyki/Ustawienia, Select+A,X,Y - przełączasz miedze 3 dostępne Strategie (do wyboru - Zmiana Skrzydła, Pułapka Ofsajdowa, Włączający się Środkowy Obrońca)
Hm.. jeżeli damy Compactness na Wide to jaki to ma sens aby nasz zawodnik byl daleko od atakującego? albo źle zrozumiałem
Nie pytaj sie mnie!!! Jeżeli Kolega wyżej nie potrafi ruszyć dupy i włączyć PES'a 11 w którym jest pokazane czarno na białym to o czym mówię! to co mam jeszcze zrobić w celu potwerdzenia moich słów...??!!! ::) :D Ale oczywiście On wie lepiej że ja to sobie wymysliłem jak powiedział nie mam o PES'ie zadnego pojecia nie gram w niego w ogóle
Co ma lista postów do ogrania?? Moja liczba postów pokazuje, że wolę grać niż nawijać o tym o czym nie mam pojęcia. U ciebie widzę na odwrót. Mnie interesuje jak zawodnicy zachowują się po zastosowaniu danej formacji a nie co animacja z 2011 pokazuje. A jak się zachowują i realizują założenia taktyczne to już pokazałem.
Naucz czytać się dokładnie nie mów czegoś czego nie powiedziałeś ;) Powiedziałem że większość moich postów to moja wiedza na temat PES'a która pomogła tu wielu ludziom A jeżeli dalej bd głupio o mnie pisał to zaraz je przeglądne i wyśle CI PW z dowodami. Ty mi mówisz co Cie interesuje animacja z 11 to ja Ci powiem co mnie interesują Twoje screeny jesteś taki strasznie chop siup a wydaje Ci się że PES12 to zupełnie nowa gra nie mająca nic wspólnego z 11 normalnie wszystko sie zmieniło...!!! ::) Ale Ty nie chcesz nawet luknąć bo boisz się że wyjdzie na moje.. Oczywiście ja pracuję w KONAMI i robiłem taką a nie inną animację mającą niby na celu pokazanie założenia Taktyki Compactness
" border="0" border="0

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2011, 15:05:25 »
Co mnie interesuje PES 2011?? To jest dział dotyczący PES-a 2012
Sorry, że się wtrącam, ale to co tutaj czytam jest śmieszne.
PES 2011 powinien Cię interesować i to bardzo mocno, bo to w nim wprowadzono te nowości typu: pełna kontrola nad zawodnikiem. (360 stopni) W poprzedniej wersji wszystko graficznie jest pokazane w gameplan, w PES 12 to usunęli, a to błąd. Mógłbyś zobaczyć, że się jednak mylisz.

Cytuj
Nie no :D Rozegrałem w tym PES-ie już 400 meczy.
Naprawdę.. jest się czym chwalić, to pokazuje co w życiu robisz najlepiej.

Cytuj
Moja liczba postów pokazuje, że wolę grać niż nawijać o tym o czym nie mam pojęcia.
Czytaj up.
Artur co najmniej próbuje komuś pomóc, nie zawsze jego stwierdzenia mogą być trafne, każdy ma prawo do błędu.

fisher1981 - ogarnij.. wiesz co to kur** opcja modyfikuj? (sorry, ale irytują mnie tacy ludzie, zwłaszcza, że wychodzą z tego bez kary)
Wtrąciłem się może niepotrzebnie, ale chyba każdy się już do tego przyzwyczaił.

Offline milanista23

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2011r.
    • Porady i wskazówki windows
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 23, 2011, 18:27:21 »
Tak swoją drogą to chyba nie da się ustawić jednej dobrej taktyki którą mógłbym wykorzystywać do każdego meczu, trzeba chyba ją dostosowywać do drużyny przeciwnika prawda?

Kiedyś w starszych wersjach PES-a miałem swoje ulubione ustawienie które zawsze stosowałem beż względu na drużynę któą grałem, teraz to chyba nie ma sensu

Jakie jest wasze zdanie?
Witaj, taktykę ustawiasz pod konkretnego przeciwnika, nie da się grać ciągle jedną taktyką. Jeżeli interesuje cię szersze spektrum zagadnień taktycznych polecam tą stronkę. Artykuł eksperta od ram taktycznych ;)

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

A tu prosze link do compactness. <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Czyli to co mowilem obrona rozchodzi sie na boki przy wide, pilnujac skrzydel. Narrow - gracze blisko siebie. Nigdzie nie widać zeby kuleczki doskakiwaly i odbierały piłkę w tym filmiku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 19:19:57 wysłana przez milanista23 »

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2011, 22:37:15 »
Sorry, że się wtrącam, ale to co tutaj czytam jest śmieszne.
PES 2011 powinien Cię interesować i to bardzo mocno, bo to w nim wprowadzono te nowości typu: pełna kontrola nad zawodnikiem. (360 stopni) W poprzedniej wersji wszystko graficznie jest pokazane w gameplan, w PES 12 to usunęli, a to błąd. Mógłbyś zobaczyć, że się jednak mylisz.
Naprawdę.. jest się czym chwalić, to pokazuje co w życiu robisz najlepiej.
Czytaj up.
Artur co najmniej próbuje komuś pomóc, nie zawsze jego stwierdzenia mogą być trafne, każdy ma prawo do błędu.

fisher1981 - ogarnij.. wiesz co to kur** opcja modyfikuj? (sorry, ale irytują mnie tacy ludzie, zwłaszcza, że wychodzą z tego bez kary)
Wtrąciłem się może niepotrzebnie, ale chyba każdy się już do tego przyzwyczaił.


bez kary? masz dobrze narąbane w tej główce

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2011, 22:37:56 »
Witaj, taktykę ustawiasz pod konkretnego przeciwnika, nie da się grać ciągle jedną taktyką. Jeżeli interesuje cię szersze spektrum zagadnień taktycznych polecam tą stronkę. Artykuł eksperta od ram taktycznych ;)

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

A tu prosze link do compactness. <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Czyli to co mowilem obrona rozchodzi sie na boki przy wide, pilnujac skrzydel. Narrow - gracze blisko siebie. Nigdzie nie widać zeby kuleczki doskakiwaly i odbierały piłkę w tym filmiku.

wielkie dzięki za pomoc:)

Offline szewczenko7

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2011r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2012, 15:35:30 »
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=01b47ca02c5ad4c9ba003207bff15e0f&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
Prosze bardzo nie ma lepszego filmiku. :-)

Offline Blues Fan

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 09.01.2012r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2012, 14:17:48 »
co do tematu przypomniało mi się jak pierwszy raz grałem w pes (poziom top player albo jego odpowiednik w 8) 08  grałem długim podanie do skrzydła długi rajd wejście  po lini w pole karne  podanie troszkę przed pole karne i strzał a w obronie próbowałem kosić ile się da
było wtedy 5-4 dla mnie ale dostałem 2 czerwone
&quot; border=&quot;" border="0

To Blues Fan, tego nie ogarniesz ... - Hose444

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 20, 2012, 13:30:46 »
Ciekawi mnie bardzo ważny ale mało poruszany temat na tym forum.

Jak sądzicie jaka formacja jest odpowiednia w odpowiedzi na poszczegolne style gry

Possiesion game
Quick Counter
Long Ball

Tak samo co sadzicie o dolaczaniu sie obroncow.
Wolicie skrzydla dolaczac? czy CB? i dlaczego?
Czy lepiej Cb i jedno skrzydlo?
Co z dziurami w obronie?

Ciekawią mnie wasze opinie.

Offline olmajti

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 559
  • Dostał Piw: 29
  • Na forum od: 28.09.2011r.
  • Who dares, wins!
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 20, 2012, 15:50:27 »
Ciekawi mnie bardzo ważny ale mało poruszany temat na tym forum.

Jak sądzicie jaka formacja jest odpowiednia w odpowiedzi na poszczegolne style gry

Possiesion game
Quick Counter
Long Ball

Tak samo co sadzicie o dolaczaniu sie obroncow.
Wolicie skrzydla dolaczac? czy CB? i dlaczego?
Czy lepiej Cb i jedno skrzydlo?
Co z dziurami w obronie?

Ciekawią mnie wasze opinie.
gram bardzo dużo 'z kwadrata' więc i dużo kombinuje.
 
w zasadzie to formacje ustawiam pod team a do tego dostosowuje styl gry.

w zależności od predyspozycji ofensywnych graczy ustawiam formacje. do Long Ball ustawiam drużyne kiedy ma CF o gabarytach czołga który ściąga wszystkie górne piłki, także 4-3-3 spisuje się dobrze ale w tedy CF jest u mnie cofnięty na SS. Quick counter jeśli używam to tylko w tedy kiedy przeciwnik ma przewage i jeśli mam polnego popier***acza który wyprzedzi obrońców w tedy formacja 4-4-1-1. w zależności od możliwości skrzydłowych czasami używam klasycznego 4-4-2 albo 3-2-3-2 (chciałbym zaznaczyć przy okazji że cholernie mnie wk***iło usunięcie z gry pozycji WB) z tym że mam bocznych przesuniętych bardziej do przodu przy LB. przy QC w zasadnie nie spisują się formacje z tylko jednym CF, SS się za bardzo cofa i nic z tego nie wychodzi bo bardzo rzadko zdąży dołączyć do ataku.

Possesion Game... hmmm.... uwarunkowane jeśli już to brakiem dobrych napastników najczęściej na formacji 4-4-1-1 z conajmniej jednym defensywnym. staram się uruchomić bocznych obrońców a wtedy defensywny cofnie się do obrony( najlepiej gdyby miał 'Anchor Man' albo 'Enforcer'). czasami też próbuje z 3-2-3-2 ale w tedy obowiązkowo Sweeper który rozprowadza piłkę po odbiorze i  skrzydłowi bardziej cofnięci. jeśli SW wyjdzie za daleko w pole to przy ewentualnym przechwyceniu będzie kryty przez bocznych.

to są warianty które często stosuje. jeśli boisz się o dziury w obronie kombinuj z kryciem. jeśli maż w miare dobrego obrońce to sobie poradzi
'To fall doesn't mean to lose. To lose is to fall and not stand up'

Offline Sting

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2009r.
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2012, 10:07:07 »
Wie ktoś czym się zmienia w czasie meczu poziom ATAK/OBRONA ? gram padem ps2
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 10:13:24 wysłana przez Sting »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2012, 15:30:55 »
nie jestem pewny ale chyba R2 i strzalka do gory lub do dolu ale nie mowie ze na pewno.. ;)
" border="0" border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012 - taktyka
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2012, 15:30:55 »