Autor Wątek: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague  (Przeczytany 7117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2012, 15:54:53 »
A co ja mam do tego? To sprawa administracji. Każdy wie, że rozgrywek mogło a nawet powinno być dużo więcej, ale to od nas nie zależy.

ok ok spokojnie myslalem ze jako moderator masz jakies wplywy :)

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2012, 10:57:26 »
losowanie ma do siebie to że jak komuś nie spodoba się wylosowany zespół to zrezygnuje

a jaki sens jest tworzyć ligę w której połowie ludzi trzeba będzie dać bana?? zaraz nie będzie z kim grać :/
Po pierwsze skad wiesz jak będzie, jeśli tego się nie przetestuje? To tak samo jak z losowymi formami, i tak neiktórzy wiedza, że będą oszustwa....

Po drugie jeśli jest u nas bardzo duzo osób do ligi, to nei ma sie czego bać, ze paru gości, którym zależy tylko na wygrywaniu i lataniu botami zrezygnuje. Raczej to bedzie pozytyw a nie negatyw...




ok ok spokojnie myslalem ze jako moderator masz jakies wplywy :)

Tak wpływy.;) Też bym wiele rzeczy chciał, żeby zostały wprowadzone, ale nic na to nie poradzę.

Jeszcze raz ocenie twoje propozycje:


1. REPREZENTACJE W LIDZE
Moim zdaniem nie, liga powinna być dla samych klubów, a co do reprezentacji jest masa rozgrywek, które można zorganizować.

2. GRA LOSOWYMI DRUZYNAMI W LIDZE
Jak najbardziej tak, powinno to wyglądać, tak, że każda liga dostaje swój koszyk, np. 1 liga-6, 2 liga 5 itd i z niego są losowane kluby dla każdego członka ligi. Wprowadzi to trochę świeżości oraz pozwoli na to by nie było sytuacji, ze 3/4 osób gra tym samym klubem. Nie powinno być ubytku w liczbie graczy, jesli nawet to wykruszą się Ci, którzy pograją kilka meczy i rezygnują, albo rezygnują po pierwszym sezonie wprowadzajac zamęt(baraże nie mają żadnego znaczenia itd.) a to chyba dobrze? Wole, zeby zamiast 200 było 100 ale ogarniętych ludzi. ilość nie znaczy jakość.

3. ABSENCJE I KARY ZA CZERWONE KARTKI

oczywiscie, że tak, ale czy pozwoli na to system? Jeśli nie to ja proponuje punkty ujemne za każda kartkę, np. -20 za każdą żółtą i -50 za każda czerwona. Albo najlepiej punkty minusowe odejmowane procentowo od zdobyczy w danym meczu. Tak było by najlepiej.

4. ROZSTAWIANIE GRACZY W LM I LE WEDLOG RANKINGU
Moim zdaniem to w ogóle powinny być jakies eliminacje wstępne tak jak w lidze i dopiero po nich losować drużyny graczom, bo teraz jest tak, że im jestes niżej w rankingu tym gorszy zespół masz, a jak wiemy ranking nie jest idealny.

5. RANKING !!!
No tak, dalej im więcej meczy grasz tym więcej punktów, mozesz mieć, np wygrasz 100 meczy i 100 przegrasz to bedziesz miał duzo wiecej punktów niż ten który wygra 50 meczy i 50 przegra.  Moze lepszym sposobem było by wprowadzenie jednakowej liczby punktów za dany mecz czy to w wyzwaniach czy pucharze czy to lidze, ale za to za kazde przejscie rundy, wyjście z grupy turnieju itd. dawac bonifikaty danemu graczowi?




« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 11:19:40 wysłana przez Ukassiu »

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2012, 12:46:08 »
Ukassiu dzieki za poswiecony czas i rozwazenie moich propozycji co do 1-4 zgadzam sie z Toba masz racje a pomysl z minusowym odejmowaniem za kartki od zdobyczy punktowej bardzo dobry. Ale jesli chodzi o 5 to uwazam ze punkty za wygrane wyzwanie nie powinny byc rowne z tymi za wygrane ligowe mecze czy pucharowe bo wtedy bedzie jeszcze gorzej jak kiedys. Moim zdaniem wyzwania nie powinny byc w ogole punktowane poniewaz sa to mecze towarzyskie a jesli maja juz byc jakies punkty to niewielkie max 100pkt za zwyciestwo. Jednak bonifikaty za to jak daleko dochodzi w danym turnieju sa genialne juz dawno powinno byc wprowadzone takie cos trzeba nagradzac graczy nie tylko za wygranie ale rowniez za 2 i 3 miejsce, za cwiercfinal i 1/16 za wyjscie z grupy. Liga tez powinna byc punktowana na koniec np dodatkowe bonifikaty za zajecie danego miejsca i np 10tys za wygranie 7tys za 2 miejsce 5tys za 3 itd az do samego dolu gdzie bedzie np 500pkt za ostatnie miejsce a graczy ktorzy zrezygnuja ukarac nie tylko banem ale i spora iloscia minusowych punktow.
Osobiscie jestem za zrobieniem drugiego dodatkowego rankingu turniejowego w ktorym bylo by brane wszystko poza wyzwaniami. Byly by dwa rankinki: Ranking Wyzwan i Ranking Pucharow.
Dlaczego takie rozwiazanie ? A no dlatego ze jak w 2011 wyszedlem z propozycja do zmian w rankingu otrzymalem odpowiedz od zarzadu ze nie mozna gracza odbierac mozliwosci gry i zabawy,
czyli zdobywania punktow w wyzwaniach i awansowania w rankingu z taka polityka pesleague.pl
sama faworyzuje i tworzy rankingowcow a wiadomo ze z takimi ktorzy graja tylko dla zwyciestwa liga nie nabiera prestizu. Jak sam mowisz im wiecej nie koniecznie znaczy lepiej. Ja rowniez jestem za tym
aby liga szla w innym kierunku lepiej zeby bylo o polowe ludzi mniej a zeby byli to ludzie godni uwagi.
W taki sposob liga nabiera prestizu i nie jest dla kazdego pierwszego lepszego.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2012, 13:38:33 »
No ale my tak sobie mozemy dyskutowac. Potrzebny jest głos administracji co do powyższych punktów zaproponowanych przez ciebie.

Offline Robak85

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 378
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2010r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2012, 13:51:11 »
i na innych stronkach liga liczy 20 osob - a u nas liczy 200 osob

jaki z tego wniosek?

Lepiej mieć mniej osób, ale normalnych, niż 200 lowków, którzy wezmą Barcelonę lub Real i się posrają żeby wygrać!!! Zastanawia mnie fakt dlaczego w innych ligach gra się po 9-10 sezonów a tu tylko 2-3?

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2012, 13:58:17 »
wypowiem sie tylko na temat czerwonych kartek bo reszta mnie nie interesuje === moim zdaniem jest to pojeb... pomysł ,to jest piłka nożna i kosy specjalnie czy nie specjalnie są w piłce nożnej , sam staram sie grać fair play i nie pamiętam kiedy kogoś skasowałem sam na sam ale rozumiem takie zagranie bo to jest piłka nożna !!!! i to jest normalne

Offline raul7

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 114
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.05.2011r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2012, 14:06:20 »
Mam takie samo zdanie jak Ukasiu.

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2012, 14:14:50 »
wypowiem sie tylko na temat czerwonych kartek bo reszta mnie nie interesuje === moim zdaniem jest to pojeb... pomysł ,to jest piłka nożna i kosy specjalnie czy nie specjalnie są w piłce nożnej , sam staram sie grać fair play i nie pamiętam kiedy kogoś skasowałem sam na sam ale rozumiem takie zagranie bo to jest piłka nożna !!!! i to jest normalne

Zgadzam sie ;) Tym bardziej w tym pesie nie jest ciezko o kartki bo sedziowie rozdaja za byle g... :)

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2012, 15:13:49 »
wypowiem sie tylko na temat czerwonych kartek bo reszta mnie nie interesuje === moim zdaniem jest to pojeb... pomysł ,to jest piłka nożna i kosy specjalnie czy nie specjalnie są w piłce nożnej , sam staram sie grać fair play i nie pamiętam kiedy kogoś skasowałem sam na sam ale rozumiem takie zagranie bo to jest piłka nożna !!!! i to jest normalne

Zgadza sie wiec jesli wiesz ze to jest normalne powinienes rowniez wiedziec ze karanie poprzez wykluczenie w nastepnym meczu tez jest normalne. Taki Rooney za ostry faul dostal kare 3 meczow. 4 zolte kartki rownaja sie absencji w nastepnym meczu bo... bo... bo TO JEST PILKA NOZNA !!!!
Jak sam mowisz. Nie widzisz tego jakim jestes hipokryta skoro uwazasz ze kosy od tylu przy sam na sam
to pilka nozna a wykluczenia i absencje za kartki to juz nie ? Obudz sie i otworz oczy.

Zgadzam sie ;) Tym bardziej w tym pesie nie jest ciezko o kartki bo sedziowie rozdaja za byle g... :)

Matip ty chyba to rozumiesz ze absencje i wykluczenia za kartki to taki sam element gry w pilke nozna jak kosy od tylu ? Tylko po prostu nie chcesz aby bylo to karane jak w prawdziwej pilce tak ?

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2012, 15:20:33 »
wypowiem sie tylko na temat czerwonych kartek bo reszta mnie nie interesuje === moim zdaniem jest to pojeb... pomysł ,to jest piłka nożna i kosy specjalnie czy nie specjalnie są w piłce nożnej , sam staram sie grać fair play i nie pamiętam kiedy kogoś skasowałem sam na sam ale rozumiem takie zagranie bo to jest piłka nożna !!!! i to jest normalne

No masz racje czerwone kartki to normalna rzecz i właśnie dlatego powinny być kary, tak jak w prawdziwej piłce.

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2012, 15:23:09 »
Nie porownujmy pilki noznej w live do PES'a :)

W PES'ie mozna wylapac red'a za to ze np nie przelaczy sie ten zawodnik ktory mial sie przelaczyc i wchodzisz w goscia wslizgiem ktory jest bez pilki i jest RED ;)
Czasami tego nawet nie widac sedzia gwizda i zdziwiony jest czlowiek co on gwizda ;)
Takie rzeczy to nie w grze...

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2012, 15:26:54 »
Nie porownujmy pilki noznej w live do PES'a :)

W PES'ie mozna wylapac red'a za to ze np nie przelaczy sie ten zawodnik ktory mial sie przelaczyc i wchodzisz w goscia wslizgiem ktory jest bez pilki i jest RED ;)
Czasami tego nawet nie widac sedzia gwizda i zdziwiony jest czlowiek co on gwizda ;)
Takie rzeczy to nie w grze...

Hehe a jak jest w pilce noznej mozesz wylapac czerwona kartke tylko dlatego ze ktos symulowal faul ktorego nie bylo albo dlatego ze pilka przypadkowo uderzy cie w reke.

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 01, 2012, 15:32:44 »
Hehe a jak jest w pilce noznej mozesz wylapac czerwona kartke tylko dlatego ze ktos symulowal faul ktorego nie bylo albo dlatego ze pilka przypadkowo uderzy cie w reke.


Ale pilka nozna a symulator pilki noznej, to dwie bardzo rozne rzeczy! :) Poza tym tak jak wspominalem wczesniej w tym PES'ie kartki sa rozdawane za byle co...

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 01, 2012, 15:41:42 »
Bez przesady ile takich kartek dostałeś? 1-2? A my przecież nie mówimy o karach nie wiadomo jakich, tylko o takich symbolicznych bardziej, a dopiero bo przetestowaniu tego, można by ewentualnie podwyższyć kary.  Ale na razie niech powstanie w profilu gracza statystyka żółtych i czerwonych kartek, bo w tej chwili jest bezsensowne wpisywanie czterech zer przy wpisywaniu wyników, a tak nie powinno być.

Offline Matip125'

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location: LUBIN
  • Wiadomości: 3541
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2007r.
  • تختسلف الأسعار حسب اللغة والموعد ومستوى
    • Status GG
    • www.surfujesz.pl
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 01, 2012, 15:43:43 »
Bez przesady ile takich kartek dostałeś? 1-2? A my przecież nie mówimy o karach nie wiadomo jakich, tylko o takich symbolicznych bardziej, a dopiero bo przetestowaniu tego, można by ewentualnie podwyższyć kary.  Ale na razie niech powstanie w profilu gracza statystyka żółtych i czerwonych kartek, bo w tej chwili jest bezsensowne wpisywanie czterech zer przy wpisywaniu wyników, a tak nie powinno być.

Za opcja w profilu ilosci kartek jak najbardziej jestem za :)

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 01, 2012, 16:30:21 »
No dobra a losowe drużyny w lidze? Dla każdej ligi jeden koszyk, dla 1 ligi koszyk 6, dla 2 ligi koszyk 5 itd. Przynajmniej spróbujmy jeden sezon.

Offline raul7

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 114
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.05.2011r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 01, 2012, 17:08:34 »
No z losowymi można spróbować jak najbardziej.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 01, 2012, 18:21:56 »
temat kartek byl poruszany juz wielokrotnie - jest to praktycznie niemozliwe do zrobienia wiec nie ma sensu kombinowac

co do reprezentacji... kurcze ja wolalem lige klubami a puchar ligi reprezentacjami aby bylo jakies urozmaicenie

co do losowych druzyn to ja nie mam nic przeciw ale jak juz pisalem to spowoduje ze wiele osob bedzie olewac lige i co damy polowie ludzi z pesleague bana za to?

ranking jaki jest taki jest - nie da sie zrobic lepszego - naprawde uwierzcie mi ze zawsze bedzie problem z osobami ktore graja mnostwo meczy :/ musielibysmy dawac limity na liczbe rozgrywanych meczy a to jest jak strzelenie sobie w stopa

no i ostatnia uwaga to DavidDave to inovation2 ;] a tak myslalem skad znam ten sposob pisania ;p to wyjasnie wiele ;]

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 01, 2012, 18:46:28 »
ale punkty minusowe na pewno są możliwe za kartki

Dlaczego bany? Każdy kto sie zapisze będzie wiedział, że będą losowane zespoły. Na innych serwisach to funkcjonuje wiec dlaczego nie tu?

Offline pepopepko

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.01.2012r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2012, 20:59:54 »
Ja mam propozycję taką, iż system naliczania punktów podczas wyzwań jest troszkę niesprawiedliwy iż faworyzuje za bardzo graczy którzy grają bardzo bardzo dużo meczy moim zdaniem nie powinno być widać aż takiej różnicy. Miejsce w rankingu powinno zależeć przede wszystkim od umiejętności, potem ewentualnie od częstotliwości gry, aczkolwiek jedno z drugim w znaczny sposób się wyklucza.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2012, 20:59:54 »