Autor Wątek: problem z wyłączoną synchronizacja pionową.  (Przeczytany 1300 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline niebieski9

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2015
  • location: pl
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2015r.
  • Gram w: pes 2015
problem z wyłączoną synchronizacja pionową.
« dnia: Październik 21, 2015, 15:26:09 »
Witam,
mam taki problem, przy włączonej synchronizacji pionowej na moim GeForce GT 520m gra fajnie chodzi, lecz zawodnicy reagują z delikatnym opóźnieniem (głównie chodzi mi o grę online)- widać to przy strzałach gdzie zawodnik tak długo zbiera się do piłki, że po prostu psuje to większość akcji, tak samo z podaniami. Wyczytałem na jakimś forum, że pomaga na to wyłączenie synchronizacji pionowej, i rzeczywiście pomaga, zawodnicy reagują niemal idealnie w tym momencie co wciskam przycisk bez żadnych opóźnień. Pojawił się natomiast inny problem, a mianowicie gra delikatnie zaczęła przycinać, czy jest na to jakaś rada, aby gra chodziła bez przycięć na wyłączonym V-sync?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: problem z wyłączoną synchronizacja pionową.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 15:34:30 »
Nie przycinać a chyba lekko szarpać obraz.
Poczytaj trochę o V-Sync i tzw. Input Lag.
To są dolegliwości obecnego wieku w grach, zależne od wielu czynników (monitor, karta graficzna, samej gry).
W online lagi i opóźnienia to chleb powszedni, mniejsze, większe lub ledwo zauważalne, zależne jak zwykle od wielu czynników (zazwyczaj twój przeciwnik).

Możesz ustawić jak jest taka możliwość synchronizacji adaptacyjnej (pośrednio włączonej - kompromis między off a on).
Ewentualnie ustaw profil (ustawienia grafiki) dla pes2016.exe z ustawieniami na wysoką wydajność. Może przy v-sync na off nie będzie przycinać.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 15:00:52 wysłana przez we'street »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: problem z wyłączoną synchronizacja pionową.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 15:34:30 »