Autor Wątek: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!  (Przeczytany 7037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2012, 23:57:39 »
W lidze gramy zespołami ulubionymi :) Jesteś fanem Barcy, graj nimi choćby Ci wykluczyli pierwszą jedenastkę. Real wcale takiej super ławki nie ma, wykluczysz Ronaldo i Higuaina i zostaje jeden Benzema na szpicy a w Barsie masz zawsze w obwodzie nawet pomocników mogących grać jako napastnicy.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2012, 09:31:40 »
extreme - staramy się jak widzisz co sezon zwiększać liczbę zawieszeń - ale często się nie da bo niektórzy z Was to potworni kombinatorzy i psujecie specjalnie zabawe innym.

Ot przytocze Ci przykład, gdzie jeden z graczy uparł się i zawiesza w Barcelonie 3 obrońców - Pique, Puyol i Alves - i co w takiej sytuacji?? Żaden z klubów w PESie nie ma aż takiej ławki aby mieć 6 równie mocnych obrońców ;]

Wychodzi na to, że trzeba albo odgórnie napisać, którzy piłkarze są zabronieni albo pisać "regulamin wykluczania zawodników" - a w tym momencie radość z gry i fajnej ligi idzie się po prostu je**ć. Bo nawet tak prostą rzecz potraficie skomplikować.

Więc pretensje trzeba mieć do graczy :/ że nie potrafią grać dla przyjemności tylko liczy się tylko i wyłącznie WYGRANE.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2012, 09:36:25 »
Van Persi ,Arshavin,Henry,Gervinho to drewna ??

tak bo grałem nimi 2 sezony i w tym pesie są "straszni"

Offline extremedude

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.11.2011r.
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2012, 11:43:15 »
extreme - staramy się jak widzisz co sezon zwiększać liczbę zawieszeń - ale często się nie da bo niektórzy z Was to potworni kombinatorzy i psujecie specjalnie zabawe innym.

Ot przytocze Ci przykład, gdzie jeden z graczy uparł się i zawiesza w Barcelonie 3 obrońców - Pique, Puyol i Alves - i co w takiej sytuacji?? Żaden z klubów w PESie nie ma aż takiej ławki aby mieć 6 równie mocnych obrońców ;]

Wychodzi na to, że trzeba albo odgórnie napisać, którzy piłkarze są zabronieni albo pisać "regulamin wykluczania zawodników" - a w tym momencie radość z gry i fajnej ligi idzie się po prostu je**ć. Bo nawet tak prostą rzecz potraficie skomplikować.

Więc pretensje trzeba mieć do graczy :/ że nie potrafią grać dla przyjemności tylko liczy się tylko i wyłącznie WYGRANE.
Nie uogólniaj proszę Cię. Mówisz jakby wszyscy psuli zabawę a tak nie jest. Sam informowałem graczy jak zapomnieli, aby wykluczyć zawodnika. Taki Rozal w pierwszym sezonie grał jakaś kiepską drużyną, pomimo samych "Barcelon" I "Real-ow" w 1 lidze.
Sporo ludzi gra dla zabawy, ja jednak potwierdzam, że mi o samą zabawę mi nie chodziło. Wiadomo, że chciało się wygrywać, ale to nie oznaczało psucia zabawy innym, jedno drugiego nie wyklucza. Nie po to grałem w pierwszej lidze, żeby przegrywać. Niestety podczas rundy rewanżowej nie miałem już tyle czasu na granie i sobie odpuściłem, ale tak bywa.
Jednak trochę odszedłem od tematu :) Wracając do niego, za dużo drużyn z wykluczeniami, sięgającymi powyżej jednego gracza nie ma .
Nie widzę, więc problemu sprawdzić kto ma ilu napastników, pomocników, obrońców i może także bramkarzy. Następnie na podstawie tego zbudować ilość możliwości wyrzucania graczy z danej formacji. Wiadomo jednak, że niektórzy zawodnicy potrafią grać na paru pozycjach, dlatego liczyłoby się zawodnika na podstawie największej ilości punktów na danej pozycji. Jeśli np. P.Kowalski ma 65 na pozycji ofensywnego pomocnika i 71 jako napastnik, jest napastnikiem. Wiem, że trochę czasu by to zajęło, jednak znaleźliby się ludzie chętni do sprawdzania takowych informacji, szczególnie, że jak już wcześniej napomknąłem wielu drużyn z wykluczeniami więcej niż jeden nie ma.

W lidze gramy zespołami ulubionymi :) Jesteś fanem Barcy, graj nimi choćby Ci wykluczyli pierwszą jedenastkę. Real wcale takiej super ławki nie ma, wykluczysz Ronaldo i Higuaina i zostaje jeden Benzema na szpicy a w Barsie masz zawsze w obwodzie nawet pomocników mogących grać jako napastnicy.
Nie jestem fanem Barcy i zakończyłem moją karierę na pierwszym sezonie.


Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2012, 11:59:01 »
zasady były znane przed sezonem, każdy mógł wybrać dowolną drużynę. A teraz ciągle w kolo to samo. Jak ktoś wybrać Barce to wiedzial, ze beda mu wykluczać 3 obronców

Offline ElPolaco

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2009r.
  • BARCA!!!
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2012, 12:10:10 »
Jeden fakt jest zastanawiający. Po pierwszym sezonie Pes 2012 w którym wziąłem udział (Był bardzo udany i ogólnie przyjazny jeśli chodzi o graczy, byłem mile zaskoczony),  zostały dodane nowe zasady co do wykluczeń. Ogólny zamysł tejże nowej zasady miał zniechęcić graczy do wybierania najlepszych drużyn a zarazem zachęcić do brania słabszych.  W mojej opinii poskutkowało to tylko, za przeproszeniem "****aniem" Barcelony. Real Madryt ze swoją ławką rezerwowych powinien być na równi z wykluczeniami (a może i mieć o jedno więcej) jak Barcelona.
Jednak jedyne co wynikło z nowych ustępstw dla graczy, którzy wolą grać słabszymi drużynami to przerzucenie się ludzi na Real, City itd.
Jeśli chcecie się już "upodobnić" do pessuperleague (w której brałem udział w pes09 :)), to zróbcie to porządnie.

Ja mam podobne zdanie :)
Uważam że Real także powinien mieć 3 wykluczenia zaś City 2, jednak Real maksymalnie jednego napastnika (czyli np. wykluczasz Ronaldo a Benzemy i Higuaina już nie możesz )
Akurat dobrze że jest takie zróżnicowanie wykluczeń w 3 sezonie ale City dostało za mało. Zresztą zobaczcie ile ludzi gra Manchesterami City w tym sezonie. Nie wierze, że to ich ulubiona drużyna
Visca El Barca!

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2012, 12:11:23 »
2 Polaków -  3 zdania :)

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2012, 12:56:53 »
extremedude jeśli masz takie zdanie to nie ma sprawy - zrób takie zestawienie na które zejdzie Ci pewnie parę tygodni a potem wrzucimy to w ankiete w której odpowie Ci 3-4 osoby i ja zatwierdzimy Twój pomysł to 20 osób na forum napisze, że jest on głupi bo.... jest głupi ;]

Problem w tym że narzekać to każdy potrafi, a wymyśleć i przepchnąć nowy pomysł to nie ma nikogo chętnego.

Poza tym takie liczenie który zespół ma ilu napastników, pomocników to nie ma najmniejszego sensu. Ja gram 1 napastnikiem a 5 pomocnikami. A inny gracz gra 3 napastnikami i 3 pomocnikami. To co proponujesz to najlepiej jakby każdy grał ustawieniem 4-4-2. A gdzie wolność wyboru?? Piłka nożna to właśnie coś takiego fajnego, że 10 graczy ustawia tę samą drużynę na 10 różnych sposobów. Mamy im zabrać tę możliwość???

To na czas grać nie wolno, faulować nie wolno, podawać do bramkarza nie wolno - a teraz nie wolno grać na 3 napastników?? Nie widzisz do jakiego bezsensu to doprowadza??

Naszym celem w zawieszeniach jest wyłącznie wyeliminowanie graczy BOTÓW.

Offline extremedude

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.11.2011r.
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2012, 13:28:29 »
Poza tym takie liczenie który zespół ma ilu napastników, pomocników to nie ma najmniejszego sensu. Ja gram 1 napastnikiem a 5 pomocnikami. A inny gracz gra 3 napastnikami i 3 pomocnikami. To co proponujesz to najlepiej jakby każdy grał ustawieniem 4-4-2. A gdzie wolność wyboru?? Piłka nożna to właśnie coś takiego fajnego, że 10 graczy ustawia tę samą drużynę na 10 różnych sposobów. Mamy im zabrać tę możliwość???
Byłaby to tylko odgórna granica z jakiej drużyny ilu z danej formacji możesz się pozbyć. Taka zasada nie narzuca Ci przecież stylu gry, nigdy nie wiesz z jakiej formacji kogo ktoś ci wyrzuci. W tym momencie ktoś może zlikwidować Ci cały atak, bądź wykosić obronę, przy ograniczeniach nie będzie mógł już tak zrobić, będzie musiał wybrać między formacjami. Likwidowanie zawodników się zbalansuje.

Naszym celem w zawieszeniach jest wyłącznie wyeliminowanie graczy BOTÓW.
To gracz powinien wybierać kogo chce pozbyć się z drużyny przeciwnej. Wiadomo, że pozbędzie się botów, jednak nie zmienia to faktu, że dążenie do likwidacji większości szybkich dryblerów tylko zmieni tą grę w fife, dlatego powinno być to wybalansowane formacjami.

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2012, 13:36:56 »
O czym my tu w ogóle rozmawiamy :) można wykluczyć maks 2 zawodników z ataku. Tylko naprawdę frajerki będą eliminować po chamsku 3 obrońców no ale to ich wybór. Jak wyeliminujesz z takiej Barsy Ville i Messiego to i tak masz kim tam grać (Sanchez, Pedro, nawet Fabregas na CF). Gdy teraz mi eliminują Drogbę, to gram Torresem który ani za szybki ani za zwinny nie jest. Do tego w 60 minucie już mu kondycja siada i muszę wpuszczać Lukaku - 71 overall albo Sturridge - 69 overall. Więc narzekanie na Barce że ma za dużo czy inne za mało moim zdaniem jest bezpodstawne.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 30, 2012, 14:05:44 »
ja już kiedyś rzuciłem moim zdaniem baaardzo ciekawy pomysł:
1 liga gramy zespołami z koszyk 6*
2 liga gramy zespołami z koszyka 5*
3 ligi gramy zespołami z koszyka 4*
a 4 ligi gramy zespołami z koszyka 3*
z ustaleniem, że każdy oczywiście na własną odpowiedzialność (i bez późniejszego płakania) może wziąść drużynę z dowolnego koszyka niżej niż ten ustalony.

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2012, 14:09:18 »
albo gwiazdki na odwrót.... im wyższa liga tym niższy koszyk :)

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2012, 14:10:04 »
tez fajnie

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 30, 2012, 14:12:06 »
Niezla glupota :)

Offline ElPolaco

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2009r.
  • BARCA!!!
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2012, 15:33:22 »
Niezla glupota :)
+1
Visca El Barca!

Offline bociek

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lut 2007
  • location:
  • Wiadomości: 244
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.02.2007r.
Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:34:26 »
to z tymi  koszykami to niezly pomysl chyba lepsy niz te wykluczenia.
VISCA EL BARCA!!

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Trzeci sezon ligi PES 2012 rozpoczęty!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:34:26 »