Archiwum > Rozrywka

Pomoc z Fizyki :)

(1/4) > >>

kamil18kks:
Elo :) może to trochę wydaje się głupie, ale mam jutro spr. z fizyki i mam zadania jakie będą na nim ale nie jestem w stanie ich zrobić. Może jest ktoś tutaj, kto jest w stanie mi pomóc  z tymi zadaniami :)
GR. I Zad.1 Napisz odpowiednią postać pierwszej zasady termodynamiki dla następujących przypadków:
a) intensywnie piłujemy kawałek metalu, równocześnie lekko chłodzimy powietrzem
b) w deszczowy dzień samochód zahamował po uruchomieniu hamulców. Woda z deszczowych kałuż tak zmoczyła hamulce, że nie spostrzegamy wzrostu ich temperatury
 
Z.2 Jakiemu procesowi został poddany gaz doskonały, który pobrał z otoczenia ciepło i nie zmienił przy tym swojej energii wew. Odpowiedź uzasadnij.
GR.II
Z.1 Napisz odpowiednią postać pierwszej zasady termodynamiki dla następujących przypadków:
a) w upalny dzień samochód zahamował. Po zatrzymaniu się spostrzegamy mocne nagrzanie hamulców.
b) po naciśnięciu zaworu zbiornika z gazem pod ciśnieniem stwierdziliśmy, że wylatujący gaz ma niższą temperaturę.
 
Z.2 Gaz doskonały oddał 30J ciepła nie zmieniając swojej energii wew. Jakiemu procesowi został poddany gaz. Odpowiedź uzasadnij.
Z góry wielkie, ale to wielkie dzięki :)

RobSoN7:
Fizyka tego nie ogarniesz :D
Fizyka i chemia najgorsze co może być.

kamil18kks:
REJESTRACJA lub LOGOWANIEFizyka tego nie ogarniesz :D

--- Koniec cytatu ---

no właśnie wiem :D

Gap12:
jak już wujek google nie wie to jest źle :)

Douglas:
dodaj zadanie na zadane.pl, może ktoś zrobi ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej