Autor Wątek: W pogoni za mistrzostwem/ Borussia Dortmund- Jednak koniec  (Przeczytany 45502 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #29- Kolejna dawka Champions League
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 31, 2014, 09:21:26 »
Wow, świetnie napisałeś tą zapowiedź. Kolejne spotkania Champions League zapowiadają się bardzo ciekawie i mam nadzieję, że uda wam sie zwyciężyć z Chelsea, choć zagracie na wyjeździe. Mimo wszystko nie możecie zlekceważyć The Blues.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #30
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 31, 2014, 21:35:20 »
3.kolejka | 22.10.14 | Stamford Bridge

Nic na to nie wskazywało...

Borussia po tej porażce na kolanach, ale wciąż z szansami na awans

Piłkarze Borussii do trudnego spotkania na wyjeździe przystępowali osłabieni brakiem Marco Reusa, który pauzował za czerwoną kartkę. W wyjściowym składzie zastąpił go Kevin Grosskreutz, który zrobił to bardzo źle i wystąpił tylko przez 7 minut, gdyż w owej minucie zachował się bardzo niestosownie. Po ostrym faulu na Eto'o wybuchła afera, a piłkarz Borussii nie wytrzymał nerwów i uderzył w twarz rywala. Nie umknęło to uwadze sędziów, którzy wyrzucili go z boiska. Dalsze postępowanie będzie się na pewno toczyć w UEFA. Gra w osłabieniu na pewno wpłynęła na losy meczu. Dortmundczycy zagrali fatalnie i gospodarze to bezwzględnie wykorzystali. Świetny mecz rozegrali Demba Ba i Samuel Eto'o, którzy podzielili się bramkami.

Chelsea F.C. 4:0 Borussia Dortmund
Eto'o (33', 69'), Ba (36', 50')
Demba Ba 9/10
Weidenfeller, Hummels
Grosskreutz

Stawka spotkania wpłynęła na postawę obu drużyn i w pierwszym kwadransie trwało wzajemne badanie sił. Od 15 minuty zaczęła się zarysowywać przewaga optyczna Chelsea, jednak niewiele z niej wynikało. W 18 minucie londyńczycy powinni objąć prowadzenie, jednak przewagi liczebnej nie wykorzystał Hazard który niecelnie podawał do Eto'o. Pięć minut później odpowiedziała w końcu Borussia, ale uderzenie Aubameyanga zza pola karnego zatrzymało się na słupku. W 36 minucie ataki Chelsea, która grała bardzo dobrze przyniosły efekt. Po dośrodkowaniu Oscara z prawej strony do piłki w polu karnym dopadł Eto'o i głową pokonał Weidenfellera. Trzy minuty później było już 2:0 po koronkowej akcji. Hazard przetrzymał piłkę w polu karnym, przejął ją Bertrand i idealnie zagrał na głowę Ba, który z bliska dopełnił formalności i ustalił wynik pierwszej połowy, w której w końcowych minutach Borussia mogła się jeszcze otrząsnąć i strzelić bramkę kontaktową, ale Mkhitaryan po ładnej akcji uderzył tylko obok bramki z bardzo dobrej odległości. W drugiej odsłonie Borussia starał się grać odważniej, jednak goście nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy The Blues, którzy grali lepiej i byli zdecydowanie bardziej niebezpieczni. W 48 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Hazard, ale jego uderzenie głową nad poprzeczkę zdołał wybić Hummels. W 50 minucie goalkeeper BVB nie miał już nic do powiedzenia. Znakomitą akcję zapoczątkował Ramires, który w tempo zagrał do wbiegającego w pole karne Oscara, ten idealnie odegrał do Demby Ba, który z bliska zdobył swoją drugą bramkę. Borussia była bezradna i nie potrafiła przeciwstawić się rywalom, którzy byli dzisiaj o klasę lepsi. W 69 minucie fenomenalnym podaniem popisał się Lampard, który minutę wcześniej zameldował się na boisku, a Eto'o w sytuacji sam na sam zachował spokój i nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Gol ten ustalił wynik meczu. Gospodarze spuścili z tonu, a Borussia nie mogła pokonać Cecha. W 90 minucie honorowo na listę strzelców mógł się wpisać Błaszczykowski, jednak jego strzał z szesnastki o centymetry minął bramkę Chelsea. The Blues rozgromili chłopców Jurgena Kloppa 4:0 i tym samym mocno ułatwili sobie sytuację w grupie. Borussia jeszcze nic nie straciła, wciąż ma szanse na awans, ale tak fatalnego meczu w tym sezonie jeszcze nie rozegrali. Czy to nie wpłynie negatywnie na postawę w meczu z Bayernem? Czasu na odbudowę bardzo mało.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(kliknij, aby zobaczyć)
Cech(C)- Luiz, Cahill, Terry, Bertrand- Ramires, Hazard (68'Lampard), Oscar, Essien, Eto'o (68'Azpilicueta)- Ba
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
(kliknij, aby zobaczyć)
Weidenfeller(C)- Piszczek, Hummels, Subotić, Schmelzer- Gundogan, Sahin (45'Hofmann), Blaszczykowski, Mkhitaryan, Grosskreutz- Aubameyang



Spoiler for Hiden:
Bardzo fajnie wypada to podsumowanie, a raczej zapowiedź. Dużo roboty, to widać, ale efekt końcowy jest świetny. Karierę zawsze lepiej się czyta i odbiera wizualnie jeśli jest przejrzysta (w sensie uporządkowana) i graficznie dopracowana. Nic tylko czytać. Liga Mistrzów... zdecydowanie najlepsze rozgrywki świata.
Dzięki! Powiem szczerze, że jak już znajdę czas i się "zegnę" to z 1,5h i gotowe. Akurat tak było przy tym. Zapowiedź do poprzedniej kolejki wyniosła mnie 3 dni pracy. ;)
O kurde. Pamiętam, jak ja robiłem podsumowania/zapowiedzi do mojej LM, to aż mnie skręca gdy o tym pomyśle. A Ty sobie tutaj luźno z masą tekstu na - tylko - trzecią kolejkę! Szacunek :D
Ogólnie to z przymrużeniem oka trzeba traktować Twoje przewidywania.
No to twoje wypociny zawsze były "elegancja-Francja" Lubiłem je bardzo czytać :) Co do przewidywań to może warto potraktować z przymrużeniem, bo staram się przy nich nie szaleć ;)
Zanim się jeszcze zarejestrowałem na forum, czytając twoją karierę zawsze podziwiałem Cb, że piszesz te zapowiedzi kolejek LM. Są one bardzo fajne, luźne, widać, że ich pisanie przychodzi Ci z łatwością, nie jak czasami to jest, na siłę. Ogólnie cała kariera stoi na b. wysokim poziomie, jak na moderatora tego działu przystało. Na pewno znajdziesz się w moim TOP5 tego miesiąca.
Dzięki, dzięki, aż chce się pisać dalej ;D
Wow! Jestem pod wrażeniem... Świetna zapowiedź. Tylko jednak co do niektórych meczów mam nieco odmienne zdanie, ale przecież mamy do tego prawo
Dzięki i oczywiście możesz mieć własną opinię :D
Dobra, solidna kariera. Nie schodzisz poniżej pewnego poziomu Panie Esponie  ;)
Thank you :)
Wow, świetnie napisałeś tą zapowiedź.
Nie przesadzajcie już, bo popadnę w samozachwyt :angel: A tak szczerze to mi to nie grozi ;D Ale danke sehr :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #30- Nic na to nie wskazywało...
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 01, 2014, 09:53:30 »
Te niemieckie podziękowania mogłeś sobie darować  ;)
No cóż, raz na wozie, raz pod wozem. Wy dzisiaj byliście zdecydowanie pod, Chelsea nastrzelało Borussi parę bramek. Trzeba się spiąć i zapomnieć o tym meczu. Z Ligi Mistrzów jeszcze, mam nadzieję przejdziecie do 1/8.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline LonG_7

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 15.07.2014r.
  • 決してあきらめない
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #30- Nic na to nie wskazywało...
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 01, 2014, 12:35:40 »
Cóż, nie zawsze udaje się wygrywać ale trzeba się podnieść, żeby nie było podobnych wpadek w lidze. Co do zachowania Grosskreutza to było to zachowanie naprawdę szczeniackie i niegodne piłkarza profesjonalnego. Mam nadzieję, że odrobicie te 4 bramki, choć wydaje się to niemożliwe.

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #30- Nic na to nie wskazywało...
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 01, 2014, 13:18:56 »
Rzeczywiście nic na to nie wskazywało. Dobra forma kluczowych piłkarzy i gra w lidze. Chelsea pokazała po prostu klasę. Wciąż macie szansę na awans, więc nic nie jest przesądzone, może to po prostu dyspozycja dnia zdecydowała.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #30- Nic na to nie wskazywało...
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 01, 2014, 21:19:44 »
haha, Grosskreutz. Ładnie zastąpił Reusa. W sumie zrobił tyle samo co i Marco w poprzednim meczu :laugh:


Oj wpłynęła ta czerwień na Twoją grę.


PS. A tak poważnie - za co Grosskreutz'a wyrzucili :P ? Bo o ile wiem, w PES'ie nie ma czegoś takiego jak kara indywidualna za uderzenie w twarz :P

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wpadły niespodzianki...
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 04, 2014, 22:20:54 »
Podsumowanie III kolejki

Najlepiej pod względem bramek...

Arsenal nie ma powodów do radości mimo zwycięstwa. Ich styl pozostawia jeszcze sporo do życzenia

Najlepsza pod względem liczby bramek. Taka okazała się trzecia kolejka tegorocznej Ligi Mistrzów. Na szesnastu boiskach ujrzeliśmy na przestrzeni dwóch dni 57 bramek. Więcej goli padło na stadionach drużyn, które występowały w roli gospodarza, gdyż aż 12 zespołów odniosło zwycięstwa. Tylko cztery razy górą byli goście. Po raz drugi z rzędu nie doczekaliśmy się też żadnego remisu.

Najwięcej emocji przyniósł nam pojedynek Romy z PSV. Obie drużyny zagrały otwarty futbol, przez co padła nie tylko spora ilość bramek, lecz aktywność do gry z obu stron była godna pochwały. Po ostatnim gwizdku cieszyć się mogła tylko jedynie Roma. Obok spotkania w Rzymie, równie ciekawie było w innej dużej metropolii. W Londynie Chelsea zademonstrowała pokaz siły i żelaznej defensywy połączonej ze skutecznym atakiem, dzięki czemu pokonała bardzo wysoko Borussię Dortmund, która nie spodziewała się takiego blamażu. Po drugiej stronie bieguna, wśród najnudniejszych spotkań wyróżnimy starcie Manchesteru City z Olympiacosem, które zakończyło się wymęczonym triumfem The Citizens. Wśród sporych niespodzianek o mały włos, a wymienilibyśmy Arsenal. Patrząc na wynik można by było nie uwierzyć, ale Kanonierzy zaprezentowali się słabo, przegrywając aż na 10 minut przed końcem. Wtedy też zdarzyło się coś nieprawdopodobnego, co zapisze się na kartach historii. Dynamo mające szanse na niespodziewane zwycięstwo nagle straciło niesamowitą bramkę. Z ponad połowy boiska bramkarza Zagrzebian zaskoczył Mikel Arteta, który wykorzystał złe ustawienie i go przelobował. Ten sam goalkeeper chwilę później popełnił kolejny błąd i faulując w polu karnym zmusił sędziego do podyktowania jedenastki. Z wapna nie pomylił się Ozil, a Arsenal objął prowadzenie. Na minutę przed końcem goście znów za sprawą swojego bramkarza stracili bramkę. Tym razem źle ocenił on lot piłki po rzucie rożnym i minął się z nią przy piąstkowaniu, a do pustej bramki futbolówkę skierował Rosicky. Mecz ten był najbardziej niewiarygodnym w ostatnich latach w Champions League, ale nie napawa to na pewno optymizmem Kanonierów, którzy gdyby nie błędy rywali przegraliby to spotkanie, więc im wesoło zapewne nie jest, bo wiedzą, że trzeba się poprawić i w kolejnych meczach liczyć już na siebie. W kolejnych pojedynkach obyło się już bez takich horrorów, ale wracając do niespodzianki to takowej się doczekaliśmy. Trzy oczka na Santiago Bernabeu zdobyła Fiorentina z Rafałem Wolskim w składzie. Włosi zagrali bez żadnych skrupułów i sensacyjnie pokonali Królewskich, którzy od teraz muszą mieć się na baczności. Trzy punkty już bez sensacji zdobyli piłkarze Juventusu, Barcelony, Interu, Manchesteru United i PSG. Kolejny raz zawiodło Galatasaray i tureccy kibice już nie mają żadnych złudzeń, że ich pupile nie wystąpią w kolejnej rundzie. Wprawdzie mają na to jeszcze matematyczne szanse, ale jest to prawie nie możliwe z tak słabą grą. Pod względem indywidualnym najlepszym strzelcem pozostaje Lionel Messi. Tuż za jego plecami ustawił się pociąg pościgowy na czele z Samuelem Eto'o i Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Różnica między nimi to dwa trafienia. Najlepszym graczem kolejki mianowany został Demba Ba, a najlepszym bramkarzem Joe Hart. Ten pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi mimo nudnego meczu z Olympiakosem kilkakrotnie popisał się znakomitymi interwencjami.







Spoiler for Hiden:
PS. A tak poważnie - za co Grosskreutz'a wyrzucili :P ? Bo o ile wiem, w PES'ie nie ma czegoś takiego jak kara indywidualna za uderzenie w twarz :P
No nie ma, a mogła by być. Po po prostu trochę musiałem to zainspirować, gdyż foto-galeria z tego zdarzenia wyszła mi całkiem fajnie i akurat wyglądało to tak, jakby na prawdę go uderzył :P
A tak na serio to bezmyślny faul w nogi, ale jak to Pes. Raczej był to faul na żółtą, ale cóż ;)

Do was wpadnę jutro drodzy karierowicze :)

Offline Miszczu11

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1016
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 30.11.2009r.
  • VR46
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wpadły niespodzianki...
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:20:19 »
Szanse w zapowiedzi w meczu Chelsea z Borussią oceniłeś po 50% a skończyło się katastrofą dla Twojego zespołu!
W pozostałych meczach prawie bez niespodzianek. Prawie, bo z wyjątkiem Realu i Galatasaray, który dość niespodziewanie moim zdaniem dostał po tyłku :o

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wpadły niespodzianki...
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 08, 2014, 18:23:58 »
Zupełnie nie wiem czego zabrakło twojemu zespołowi w starciu z Chelsea, ale taki blamaż nie powinien już się powtórzyć. W innym wypadku będą potrzebne zmiany. W tej kolejce Champions League działo się dużo. Wielkim zaskoczeniem była dla mnie wpadka Realu, ciekawe czy też zobaczymy taką w starciu z Fiorentiną na Narodowym :D Byłoby ciekawie.

Offline Maciek98

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2014
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.03.2014r.
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wpadły niespodzianki...
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 09, 2014, 20:55:13 »
Przeżyliście na pewno szok w spotkaniu z Chelsea. Mało kto się spodziewał, że mecz zakończy się takim wynikiem. Trzeba się jednak szybko pozbierać. Nie możecie już sobie pozwolić na takie wpadki w fazie grupowej Champions League, jeśli marzycie o zajściu jak najdalej. Największym zaskoczeniem jak dla mnie jest porażka Realu. Zapewne mało kto spodziewał się takiego wyniku.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Wisła Kraków by Maciek98

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wracamy
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 05, 2014, 15:50:06 »
Witam ponownie!

Od dłuższego czasu myślałem nad powrotem do pisania karier i oto jestem. :) Wracam do działu i będę starał się być teraz bardziej aktywny. Mam sporo zaległości, ale czas w końcu pozwala na ich nadrobienie. Nie ma nic lepszego nad pisanie historii w długie zimowe wieczory. Przerwa dobrze mi zrobiła i wracam ze zdwojoną siłą. Będę też chciał nadrobić zaległości w obowiązkach moderatora, gdyż ostatnio traktowane było one po omacku.
Teraz przechodząc do kariery... jak widać zaczynam Borussię. Już po raz kolejny, ale jak zauważyliście nie jest to nowy projekt, lecz kontynuacja tego, który zakończył się w sierpniu. Teraz przywrócił mi się tamten okres i chcę go tworzyć dalej. Będzie to jednak trochę inaczej. Przede wszystkim zmieni się styl, ale nie w ogromny sposób. Poprawie ulegną przede wszystkim relacje z meczu, gdyż to przy nich jest najwięcej roboty. Nie będę się już "rozczulał" nad ogromnymi opisami, ale będę to krótkie, zwięzłe posty, które przekażą to co trzeba. Będę chciał też wprowadzać więcej grafiki. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z otwartymi ramionami i będziecie wspierać poprzez komentarze.
Post ten będzie służył jako informacyjny. Tutaj znajdziecie wszystkie 31 poprzednich odcinków (aby przypomnieć sobie co się działo), ale spis treści i najważniejsze informacje nadal uaktualniane będą w pierwszym poście, więc nic się nie zmienia. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj uda mi się coś umieścić. Pozdrawiam! :D

#1- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#2- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#3- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#4- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#5- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#6- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#7- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#8- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#9- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#10- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#11- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#12- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#13- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#14- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#15- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#16- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#17- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#18- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#19- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#20- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#21- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#22- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#23- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#24- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#25- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#26- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#27- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#28- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#29- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#30- REJESTRACJA lub LOGOWANIE
#31- REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wracamy
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 05, 2014, 16:58:10 »
Patrzę i nie wierzę  :o espon wraca do karier! Dobra wiadomość w środku dnia, miło Cię znowu widzieć :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #31- Wracamy
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 05, 2014, 19:30:12 »
Czekamy na nowe posty  ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #32
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 06, 2014, 15:22:55 »
#32/10.01.2015r.

Niedosyt. Mogło być lepiej. Nie tak to miało wyglądać w Europie.

Taki widok ma być częstszy w rundzie wiosennej

Niedosyt. Takie słowo ciśnie się na usta każdemu związanemu z Borussią Dortmund po rundzie jesiennej w sezonie 2014/15. Wprawdzie są zwycięstwa i lekki powiew optymizmu, ale oczekiwania mówiły znacznie więcej. Pozycja w Bundeslidze nikogo nie martwi, bo nic jeszcze nie jest stracone, ale wielki ból towarzyszy w związku z Ligą Mistrzów i Pucharem Niemiec. Krajowe rozgrywki BVB zakończyła już w pierwszym meczu i było to dość dawno, więc fani jakoś to przeżyli. Oczekiwali jednak dobrej gry w Champions League. Ta momentami była (choćby w zwycięstwie nad Juventusem w drugiej kolejce), ale to tylko tyle na co było ich stać. Jedna wygrana, jeden remis i cztery porażki łącznie dały cztery punkty, które nie pozwoliły nawet na grę w LE i tym samym Dortmundczykom pozostała już tylko walka o mistrzostwo (na szczęście jeszcze realne).
Bo właśnie w Bundeslidze Borussia prezentuje się jak na razie najlepiej. Zdarzyły się wpadki (np: 1-5 z Hoffenheim), ale druga lokata po 17 meczach to jak najbardziej zasłużony wynik i dobra pozycja do startu w rundzie wiosennej, gdzie będą chcieli dogonić Bayern. Różnica pomiędzy tymi klubami wynosi 6 oczek i jest jak najbardziej do odrobienia. Niestety (dla BVB), każdy ekspert niemieckiej piłki nie widzi szans, aby to Borussia sięgnęła po mistrzostwo i utarła nosa Bayernowi. Trudno się nie dziwić, gdyż Bawarczycy udowodnili to w 10 kolejce, kiedy to pokonali 4:1 Borussen na ich własnym stadionie. Zdominowali grę i nie dali im nawet dość do słowa, a bramka stracona wydawała się być wypadkiem przy pracy. Borussia jednak nie załamuje się tymi słowami i wie, że wiosna może okazać się lepsza. Są ku temu dobre znaki, gdyż nie wliczając porażek w LM (o czym zaraz powiemy) BVB zanotowała niezły finisz. Sześć ostatnich kolejek padło ich łupem, gdzie zdobyli komplet punktów do tabeli, a prawdziwą wisienką na torcie było okazałe zwycięstwo nad imienniczką z Mönchengladbach 5:2 i to na wyjeździe. Po za tym dobra gra z Mainz czy Bochum może zwiastować małe światełko w tunelu.
Dobra gra w ostatnich meczach na ligowych podwórkach nie przeniosła się jednak na europejskie boiska. Po trzech kolejkach Dortmundczycy mieli 4 punkty (wraz z Saint-Etienne i Juventusem), poza zasięgiem była Chelsea, więc awans miał się rozstrzygnąć między tymi trzema zespołami. W 4 kolejce przyszło zniesławienie z The Blues, ale wciąż był szanse na awans. Trzeba było jednak wygrać obie ostatnie kolejki. Było to możliwe, gdyż prezentowali wtedy wysoką formę z Bundesligi. Do 5 kolejki przystępowali w dobrych humorach po meczu z Borussią M., więc każdy liczył na łatwe trzy oczka. Niestety wyjazd do Francji okazał się najgorszym meczem w tej rundzie. Co prawda Borussia zagrała tam dobrze, stwarzała sobie sytuacje (były słupki, poprzeczki, parady), ale to miejscowi zaaplikowali im aż 5 bramek. Przyczyniła się do tego słaba gra w obronie, która stała się piętą achillesową. Był to prawdziwy szok dla Borussii, która nie spodziewała się takiego obrotu spraw. Mecz ten odcisnął piętno na ostatniej kolejce. Mimo iż szanse na awans nadal były to trzeba było wysoko pokonać obrońców trofeum i liczyć na to samo ze strony Chelsea, która grała z ostatnimi pogromcami BVB. Drugi czynnik został spełniony, lecz kroku nie wykonali piłkarze z Dortmundu, którzy ulegli 3:4, a prowadzili już w pewnym momencie 3:1. Ale znowu o sobie dały znać błędy w obronie i tym samym już w grudniu zakończyli oni zmagania w Europie. Powtórzyli zatem niechlubny wyczyn sprzed roku, kiedy w podobnym stylu zakończyli swój udział w najważniejszych rozgrywkach w Europie.
Odchodząc nieco od rozgrywek warto skupić się na sytuacji kadrowej. Jurgen Klopp może być zadowolony z formacji ataku, gdyż do niej zastrzeżeń mieć nie można. Bramki padały i było przeróżnej urody, ale szkoda jedynie iż nie szły w parze z grą obronną. To właśnie defensywa zawiodła najbardziej i głównie przez nią Borussia nie gra już w LM. Trudno się nie dziwić skoro w 6 meczach stracili 20 goli, a w porównaniu z Bundesligą jest to nie wiarygodne, gdzie w 17 meczach stracili 29 bramek. W sumie piłkę w siatce rywale umieścili im 53 razy wliczając jeszcze DFB-Pokal. Można śmiało powiedzieć, że nie jest dobrze i trzeba coś z tym zrobić. O dziwo dla niektórych niesłuszne będą rozwiązania Kloppa dotyczące transferów w zimowym oknie o których dowiecie się niebawem. Pod względem indywidualnym nikogo nie zdziwi tytuł najlepszego gracza jesieni w BVB dla Henricha Mkhitaryana. Ormianin jest liderem tej drużyny i bez niego straciliby oni na wartości. Zresztą podobnie stałoby się w przypadku Aubameyanga. Gabończyk wraz z "Miki" tworzą super-duet, który w sumie zdobył dla Borussii 29 bramek i zaliczył tyle samo asyst. Gdyby któregoś zabrakło w meczach na wiosnę to dla drużyny mogłoby to mocno zaszkodzić. Pozostali próbują im towarzyszyć. Najbliżej tego jest nasz reprezentant Jakub Błaszczykowski, który do siatki rywali trafiał osiem razy. Różnica jest jednak duża do tej dwójki. Niestety sporym rozczarowaniem jest Marco Reus. Skrzydłowy jest daleki od formy i coraz częściej mówi się o zastąpieniu go Grosskreutzem, który gdy wchodzi na boisko daje więcej drużynie niż młody Niemiec.
Przed tymi wszystkimi problemami stoi teraz Jurgen Klopp. Jak sobie poradzi i czym zaskoczy dowiemy się już niedługo, gdy rozpoczniemy rundę rewanżową.


MVP jesieni: Henrikh Mkhitaryan
Minus jesieni: Marco Reus
Najwięcej bramek: Pierre-Emerick Aubameyang -17; Henrikh Mkhitaryan -12; Jakub Błaszczykowski -8
Najwięcej asyst: Henrikh Mkhitaryan -16; Pierre-Emerick Aubameyang -13; Marco Reus -3
Spotkania: 24 (17- Bundesliga; 6-Liga Mistrzów; 1-Puchar Niemiec)
Wygrane: 13 (1 LM)
Remisy: 3 (1 LM; 1 DFB)
Porażki: 8 (4 LM)
Bramki zdobyte: 56
Bramki stracone: 53
Bilans:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2014, 16:40:28 wysłana przez espon »

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #32- Podsumowanie jesieni
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 06, 2014, 15:56:54 »
A co się stało z 8 kolejkami Bundesligi? :D W tytule zjadłeś chyba "to"
" border="0" border="0

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #32- Podsumowanie jesieni
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 06, 2014, 16:39:57 »
A co się stało z 8 kolejkami Bundesligi? :D W tytule zjadłeś chyba "to"
Po przerwaniu pisania rozegrałem wtedy trzy kolejki, a potem Pes poszedł w zapomnienie. Teraz gdy chciałem wrócić postanowiłem, że dogram jesień do końca, bo nie miałem żadnych fotek, statystyk z pozostałych meczy. Myślę, że tak jest najlepiej. O wynikach tych 8 kolejek będzie w następnym odcinku. :) Dzięki za wychwycenie tytułu. :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #32- Podsumowanie jesieni
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 07, 2014, 11:59:17 »
Tej jesieni spisywaliście się słabo jak na taki zespół jak Borussia. Liczę na wasze przebudzenie. Tekst na bardzo wysokim poziomie, gratuluje. Ten pierwszy post po przerwie zachęcił mnie solidnie, by tu wpadać, jak znajdę czas.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #32- Podsumowanie jesieni
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 07, 2014, 12:14:02 »
Bayern odskoczył wam na 6 punktów i jest to zły znak, a wiemy dlaczego. Bawarczycy idą pewnie po mistrzostwo i wydaje się, że tylko wy jesteście w stanie ich zatrzymać, ale będzie bardzo trudno.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #33- Podsumowanie jesieni w Europie
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 09, 2014, 15:30:17 »
#33/13.01.2015r.

Europa na wszystkich frontach, oto jak zagrali.

Bundesliga


MVP jesieni: Henrikh Mkhitaryan
Plus jesieni: Roberto Firmino
Minus jesieni: Marco Reus
Zaskoczenie jesieni: Hannover 96
Rozczarowanie jesieni: Bayer Leverkusen
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Bundesliga


MVP jesieni: Daniel Ginczek
Plus jesieni: Björn Kluft
Minus jesieni: Tomas Pekhart
Zaskoczenie jesieni: SV Sandhausen
Rozczarowanie jesieni: 1. FC Köln
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DFB-Pokal



Premier League


MVP jesieni: Santi Cazorla
Plus jesieni: Wilfried Bony
Minus jesieni: Yaya Toure
Zaskoczenie jesieni: Tottenham Hotspur
Rozczarowanie jesieni: Liverpool F.C.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FA Cup



League 1


MVP jesieni: Zlatan Ibrahimović
Plus jesieni: Rod Fanni
Minus jesieni: Ezequiel Lavezzi
Zaskoczenie jesieni: AS Saint-Etienne
Rozczarowanie jesieni: Montpellier
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Coupe de France

Primera Division


MVP jesieni: Lionel Messi
Plus jesieni: David Villa
Minus jesieni: Sergio Ramos
Zaskoczenie jesieni: Athletic Club
Rozczarowanie jesieni: Valencia
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Copa del Rey



Eredivisie


MVP jesieni: Bojan Krkić
Plus jesieni: Marco Pappa
Minus jesieni: Danny Holla
Zaskoczenie jesieni: FC Groningen
Rozczarowanie jesieni: Ajax Amsterdam
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KNVB Beker



Liga Zon Sagres


MVP jesieni: Nicolás Gaitán
Plus jesieni: Jackson Martinez
Minus jesieni: Maxi Pereira
Zaskoczenie jesieni: Morierense Fc
Rozczarowanie jesieni: Pacos de Ferreira
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taca de Portugal



Serie A


MVP jesieni: Marek Hamsik
Plus jesieni: Mario Balotelli
Minus jesieni: Kevin Strootman
Zaskoczenie jesieni: Parma FC
Rozczarowanie jesieni: Torino F.C.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TIM Cup



Champions League
 

MVP fazy pucharowej: Cristiano Ronaldo
Plus fazy pucharowej: Demba Ba
Minus fazy pucharowej: Arjen Robben
Zaskoczenie fazy pucharowej: Hamburger SV
Rozczarowanie fazy pucharowej: Borussia Dortmund


Liga Europejska
 

MVP fazy pucharowej: Radamel Falcao
Plus fazy pucharowej: Daniel Sturridge
Minus fazy pucharowej: Simon Mignolet
Zaskoczenie fazy pucharowej: FC Utrecht
Rozczarowanie fazy pucharowej: Trabzonspor



Spoiler for Hiden:
Bo tekst byłby tu wymowny :)

I powiedziano wtedy: "Weź to sobie ino kliknij, aby powiększyć" :P
Do was spróbuję zajrzeć w końcu wieczorem

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #33- Podsumowanie jesieni w Europie
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 09, 2014, 19:04:49 »
No mam dziwne wrażenie, że ktoś już podobnie podsumowywał co miesiąc wydarzenia w świecie futbolu  :) ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Grać tak, aby wygrywać/ Borussia Dortmund #33- Podsumowanie jesieni w Europie
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 09, 2014, 19:04:49 »