Autor Wątek: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow  (Przeczytany 1944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FREDZIK

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2015r.
  • Gram w: pes the forest civ 5
PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« dnia: Październik 15, 2015, 11:10:47 »
Witam jestem posiadaczem pesa 2016 od 2 tyg niestety przez ten okres czasu ani razu nie przyszlo mi sie zmierzyc z zadnym przeciwnikiem online, poczatkowo myslałem ze jest to problem z routerem po kilku dniowych próbach konfiguracji, przewertowaniu różnych poradników itp. postanowilem odłączyć router od modemu ineii (alcatela) i połączeniu sie z kompem przez kabel, niestety problem z łączeniem nie zniknął, stąd moja prośba do was o pomoc, co moze byc nie tak? firewall w kompie wył jak i comodo, niemam juz pomysłu co to moze byc inne gry online smigaja np: hearstone, niema tam problemu z wyszukiwaniem przeciwnika....chciałem jeszcze dodać ze w maju tego roku nie mialem takich problemow grajac na ps3 w pesa 2015
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 13:44:50 wysłana przez FREDZIK »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2015, 15:20:21 »
Porty próbowałeś przekierować (wszystkie z FAQ) ?
Zrób test dla portu co tam podany i skopiuj tutaj treść z tego co tam wyjdzie > REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Możesz też w settings.exe zmienić port na inny i odznaczyć auto.

Jeśli tak i nadal nic to pozostaje telefon do operatora łącza na pomocy technicznej i wyjaśnienie sprawy. Może coś przestawi u siebie i zacznie działać...

Offline FREDZIK

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2015r.
  • Gram w: pes the forest civ 5
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 16:25:25 »
Generalnie z routerem walczylem tydzien zeby je przekierowac niestety to nic nie dalo, dlatego odłaczylem router od modemu i bezposrednio z modemu ineii przez kabelm podpiołem kompa, niewiem czy moge sie dostac do konfiguracji modemu pod spodem niema zadnych danych odnosnie konfiguracji
a z tego programu co mi podales wyszło cos takiego:
 [Check Results] We recommend you to use a setup which is indicated with a ""O"".
Auto Setup Mode: O Playable
Manual Setup Mode: O Playable

* Manually setting up your ports should allow for a good connection.

 dla portu 5730-5739
Jak mam taki wynik interpretowac??
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 16:33:21 wysłana przez FREDZIK »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2015, 16:56:58 »
Że na ogół jest OK.
Zaleca się jeszcze porty przekierować dla "poprawy jakości połączenia/komunikacji".

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - adres do konfiguracji routera standardowy na ogół.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - mniej więcej jak przekierować porty, co nie oznacza poprawy sytuacji.

Polecam tel. do operatora neta, jak pisałem.

Offline FREDZIK

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2015r.
  • Gram w: pes the forest civ 5
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2015, 18:43:33 »
Dzwoniłem do INEI pani konsultantka powiedziala ze to pewnie wina tego ze niemam publicznego ip , kilka godzin czekania, tel od nich ze nadali mi publiczne ip i wszystko powinno działac, niestety problem z łaczeniem pozostał, hmm co teraz jak pisałem wczesniej zapora i antywir wyłączone, co do portów to nie wiem czy moge w jakis spoób samodzielnie połączyć sie z modemem. Ma ktos jeszcze jakis pomysl co zrobić?????

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2015, 19:43:15 »
eh... jaki to modem ?
masz stacjonarny czy mobilny internet od nich ?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE lub REJESTRACJA lub LOGOWANIE - sprawdzałeś... ?

nazwę użytkownika (Username): user
hasło (Password): ineagpon

wyłącz jeszcze usługi windows defender i centrum zabezpieczeń
zmień port w settings.exe na 5730 i odznacz auto

to ten masz modem Alcatel I-241W-S ? Jeśli tak masz tu plik .pdf po polsku z instrukcja obsługi tego REJESTRACJA lub LOGOWANIE
wyłącz w nim firewall oczywiście i w RGW → NAT przekierujesz porty

Cytuj
Niedawno zakupiłem internet o przepustowości 50/4 w Poznaniu otrzymałem ruter Cisco EPC3925 w miejsce już wysłużonego firmy Motoroli i okazało się że ten ruter blokuje nam przekierowane porty byśmy mieli zewnętrzny adres IP co w przypadku naszych urządzeń jest sprawą oczywistą. Na szczęście można ten problem dość prosto rozwiązać. Wystarczy wpisać IP rutera od Inei 192.168.0.1 następnie użytkownik to homeu zaś hasło homep.
setup-->quick setup --> wireless network zmieniamy na disable (i tak z tego nie korzystamy a chociaż troszkę energii zaoszczędzimy)
Applications & Gaming --> DMZ --> podajemy adres IP naszego rutera, przeważnie jest to 192.168.0.10, ale warto to sprawdzić w Status-->Local Network-->DHCP Client Table zapisujemy i cieszymy się z wypuszczonych na świat portów uprzednio przepuszczonych na naszym wewnętrznym ruterze.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 20:26:15 wysłana przez we'street »

Offline FREDZIK

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2015r.
  • Gram w: pes the forest civ 5
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2015, 21:31:01 »
Jest to MODEM OPTYCZNY GPON I-241G-Q z ktorym niemożna sie połączyć, pani na infolini powiedziala ze z ich strony jest wszystko ok, modem nie blokuje portow.
Jak pisalem wczesniej zapory powyłączane.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2015, 09:25:21 »
Pozostaje:

- zmień port w settings.exe na 5730 (lub inny z przedziału 5730-5739) i odznacz auto
- grę uruchamiaj jako administrator (ustaw pes2016.exe we właściwościach jako admin)
- zapora systemu windows też off ?
- próbowałeś też w MyClub lub lobby ? czy tylko poprzez szybki mecz ?
- skorzystaj z bezpiecznego programu REJESTRACJA lub LOGOWANIE w celu czyszczenia rejestru windows, defragmentacji rejestru i optymalizacji systemu windows (przyspieszenie), w tym połączenia internetowego

Jak powyższe zawiodło, w takim razie nic nie przychodzi mi do głowy.
Z wyszukiwaniem przeciwników na PC zwłaszcza są większe problemy, jednym działa innym szuka i szuka i nic.

Możesz jeśli masz taką możliwość sprawdzić grę na innym systemie (różnią się sterownikami i zainstalowanymi różnymi składnikami) lub innym PC/Laptopie (zainstalować Steam, wejść w konto bez zapamiętywania hasła i zainstalować grę z biblioteki). Jeśli gra zacznie wyszukiwać przeciwników na innym Win7 (lub nowszym systemie) znaczy że coś jest nie tak u Ciebie na Twym PCie, oczywiście podpięty kablem musi być ten drugi PC bezpośrednio w modem optyczny (nie modem > router).

Jeśli powyższe też nie zadziała, chyba polecam ponowny tel. do infolinii i wyjaśnienie sytuacji ale gadaj z "chłopem" nie kobietą xD

Na koniec możesz popytać się na forach komputerowych jak: dobreprogramy.pl forumpc.pl forum.pclab.pl itp. strony
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 11:27:20 wysłana przez we'street »

Offline FREDZIK

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2015r.
  • Gram w: pes the forest civ 5
Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2015, 11:27:42 »
-port zmieniony
-ustawione jako admin
-zapory off
-próbowałem we wszystkichy trybach(raz jakims cudem połączyło mnie w quick match jeszcze na podpietym routerze) w lobby wyskakuje komunikat "you were unable to join the sesion" w my club w division sim mnie tylko łączy
-wyczyszczone
niestety nie pomogło
jeszcze spróbuje sprawdzic na innym systemie
Jak narazie dzieki za pomoc  :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PC problem z wyszukiwaniem przeciwnikow
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2015, 11:27:42 »