Autor Wątek: Częste lagi i opóźnienia w grze online.  (Przeczytany 6683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skumfuk11

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« dnia: Grudzień 31, 2015, 15:48:45 »
Witam. Zacząłem grać w tryb gry myclub. Od początku miewałem lekkie opóźnienia przy podaniu, dryblingu oraz strzale. Myślałem że to wina mojego łącza lub przeciwnika. Sprawdziłem speed test i mój ping jest jak zawsze w normie czyli 30-40 ms. W grach online takich jak CS lub Fifa nie mam problemów tylko w pesie. Nic ciekawego na internecie nie znalazłem, dlatego napisałem tutaj post z myślą że mi ktoś pomoże. Bardzo bym chciał grać w ten tryb gry bo mi przypasował, ale z tymi lagami jest mały niesmak. Dodam jeszcze że moje sterowniki wszystkie są zaktualizowane.

Z góry dziękuję za pomoc. Życzę szczęśliwego nowego roku dla wszystkich graczy, administratorów oraz moderatorów forum.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2015, 16:14:47 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE ściągnij i zrób test dla tego portu co jest tam podany, potem skopiuj wynik testu tutaj.

Opóźnienia w online są normą w tej grze, bez względu na edycję.
Jedni mają mniejsze inni większe, co przekłada się to na wiele rzeczy które na to mają wpływ, np. serwery nie wyrabiają, z kim gramy, ustawienia router, antywirus, infrastruktura naszego dostawcy łącza internetowego itp. itd.

Możesz w settings.exe ustawić sztywny port zamiast auto.
Dodaj grę do wyjątków w antywirusie.
Możesz pobawić się z portami.
Poczytaj 2 post w FAQ

Jak nic nie pomaga, winić tylko Konami :) i ich serwery.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE może więcej znajdziesz pod hasłem "pes 2016 opóźnienia"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 16:16:44 wysłana przez we'street »

Offline skumfuk11

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2015, 16:52:31 »
Proszę oto wyniki testu REJESTRACJA lub LOGOWANIE


A nie wiecie może czy tak samo dzieje się na wersjach Xboxowych nowej generacji, czyli One lub Ps4 ?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2015, 17:12:45 »
Tam jest niby lepiej.

Test ogólnie pozytywny.
Sugeruje ten program, o czym pisałem aby off firewall w routerze lub antywirusie i przekierowanie portów, czyli to co jest w FAQ. Co nie znaczy że poprawi problem.

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:15:46 »
Nie da się grać w PES 2016 bez lagów. Ja zanim to zrozumiałem zmieniłem 3 dostawców internetu w Holandii.
Pozdrawiam.

Offline skumfuk11

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2016, 12:54:46 »
Zrobiłem wszystko i rozegrałem jeden mecz. Miałem przeciwnika jakiegoś pewnie z dobrym łączem lub serwer był jeszcze pusty bo to rano było. Gra działała fajnie już myślałem że zwalczyłem te lagi, ale w następnych meczach znów się pojawiły ;/. Jednak jest to raczej wina serwerów konami. W Fifie nawet jak gra z gościem z Afryki to gra działa raczej płynnie, co nie mówie że tam wszystko jest ok bo też wywala z meczów czasami. Nie chce niby obrażać Pesa lub reklamować Fify, gdyż lubie te gry. Konami powinno zrobić coś z tymi serwerami jeśli chcą walczyć równo z EA. Większość ludzi wybiera Fife ze względu na FUT. W Pesie MyClub jest bardzo fajnym trybem, gdyż nie trzeba jak w Fifie budować składu pod lige. Jakby te serwery były ogarnięte + wersja Pc byłaby taka sama jak na konsole nowej generacji to myślę że Fifa miałaby wielką konkurencje.

Dziękuję wszystkim za pomoc :). W zamian stawiam wszystkim po piwku :)

abc250693

  • Gość
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2016, 15:39:43 »
Większość ludzi wybiera fife bo jest 2x łatwiejsza od pesa i ma od razu komentarz pl i spolszczenie. Ja gram na PC w pesa i naprawdę rzadko mam lagi z graczami z Rosji, Japonii itd. Najwięcej problemów jest jak grasz mecze ligowe na pesleague.pl lub na innych ligach z ludźmi z polski. 30/40% graczy posiada bardzo słaby internet, a 10% graczy to gracze, którzy grają na radiówkach itd. Oczywiście spotykałem się też z graczami co celowo  grali na niższych detalach aby lagowała gra. Co z tego że jest ld ale moim zdaniem i zdaniem innych ono nie dział we wszystkich przypadkach i jest zbędne.

Offline skumfuk11

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2016, 21:46:59 »
Ja lubie obydwie gry. Dostrzegam plusy i minusy Pesa oraz FIFY. Nie chciałem hejtować gry od konami ani ich graczy, ponieważ sam w nią gram i ostatnimi czasy nawet na lekkich lagach wole troche pograć w myclub niż Fut. Stwierdzilem tylko że według mnie FIFA ma lepsze serwery. Tak poza tym czy ja wiem czy jest łatwiejsza FIFA. Ja mam tak że jak sie przyzwyczaje do jednej to nie umiem w drugą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 21:49:04 wysłana przez skumfuk11 »

Offline DmG_PL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2015
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.04.2015r.
    • Status GG
    • Kanał YT
  • Gram w: PES 16
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:02:11 »
Ja również mam problem z opóźnieniami. U mnie to jest ok. sekunda, bo z klepki to się nie da grać online. czy można temu jakoś zaradzić?

Offline skumfuk11

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2015
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2015r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2016
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2016, 16:16:49 »
Mi jakoś teraz ustąpiły lekko aż tak tego nie czuć. Ale fakt faktem klepać się za bardzo nie da co w pesie jak dla mnie jest to podstawą.

Offline DmG_PL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2015
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.04.2015r.
    • Status GG
    • Kanał YT
  • Gram w: PES 16
Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2016, 17:05:05 »
Znowu mam lagi, a ping mam 40.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Częste lagi i opóźnienia w grze online.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2016, 17:05:05 »