Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 485032 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Damian77777

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 127
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2720 dnia: Styczeń 03, 2015, 04:14:26 »
tej grze potrzebne jest DLC nie wiem jak wy ale ja takie mam wrazenie ze 90% wrzutek w tej grze konczy sie sytuacja bramkową gracze juz o tym wiedza i teraz gra sie na wrzutki  >:(jak idzie wrzuta w pole karne to praktycznie jedyna szansa ze nie trafi zawodnik bo obroncy nie kryja :(Czy ktos tez to zauwazyl oprocz mnie ??

Offline macphisto666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location: Dąbrowa Górnicza
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.09.2012r.
  • PS4 nick - macphisto666
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2721 dnia: Styczeń 04, 2015, 02:55:01 »
tej grze potrzebne jest DLC nie wiem jak wy ale ja takie mam wrazenie ze 90% wrzutek w tej grze konczy sie sytuacja bramkową gracze juz o tym wiedza i teraz gra sie na wrzutki  >:(jak idzie wrzuta w pole karne to praktycznie jedyna szansa ze nie trafi zawodnik bo obroncy nie kryja :(Czy ktos tez to zauwazyl oprocz mnie ??

Tak. Pisałem już przy testowaniu dema PES 2015, że gra nie jest zbalansowana atak/obrona. Dużo dzid, które lecą 60 metrów jak rakieta, która bezbłędnie trafia do celu czyli na duży palec u nogi piłkarza. To samo z dośrodkowaniem w pole karne, gdzie czasami przycisk można by wgnieść w pada, a zawodnik nie reaguje czy też prostopadłe piłki przy których obrońcy rozstępują się jak morze czerwone. I na deser sędziowanie na poziomie wysp fidżi. Ale po za tym gra sprawia wbrew pozorom nawet dużo radości. Najfajniej multi kanapowy.

Offline loy1004

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2013
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 282
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 29.07.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2722 dnia: Styczeń 06, 2015, 18:32:48 »
nie grałem troche i wszedłem w my club w inbox mialem 7 wiadomosci z bonusami jakimis na ktory bym nie wszedł gre wywala do pulpitu tez tak mieliscie macie?

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2723 dnia: Styczeń 11, 2015, 07:08:42 »
Niestety ale z przykrośćią muszę zauważyć że nawet na tym forum czyli niejako w środowisku fanboyów tej gry zainteresowanie nią niestety spada.W newsach,dyskusjach,opiniach ostatni post pare dni temu?Przecież gra jest nowością,powinno tu wrzeć od nowych postów a tu cisza.Zresztą ja się wcale nie dziwie że tak jest.

Poczekam aż zabiorą piłkę i bramki,wtedy gra oficjalnie skończy się tak jak to już powinno się stać.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2724 dnia: Styczeń 11, 2015, 11:40:28 »
Forum, strona zawsze miała małe zainteresowanie (do 400 wejść) a producenci gry nie kwapią się do zrobienia gry tak jak powinno to być lata wstecz, mając opinie innych (w komentarzach) głęboko w du..e. Rozgrywka online jest żałosna, problemy z połączeniem lagi, opóźnienia, ciągle te same błędy od lat. Jedne z lepszych trybów są usuwane, na rzecz nie wiadomo jakiego kiczu, który głównie stanowi grafika i raczej na tym się skupili jak zawsze.
Po prostu trzeba nowego gracza na rynku który na świetną koncepcje na grę i słucha przemyślanych uwag graczy.
Ale tak można gdybać za każdym razem, zazwyczaj będzie coś na ale.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2725 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:05:50 »
Niestety ale z przykrośćią muszę zauważyć że nawet na tym forum czyli niejako w środowisku fanboyów tej gry zainteresowanie nią niestety spada.W newsach,dyskusjach,opiniach ostatni post pare dni temu?Przecież gra jest nowością,powinno tu wrzeć od nowych postów a tu cisza.
Niestety, ale i tak jest lepiej niż w niektórych miesiącach.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2726 dnia: Styczeń 11, 2015, 13:30:28 »
moim zdaniem wersja na ps4 to najlepsza kopanka od wielu wielu lat jeśli nie w ogóle.

wersja na PC to już zupełnie inna gra, niby różnice wydają się być subtelne ale odczucia z gry są diametralnie różne. ver. PC traci z każdym rokiem a pojawienie się next genów tylko spotęguje tą dysproporcję.

przyczyn niskiego zainteresowanie forum upatrywałbym właśnie w tym fakcie. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się olać PES 2015 PC zanim skończyłem pierwszy sezon w master league i przekląłem KONAMI twierdząc że nie kupię w życiu wersji na ps4.. dopóki nie kupiłem ps4 i nie zagrałem w demo. Mimo posiadania ver. PC z patchem wolałem grać na ps4 w demo kilkoma drużynami.

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2727 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:41:49 »
moim zdaniem wersja na ps4 to najlepsza kopanka od wielu wielu lat jeśli nie w ogóle.

wersja na PC to już zupełnie inna gra, niby różnice wydają się być subtelne ale odczucia z gry są diametralnie różne. ver. PC traci z każdym rokiem a pojawienie się next genów tylko spotęguje tą dysproporcję.

przyczyn niskiego zainteresowanie forum upatrywałbym właśnie w tym fakcie. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się olać PES 2015 PC zanim skończyłem pierwszy sezon w master league i przekląłem KONAMI twierdząc że nie kupię w życiu wersji na ps4.. dopóki nie kupiłem ps4 i nie zagrałem w demo. Mimo posiadania ver. PC z patchem wolałem grać na ps4 w demo kilkoma drużynami.

Czy na PC czy na PS4, PES 2015 to jeden z najgorszych Pesów w historii.

Offline Damian77777

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 127
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2728 dnia: Styczeń 11, 2015, 22:07:10 »
Mimo że gra pozostawia wiele do życzenia to w porownaniu z pesem2014 duzo ludzi gra online jestem zaskoczony a w online competition czasami liczba graczy dochodzi do 400 i co godzine tylu gra takze jak dla mnie frekwencja w tym pesie jest spora niespodzianka

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2729 dnia: Styczeń 11, 2015, 23:13:20 »
Względem poprzedniej edycji, ten pes jest o niebo lepszy, po za tym zawsze marnym online...

Offline Fabek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.10.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2730 dnia: Styczeń 12, 2015, 11:22:48 »
Czy na PC czy na PS4, PES 2015 to jeden z najgorszych Pesów w historii.

Chyba tylko dla Ciebie. Dla mnie gameplay jest najlepszy od kilku lat. Oczywiście brakuje tej całej otoczki, duperel czy wyelminowania kilku błędów. Ale jeśli chodzi o sam gameplay, jest dobrze.

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2731 dnia: Styczeń 13, 2015, 09:49:00 »
samo kopanie na ps4 jest rewelacyjne. Mam mnóstwo radochy z grania, można w zasadzie zagrać praktycznie wszystko co chcesz i jeszcze wygląda to świetnie ze względu na animacje zawodników oczywiście mowa o trybach vs COM. Lipa jest z otoczką, zawartością trybów rozgrywek np. ML gdzie w porównaniu z FIFĄ PES wygląda jak meble bodzio w Wersalu. No i online niestety też stwarza problemy, tu rozgrywka jest niezła o 1-2 w nocy gdy się zluźni na serwerach ale i tak opóźnienia w reakcji psują zabawę totalnie.
Wkurzające jest gdy dostaję bęcki od "Realistów" grających bez przyjęcia L1+X bo reakcja obrońców jest w połowie przypadków spóźniona :)

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2732 dnia: Styczeń 13, 2015, 23:45:30 »
Chyba tylko dla Ciebie. Dla mnie gameplay jest najlepszy od kilku lat. Oczywiście brakuje tej całej otoczki, duperel czy wyelminowania kilku błędów. Ale jeśli chodzi o sam gameplay, jest dobrze.

Obawiam się, że nie tylko dla mnie PES 2015 jest do czterech liter. Zaczynałem od ISS jeszcze na psx i przez te wszystkie lata PES miał grywalność. Natomiast Gameplay w 2014 i 2015 to jakiś żart, czegoś takiego nawet w beznadziejnej edycji 2008 nie widziałem. Porażka i tyle.

Offline sajki

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 72
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2733 dnia: Styczeń 15, 2015, 14:18:31 »
Też macie takie coś, że deszcz jest tylko podczas meczów towarzyskich? Jak gram np. LM albo MŚ czy ME to zawsze mam słoneczną pogodę i zmienić tego nie można....

Offline koenigzeg

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.12.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2734 dnia: Styczeń 17, 2015, 09:52:20 »
Ta gra to śmieć i każdemu kto jeszcze sie zastanawia nad kupnem tego dziadostwa ,to serdecznie odradzam !
Stado baranów spamujących "long ball"em i na tym kończy sie skill 70% ludzi w pes 2015.
Obrona to jakaś lipa totalna
Statystyki zawodników zakłamane...
Jak prawie w każdym pes zawodnicy realu przesadzeni i jakoś nie zauważyłem by w realnym życiu 99% strzałów bale,ronaldo,benzemy itd to gol ; - ) to że żelik zdobył złotą piłke nie świadczy o tym że jest najlepszy,bo połowe bramek z wymuszonych karnych nawet dziecko z gimnazjum wykorzysta,tak jak messi został najlepszym piłkarzem MŚ... ta gra właśnie jest tak zakłamana.
Szkoda słów i szczerze powiem ,że to mój ostatni PES który zakupiłem ,a robiłem to przez kilka długi ostatnich lat. (fify nigdy nie kupiłem ,ale może w przyszłym roku)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2015, 09:57:49 wysłana przez koenigzeg »

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2735 dnia: Styczeń 17, 2015, 18:17:56 »
Ta gra to śmieć i każdemu kto jeszcze sie zastanawia nad kupnem tego dziadostwa ,to serdecznie odradzam !

Trzeba było aż wydać 100 zł żeby to wiedzieć?To samo co rok temu tylko ponoć miało być dopracowane ale jak zobaczyłem filmiki z gameplayem w wersji na PC to się przestraszyłem i postanowiłem nie kupić.Jednak nie kupie tego.Teraz będą ciągnąć to śćierwo do roku 2020-go na tym badziewnym silniku jakby nie mogli wreszcie zrozumieć że on się nie nadaje do tej gry.Może bardziej do Tomb Rider'a albo Kodu Da Vinci to tak.Gra na tym silniku od czternastki to jakieś nieporozumienie.
Nie mają pomysłu jak to zrobić,jakie zmiany wprowadzić aby było dobrze i grywalnie,,,ok.Zostawić więc tak jak było do 13-tki i nie robić nic;tylko nie dać sobie zabrać licencji na stadiony i lige hiszpańską etc.
Takie zmiany jakie oni poczynili to jest nic innego tylko samobój lub jak kto woli strzał w kolano i prosta droga na śmietnik.
Fifa 15 graficznie wygląda ładniej na konsolce PS Vita niż PES 15 na pełnoprawnym PC (!?!)
A ten narodowy i to jeszcze z zasuniętym dachem niczym by się grało na hali to ciekawe co za mądry wymyślił?Zrobił taką roszadę krótko mówiąc.Usunął Camp Nou i Santiago oraz wszystkie portugalskie i pozostałe hiszpańskie a także jeszcze pare innych a w to miejsce dał h.. wie na co i po co Narodowy z zasuniętym dachem i regulowaną długośćią źdźbła trawy na murawie;tfuj na dywanie.Zamiana rzeczywiście.Zamiana godna najwyższego uznania.Dlatego nie kupiłem właśnie.
A cena jej już spada.Na ultimie nowa w folii 78 zł.Za chwile będzie 58 zł a później za 20 tego gó... nikt nie ruszy.Szkoda ale tak jest.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2736 dnia: Styczeń 17, 2015, 19:44:13 »
 Uwazam ze ten caly Fox engine to badziew szczegolnie po zagraniu w metal gear ground zeros gdzie jest przepiekna grafika i tu sie sprawdza, ale kompletnie daje D w takiej gierce jak Pes gdzie głównie widzi sie wszystko z daleka nie na zbliżeniach.
Niestety faktycznie będą teraz ładować na tym silniku ileś edycji i mam nadzieje ze można z niego wydobyć wiecej. Ground zeros urzeka deszczem oświetleniem cieniowaniem ale już same tekstury są czasem srednie - tyle że tego nie widać bo właśnie gra tu światlo cien deszcz.
W Pes odwrotnie deszcz z daleka to smuga jakaś nie mają gdzie się ukryć beznadziejne tekstury otoczenia i tylko na zbliżeniach jest naprawde 1 liga.
2015ka to dobry pes - gra sie dobrze ale mozna by jednak zrobic to albo na innym silniku albo zmodyfikowac obecny bardziej pod katem tego typu gry.

Szkoda jedynie ze nie ma tu naprawde pelnej swobody w ustawianiu taktyki - tzn jak chce by 4 ludzi z obrony stalo jak wryci i nie wychodzilo to maja tam stac ale niestety nie w tej bajce. Zawsze któryś wyjdzie i lecą potem dlugie pily skrzydlo za plecy  i tak gra ogromna wiekszosc i samemu nie chce tez sie walczyc z wiatrakami bo ta gra promuje akcje na pale gora.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2015, 20:01:36 wysłana przez pavulon666 »

Offline diab3l

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 19.11.2009r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2737 dnia: Styczeń 20, 2015, 09:49:15 »
macie jakąś radę na to jak ustrzec się przed nagminnym traceniem goli po prostopadłych podaniach:/ nigdy nie miałem aż takich problemów z obroną jak w tej edycji... ogólnie gra się fajnie ale wkurza mnie to gdy gram online i mimo że często prowadzę w meczu i po ogólnym wrażeniu widać że radzę sobie lepiej niż przeciwnik to dostaję 2-3 prostopadłe podania i tracę śmieszne bramki. linia obrony nie wiedzieć czemu się nie trzyma tylko kolesie ze środka wybiegają mi do przodu (mimo że o to nie prosiłem), robi się luka i strata bramki to kwestia czasu...
dochodzę do wniosku że nie umiem chyba bronić choć gram w PES od lat..

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2738 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:02:58 »
samo kopanie na ps4 jest rewelacyjne. Mam mnóstwo radochy z grania, można w zasadzie zagrać praktycznie wszystko co chcesz i jeszcze wygląda to świetnie ze względu na animacje zawodników oczywiście mowa o trybach vs COM. Lipa jest z otoczką, zawartością trybów rozgrywek np. ML gdzie w porównaniu z FIFĄ PES wygląda jak meble bodzio w Wersalu. No i online niestety też stwarza problemy, tu rozgrywka jest niezła o 1-2 w nocy gdy się zluźni na serwerach ale i tak opóźnienia w reakcji psują zabawę totalnie.
Wkurzające jest gdy dostaję bęcki od "Realistów" grających bez przyjęcia L1+X bo reakcja obrońców jest w połowie przypadków spóźniona :)

jako tako tez bym wolał konsole od pc :)

Offline chomikwasz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2013r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2739 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:15:33 »
Wiekszos głosów krytyki wystawili ludzie którzy nie grali w PES2015 a widzieli tylko gameplay. 14 była słaba ale KONAMI odrobilo lekcje i 15 wygląda i gra się bardzo dobrze. Jest kilka małych błędów ale może to wyeliminuja patchami.
Wydawanie opinii po obejrzeniu gameplayu to jak wydawanie oceny filmowi po trailerze. Jedno z drugim ma mało wspólnego.
Co do długich piłek. W starych pesach też tak było szczególnie 5 i 6. Nikt na to nie narzekał. Żadna drużyna nie gra takim samym stylem w realu i tak samo każdy gracz gra inaczej i to jest piękne. Nie każdy chce klepać jak Barcelona czasami dobrze wychodzi gra a'la real czy nawet "autobus" Chelsea. Piłka nożna nie jest gra sprawiedliwa i nigdy
gdy nie będzie. Jak ktoś chce sprawiedliwości to niech gra nba gdzie o wygranej decyduje 80-120 pkt a nie jedna czy dwie bramki.
Co do ilości strzałów celnych Ronaldo czy innych. Pamietajcie że gramy przeważnie 10 minutowe mecze a nie 2x45min i ilość strzałów i bramek jest podobna co do normalnego meczu jedna w zdecydowanie mniejszym czasie.
Podsumowując KONAMI obralo dobry kierunek z PESem. Gra wygląda dobrze (jeśli ktoś narzeka na grafikę niech przybliży sobie kamerę ale niech nie mówi potem ze nie ma przeglądu pola, albo jedno albo drugie). Grywalnosc jest najlepsza z wszystkich, szczególnie po wpadce z 14. Szwankuje jedynie opóźnienie w trybach online ale to będzie ciężko poprawić.
Ps. Gram na ps4
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 10:17:15 wysłana przez chomikwasz »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2739 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:15:33 »