Autor Wątek: FC Barcelona by IDareKI | Pogrom na starcie sezonu  (Przeczytany 4138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
FC Barcelona by IDareKI | Pogrom na starcie sezonu
« dnia: Wrzesień 27, 2014, 23:00:29 »


Spoiler for O klubie:

Pełna nazwa klubu: Futbol Club Barcelona
Przydomek: Barça, Blaugrana, Azulgrana, Katalończycy, Duma Katalonii
Barwy: bordowo-granatowe
Data założenia klubu: 29 listopada 1899
Stadion: Camp Nou

Prezes klubu: Joan Laporta
Trener: Luis Enrique

Sukcesy:

Mistrzostwo ligi (x20)
1929, 1945, 1948, 1949, 1952, 1953, 1959, 1960, 1974, 1985, 1991, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013

Puchar Hiszpanii (x26)
1910, 1912, 1913, 1920, 1922, 1925, 1926, 1928, 1942, 1951, 1952, 1953, 1957, 1959, 1963, 1968, 1971, 1978, 1981, 1983, 1988, 1990, 1997, 1998, 2009, 2012

Superpuchar Hiszpanii (x11)
1983, 1991, 1992, 1994, 1996, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013

Liga Mistrzów (x4)
1992, 2006, 2009, 2011

Superpuchar UEFA (x4)
1992, 1997, 2009, 2011

Klubowe mistrzostwa świata (x2)
2009, 2011



#1 | Katalońskie trzęsienie ziemi


Kara nałożona na Barcelone w związku ze sprowadzaniem do klubu nieletnich piłkarzy na niedozwolonych warunkach była zaledwie początkiem gehenny. Zakaz transferowy na przyszłe dwa okienka, sankcje finansowe i zwiększająca się fala krytyki stały się powodem odejścia czołowych postaci. Dymisja panującego od stycznia Bartomeu, szokujący transfer lidera zespołu oraz wielkie roszady w składzie skutecznie osłabiły pozycje i nadszarpnęły prestiż Blaugrany. Stolica Katalonii płonie niczym Rzym w 64 roku a wszyscy sympatycy klubu zadają sobie jedno pytanie - ile czasu zajmie odbudowa? Przyspieszone wybory prezydenckie przyniosły praktycznie jednogłośny wynik, a funkcje tą po czterech latach przerwy ponownie pełnił będzie Joan Laporta. Zaczynające się właśnie wakacje nie pozwolą mu jednak na chwile wytchnienia, ponieważ problemy przed jakimi stanął dwudziestokrotny mistrz Hiszpanii wymagają natychmiastowych działań. Madryckie media ogłosiły fiestę i jednogłośnie wykluczyły największego rywala Realu z walki o stawkę. Obejmujący właśnie pieczę nad zespołem Luis Enrique ma sporo do udowodnienia. 

Dziury powstałe w składzie Barcelony mogą okazać się wręcz niemożliwe do załatania. Stan podobny do żałoby wywołała informacja o transferze Messiego do Manchesteru City. Szejkowie sięgnęli głęboko do kieszeni i przekonali Argentyńczyka do zmiany otoczenia. Dotychczasowy lider Blaugrany stwierdził, że nie jest już w stanie dać nic więcej klubowi a niepowodzenie w finale Mistrzostw Świata przelało czarę goryczy o mały włos nie wpędzając go w stan depresyjny. The Citizens wydali 151 milionów euro bijąc wszelkie rekordy transferowe. Lista zawodników, którzy opuścili Katalonie uciekając z tonącego statku jest dłuższa:

Jordi Alba (FC Barcelona -> Manchester United) | 25.000.000 €
Sergio Busquets (FC Barcelona -> Bayern Monachium) | 40.000.000 €
Daniel Alves (FC Barcelona -> PSG) | 12.000.000 €
Pedro (FC Barcelona -> Chelsea) | 25.000.000 €
Xavi (FC Barcelona -> Al-Arabi) | 5.000.000 €
Javier Mascherano (FC Barcelona -> Liverpool) | 15.000.000 €
Andres Iniesta (FC Barcelona -> Manchester United) | 45.000.000 €
Adriano (FC Barcelona -> AS Roma) | 10.000.000 €

Czy ktokolwiek zdecyduje się dołączyć do rozbitej i niepewnej swej przyszłości Barcelony? A może czas sięgnąć po młodzież, która w tym trudnym czasie będzie w stanie wnieść do zespołu potrzebną świeżość oraz wolę walki? To okaże się już niedługo.



Spoiler for Info:

Siemano. Zachciało mi się być studentem to nie ma czasu na "poważne" blogi piłkarskie. To będzie taka seria SENTYMENTALNIE PRZEZ KARIERY co by się dało poczuć klimat ze dwa-trzy lata wstecz. Krótkie opisy, krótkie odcinki, bo ja chce sobie pograć i w 5 minut machnąć coś tutaj. Sami pewnie chodzicie grzecznie do szkoły to tak akurat żeby rzucić okiem między zadaniami z matmy, no nie? To lecimy.

A bym zapomniał - to nie jest przegląd sportowy i to nie jest realna kariera, to wirtualny świat (piszę żeby nikt się nie napalał że sprzedałem/wywaliłem tego tego a kupiłem tego, przecie to gra, skrajne emocje niewskazane). Czas w końcu ukrócić festiwal blogosfery w stylu "oezu nie kupuj Więzika, bo jak to tak nadzieja polskiej piłki w Bajernie". Przemebluje klub od piwnicy do strychu. Bo mogę.

Gra: PES 2014
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 19:39:00 wysłana przez IDareKI »

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2014, 01:14:53 »
No i brawo! Super, że zdecydowałeś się na tą karierę! Zobaczymy, jak dalej, ale mam nadzieje, że w tym wątku poczuje zapach tych starych czasów, starych karier, bardzo bym tego chciał.

Super, że przedstawiasz swoją wizje, swoją historie. Ostatnio w karierach mało tego mamy. Często karierowicze idą za realnym światem, nie tworząc wcale swoich historii, a szkoda, bo to nie o to w tym chodzi.

O ile nie pałam sympatią do Barcelony, o tyle ciesze się z tej czystki, jaką wykonałeś. Nie żal mi nawet Messiego, ba, nawet się cieszę, że postanowiłeś go sprzedać/usunąć. To będzie nowa Barcelona, bez aktorów, którą może nawet polubię. :D

I nie El Arabi, a Al-Arabi. :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2014, 01:22:09 wysłana przez Daro. »

Offline PrezesRady

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 300
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 24.08.2014r.
  • Gram w: PES 6
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:42:06 »
Ja mogę się tylko podpisać pod tym co Daro napisał. W końcu wchodzę w karierę i czytam coś swojego, a nie to co parę dni temu przeczytałem na jakieś stronie.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2014, 12:57:42 »
Barcelona bez Messiego? Ale doje*ałeś. Ale okej, niech będzie, jedno jest pewne - kariera będzie oryginalna i nieprzewidywalna.
Teraz nie pozostało nic innego jak stworzyć nową Blaugranę, wykorzystując zdolnych, młodych chłopaków z La Masii. A za Alvesa weź Piszczka  ;D
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2014, 13:40:27 »
Genialny scenariusz! Barcelona bez Messiego, Xaviego, Iniesty z wielkimi problemami.. Miazga! :)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2014, 14:02:54 »
No to szykuje się całkiem nowa Barcelona, ale czy bez Messiego będzie dalej tak groźna jak z fenomenalnym argentyńczykiem? Zobaczymy.

PS: Dlaczego wszystkie moje wiadomości co miałem napisane zostały skasowane? WtF?

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Katalońskie trzęsienie ziemi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2014, 14:06:54 »
PS: Dlaczego wszystkie moje wiadomości co miałem napisane zostały skasowane? WtF?
Przeniesione do archiwum, nie skasowane. Każdemu w taki sposób "ulatują" posty.
Sorry za off-top.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Enrique na zakupach
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2014, 21:57:38 »
#2 | Enrique na zakupach

tzw. dobra mina do złej gry

Gorzej już być nie może - według statystyki to najczęściej wypowiadane słowa w Katalonii obok oczywiście najbardziej popularnej puty. Kilkukrotny wzrost intensywności używania tego drugiego zanotowano po straszliwej informacji: Neymar wypada na cały sezon! Brazylijczyk miał godnie zastąpić Messiego w roli lidera, lecz na ostatnim treningu niefortunnie uderzył kolanem w słupek i zerwał więzadła krzyżowe. Przetrzebiony skład Blaugrany wymaga lekarstwa, które intensywnie opracowuje dr Enrique. Kilka nieprzespanych nocy dla trenera i połowy zarządu, ale opłacało się - przekonano kilku typa, że warto poświęcić się by przywrócić Barcelonie dawny blask. Jak mówi klasyk: kto nie ryzykuje szampana nie pije!

Laporta starał się o transfer zawodników z już wcześniej przygotowanej listy życzeń. Dzięki determinacji prezesa do drużyny dołączyli Ivan Rakitic i Douglas. Reszta celów transferowych (Luis Suarez, ter Stegen, Vermaelen, Bravo) pokręciła nosem odprawiając z kwitkiem zapłakanych przedstawicieli bordowo-granatowych. Nie ma tego złego, bo wzięto pod uwagę innych piłkarzy i za całkiem przyzwoity "hajs" pozyskano kilku wartościowych kopaczy, w tym prawdziwą bombę (żeby była równowaga w stosunku do Realu rzecz jasna). Poniżej mały spis transferów do klubu:

Christian Benteke (Aston Villa -> FC Barcelona) | 15.000.000 €
Éric Abidal (AS Monaco -> FC Barcelona) | wolny transfer
Aymen Abdennour (Toulouse -> FC Barcelona) | 13.000.000 €
Paul Pogba (Juventus -> FC Barcelona) | 45.000.000 €
Ivan Rakitic (Sevilla FC -> FC Barcelona) | 18.000.000 €
Guillermo Ochoa (Ajaccio -> FC Barcelona) | wolny transfer
Douglas (Sao Paulo -> FC Barcelona) | 4.000.000 €
Alphonse Aréola (PSG -> FC Barcelona) | 2.000.000 €

Paul Pogba dość niespodziewanie wybrał opcje przenosin do Katalonii, jednak nie ulega wątpliwości, że Francuz ma szanse zostać nowym liderem zespołu i głównie ta myśl kierowała nim przy zmianie barw klubowych. Powrót Abidala to inicjatywa nowego zarządu, który uznał, że postąpiono z nim niewłaściwie. Łącznie z klubu wyszło 97 baniek a przychody (podsumowując jeszcze sprzedaż Sancheza, Fabregasa i dos Santosa) to 404 miliony, czyli czystego zysku jakieś 307. Wiadomo już, że trochę zabierze UEFA z racji akcji charytatywnej "wspomagamy Platiniego". W obliczu zakazu transferowego na kolejne dwa okienka skład został całkiem dobrze uzupełniony, a dodatkowo kadrę zasilą najlepsi zawodnicy Barcelony B.



Spoiler for Transferownia:
Wziąłem Pogbe co by jednego dzika mieć, będą dwa okna bez transferów także przyda się. Dodam sporo ludzi z Barcy B, kadra w kolejnym odcinku razem ze sparingami.

Cytuj
Barcelona bez Messiego? Ale doje*ałeś.

O to chodziło :D

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Enrique na zakupach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2014, 16:34:13 »
Pogba to bardzo dobry transfer, szkoda, że Neymar wypadł ze składu, a "El Pistolero" nie przeszedł do Barcy. Ochoa to ciekawy pomysł, Abidala powrót też będzie ekscytujący. No chciałbym już zobaczyć jak się prezentuje ta kadra.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Bayern vs Ochoa
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2014, 23:48:17 »
#3 | Bayern vs Ochoa

targał lepiej jak z Brazylią

Przedsezonowe starcie z Bayernem miało być prawdziwym sprawdzianem dla całkowicie odmienionej katalońskiej ekipy. Guardiola wystawił nawet kupionego za gruby hajs Busquetsa żeby pokazał jak bardzo mają go w Hiszpanii (nie) żałować. Oczywiście najjaśniejszym punktem bawarskiej maszyny zniszczenia był Lewandowski, który w 11. minucie wspaniale minął się z piłką na piątym metrze przed bramką rywala. Jego zadanie chciał wykonać Shaqiri i nawet trafił do siatki, ale sędzia szybko ostudził jego radość podniesioną chorągiewką. W drugiej części pierwszej połowy rozkręcił się Pogba, lecz niestety najpierw uderzył minimalnie niecelnie z rzutu wolnego a kilka minut później przestrzelił po podaniu Munira. Drugie 45. minut śmiało można nazwać "Ochoa show". Nowy nabytek Blaugrany bronił najtrudniejsze strzały w wykonaniu Robbena a nawet Lewandowskiego. Ten drugi tak się starał, że w końcu zmienił go Pizarro. Goście skończyli z dorobkiem dziewięciu strzałów (siedem celnych) co w porównaniu do dwóch niecelnych salw (obie Pogby) daje obraz całego spotkania. Bezbramkowy remis z pewnością choć trochę pokrzepił serca kibiców.

FC Barcelona 0-0 Bayern Monachium

Spoiler for GOŁE BABY:
Zapomniałem skrinów, także składów nie ma i żadnych innych obrazków też nie, ale będą. Chyba już od razu zacznę sezon. To był mój pierwszy pełny rozegrany mecz w PES 2014 także jeszcze raczkuje, Ochoa serio ładnie targał to się jakoś wybroniłem.



Spoiler for Skład na sezon 2014/2015:

Bramkarze:

Guillermo Ochoa
Alphonse Aréola
Jordi Masip

Obrońcy:

Aymen Abdennour
Douglas
Gerard Piqué
Marc Bartra
Martín Montoya
Álex Grimaldo
Edgar Ie
Frank Bagnack
Eric Abidal

Pomocnicy:

Sergi Samper
Ivan Rakitic
Sergi Roberto
Rafinha
Paul Pogba
Denis Suarez
Alex Song
Alen Halilović

Napastnicy:

Neymar
Munir El Haddadi
Sandro Rodríguez
Christian Benteke
Gerard Deulofeu
Cristian Tello
Bojan Krkić
Ibrahim Afellay
Jean Marie Dongou
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 23:56:56 wysłana przez IDareKI »

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Bayern vs Ochoa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2014, 23:58:49 »
Bramkarz potwierdził formę z mundialu.
Mecze sparingowe mają to do siebie, że ni jak się mają do sezonu ;p
   


Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Bayern vs Ochoa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2014, 13:16:20 »
Zawiodłem się... oszukałeś mnie... dawaj te cholerne gołe baby !!  ;D


Skoda, że pozbyłeś się Mascherano. Taki lider w zespole mógłby być. Pogba - Masche - Rakitić w pomocy ? Byłoby fenomenalne trio.


Fajny pomysł. Najlepiej jest budować coś swojego. Ja robiłem tak z Welling, a teraz robię to z Tranmere. Często są i będą się pojawiać zarzuty, że cześć rzeczy jest nierealna, ale skoro sprawia mi przyjemność granie i opisywanie przygód takimi a nie innymi zawodnikami to kto mi zabroni? Pewnie powielajmy rzeczywistość, róbmy 99,99% takich samych transferów, a potem się nie dziwmy, że ludziom się odechciewa pisać kariery, a i komentarzy jest coraz mniej. Czytam coś w necie, wchodzę w nową karierę i czytam to samo. Ten sam trener, te same transfery, ten sam terminarz i często te same wydarzenia losowe wokół drużyny i wśród piłkarzy jak w rzeczywistości. Takie coś przyprawia mnie o mdłości.

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Bayern vs Ochoa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2014, 18:14:10 »
Katalończycy nie porwali, ale po takich zmianach drużyna potrzebuje czasu na zgranie. Poza tym mecze sparingowe nic nie mówią, o czym przekonaliśmy się, widząc wyniki United latem i w trakcie sezonu.

Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Pogrom na starcie sezonu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2014, 19:39:05 »
#4 | Pogrom na starcie sezonu

przeciętny kibic FC Barcelony po meczu

"Nadejszła wiekopomna chwila" jak mawiał klasyk. Sezon w Hiszpanii rozpoczyna się na dobre, wyścig futbolowych gigantów czas zacząć. Początek miał być odstresowujący - całkiem lekki przeciwnik, na własnym terenie, wymarzone warunki nawet jak dla wyniszczonej kataklizmem Barcelony. Rzeczywistość była jednak na tyle brutalna, że spotkanie zamieniło się w strzelanine i ofiarą byli tu niestety Katalończycy. Karcenie rozpoczął w 16. minucie Manucho, któremu bardzo skutecznie pomógł Abdennour. Goście poczuli, że gospodarze będą dziś rozdawać prezenty, a do świąt to przecież jeszcze kawałek. Trzy minuty później ten sam napastnik załadował z około dwudziestu metrów a po kolejnych pięciu po wrzutce Aquino Barce pogrążył Kakuta. Na deser już w drugiej połowie (49. minuta) hattricka skompletował Manucho po pięknym rajdzie zakończonym akcją sam na sam. Na otarcie łez honorową bramkę zdobył Tello, ale to nie wystarczyło by otrzeć łzy zgromadzonych na Camp Nou kibiców. Fatalna postawa podopiecznych Enrique doprowadziła do dość wysokiego wymiaru kary. Rayo miało cztery okazje strzeleckie - tyle samo co Barcelona, ale wygrani potrafili zrobić o przede wszystkim celnie oraz skutecznie. Zimny prysznic w inauguracji z pewnością pobudzi Katalończyków do działania.

FC Barcelona 1-4 Rayo Vallecano


Spoiler for Dobry kabaret:
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=81c77c69a06164d0271043897d7fa6f2&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=81c77c69a06164d0271043897d7fa6f2&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona by IDareKI | Pogrom na starcie sezonu
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2014, 19:47:28 »
No nie - wiem, że jest lipa, ale mimo wszystko nie liczyłem aż na tak kiepską inaugurację...
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona by IDareKI | Pogrom na starcie sezonu
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2014, 19:47:28 »