Autor Wątek: Problem z taktyką  (Przeczytany 5271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline killaz

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.09.2015r.
  • Gram w: PES 2016
Problem z taktyką
« dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:40:36 »
Witam, jako że jestem nowy nie wiem czy piszę w dobrym dziale. Kupiłem PES 2016 po bardzo długiej przerwie(ISS). Ostatnio ogrywałem tylko fifę. Gram online i nie wiem co się dzieje ale moja obrona jest tak dziurawa że potrafię przegrać nawet do 8 w plecy. Na 8 meczy które rozegrałem jeden wygrałem i to 1:0 bo gościu nie trafiał setek. Nie rozumiem co się dzieje w ciągu meczu przeciwnik ma przynajmniej kilka setek i praktycznie co strzał to gol. Jest jakaś możliwość ustawienia obrony w MY CLUB? Nie sądzę że jestem taki słaby bo przecież w fifie miałem całkiem dobre wyniki..... Strasznie mnie to irytuje. Może jest jakiś poradnik jak się bronić. Dodam że gry treningowe mam wszystkie zaliczone na złoto bez żadnego problemu a w meczu nie wygląda już tak kolorowo...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2015, 23:06:53 wysłana przez we'street »

Offline chomikwasz

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2013r.
Odp: Problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:56:45 »
Trening, trening i jeszcze raz trening.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka


Offline killaz

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.09.2015r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:19:18 »
Tyle to ja wiem. Może ktoś odpowie na pytania.. Może zmiana taktyki coś da ale to chyba trzeba zmienić trenera tak ? Warto za coins ?

Offline ryyyAv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2009r.
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2015, 16:54:32 »
Ja tez pewnie coś źle ustawiam bo gram bardzo różnymi klubami (nie lubię grać najlepszymi w grze) i jest tak, pomijam dziury ale moi czy to w obronie czy w ataku odbijają się jak małe dziewczynki od wszystkich przeciwników jakie mają na swojej drodze. Miałem przerwę 3-4? Lata od pesa. Nie załamuje się ale próbuje dojść do tego dlaczego tak się dzieje. Czy tylko staty poszczególnych drużyn miały aż taki wpływ?
Wkurzające trochę jest też to że często moi zawód ich pod moją jak i przeciwnika bramka jakoś nie garna się do piłki nawet jeśli leci kolo nich np. Po obronie bramkarza.
Ogólne wrażenie i bardzo dobre ale parę rzeczy jak na razie bardzo mnie denerwuje ale się nie poddaje :p
Jakby ktoś dał kilka rad, będę wdzięczny ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:12:11 »
Jeśli chodzi o odbijanie się od przeciwników to być może twoi kopacze mają gorsze statystyki. Co do tego, że jak bramkarz odbije, a oni nie biegną to musisz przełączyć się na tego zawodnika i sam nim pobiec.

Offline Kapsel97

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2013
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2013r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2015, 10:50:21 »
Jeżeli chodzi o taktykę, to musisz dużo grać, nie zawsze graj MyClubm spróbuj pograc w "DIVISION". Tam pograj, zobacz jak inni grają.
Na razie ja nie gram w MyClub, wygrywałem wszystkie mecze, 7 liga, po czym przegrałem 4 z rzędu po 2:3. Opóźnienie było niesamowite. Jakieś kebaby grały albo grali na WiFi, a wtedy jest tragedia. I od tygodnia gram z Master League. Nie chce się po prostu denerwować.
A co do taktyki, mam pare porad, które mogą ci pomóc.

1. Nie używać zbyt często sprintu, staraj się grać po prostu "samą gałką", na spokojnie. Jeżeli twoi zawodnicy będą mieli więcej staminy to będziesz miał znaczna przewage nad przeciwnikiem pod koniec spotkania.

2. Dobierz trenera według własnych upodobań i z przemysleniem. Jeżeli chcesz grac na krótko i pozycyjnie, a weźmiesz trenera z long pass+counter attack to zawodnicy będą automatycznie sie inaczej ustawiać. Kupowałem wielu trenerów, ale ci najbardziej dopasowani są najlepsi.

3. Graj często z klepki (L1 + podanie), przeciwnicy często biorą pressing, co powoduje, że zawodnik przeciwnej druzyny wychodzi do przodu, a twój piłkarz urywa się przeciwnikowi i masz szanse na atak.

4.Rób zmiany w około 70-80 minucie. Wtedy zawodnicy są zmęczeni i możesz to wykorzystać, ja tak robię i często strzelam 1-2 bramki pod koniec.

5. Graj z komputerem puchar, dostaniesz dodatkowe punkty, może trafisz kogoś dobrego w kulce na przeciwnika online.

6.I pamiętaj - nie zawsze będziesz najlepszy, sa lepsi i gorsi, trzeba docenić jak gra przeciwnik (może, że gra ciągle na czas i cie to wkurza, albo sie cofa ciągle i zagrywa długą piłką w twoje pole).

7.Trzeba duzo mysleć, co zrobi przeciwnik, jeżeli pograsz troche, to będziesz umiał przewidzieć każdy ruch i będziesz już automatycznie krył zawodników, żeby nie weszli w twoje pole karne.

Myślę, że troche pomogłem :)

Offline ryyyAv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2009r.
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2015, 13:13:27 »
Pomogłeś i bardzo dziękuję za poświęcony czas i udostępnienie wiedzy / doświadczenia :)
My club jeszcze nie gram. Division głównie.
Co do online a com. To wolę grać online i faktycznie jakoś jak nie grałem z komputerem to tego tak nie czułem. Jest spora różnica w "płynności" między gra online a v4 Com.

Myslicie ze to poprawia?

Mógłbyś dać jeszcze kilka przykładów np. Na ustawienie obrony? Próbuję (im dłużej gram tym jest lepiej ;) ) różnych rozwiązań ale jeszcze tego do końca nie czuję. Trochę na chybił / trafił :p
Nie do końca wiem co na co jest dobre w obronie jak i w ataku :p

Edit
Czasem zawodnicy (pod moją kontrola lub bez) ładnie biegają do piłki czasem nie biegną. Czasem zawodnik pod kontrolą leci ładnie najkrótszą drogą do piłki a czasem gdzieś obok jakbym nie umiał trafić na dobry tor. Czyli jakby działał asysta jakąś a czasem nie.

A drugi problem to czasem mój obrońca goni napastnika a jak przełącze żebym mógł go kontrolować to on się na chwilę zatrzymuje przez co już nie mam szans go dogonić :/

Podkreślam wiem że to moje błędy bo gra się mimo wszystko super! :)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 13:18:58 wysłana przez ryyyAv »

Offline Kapsel97

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2013
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2013r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2015, 19:32:12 »
Co do wymienionych problemów m.ni., problem ze zmianą zawodnika, że się zatrzymuje, to myślę, że jest to wada samej gry, powinna wyjść aktualizacja poprawiająca. Mnie osobiście najbardziej irytują rzuty rożne, kiedy przed wrzutką przeciwnika bierzesz swojego obrońcę, załóżmy Ramos, to nagle gdy piłka leci gra ci zmienia na jakiegos gościa 170 cm który jest 5 metrów dalej. Jedyną opcją jest wtedy całkowite wylączenie asysty zmiany zawodnika, ale normalnie ciężko tak grać :(

Offline frogas12

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lut 2008
  • location:
  • Wiadomości: 862
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.02.2008r.
  • Glory Glory Man Utd!!!!! Forza LECH!!!!!
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2015, 14:08:50 »
dlaczego w tej wersji gry nie idzie ustawić zawodnika na dowolnym miejscu boiska tak jak to było wcześniej??jeszcze trochę to w tej grze zmian nie będzie można przeprowadzić...

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2015, 14:23:33 »
dlaczego w tej wersji gry nie idzie ustawić zawodnika na dowolnym miejscu boiska tak jak to było wcześniej??jeszcze trochę to w tej grze zmian nie będzie można przeprowadzić...
Oczywiście,  że można.
Gdy robisz zmianę wystarczy,  ze przytrzymasz X  a będziesz mógł go dowolnie przesuwać.  Do tego po wciśnięciu kwadrat zmieniasz nominalna pozycję

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z taktyką
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2015, 14:23:33 »