Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 388594 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline jasny1100

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Portsmouth (UK)
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.09.2012r.
  • https://www.facebook.com/laligacompl
    • Primera Division - La Liga
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 25, 2012, 14:37:57 »
Myślę, że niezbędny do utrzymania dobrej formy zawodników jest dobry trening. Nic innego raczej nie zrobisz...
Jasny

Offline KuN98

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.08.2011r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:07:37 »
MA ktoś taki problem ze mu się zacina pes przy online włączaniu czego kolwiek w grze przed logowaniem?

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:26:44 »
Może się przydać: REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:30:10 »
a wlasnie jak dodac guest usera w ranking match?wiem ze pisze cos tam o 2vs2 ale wciskam wszystko na moim padzie i na drugim tez i nic...

drugiego pada dołączasz do swojego konta za pomocą X(pad pod X360) lub Kwadrat(Pad pod PS)
i gracie ranking match we dwoje z kumplem/koleżanką... tak było od lat w Pesie a Ci co wypisują że nie można grać we 2 na jednym kompie przeciwko dwóm innym również na innym kompie są śmieszni ;)

Myślę, że niezbędny do utrzymania dobrej formy zawodników jest dobry trening. Nic innego raczej nie zrobisz...
online nie ma treningu...

Offline karol..pl

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 48
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2007r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:21:47 »
Czy jest juz jakas przyczyna czemu przy próbie logowania do online cofa z powrotem do match room ? wie ktos o co tu chodzi ?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:53:31 »
Cytuj
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Konami postarało się o jakieś w końcu informację odnośnie połączenia internetowego na wszystkie platformy (chyba w pewnej mierze mój obszerny mail do Konami Support zmusił ich do podania pewnych informacji i działania w tej sprawie).
Osobiście nie sprawdzałem tego dzisiaj wiec nie mogę nic powiedzieć czy działa.

Ale warte przetłumaczenia i dodania do FAQ jako bardzo pomocna informacja dla potomnych.

Offline Juras

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.12.2008r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 25, 2012, 23:15:19 »
Witam,

Mam pytanie dotyczące rozgrywki online, możliwe bardzo, że już było, ale nie mogę znaleźć.
Czy mając wersję PC mogę online grać z graczami konsolowymi?


Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 25, 2012, 23:16:59 »
Nie

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 25, 2012, 23:45:58 »
Konami postarało się o jakieś w końcu informację odnośnie połączenia internetowego na wszystkie platformy (chyba w pewnej mierze mój obszerny mail do Konami Support zmusił ich do podania pewnych informacji i działania w tej sprawie).
Osobiście nie sprawdzałem tego dzisiaj wiec nie mogę nic powiedzieć czy działa.

Ale warte przetłumaczenia i dodania do FAQ jako bardzo pomocna informacja dla potomnych.

Nie, nic nie pomogło. Od 2,5h siedzę do teraz i grzebię w ustawnieniach routera, resetuje i sprawdzam grę. Cały czas wyrzuca z komunikatem "this match will be abandoned due to unforseen circumstances" lub coś w tym stylu. Też pisałem na support i co z tego? Dla mnie jest to nie do pomyślenia. Tak jak pisałem, jestem otwarty na sugestie, ale bez przesady? Co mam zrobić, żeby grać normalnie? Wymienić komputer? Zmienić internet? Nie przesadzajmy!!!

Siedzę jak jakiś idiota do 12 i walczę z grą. Dodatkowo gramy z kumplem na skype w pesa i zauważyliśmy, że gra tak jakby traci połączenie między nami. Pytam kumpla "kto ma piłke?" On odpowiada, że piłkarz "X" a tak naprawdę ma ktoś inny i akcja jest w innej strefie boiska. Co ciekawe ten błąd występuje tylko jak zagramy więcej niż jeden mecz w tym samym pokoju. Jak zrobimy nowy, to jest lux i zawsze jest ok. Oczywiście z przerywaniem gry, to nie ma reguły i komunikat, który podałem wyżej pojawia się dosyć często.

Dla mnie to jest śmiech na sali, mam neta 30 down, 3up i na tym samym łączu działa mi normalnie online na xboxie bo też kupiłem pesa a z kolei na pc są problemy. Konami leci w ch*** i tyle! Dziś serwery były "under maintenance" i nic nie zrobili! Przygotowali jakiś faq, który nic nie zmienia!

Gdybym teraz zainstalował pesa 2012, to nie miałbym żadnych problemów z grą online a w 2013 mam? Tak nagle? Nie zmieniałem łącza, sprzętu i ustawień routera! Zawsze grałem z włączonym firewallem i kasperskim nawet bez reguł wykluczających i zero problemów! A nagle są?

Gra świetna ale stracone 99zł. Pozostaje konsola i tyle.

Dobranoc..


Sent from my iPhone

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 26, 2012, 00:24:21 »
W PES2012 też przy włączonej pełnej ochronie (bez dodawania przy tym wyjątków), bez otwierania jakiegokolwiek portu itp. łącze się online zawsze, bez żadnych problemów czy utraty połączenia w czasie meczu. Chodzi jak powinno (po za znacznymi opóźnieniami, spowodowane słabym łączem).

Cytuj
this match will be abandoned due to unforseen circumstances

Nie miałem jeszcze takiego komunikatu. Raczej żadnego, po prostu nie łaczy tak jak powinno.
Co niektórzy to mają dodatkowe komunikaty z problemem. Jak by wina leżała też w systemie, gdzie nowy system łączności w pes gryzie się...

Jak by nie mogli zrobić na tej samej zasadzie połączenie online tak jak w PES2012.
Zdaje mi się że wina leży po obu stronach. Czyli u nich konfiguracja sieci oraz klienta, czyli PESa.

Zrobiłem jak w tym mini poradniku od Konami Support ale nic to nie daje. Nadal to samo.
Po za tym, poprzez program do sprawdzania portów pes2013.exe łączy się z większa liczbą portów nie tylko tymi wymienionymi przez nich.

Co najbardziej śmieszne dostałem odpowiedz z support żebym napisał w języku przez nich ustalonych.
A pisałem w rodzimym jako oryginał i z pomocą tłumacza na angielski. Ale najwidoczniej tam zasiadają tumany aby nie dostrzec dwóch języków...

Jest jakaś osoba na PC, która nie ma problemów z połączeniem online za każdym razem dosłownie ?

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 26, 2012, 00:33:17 »
W PES2012 też przy włączonej pełnej ochronie (bez dodawania przy tym wyjątków), bez otwierania jakiegokolwiek portu itp. łącze się online zawsze, bez żadnych problemów czy utraty połączenia w czasie meczu. Chodzi jak powinno (po za znacznymi opóźnieniami, spowodowane słabym łączem).

Nie miałem jeszcze takiego komunikatu. Raczej żadnego, po prostu nie łaczy tak jak powinno.
Co niektórzy to mają dodatkowe komunikaty z problemem. Jak by wina leżała też w systemie, gdzie nowy system łączności w pes gryzie się...

Jak by nie mogli zrobić na tej samej zasadzie połączenie online tak jak w PES2012.
Zdaje mi się że wina leży po obu stronach. Czyli u nich konfiguracja sieci oraz klienta, czyli PESa.

Zrobiłem jak w tym mini poradniku od Konami Support ale nic to nie daje. Nadal to samo.
Po za tym, poprzez program do sprawdzania portów pes2013.exe łączy się z większa liczbą portów nie tylko tymi wymienionymi przez nich.

Co najbardziej śmieszne dostałem odpowiedz z support żebym napisał w języku przez nich ustalonych.
A pisałem w rodzimym jako oryginał i z pomocą tłumacza na angielski. Ale najwidoczniej tam zasiadają tumany aby nie dostrzec dwóch języków...

Jest jakaś osoba na PC, która nie ma problemów z połączeniem online za każdym razem dosłownie ?

ja po dodaniu do zapory antywira nie mam problemu z logowaniem... a w meczach mnie w ogóle nie wywala - no chyba że jest bardzo kiepskie połączenie od samego początku ale taką sytuację miałem raz a rozegrałem online około 50 meczów ;)

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:32:37 »
Nie, nic nie pomogło. Od 2,5h siedzę do teraz i grzebię w ustawnieniach routera, resetuje i sprawdzam grę. Cały czas wyrzuca z komunikatem "this match will be abandoned due to unforseen circumstances" lub coś w tym stylu. Też pisałem na support i co z tego? Dla mnie jest to nie do pomyślenia. Tak jak pisałem, jestem otwarty na sugestie, ale bez przesady? Co mam zrobić, żeby grać normalnie? Wymienić komputer? Zmienić internet? Nie przesadzajmy!!!

Siedzę jak jakiś idiota do 12 i walczę z grą. Dodatkowo gramy z kumplem na skype w pesa i zauważyliśmy, że gra tak jakby traci połączenie między nami. Pytam kumpla "kto ma piłke?" On odpowiada, że piłkarz "X" a tak naprawdę ma ktoś inny i akcja jest w innej strefie boiska. Co ciekawe ten błąd występuje tylko jak zagramy więcej niż jeden mecz w tym samym pokoju. Jak zrobimy nowy, to jest lux i zawsze jest ok. Oczywiście z przerywaniem gry, to nie ma reguły i komunikat, który podałem wyżej pojawia się dosyć często.

Dla mnie to jest śmiech na sali, mam neta 30 down, 3up i na tym samym łączu działa mi normalnie online na xboxie bo też kupiłem pesa a z kolei na pc są problemy. Konami leci w ch*** i tyle! Dziś serwery były "under maintenance" i nic nie zrobili! Przygotowali jakiś faq, który nic nie zmienia!

Gdybym teraz zainstalował pesa 2012, to nie miałbym żadnych problemów z grą online a w 2013 mam? Tak nagle? Nie zmieniałem łącza, sprzętu i ustawień routera! Zawsze grałem z włączonym firewallem i kasperskim nawet bez reguł wykluczających i zero problemów! A nagle są?

Gra świetna ale stracone 99zł. Pozostaje konsola i tyle.

Dobranoc..


Sent from my iPhone

Czasem są takie sytuacje, że trzeba przyznać komuś rację i w tym momencie racje miało Konami. Przygotowany przez nich faq: REJESTRACJA lub LOGOWANIE pomógł i problem rozwiązałem. Siedziałem nad tym do 1 w nocy.. + kolejne 3h od 8 rano, ale opłaciło się.

Skończyłem właśnie trzy mecze i żaden z nich nie został przerwany. Wcześniej nie mogłem zagrać i skończyć więcej niż jednego, więc nie chce zapeszać, ale wygląda na to, że udało mi się z tym uporać.

W ustawieniach routera odblokowałem UPnP + pobawiłem się zakładką "port forwarding". Niestety UPC nie było tu pomocne i na infolini powiedzieli mi, że mam się bawić na własną odpowiedzialność, no to się pobawiłem i zrobiłem coś takiego, ale nie mam pojęcia czy to ma jakieś znaczenie przy rozwiązaniu tego problemu, ponieważ zabawa z siecią to nie moja najmocniejsza strona.



Warto zaznaczyć, że port checker ( REJESTRACJA lub LOGOWANIE) testowałem na porcie 5730 i taki też ustawiłem w settings.exe (zakładka online). To w zasadzie port checker zasugerował odblokowanie UPnP.

Reasumując, jestem zaskoczony że musiałem coś naprawdę zmieniać, ale ok. Ważne,  że pomogło. Mój problem tak jak w cytacie polegał na przerywaniu gry. Trzy pełne mecze w menu rankingowym uznaje za dobry test. Na razie śmiga, ale zobaczymy jeszcze później.

Offline damianmatrix 86

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Polska
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.10.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:42:24 »
Witam nie mogę grac on line ktos pomorze ??????????????????????????????????????? nie mam rutera mam  neta w neti połączenie szerokopasmowe radiówkę przy  wł pesa ranking match on line wyskakuje mi komunikat Please make your Network Settings are configured corectly wył  antywirusy i nic

Offline longfly

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 379
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.02.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 26, 2012, 13:23:31 »
jaki minimalny upload przy niskim pingu pozwala na gre (nie wskazany przez producenta ale na jakim da sie grac przy szybkim downloadzie)

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 26, 2012, 14:28:01 »
2mb/s żeby nie było lagów... oczywiście 2 osoba tez musi mieć dobry net...ale ja miałem 1mb/s i tez grałem bez lagów...

Offline Greg_10

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.09.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 26, 2012, 14:55:15 »
Witam
Mam problem z gra online PES13 na PS3. Sprawa wyglada tak ze losuje mi przeciwnika wszystko jest ok, dochodzi do meczu, wszystko pięknie śmiga, ale problem pojawia się kiedy mecz się już kończy i dochodzi do kolejnego losowania przeciwnika i w tym momencie ciągle losuje i losuje i nie może nikogo wylosować, wyskakuje zawsze coś takiego 327-227 i te liczby skaczą i pod tym wyświetla jeszcze AAA-B. Zauważyłem, że jak wyjde z gry i uruchomię ją na nowo, to znów mi wylosuje kogos, ale przy kolejnym losowaniu dzieje się to samo. Czy ktoś wie co jest grane i może mi pomóc ? Dodam ze mam neostrade z liveboxem 8 Mb i jesli chodzi o porty to wszystko jest dobrze ustawione. Protokól UDP port 5730-5730. W pesie 12 nie mialem nigdy żadnych problemów z gra online.

jabloon30

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:20:59 »
Witam
Mam problem z gra online PES13 na PS3. Sprawa wyglada tak ze losuje mi przeciwnika wszystko jest ok, dochodzi do meczu, wszystko pięknie śmiga, ale problem pojawia się kiedy mecz się już kończy i dochodzi do kolejnego losowania przeciwnika i w tym momencie ciągle losuje i losuje i nie może nikogo wylosować, wyskakuje zawsze coś takiego 327-227 i te liczby skaczą i pod tym wyświetla jeszcze AAA-B. Zauważyłem, że jak wyjde z gry i uruchomię ją na nowo, to znów mi wylosuje kogos, ale przy kolejnym losowaniu dzieje się to samo. Czy ktoś wie co jest grane i może mi pomóc ? Dodam ze mam neostrade z liveboxem 8 Mb i jesli chodzi o porty to wszystko jest dobrze ustawione. Protokól UDP port 5730-5730. W pesie 12 nie mialem nigdy żadnych problemów z gra online.

ja wiem Konami znowu ma zj...ny tryb online ja co roku ::)

Offline Hery

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.09.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 26, 2012, 16:18:27 »
Witam czytam wszelkie porady jakies 3 h (zaraz zasne) nie moge zalogowac sie do gry online chodzi o PES 2013 PC caly czas wyskakuje mi ten komunikat -incorrect konami id, konami id pasword or konami one time password service(wiem ze to ostatnie czyli password service nie jest potrzebne aby sie zalogowac czy grac, jest to dodatkowe zabezpieczenie do konta) tylko raz wyskoczyl mi ten -Incorrect Registration Code.Please make sure you enter the correct characters in the correct cases.(ten komunikat wyskoczyl tylko RAZ!!!??) Wiem co one oznaczaja takze nie potrzebuje tlumacza eng
Zarejestrwoalem sie poprawnie(nie ma tam zadnej filozofii -_-) co robilem-zmienialem haslo do logowania,wylaczylem antywirusa,wylaczylem caps locka i num locka,wylaczylem takze autologowanie w grze mialo niby pomoc, ale czy na on czy off jest to samo,drugi raz zalozylem konami id inny login ,inne haslo ,inny mail to samo, nie przeinstalowalem jeszcze gry ale watpie zeby to pomoglo bo duzo danych zostaje i tak w rejestrze takze przinstalowanie gry to raczej strata czasu.
Co najbardziej dziwne moge zalogowac sie na stronie id.konami.net ale juz w grze nie moge a przeciez dane do logowania sa te same ??
OD Konami dostalem 4 maile zatytuowane:Konami ID Information Entry kliknolem na link aby aktywowac adres e-mail, drugi mail Konami ID Registration Complete, trzeci mail Reissue password czyli zmiana hasla
czwarty mail Konami ID Registered information updated.
Wiec co zrobilem zle?, czy jeszcze czegos nie zrobilem ? ,prosze nie piszcie na temat rejestracji na id.konami.net bo ona nie sprawila mi zadnego problemu byla przejrzysta i obeszlo sie bez zadnych problemow.

Offline musli1234

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.03.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:08:20 »
Mam to samo przyjacielu  :-\ Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Napisałbym do KONAMI gdybym znał angielski w stopniu wyższym niż podstawowy a tak to dupa.

Offline AeRAeS

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:51:56 »
Mam problem. Jak włączam w grze INFORMATION następnie Data Pack i kiedy się ładuje dochodzi do końca i pisze INSTALATION FAILED. Ma ktoś podobny problem i jak go rozwiązać ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 26, 2012, 18:51:56 »