Autor Wątek: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie  (Przeczytany 1550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m_brionic

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2008r.
Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« dnia: Listopad 27, 2008, 18:22:33 »
Witam serdecznie.

Mam ogromną i serdeczną prośbę dla wszystkich graczy i użytkowników tego forum. Już wyjaśniam o co kaman. Studiuję socjologię (obecnie IV rok) i tematem mojej pracy magisterskiej będą więźi społeczne w przestrzeni gier komputerowych, chodzi głównie o badanie tego aspektu w produktach z dostępnym trybem multiplayer. Jak wiadomo Wam i mi PES do takowych należy i tutaj właśnie pojawia się prośba do Was drodzy gracze. Korzystając z waszej życzliwości, proszę was abyście w miare możliwości jak najlepiej opisali możliwości jakie stwarza PES w przypadku gry wieloosobowej. Zwracam tutaj uwagę, iż nie chodzi mi o rozgrywkę w sieci lokalnej (LAN). Cohodzi mi TYLKO i wyłącznie o rozgrywkę w internecie. Całość dotyczy części najnowszej czyli PES'a 2009 

Uścislając, żeby było wiadomo o co mi chodzi.
- jakie opcje, możliwości, tryby są dostępne w grach z seri PES ?
- czy jest dostępny np. automatch ? (jak nie wiecie co to to znaczy że nie ma :P )
- czy można zakładać oficjalne klany i toczxyć oficjalne klanówki? (jak na battle necie :)
- czy są jakies pokoje, kanały, czaty tematyczne, narodowe etc?.
- czy są oficjalne turnieje, organizowane przez wydawce czyli chyba KONAMI tak? :) 
Na pewno ktoś z was wie jak sprawy się mają, jak juz wie to, to może też wie jak sprawy się mają w przypadku serii FIFA (też chodzi o FIFĘ 2009), jak w tych sprawach wygląda sytuacja u konkurencji, za to teżą będę wdzięczny.

Druga sprawa, to kwestia bardziej techniczna, że tak powiem.
- jak rozwiązuje się kwestie w przypadku gdy np. w jakiejs ważej lidze, turnieju dwóch graczy chce grać tym samym zespołem, załóżmy że FC Barceloną, czy bardziej liczy się grywalność turnieju czy realizm turnieju/ligi?


Za pomoc i życzliwość z góry dziękuję, jeżeli macie jeszcze jakies info które według was może być ciekawe i interesujące, dawajcie wszystko jak najbardziej. Z gory dziękuje wszystkim życzliwym i pomocnym :) ;).
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 09:31:07 wysłana przez m_brionic »

Offline lopu

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2005
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 257
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.11.2005r.
  • Chc? uwierzy?! PS. Kto wierzy w UFO?
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2008, 17:31:12 »
Ciekawe czy znajdzie si jeleń któremu się będzie chciało pisać :D

Offline m_brionic

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2008r.
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2008, 12:48:03 »
Witam po raz kolejny, naprawdę nie wymagam jakiś nie wiadomo jakich niestworzonych rzeczy, wystarczy że ktoś poświęci 45 sek. i napisze to na maxa skrótow hasłowo, żeby tylko po 1 krótkim zdanku na każde z zadanych pytanek. Ludzie! Wiem, że wielu z was to ludzie młodzi, że jak widzicie hasło "praca magisterska" to was to odrzuca 8)i wcale wam się nie dziwie, bo w polskich warunkach to wielkie gówno jest ???, chyba ze promotora traficie ::).

Powtórze. Nie wymagam od was naukowej rozprawy na ten temat :P :P, tylko napiszcie cos chociaż ogólnie jak to wygląda (multiplayer, network), chociaż krótki opis spraw które zawarłem wyżej mi w zupełności wystarczy, ja mądry chłopak jestem i zrobie nawet z niczego coś, prawie jak Messi :P

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 18:08:40 wysłana przez m_brionic »

budzikwn

  • Gość
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2008, 12:55:07 »
proponuje poczytac ten watek: od momentu wyjscia gry ,bardzo wiele uwag i odp. na twoje pytania.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

 ;D

Offline lopu

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2005
  • location: Legnica
  • Wiadomości: 257
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.11.2005r.
  • Chc? uwierzy?! PS. Kto wierzy w UFO?
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2008, 18:06:29 »
Kolego nie wszyscy są młodzi i nie każdego odrzuca hasło mgr, niektórzy z nas to Inżynierowie (nie chwaląc sie:P ), ale niektórzy mają swoje zdanie i je piszą, pozdrówki.

Offline m_brionic

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2008r.
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2008, 18:14:18 »
Racja lopu, dokonałem edita, mój błąd i sorx, ale na szybko czasem pisze i człowiek często się nie zastanowi nawet co tam wybazgrze :P:P Jak ktoś poczuł się urażony to sorx :-*.

budzikwn thx za sugestie, przejrzałem cały temat, informacje w nim zawarte będa z pewnością nieocenioną pomocą. Na codzień grywam w PESa 06 ale tylko offline, mieszkam na akademcach i nie potrzebny mi online, stąd właśnie moje zapyanie do szanownej społeczności ;D Pozdr oll.     

Offline nesT|Neon

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Manchester City
  • Wiadomości: 140
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.11.2008r.
  • Miłość Wiara Walka-Lech,Cracovia,Arka Forza M.City
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:03:25 »
Witam serdecznie.

Mam ogromną i serdeczną prośbę dla wszystkich graczy i użytkowników tego forum. Już wyjaśniam o co kaman. Studiuję socjologię (obecnie IV rok) i tematem mojej pracy magisterskiej będą więźi społeczne w przestrzeni gier komputerowych, chodzi głównie o badanie tego aspektu w produktach z dostępnym trybem multiplayer. Jak wiadomo Wam i mi PES do takowych należy i tutaj właśnie pojawia się prośba do Was drodzy gracze. Korzystając z waszej życzliwości, proszę was abyście w miare możliwości jak najlepiej opisali możliwości jakie stwarza PES w przypadku gry wieloosobowej. Zwracam tutaj uwagę, iż nie chodzi mi o rozgrywkę w sieci lokalnej (LAN). Cohodzi mi TYLKO i wyłącznie o rozgrywkę w internecie. Całość dotyczy części najnowszej czyli PES'a 2009 

Uścislając, żeby było wiadomo o co mi chodzi.
- jakie opcje, możliwości, tryby są dostępne w grach z seri PES ?
- czy jest dostępny np. automatch ? (jak nie wiecie co to to znaczy że nie ma :P )
- czy można zakładać oficjalne klany i toczxyć oficjalne klanówki? (jak na battle necie :)
- czy są jakies pokoje, kanały, czaty tematyczne, narodowe etc?.
- czy są oficjalne turnieje, organizowane przez wydawce czyli chyba KONAMI tak? :) 
Na pewno ktoś z was wie jak sprawy się mają, jak juz wie to, to może też wie jak sprawy się mają w przypadku serii FIFA (też chodzi o FIFĘ 2009), jak w tych sprawach wygląda sytuacja u konkurencji, za to teżą będę wdzięczny.

Druga sprawa, to kwestia bardziej techniczna, że tak powiem.
- jak rozwiązuje się kwestie w przypadku gdy np. w jakiejs ważej lidze, turnieju dwóch graczy chce grać tym samym zespołem, załóżmy że FC Barceloną, czy bardziej liczy się grywalność turnieju czy realizm turnieju/ligi?


Za pomoc i życzliwość z góry dziękuję, jeżeli macie jeszcze jakies info które według was może być ciekawe i interesujące, dawajcie wszystko jak najbardziej. Z gory dziękuje wszystkim życzliwym i pomocnym :) ;).


A więc...
-Jest quik match a nie automatch funkcja szybkiego łączenia i rozgrywania meczy jest nie co gorsza od create room poniewaz nie wiemy jakie przeciwnik będzie miał łącze
-Są 4 opcje rozgrywania meczy
*Quik match
*Room Match
*2 vs 2 Match (w pokoju)
*Klanowe mecze zarówno single jak i 2 vs 2
-Oficjalne nie. Można tworzyć klany dzięki wspaniałomyślności pesleague.pl
-Są takie  "biedne chaty na kanałach ale jak ktoś ma klawiature to sobie nie pogada.Nikt tego nie moderuje mozna spamować przeklinać i wiele innych żeczy robić.
-Niestety KONAMI  jest wtylko wydawcą gry i nie chcę im się zbytnio ruszyć głową itworzyć takie rzeczy a z drugiej strony może to nie wykonalne bo ja sobie tego nie wyobrażam.
-Moze o Lagach? Problem ten to codzienność i trzeba sobie z tym poradzić dopóki nie będzie nowych aktualizacji od KONAMI.

FIFA? nie ma co porównywać bo Pes króluje w sportowych symulacjach piłki nożnej. FIFA może się schować pod kołdre i nie wychodzić..Dopiero za rok jej pozwalam :D

Offline m_brionic

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2008r.
Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2008, 16:28:11 »
FIFA? nie ma co porównywać bo Pes króluje w sportowych symulacjach piłki nożnej. FIFA może się schować pod kołdre i nie wychodzić..Dopiero za rok jej pozwalam :D

To wiemy doskonale  ;D ;D Tylko jeszcze kwestia, pewnie oczywista, ale zawsze wole sie dopytać gdyż z FIFA żadnego kontaktu nie posiadam, więc ... zapewne FIFA ma podobne opcje (quick match i room match)?

Quick Match zapewne pozatym iż daje na random przeciwnika bez konieczności długich negocjacji, to nie daje już innych możliwości, nic z niego poza tym nie wynika tak?

Thx za pomoc so far, jesteśmy coraz bliżej  :) :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Szukam rady i przewodnictwa. Pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2008, 16:28:11 »