Autor Wątek: PES 2014 - odczucia z GRY  (Przeczytany 111020 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Neymar7

  • Opiekun Ligi PC
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Kalisz
  • Wiadomości: 375
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • fair play
    • Status GG
  • Gram w: PES 2015 PC
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 24, 2013, 16:57:37 »
ja nie poczułem ani razu, ani malutkiego laga. Gra chodzi perfekcyjnie płynie. No i pierwszy raz od czasów PES11 nie mam problemu z tym, że co kilkanaście meczy gra wywała mnie do windowsa na powtórkach. W końcu jest ona zoptymalizowana pod Windowsa Vistę/Windowsa 7.
Gram na full rozdziałce i pełnych detalach.

Ja ci powiem że ze starymi graczami nie mam lagów ale trafiło mi się kilku nowych graczy których wcześniej nie było to parę miałem z lagami meczy ale  małymi. Dużo ludzi ma za słabe komputery ale nie potrafią się do tego przyznać


Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 24, 2013, 17:23:31 »
Ale właśnie o tym mówie . Mi takie utrudnienie bardzo się podoba. Teraz nie będzie tak łatwo strzelić gola a każda gra online będzie inna. Uderzenie z pierwszej piłki również jest utrudnione co mi się również podoba. Jedynie do czego moge się przyczepić to brak możliwości zmiany zawodnika prawą gałką.

L1 + prawa gałka :)

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 24, 2013, 18:45:59 »
Jak mialbym ci na youtube opoznienie reakcji pokazac?

Czas od pojawienia się paska siły do kopnięcia piłki ;-)

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:01:50 »
Czas od pojawienia się paska siły do kopnięcia piłki ;-)
a moze od nacisniecia klawisza do pojawienia sie paska na ekranie  jesli juz?

Jesli to lagowanie spowolnienie jest fajne  zapytajcie ludzi grajacych online ktorzy maja takiego laga offline i dodatkowo trafia na nieco tylko slabsze polaczenie.
Nie ma co sie bic glowa w mur gra jest beta a za bete zlamanego grosza nie dam tym bardziej jak czytam co sie dzieje online.

Mozna zaklamywac rzeczywistosc jak robi to konami na facebooku ale tam sa wpisy roznych ludzi z roznych stron swiata i maja lekko mowiac krytyczne zdanie nie tylko zwiazane z lagami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 20:03:36 wysłana przez pavulon666 »

Offline Kupa

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Odbyt
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 20.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:11:51 »
To jest wersja Alpha czy Beta ? Bo chyba nie jest to pełna wersja - to są po prostu jakieś żarty.
W tej wersji jest tyle bugów, że trzeba płakać, a nie się śmiać, że dostaliśmy tak beznadziejną wersję...
Inteligencja piłkarzy to woła o pomstę do nieba. Jak można było wydać taką wersję ? Gdzie jest ten nowy silnik ? Co on w ogóle poprawił ? Ruchy zawodników i kibiców + oprawy i nic więcej.
Cholera wie czemu, ale piłkarz czasami zamiast biec do piłki to stoi i się patrzy. Zmiana zawodników kiedy przeciwnik ma piłkę to parodia, zmienia na piłkarzy którzy raczej nie mają szans na dogonienie rywala. Nieważne jak strzelimy to nasi piłkarze i tak są w stanie więcej okazji zmarnować niż ich strzelić. Kiedy mam piłkę, to reszta stoi i się patrzy [cenzura] wie na co zamiast wychodzić do jakiegoś długiego podania, opóźnienia piłkarzy... Tego jest mnóstwo. Ogólnie to tragedia, gra wygląda jakby była w fazie Beta, bo jest taka niedopracowana, że to po prostu porażka.
Tragedia, tragedia i jeszcze raz tragedia.

Offline damianczyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2007r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:13:19 »
ODE MNIE GRA MA     3/10     

DLA MNIE JEST TO NIE WYPAŁ TOTALNY ...

MAM KONSOLE PS3 ... SPODZIEWAŁEM SIĘ HITU...A WYSZŁO GÓWNO !!!!

LUDZIE .... OTWÓRZCIE OCZY...CI CO DAJA OCENY 8, 9 ITP... NIE MAJA POJECIA O GRZE.

Offline drunk

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 241
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.10.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:36:00 »
Takie same narzekania były gdy na PSX pojawił się ISS. Większość tych, którzy przesiedli się z FIF(A)y płakała, że piłkarze za wolną reagują na komendy graczy itd. Po jakimś czasie ta "marna" gra stała się na dany okres najlepszą dostępną kopanką. Tutaj jest podobnie - nowego PESa trzeba sobie po prostu "wyrobić"
Narzekacie na menu jak by to ono było najważniejsze w tej grze. Nie wiem, ale może niektórzy z Was grają w PESa tylko w menu ?! To samo tyczy twarzy. Niektóre te minusy w postach tutaj są trochę śmieszne i nie maja nic wspólnego z rozgrywką (lub inaczej - nie wpływają na rajcowność podczas rozgrywaniu meczów). Sam też nie twierdzę, że ten PES jest cudny i pozbawiony błędów, ale na litość szukacie tych minusów na siłę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 22:37:31 wysłana przez drunk »

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:16:12 »
Takie same narzekania były gdy na PSX pojawił się ISS. Większość tych, którzy przesiedli się z FIF(A)y płakała, że piłkarze za wolną reagują na komendy graczy itd. Po jakimś czasie ta "marna" gra stała się na dany okres najlepszą dostępną kopanką. Tutaj jest podobnie - nowego PESa trzeba sobie po prostu "wyrobić"
Narzekacie na menu jak by to ono było najważniejsze w tej grze. Nie wiem, ale może niektórzy z Was grają w PESa tylko w menu ?! To samo tyczy twarzy. Niektóre te minusy w postach tutaj są trochę śmieszne i nie maja nic wspólnego z rozgrywką (lub inaczej - nie wpływają na rajcowność podczas rozgrywaniu meczów). Sam też nie twierdzę, że ten PES jest cudny i pozbawiony błędów, ale na litość szukacie tych minusów na siłę.
Masz rację, niektórzy na siłę szukają czegoś do krytyki. Nie mogę się doczekać jak Konami wypuści patcha i rozgrywka stanie się bezlagowa... sądząc po "jakości argumentów" pewnych osób, rozpocznie się ponowne wałkowanie braku deszczu, stadionów, licencji (chociaż nie wiem jakim "znafcą" pesa trzeba być, by liczyć, że nagle konami coś zmieni w tej kwestii) i na dokładkę, powtórny płacz o twarze, których praktycznie nie widać w trakcie meczu no ale przecież to ważny szczegół!!! ::)

ODE MNIE GRA MA     3/10     

DLA MNIE JEST TO NIE WYPAŁ TOTALNY ...

MAM KONSOLE PS3 ... SPODZIEWAŁEM SIĘ HITU...A WYSZŁO GÓWNO !!!!

LUDZIE .... OTWÓRZCIE OCZY...CI CO DAJA OCENY 8, 9 ITP... NIE MAJA POJECIA O GRZE.
...yyy no tak  ;)...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 23:18:11 wysłana przez PWN »

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:18:03 »
Takie same narzekania były gdy na PSX pojawił się ISS. Większość tych, którzy przesiedli się z FIF(A)y płakała, że piłkarze za wolną reagują na komendy graczy itd. Po jakimś czasie ta "marna" gra stała się na dany okres najlepszą dostępną kopanką. Tutaj jest podobnie - nowego PESa trzeba sobie po prostu "wyrobić"
Narzekacie na menu jak by to ono było najważniejsze w tej grze. Nie wiem, ale może niektórzy z Was grają w PESa tylko w menu ?! To samo tyczy twarzy. Niektóre te minusy w postach tutaj są trochę śmieszne i nie maja nic wspólnego z rozgrywką (lub inaczej - nie wpływają na rajcowność podczas rozgrywaniu meczów). Sam też nie twierdzę, że ten PES jest cudny i pozbawiony błędów, ale na litość szukacie tych minusów na siłę.
wybacz ale w iss na psx w zadnym wypadku pilkarze wolno nie reagowali w porownaniu z owczesna fifa , wlasnie nie szukajmy tlumaczen na sile cos co jest bugiem nie ma prawa byc zaleta


tez czekam na tego pacza albo raczej na kilka paczy ale ja nie mam wcale nadziei ze konami cokolwiek bedzie potrafilo naprawic .

Moje minusy to
-Dawny presing kwadratem przypomina jakies niemrawe podchody.
-twarze
-grafika okoloboiskowa
-durne menu taktyki gdzie musze o wiele za wolno galka przesuwac kursor
-reakcja na poziomie laga internetowego gdzie w 13 online mialem czasem lepsza reakcje
-wypuszczanie zawodnika  praktycznie idiotycznie zrobione-bo po co zostawic cos co dziala w 13ce
-bramkarze potrafia puscic pilke wprost w siebie (ale przywyklem przez lata)
-strzaly z dystansu parodia -z tego co widze podwojny kwadrat nie dziala juz
-asysty(rzekome asysty)podan -- no jaja kompletne jesli dac zagrac komus kto nie gra w taka gre w zyciu nie wyprowadzi dobrej seri celnych podan nawet na asystach maksymalnych
-zmiana i pomieszanie nazw w statystykach - szczerze coraz mniej patrze na nie choc dlugo w pesach na pamiec znalem gdzie co jest po kolei , i na co zwracac uwage u danego zawodnika.

reszte bugow mozna sobie zobaczyc na filmikach ktore pojawiaja sie po necie (do tej czesci zwykle to fifa przodowala w takich).


i powiem jedno jesli jakims cudem bede mogl reagowac w czasie rzeczywistym zawodnikiem na to co dzieje sie na boisku a nie wciskac z wyprzedzeniem wslizgi to moze MOZE ta gra stanie sie zupelnie grywalna i na dalszy plan zejda niedociagniecia. I to zadna gra symulator dla niby prawdziwych graczy. Tlumaczenie miedzy bajki. A gora ida piekne podania na dobieg w tej kwestii nic sie nie zmienilo.

na koniec cos pozytywnego zauwazylem ze komputer jak strzeli bramke i goni wynik potrafi konkretnie siasc presingiem do konca meczu a jak broni wyniku ladnie gra na czas. moze ma to zwiazek z reakcja trybun - niewiem w to sie nie wglebialem jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 23:38:04 wysłana przez pavulon666 »

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:24:54 »
wybacz ale w iss na psx w zadnym wypadku pilkarze wolno nie reagowali w porownaniu z owczesna fifa , wlasnie nie szukajmy tlumaczen na sile cos co jest bugiem nie ma prawa byc zaleta
tez czekam na tego pacza albo raczej na kilka paczy ale ja nie mam wcale nadziei ze konami cokolwiek bedzie potrafilo naprawic .
Biorąc pod uwagę wątek pes 10, który omówiliśmy w kontekście pes 14, faktycznie nie ma dla Ciebie nadziei, iż aktualny produkt Konami wraz z ewentualnymi poprawkami spełni twoje oczekiwania.

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:28:30 »
gra mogłaby być genialna ale nie jest.. co mi po pięknych animacjach i ruchach piłkarzy skoro przy każdej niemal akcji wqrwiam  się bo jest masa niedoróbek psujących całą radość z gry. Piłkarze mają ruchy średnio rozgarniętych słoni, czas reakcji na komendę spóźniony, zastosowanie jakiegokolwiek zwodu w akcji typu minięcie zawodnika balansem ciała nie istnieje, piłka przelatuje ciulom koło nosa a Ci stoją jak wryci, strzały przy basic niemal zawsze w środek bramki, przy advanced co 2 ląduje na słupku poprzeczce, przy manualu w kosmos. Through ball advanced to jakaś parodia zagrałem na tym z 20 meczy i nie udało mi się 5 razy celnie wypuścić piłkarza w uliczkę zawsze albo za lekko albo za mocno albo o metr nie tam gdzie trza albo nie zdążyłem dociągnąć kółka bo mi przeciwnik odebrał piłkę. Nagminne w ostatnich PESach że na wyższych levelach trudności przeciwnik zawsze jest szybszy z piłką czy bez jeden h.. Sztuczki techniczne, dryblingi? istnieje w ogóle coś takiego? obejrzałem jakiś tam samouczek i powtarzając te same konfiguracje ani razu nie udało mi się wykonać tego co w poradniku. zawodnicy nie strzelają z pierwszej piłki tylko holują ją jeszcze 2-3 metry i albo tracą albo są blokowani albo strzał jest do dupy niepodobny bo pozycja już nie była taka dogodna...

masa masa niedopracowanych detali.. Konami nie zdążyło i wydało bubel dlatego poszło bez dema bo sprzedaż by im spadła na łeb na szyję a tak naopowiadali jak to pięknie nie będzie i wypuścili od razu wersję full a wyszło gorzej niż zwykle...


Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 25, 2013, 00:47:16 »
Będzie płacz o twarze, bo tym zawsze Pes na kilometr wyprzedzał Fifę. To był jego znak rozpoznawczy, a teraz ? a proszę bardzo, porównianie:

Nawet widać różnicę w strojach. w 13 lekko stonowane, nie świecą jak u Zygmusia Hajzera, pofałdowane, a w 14 płaskie i jak wyprane w Perwollu.

Tak jak zauważył pavulon - w game plan kursor jest zdecydowanie za wolny, ale w pesie 13 był też troszkę za szybki. Nie znaleźli Japończycy złotego środka

zgadzam się z dib3l - po co zabrali drybling z prawego analoga ? w 13 można było kręcić do woli i było super i prosto i zawsze coś wychodziło. Teraz przemieszali prawy i lewy analog, że nawet ruletkę dopiero po przeczytaniu komend można zrobić, bo jak inaczej człowiek się tego domyśli ?

w 13 wślizgi były robione idealnie w czas, o ile gracz wybrał dobry moment. tutaj raz, że nie wjeżdżają płasko tylko jakoś pod kątem opadają, a dwa połowa wykonanych przeze mnie była spóźniona, bo chciałem je zrobić w punkt, a koleś reagował z delikatnym opóźnieniem.

drunk - narzekamy na menu, bo to są jaja, żeby brakowało na nie mocy i się momentami zacinało.

Masz rację, niektórzy na siłę szukają czegoś do krytyki. Nie mogę się doczekać jak Konami wypuści patcha i rozgrywka stanie się bezlagowa... sądząc po "jakości argumentów" pewnych osób, rozpocznie się ponowne wałkowanie braku deszczu, stadionów, licencji (chociaż nie wiem jakim "znafcą" pesa trzeba być, by liczyć, że nagle konami coś zmieni w tej kwestii) i na dokładkę, powtórny płacz o twarze, których praktycznie nie widać w trakcie meczu no ale przecież to ważny szczegół!!! ::)

Niektórzy szukają na siłę czegoś do pochwalenia. zacznie się, że o jakież piękne animacje, jak pięknie się wywracają, jak pięknie się składa do strzału, jak dzięki zwolnionej rozgrywce możemy pięknie taktycznie rozklepać przeciwnika iiii.... tyle widzę plusów. Jasne, że będzie czepianie się braku deszczu (sam się tego czepiam od początku), bo robili tą grę DWA LATA ! zamiast pierdzielić się w screeny z ostatniego meczu w menu i pchania ulubionego zawodnika w tło mogli ten czas poświęcić na zrobienie deszczu. nawet żeby kreski latały przed kamerą a zawodnicy byli tylko mokrzy już byłoby w miarę do przyjęcia. to nie jest Sahara, że panuje tam wieczne słońce. Na licencje nie liczę, bo wiem, że EA sprytnie zagrało i wykupiło niektóre ligi na wyłączność. Poza tym zawsze to była cecha pesa - mniej klubów, więcej staranności w statystykach i wykonaniu twarzy. To nic, że w meczu bardzo ich nie widać, ale od czego są powtórki ? na nich wychodzi cały kunszt facemakerów. poza tym w ML przy szperaniu w trasnferach, czy przeglądaniu własnego zespołu czasami szybciej można skojarzyć zawodnika patrząc na jego twarz niż nazwisko. Patrzysz ma listę transferową widzisz nazwisko i rozkminiasz "Kto to jest ?" Spoglądasz na twarz i "Aaaaaa, to ten koleś co strzelił hat-tricka Milanowi. Ooo, zmienił klub." Albo masz Trzech o nazwisku Keane i nie wiesz który jest który. Patrzysz na twarz i widzisz. W 14 Casillas jest taki jakby bardziej nawet to Lamparta podobny niż do siebie.

masa masa niedopracowanych detali.. Konami nie zdążyło i wydało bubel dlatego poszło bez dema bo sprzedaż by im spadła na łeb na szyję a tak naopowiadali jak to pięknie nie będzie i wypuścili od razu wersję full a wyszło gorzej niż zwykle...
Prawda. Jak od fify 08 nawet na produkt EA Sports nie patrzyłem, tak w tym roku ściągnąłem demo, żeby zobaczyć jakie jest w porównaniu do tegorocznego pesa, bo w wykonaniu graficznym raczej nie ustąpi. Jak zainstaluję i zagram podzielę się odczuciami.

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 25, 2013, 07:10:04 »
No z twarzami to największy minus jak dla mnie  no i oczywiście brak deszczu, mam nadzieje, że twarze na czasie powychodzą  w patchach:) Nie dość, że mało jest twarzy to jak juz są to są one niepodobne do rzeczywistości.
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:05:42 »
Narzekacie na menu jak by to ono było najważniejsze w tej grze. Nie wiem, ale może niektórzy z Was grają w PESa tylko w menu ?! To samo tyczy twarzy. Niektóre te minusy w postach tutaj są trochę śmieszne i nie maja nic wspólnego z rozgrywką (lub inaczej - nie wpływają na rajcowność podczas rozgrywaniu meczów). Sam też nie twierdzę, że ten PES jest cudny i pozbawiony błędów, ale na litość szukacie tych minusów na siłę.


no co ty gadasz ? Czytasz w ogole komentarze na tym forum?? już nie mówiąc o świecie? Przecież większość marudzenia dotyczy samej rozgrywki- opóźnionej reakcji na komendy lub braku reakcji na przelatujące piłki. A przy okazji to i można pomarudzić na inne rzeczy właśnie dlatego, że skoro gameplay zawodzi to może np. twarze są fajne? NIEEEEEE!
wczoraj zamówiłem fife.....pierwszy raz w życiu kupuje zamiast PESa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 08:19:28 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:21:56 »
gra mogłaby być genialna ale nie jest.. co mi po pięknych animacjach i ruchach piłkarzy skoro przy każdej niemal akcji wqrwiam  się bo jest masa niedoróbek psujących całą radość z gry. Piłkarze mają ruchy średnio rozgarniętych słoni, czas reakcji na komendę spóźniony, zastosowanie jakiegokolwiek zwodu w akcji typu minięcie zawodnika balansem ciała nie istnieje, piłka przelatuje ciulom koło nosa a Ci stoją jak wryci, strzały przy basic niemal zawsze w środek bramki, przy advanced co 2 ląduje na słupku poprzeczce, przy manualu w kosmos. Through ball advanced to jakaś parodia zagrałem na tym z 20 meczy i nie udało mi się 5 razy celnie wypuścić piłkarza w uliczkę zawsze albo za lekko albo za mocno albo o metr nie tam gdzie trza albo nie zdążyłem dociągnąć kółka bo mi przeciwnik odebrał piłkę. Nagminne w ostatnich PESach że na wyższych levelach trudności przeciwnik zawsze jest szybszy z piłką czy bez jeden h.. Sztuczki techniczne, dryblingi? istnieje w ogóle coś takiego? obejrzałem jakiś tam samouczek i powtarzając te same konfiguracje ani razu nie udało mi się wykonać tego co w poradniku. zawodnicy nie strzelają z pierwszej piłki tylko holują ją jeszcze 2-3 metry i albo tracą albo są blokowani albo strzał jest do dupy niepodobny bo pozycja już nie była taka dogodna...

masa masa niedopracowanych detali.. Konami nie zdążyło i wydało bubel dlatego poszło bez dema bo sprzedaż by im spadła na łeb na szyję a tak naopowiadali jak to pięknie nie będzie i wypuścili od razu wersję full a wyszło gorzej niż zwykle...


   

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Im więcej gram tym bardziej gra mi się podoba. Lekkie opóźnienie mi już w ogóle nie przeszkadza, wręcz przeciwnie- dzięki niemu gra nabiera realizmu. Trzeba dużo szybciej myśleć i planować co chce się zrobić. Skończyło się bieganie na sprincie a la kurczak bez głowy. Zwody są genialne, jednak również trzeba wcześniej wymyślić co chce się zrobić. Ja tą grą jestem coraz bardziej zachwycony. Martwi i denerwuje mnie jednak fakt(jestem zawodnikiem grającym bez supportów przy podaniach-system basic. Czyli niby tak jak w poprzednich edycjach), że siła i kierunek podania, które serwuje mój zawodnik, niekoniecznie pokrywa się z tym z jaką siłą załadowałem pasek oraz z kierunkiem który wybrałem na padzie. Może to jednak kwestia przyzwyczajenia i ogrania, bo w tym Pesie akuratnie jest się czego uczyć : ) 

Pozdrawiam. I tak zanim mnie zagryziecie powiem, że szanuję zdanie krytyków tej odsłony, jednak moja ocena tej gry jest po prostu inna. 

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:38:43 »
Zwody są genialne, jednak również trzeba wcześniej wymyślić co chce się zrobić.

i na peeeewwwwno grasz online - prawda? ;D
jak ktoś lubi szachy to spoko - zwody są wtedy genialne bo trzeba wcześniej wymyśleć jaki zrobić - no cóż za piękno futbolu ;D
Biegnie taki Messi - nie wie jeszcze kto jak mu noge przystawi aaale JUUUŻ!!
ON JUŻ WIEEEE!!!
JAAKI ZWOÓD MA ZROOBIĆ!! :D
przygotował się w domu, poczytał w internecie, a Gmoch mu wszystko narysował!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 09:47:51 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline Dzemer(us)

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.04.2009r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:52:08 »
i na peeeewwwwno grasz online - prawda? ;D
jak ktoś lubi szachy to spoko - zwody są wtedy genialne bo trzeba wcześniej wymyśleć jaki zrobić - no cóż za piękno futbolu ;D
Biegnie taki Messi - nie wie jeszcze kto jak mu noge przystawi aaale JUUUŻ!!
ON JUŻ WIEEEE!!!
JAAKI ZWOÓD MA ZROOBIĆ!! :D
przygotował się w domu, poczytał w internecie, a Gmoch mu wszystko narysował!!
   

Gratuluję ironii z tym, że nie chodziło mi, że zwód który chce się wykonać należy zaplanować już w szatni. Wystarczy się po prostu chwilę wcześniej do niego przygotować.

Offline dBlasi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 147
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.11.2011r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:03:54 »
to bezsensu jest - tak sie po prostu w piłkę nie gra - decyzja zachodzi momentalnie - przecież przeciwnik w pół sekundy może dwa razy ruszyć nogą i zmienić pozycję- w PÓŁ SEKUNDY - ...Wyobraź sobie na żywo sytuację że masz piłkę i podchodzisz do kolesia, który stoi przed toba w rozkroku - momentalnie zwalniasz...zbliżasz się zbliżasz....i wiesz już co chcesz zrobic (i to jest to Twoje planowanie) wiesz ze jak się zbliżysz to on prawdopodobnie wystawi nogę i tak się dzieje! a ty w tym momencie przyspieszasz i wypuszczasz piłkę do przodu albo obok albo w kanał - i to już jest malutki ułamek sekundy, w którym rozstrzyga się powodzenie akcji bo nie wiesz czy przez te pół sekundy od wydania Twojej komendy przeciwnik nie okaże się być pół metra dalej bo zdecydował puścić pressing- w Fifie jest to możliwe (bez kanału) - w PESIE MOŻE TEŻ GDYBY NIE TO OPÓŻNIENIE! Gra kanałem w Pesie 2013 choć w efekcie losowa (obiegiem było mniej losowe) to jednak dawała sporo frajdy i była bardzo naturalna....podchodziło się z R2....leciutko i nagle jebut R1 kanał - fajne to było :D trzeba było idealnie wyczuć moment zbliżenia przeciwnika - a weż zrób to teraz, kiedy zamiast wyczuwac trzeba przewidzieć.

to samo ze wślizgiem - będzie on skuteczny tylko wtedy jesli w przeciągu pół sekundy od wydania komendy przeciwnik nie zmieni kierunku biegu - pół sekundy to wieczność!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 10:16:07 wysłana przez Blasi »
Steam: BlasiPL

Offline bajexon

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2012
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 29.06.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:39:32 »
Basi- Ale mnie rozj*bałeś tym Messim! :D
A co do gry to wszystkiego trzeba sie uczyć od nowa i Ci którzy oczekiwali że rozgrywka będzie taka sama teraz marudzą, ja im dłużej gram tym bardziej mnie to wciąga a jedyny minus to są bugi i lagi oraz to że usuneli całkowicie konferencje z BaL'a zamiast dodać coś nowego to oni usuneli prawie wszystko i to co było lekko zmodyfikowali i nic więcej....

Offline arek222

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:19:44 »
To mój pierwszy post na tym forum, także przywitam może nowych kolegów - Siemka !

Dziś gram od rana i mój poziom sfrustrowania osiągnął szczyt, kiedy od dwóch godzin próbuję dośrodkować ze skrzydła w pole karne, a mój zawodnik zamiast strzelać z pierwszej piłki najpierw ją przyjmuje !!! Czy ktoś może mi napisać "łopatologicznie" jak w najnowszym pesie uderzyć z pierwszej piłki ?! Bo to jest chyba jakieś arcytrudne :) To jest nic jeszcze - zabawnie jest w momencie rzutu rożnego, kiedy mój zawodnik wyskakując do piłki, aby strzelić głową ( przyjmijmy założenie, że wygrywa pojedynek ) zamiast strzelać - przyjmuje ją na nogi !!! Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby wypowiedzieć się na ten temat ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 - odczucia z GRY
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:19:44 »