Autor Wątek: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!  (Przeczytany 8927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patric

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2013
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 24.02.2013r.
  • Gram w: PES 2013/PES 2015
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:41:48 »
Cytuj
Nie, na 100% ma trzy. ;)
Ja wciąż uważam, że ma 4 :D

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:47:41 »
Ja wciąż uważam, że ma 4 :D
Złotych Piłek FIFA ma 3, ogólnie być może, że 4. ;) Nevermind.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2014, 16:27:27 »
Kurde już nie moge doczekać się meczy w Copa America, w świetny sposób opisujesz i przedstawiasz kadry, strasznie mi się to podoba.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2014, 16:29:21 »
Ja cię kręcę, ile tekstu, grafiki. Na pewno poczytam, bo nieźle wygląda.  ;) Będę wpadał.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2014, 22:00:16 »
Dunga wraca ponownie do tej samej rzeki i jestem ciekaw, czy coś z tego wyjdzie. Próbuje coś tam wprowadzić swojego i być może defensywa znowu będzie jego stylem. Ponadto kontuzje lepiej niech omijają Neymara, bo wydaje mi się, że i teraz Brazylia będzie od niego uzależniona.
Moim faworytem w tej grupie jest jednak Urugwaj. Liczę, że po nieudanym (można tak powiedzieć śmiało) mundialu wrócą gdzieś do dobrego stylu jaki preferowali w RPA i kiedy zdobywali Copa America

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #6
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2014, 12:56:29 »
Spoiler for Hiden:
Dzięki za miłe słowa. ;)
Gotowi na mecze?




Po wielu miesiącach oczekiwania, kibice w całej Ameryce Południowej i nie tylko, doczekali się – już jutro startuje bowiem 44. turniej Copa América, rozgrywany na boiskach w Chile. Dla Chilijczyków będzie to już siódmy puchar, który gościć będą na własnej ziemi, jednak euforia i ekscytacja na ulicach tego kraju jest już obecna od dobrych kilku tygodni. Najgoręcej jest oczywiście w miastach-gospodarzach czempionatu, w których zostały stworzone specjalne strefy fan-zone z telebimami, barami, sklepami i innymi miejscami, pełnymi pozytywnej energii. Od dłuższego czasu, na ulicach Chile spotkać można wielu obcokrajowców, którzy przyjechali by dopingować swoje reprezentacje. Właśnie dzięki tym wszystkim kibicom w kolorowych strojach, czapkach i obwieszonymi przez siebie flagach, klimat i otoczka turnieju staje się jeszcze lepiej przyswajalna. Już przed oficjalnym rozpoczęciem pucharu, z wielu stron słychać głosy, że zaczynająca się jutro impreza będzie wyjątkowym i pięknym przedsięwzięciem dla całej Ameryki Południowej.

Wspomnianą atmosferę równie dobrze można odczuć na wszystkich, sześciu arenach Copa América. Dziennikarze sportowi, którzy zameldowali się w Chile, bardzo chwalą sobie stadiony, na których rozgrywany będzie puchar, mówiąc, że poruszanie się po nich jest niezwykle wygodne, a wszystkie przejścia bardzo funkcjonalne. Co ciekawe, tegoroczny turniej transmitowany będzie w aż 70 stacjach telewizyjnych na całym świecie, co jest rekordem, jeśli chodzi o te rozgrywki. W tym tygodniu, działacze ze strefy CONMEBOL odbyli wizytę w Chile i stwierdzili, że wszystko wygląda jak należy. Jednym słowem, wszyscy czekają już w napięciu na jutrzejsze oficjalne rozpoczęcie turnieju oraz spotkanie, pomiędzy reprezentacją Chile a Paragwajem. Początek meczu o godzinie 21.45 czasu miejscowego na Estadio Germán Becker w Temuco.

O tym jak wygląda Chile tuż przed rozpoczęciem turnieju, powiedziane zostało już dużo, a co o atmosferze, towarzyszącej pucharowi oraz samym Copa América sądzą jego uczestnicy? Oto kilka ich wypowiedzi.

„Klimat imprezy jest niesamowity. Idąc ulicą od razu czuć, że zaczyna się tutaj wielkie piłkarskie święto. Myślę, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania pod każdym względem i dla naszego kraju będzie to wielki turniej. Mam nadzieję, że piłkarsko uda nam się spełnić, naznaczony plan i spisać się jak najlepiej. W jutrzejszym meczu otwarcia, ta atmosfera powinna nas ponieść” – mówił bramkarz reprezentacji Chile – Claudio Bravo.

„Chilijczycy naprawdę dobrze przygotowali się do tego pucharu. Widać to zarówno po stadionach, jak i po całej otoczce tegorocznego Copa América. Przebywanie tutaj jest naprawdę przyjemne, ale nie mogę się już doczekać oficjalnego otwarcia i pierwszego meczu. Mam nadzieję, że ten turniej będzie dla mnie i dla mojego zespołu bardzo udany” – powiedział gwiazdor Brazylijczyków – Neymar.

„W trakcie swojej trenerskiej kariery, miałem przyjemność trenowania z wieloma zespołami. Po raz pierwszy jestem jednak na takim turnieju z drużyną narodową. Klimat tego pucharu jest dla mnie niesamowity. Obecność w Chile przez następne kilka tygodni będzie absolutną przyjemnością. Życzę wszystkim wspaniałego Copa América” – zakończył szkoleniowiec reprezentacji Argentyny – Gerardo Martino.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #7
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2014, 15:03:53 »
Szykuje się ciekawy i emocjonujący turniej. Czekam już na relacje z meczów, także tak, jestem gotowy.  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #7
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2014, 09:59:02 »
Copa America to dla Ameryki jak ME dla Europy. U nas też było czuć ten klimat, więc nie ma się im co dziwić. Szykuje się niesamowity turniej.  Czekamy na pierwszy mecz :)

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #8 - Mecz otwarcia!
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2014, 17:17:39 »
Spoiler for Hiden:
Nie wiem czemu, ale przy pierwszych kilkunastu sekundach nagrywania w Frapsie, spadają mi fps'y, przez co video może się trochę zacinać. Później jest już wszystko ok. Przynajmniej tak mi się wydaje. ;)






Po krótkiej, lecz niezwykle barwnej i klimatycznej, oficjalnej ceremonii rozpoczęcia turnieju, na murawę w Temuco, wybiegli główni aktorzy pierwszego dnia rozgrywek Copa América. W premierowym starciu, naprzeciw siebie stanęli gospodarze – Chilijczycy oraz reprezentacja Paragwaju. Faworytem spotkania teoretycznie było Chile, jednak podopieczni Víctora Genesa nie chcieli tanio sprzedać swojej skóry.

W pierwszych minutach meczu, Paragwajczycy chyba nieco speszeni atmosferą na stadionie, mieli spore problemy z wyjściem z defensywy, przez co pierwsze 15 minut przebiegało całkowicie pod dyktando gospodarzy. W 5. minucie spotkania, po odbiorze Isli i podaniu Vargasa, groźny strzał zza szesnastki oddał Vidal, jednak dobrą paradą popisał się Barreto. Mniej więcej po kwadransie gry, Paragwaj jakby nabrał nieco tlenu w płuca, przez co posiadanie piłki się wyrównało. Cały czas więcej sytuacji stwarzali sobie Chilijczycy, ale to nie oni jako pierwsi zdobyli bramkę. W 28. minucie, Roque Santa Cruz znalazł się z piłką przed polem karnym i przy nienajlepszej postawie Gonzalo Jary, zdecydował się na uderzenie. Gwiazdor Los Guaraníes kopnął piłkę na tyle mocno i dokładnie, że wpadła ona idealnie w długi róg, obok wyciągniętego jak struna Bravo. Z niespodziewanego prowadzenia w tym meczu, Paragwajczycy cieszyli się jednak tylko osiem minut. Po długiej, ofensywnej akcji, w polu karnym sfaulowany został Arturo Vidal, do jedenastki podszedł Alexis Sánchez i w mocno szczęśliwy sposób, pod brzuchem Barreto, posłał futbolówkę do siatki. W samej końcówce ten sam piłkarz próbował jeszcze raz zagrozić bramce Paragwaju, ale wynik do przerwy się już nie zmienił.

Drugą odsłonę z dużo większym animuszem rozpoczęli Chilijczycy. Siedem minut po zmianie stron, Alexis urwał się obrońcom rywali w kontrze, popędził w pole karne, po czym dograł na sam jego środek do Vidala, który umieścił piłkę pod poprzeczką. Bramka ta zmusiła Paragwajczyków do ruszenia do przodu, na co tylko czyhał Sánchez i spółka. W 63. minucie, wyprowadzili oni kolejną kontrę, zakończoną wrzutką Vargasa i strzałem głową Alexisa, jednak świetnie nogami interweniował Barreto. W następnym fragmencie gry, zawodnicy wymieniali się wzajemnymi ciosami, ale albo były one za słabe, albo zatrzymywały się na twardo postawionej gardzie. Na niecałe piętnaście minut przed końcem, Paragwajczycy doprowadzili do wyrównania. Óscar Cardozo zagrał w pole karne do Marcelo Estigarribii, który oddał fantastyczny strzał z pierwszej piłki, nie dając szans bramkarzowi Chile. Bramka ta zadziałała jednak na La Roja jak płachta na byka i już dwie minuty później, odzyskali oni prowadzenie, kiedy to Alexis Sánchez w dziecinny sposób ograł niemal całą formację defensywną rywali, po czym strzałem ze „szpica” zdjął pajęczynę w okienku bramki Barreto.

W ostatnich minutach, Chilijczycy skupili się na nieustannym oddalaniu gry od własnej bramki i konsekwentnym wybijaniu Paragwajczyków z rytmu. Ostatecznie, udało im się dowieść to zwycięstwo do końca i zyskać niezwykle cenne trzy punkty. 





Alexis (36' k.), Vidal (52'), Alexis (78') - Santa Cruz (26'), Estigarribia (76')
Piris (36')



(Kliknij, aby powiększyć)

63' Pinilla, 71' Aránguiz, 82' Beausejour /// 66' Samudio, 87' Núñez
63' Vargas, 71' Gutiérrez, 82' Isla /// 66' Piris, 87' Estigarribia



(Kliknij, aby powiększyć)

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=7d7952b85470be67d4147c8d0e9ba57e&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=7d7952b85470be67d4147c8d0e9ba57e&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
(Oglądaj w HD)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #8 - Mecz otwarcia!
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2014, 19:20:12 »
Powiem tak: ta kariera ma wszystko, co potrzebne, aby w przyszłym miesiącu stanąć na podium w głosowaniu na najlepsze opowiadanie. Na początku się do niej nie przekonałem, ale z każdym przeczytanym zdaniem zdawałem sobie sprawę z tego, że warto wsiąknąć w te teksty. Obrazu całości dopina kapitalna grafika, post meczowy ma wszystko, co powinien mieć. Plus za skrót.

Chilijczycy i Paragwajczycy sprawili świetny mecz na otwarcie turnieju, teraz apetyty piłkarskie będą tylko rosły. Sanchez pokazał się z dobrej strony, jako pierwszy kandydat do MVP Turnieju. Ale do tego jeszcze daleko, lecz liczę, że wytrwasz. Będę tu gościł  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Linkin

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 82
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 26.07.2012r.
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2014, 11:05:53 »





W drugim meczu grupy A spotkały się ze sobą reprezentacje Kolumbii i Boliwii. Faworyt tego starcia mógł być tylko jeden. Kolumbijczycy, jako ćwierćfinalista ostatniego mundialu, miał przyjechać do Chillán na szybki i miły spacerek przed kolejnymi, trudniejszymi rywalami. Jak się okazało, Boliwijczycy z księżyca wcale nie spadli, lecz przysporzyli Los Cafeteros sporego bólu głowy.

Początek spotkania wyglądał tak, jak wyglądać powinien. Już w pierwszych minutach, Kolumbijczycy zaznaczali swoją przewagę. W 5. i 7. minucie swoich sił próbowali Jackson Martínez i Carlos Sánchez, jednak oba uderzenia były niecelne. Trafić do siatki Boliwijczyków udało się chwilę później. Zúñiga popędził prawą flanką do linii końcowej, po czym dośrodkował na piąty metr do Radamela Falcao. Piłkarz Monaco świetnie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i umieścił ją w siatce. Po kwadransie gry, dobrą akcję przeprowadził Juan Cuadrado, który zszedł do środka i oddał mocne uderzenie w krótki róg, stemplując lewy słupek bramki Ariasa. W 22. minucie, kolejną wyśmienitą okazję zmarnował Falcao, strzelając w sytuacji sam na sam obok bramki. Niewykorzystane szanse zemściły się po pół godzinie meczu. Jhasmani Campos otrzymał dobre podanie w pole karne i z ostrego kąta zaskoczył Ospinę uderzeniem w długi róg. Warto dodać, iż był to pierwszy strzał na bramkę Kolumbii w tej rywalizacji. Przed przerwą kolejne okazje mieli Los Cafeteros, ale najpierw strzał Guarína odbił golkiper Bolwijczyków, a w doliczonym czasie gry, Carlosowi Sánchezowi w zdobyciu gola, przeszkodził słupek.

Przewaga Kolumbii cały czas była ogromna. Już minutę po zmianie stron, Jackson Martínez znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak świetnie przeczytał jego intencje Arias. Chwilę później znowu nad poprzeczką strzelił Falcao. Na kolejną bardzo dobrą okazję, Kolumbia musiała czekać jednak aż do 68. minuty, kiedy to kolejną stu-procentową szansę zmarnował Juan Cuadrado. Bramka cały czas wisiała w powietrzu, ale zapewne mało kto stawiał, że piłka zatrzepota w siatce Kolumbijczyków. W 78. minucie, prostopadłe podanie do Marcelo Moreno przeciął Zapata, jednak po chwili popełnił fatalny błąd, stracił futbolówkę, a zanim się odwrócił, ta leciała już do bramki po strzale napastnika Boliwii. Kolumbijczycy rzecz jasna, w końcówce wściekle rzucili się do ataku, ale bramka La Verde była jak zaczarowana. W dodatku, świetne zawody rozegrał bramkarz Boliwijczyków – Carlos Arias, który w ogromnym stopniu pomógł swojemu zespołowi. Zmiany przeprowadzone przez José Pékermana również już nic nie zmieniły i mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Wynik ten, z całą pewnością, można nazwać wielką sensacją. Kolumbia przez 90 minut oddała 5 razy więcej strzałów od swoich rywali. Boliwijczycy natomiast na dwa celne uderzenia, zdobyli dwie bramki. Los Cafeteros fatalnie zaczynają swoją przygodę z Copa América w Chile, a Boliwia, doprowadzając rywali do tej kompromitacji, wysyła jasny sygnał, że w tym turnieju warto się z nią liczyć.





Falcao (9') - Campos (30'), Moreno (78')
Rodríguez (62')



(Kliknij, aby powiększyć)

68' Bacca, 73' Pabón, 86' Macnelly /// 72' Eguino, 86' Torrico, 86' Mojica
68' Martínez, 73' Cuadrado, 86' Guarín /// 72' Rodríguez, 86' Bejarano, 86' Veizaga



(Kliknij, aby powiększyć)

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=7d7952b85470be67d4147c8d0e9ba57e&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=7d7952b85470be67d4147c8d0e9ba57e&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
(Oglądaj w HD)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2014, 12:18:29 wysłana przez Linkin »

Offline PrezesRady

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 300
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 24.08.2014r.
  • Gram w: PES 6
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:05:57 »
I proszę, okazuje się że Boliwia potrafi wygrywać nie tylko u siebie na wysokościach. :D

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2014, 15:20:21 »
No to niespodzianka! Boliwia, że kto?  ;D Bramka na 1:1 ładna, z fajnego kąta. Później pogubiła się defensywa Kolumbii. I ten Zuniga jako asystent przy golu Falcao, brutal jeden, Neymar już pewnie się boi  :D
Może jakąś muzyczkę w skrócie zapuścić?  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2014, 15:37:14 »
Kolumbia przeważała, zdobyli szybko bramkę, a mimo tego jakoś tego nie przypieczętowali. Boliwia czujna ze świetną skutecznością i zgarnęła to o czym marzyła, bo zwycięstwo z Kolumbią bardzo niespodziewane. Oj skoro już teraz takie niespodzianki to co będzie dalej ;)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2014, 18:38:28 »
Kariera nieaktywna od bardzo dawna. W celu jej kontynuacji wystarczy wiadomość PW!!

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Copa América Chile 2015 by Linkin | #9 - Sensacja!
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2014, 18:38:28 »