Autor Wątek: Jak edytowac logo + kitsy  (Przeczytany 5016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Jak edytowac logo + kitsy
« dnia: Styczeń 21, 2010, 23:33:42 »
Juz nieraz zadawalem pytania i nikt nie odpowiada na nie. Ile mam napisac tematow zeby ktos pomogl ;/


Jak wgrac logo lub zamienic  do poszczegolnych druzyn chodzi glownie o klasyczne i druzyny z others ,

Che zamienic logo bo w edytorze z gry nie da sie zrobic tego ,


To samo pytanie  tyczy sie strojow, dodalem wlasne druzyny do others (Ruch Chorzow, Polonia w, lEGIA ITP.) przy pomocy programu "Teams Manager" teraz mam problem ze strojami jak to dodac ?

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 07:40:08 »
Juz nieraz zadawalem pytania i nikt nie odpowiada na nie. Ile mam napisac tematow zeby ktos pomogl ;/


Jak wgrac logo lub zamienic  do poszczegolnych druzyn chodzi glownie o klasyczne i druzyny z others ,

Che zamienic logo bo w edytorze z gry nie da sie zrobic tego ,
Zainstaluj sobie program GSS - Game Graphic studio i w zależności od patcha otwórz plik odpowiedzialny za loga. Przypomnij się wieczorem to podam Ci numery plików .bin. Tylko pamiętaj aby zamienić i małe i duże loga. Tym GSS otwierasz plik unnamedXX.bin szukasz drużyny zamiast której podmieniasz nowy team. Dajesz w oknie load wybierasz plik z logiem np. polonii i przeciągasz w miejsce starego - tak samo dla małego loga i dla dużego.


To samo pytanie  tyczy sie strojow, dodalem wlasne druzyny do others (Ruch Chorzow, Polonia w, lEGIA ITP.) przy pomocy programu "Teams Manager" teraz mam problem ze strojami jak to dodac ?
Co do dodawania teamów polecam temat w którym to opisałem:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Aby przypisać strój musisz jakimś programem najlepiej PRO-EVo Editing Studio odpalić OF'a i sprawdzić numer id drużyny. Potem wchodzisz do kitservera, folder GBN i tam masz plik map.txt. Analogicznie do innych pozycji w nich albo dopisujesz nowy id albo zmieniasz przy istniejącym id nazwę katalogu. Wrzucasz do tego katalogu folder ze strojem i w pliku map.txt piszesz prawidłową ścieżkę. To banalne więc po otwarciu map.txt powinieneś się skapować. Aha, żeby strój działał musisz w programie tym PRO-EVO Editing..... zmienić tj. wyłączyć Relinks kitsów tak jak to opisałem w temacie który podałem.

Sorki że tak chaotycznie :)


Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:12:29 »
Zainstaluj sobie program GSS - Game Graphic studio i w zależności od patcha otwórz plik odpowiedzialny za loga. Przypomnij się wieczorem to podam Ci numery plików .bin. Tylko pamiętaj aby zamienić i małe i duże loga. Tym GSS otwierasz plik unnamedXX.bin szukasz drużyny zamiast której podmieniasz nowy team. Dajesz w oknie load wybierasz plik z logiem np. polonii i przeciągasz w miejsce starego - tak samo dla małego loga i dla dużego.

Co do dodawania teamów polecam temat w którym to opisałem:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Aby przypisać strój musisz jakimś programem najlepiej PRO-EVo Editing Studio odpalić OF'a i sprawdzić numer id drużyny. Potem wchodzisz do kitservera, folder GBN i tam masz plik map.txt. Analogicznie do innych pozycji w nich albo dopisujesz nowy id albo zmieniasz przy istniejącym id nazwę katalogu. Wrzucasz do tego katalogu folder ze strojem i w pliku map.txt piszesz prawidłową ścieżkę. To banalne więc po otwarciu map.txt powinieneś się skapować. Aha, żeby strój działał musisz w programie tym PRO-EVO Editing..... zmienić tj. wyłączyć Relinks kitsów tak jak to opisałem w temacie który podałem.

Sorki że tak chaotycznie :)


Z gory dziekuje za pomoc :)

Ale...
Jesli chodzi o dodawanie swoich druzyn programem Team manager zrobilem prawidlowo wedlug twoich wskazowek.
Programem GGS, podmienilem logo Klasycznych teamow , zarowno male  jak i duze ,lecz w grze dalej mam klasyczne flagi Angli i innych . Nie wiem czy dobre pliki unnamed22.bin i unnamed23.bin
Jesli chodzi o program PRO-EVO Editing niestety niechodzi mi bo mam 64 bitowy system i kupa :(. Jest jakis inny program do relink kits co wspominiales wyzej?Bardzo prosze o pomoc. Jesli byla by mozliwosc przeslal bym ci moje pliki z ofa i odnosnie kitsow i podmienilbys mi to  ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 10:17:33 wysłana przez armindrake »

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:19:51 »
A jest mozliwosc zrobienia tego samego co w pro-evo editing, programem kits relink ?

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:20:07 »
a niby czemu by miał nie działać na 64bitowym OS?? Ja mam Win7 64-bity i normalnie działa. Musiałem tylko zainstalować taki program MS Charts czy jakoś tak. Ktoś już na forum dawał do niego linki.

Hmm co do tych unnamed to te odpowiedzialne za loga są w dwóch różnych miejscach :) Więc może w złym wymieniłeś.
Ale pewności też nie mam bo ja próbowałem podmienić loga w patchu PES.Edit i mi się mimo wszystko nie udało.
Ale jutro sobota to może spróbuje to zrobić w tej nowej wersji 1.5 :)

A jest mozliwosc zrobienia tego samego co w pro-evo editing, programem kits relink ?
chyba tak ale nie wiem, ja to robiłem tak jak mówiłem ale na pewno da się i w innym sposób :)

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:21:35 »
No wlasnie ja mam tego ptcha pes edit 1.5. Moze moglbys mi podpowiedziec gdzie sa loga bo ja w folderze  img podmienialem tam gdzie folder glowny z gra? chyba ze trzeba jeszcze zrobic w folderze z kitserverze ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 11:24:59 wysłana przez armindrake »

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:41:22 »
A ten MS Chart co to jest za program ?

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2010, 22:33:24 »
A ten MS Chart co to jest za program ?
Nie wiem co to za program, wiem jedynie, że bez niego nie odpalisz tych programów do edytowania OF'a.

No wlasnie ja mam tego ptcha pes edit 1.5. Moze moglbys mi podpowiedziec gdzie sa loga bo ja w folderze  img podmienialem tam gdzie folder glowny z gra? chyba ze trzeba jeszcze zrobic w folderze z kitserverze ?
Ja zmieniałem je w unnamed22 i 23 z katalogu dt04.img ale nic to nie dało. Potem znalazłem, że są one także w katalogu dt0f.img pliki 2006 i 2007 tyle, że i tutaj mi nic nie dało. Ale ktoś na forum pisał, że podmienił flagi w tych 2006 i 2007 i mu działało więc może ja coś namieszałem :)
Jutro będę to testował :)
Ostatnio dodałem do patch'a PES.Edit 1.41 polską ekstraklasę do others za samsungiem + zamieniłem 2.bundesligę na 2 ligę angielską Coca-Colę ale właśnie wszystko miałem ok tyle, że te podmienione loga nie działały :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 22:35:01 wysłana przez es_sabbi »

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:03:36 »
Nie wiem co to za program, wiem jedynie, że bez niego nie odpalisz tych programów do edytowania OF'a.
Ja zmieniałem je w unnamed22 i 23 z katalogu dt04.img ale nic to nie dało. Potem znalazłem, że są one także w katalogu dt0f.img pliki 2006 i 2007 tyle, że i tutaj mi nic nie dało. Ale ktoś na forum pisał, że podmienił flagi w tych 2006 i 2007 i mu działało więc może ja coś namieszałem :)
Jutro będę to testował :)
Ostatnio dodałem do patch'a PES.Edit 1.41 polską ekstraklasę do others za samsungiem + zamieniłem 2.bundesligę na 2 ligę angielską Coca-Colę ale właśnie wszystko miałem ok tyle, że te podmienione loga nie działały :/
Ja dzisiaj zrobilem  z logami i niepodmieniaj unnamed 22 bin i unnamed 23 bin tylko podmien  to co pisales  unnamed 2006 i 2007 mi podzialalo

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:06:18 »
Sabbi ty z kad brales 2 lige angielska, podaj link, czy sam zrobiles wpisujac nazwy itd?Czy importowales z FM.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:34:19 »
Sabbi ty z kad brales 2 lige angielska, podaj link, czy sam zrobiles wpisujac nazwy itd?Czy importowales z FM.

Ściągnąłem sobie Championship Add On by Yahya Zuhair i stamtąd z OF'a wziąłem dane.
Ale tym razem zrobię to chyba z patch'a od GA (Gamming Access) bo oni też mają ligę Coca-Cola.

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2010, 10:38:28 »
Moglbys dokladnie napisac jak to zrobiles krok po kroku ?Bylby ci wdzieczny bo ja siedze na edycja pesa juz chyba z tydzien i nawet od tego czasu nie zagralem ani raz tylko siedze i edytuje :) heheh

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2010, 11:40:55 »
Moglbys dokladnie napisac jak to zrobiles krok po kroku ?Bylby ci wdzieczny bo ja siedze na edycja pesa juz chyba z tydzien i nawet od tego czasu nie zagralem ani raz tylko siedze i edytuje :) heheh

hehe skąd ja to znam :)
No więc ściągnąłem ten Add on Coca-Cola. Przy pomocy programu PES Editor otworzyłem OFa i np. wybierając drużynę Newcastle w oknie Transfer naciskam prawy przycisk myszki i daję Export->squad and formation, zapisuje na dysku i tak robię z każdym teamem. Zapisz też sobie na kartce ile graczy ma ten team, później bardzo się to przyda. Otwieram pliki unnamed22 i 23 i zapisuje sobie loga tych teamów.
Kolejny krok to otwarcie Twojego OFa w którym masz już dodane nowe teamy (patrz temat dodawania drużyn). Wchodzę analogicznie do zakładki transfery i zamiast export daje import :) Co ważne... liczba graczy przed importem musi być taka sama jak liczba graczy w drużynie którą importujesz. Więc jeśli jest za dużo to wywal kogoś, jeśli za mało to ja dorzucałem zawodników z Free Agents. Zapisz i tyle jeśli chodzi o PES Editor. Potem odpalałem nowego OFa w PRO-Evo Editing Studio i wywalałem relinki kitsów na N/A. Potem zostaje podmiana logosów i dodanie strojów ale o tym już Ci chyba pisałem :) teraz mam taką wprawę, że dodanie np. ligi polskiej to z półgodzinki roboty :D Najwięcej czasu zajmuje mi liczenie zawodników :)

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:30:20 »
Heheheh ja nadal stoje na kitsach :) kurde zrobilem sobie legie warszawa dodalem tak jak mowiles w E:\...\Konami\Pes 10\Kitserver\GDB\uni\map.txt index druzyny 371. no wiec zapisalem to. Teraz nastepny krok otwieram ten program Pro-Evo Editing (naszczescie uruchomilem go) wczytuje ofa daje na druzyne legia warszawa i mam cos takiego:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

index to jest ten na czerwono ale czmu mi nie pokazuje ID teams a mam 5010 bo w programie edtor 1.5 pisze mi index 371 i teams id 5010.

Druga sprawa jest taka odnosnie kits relink;

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

zmieniam to na N\A to co jest pod czerwona strzalka czy to co jest pod zolta ? wiem ze to glupio ze nie moge sie proadzic ale wole sie specjalisty zapytac.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE nawet w programie mam inny index niz w tym pro evo editing

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 14:39:18 wysłana przez armindrake »

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:31:46 »
Nie sugeruj się tym że co innego pokazuje editor a co innego studio. Editor ma coś pokopane o jeden numer się własnie przesuwa :) lepiej brać numeracje z pro-evo.
No więc co do kitsów ja daję N/A to daje i tu i tu :) i pod zolta i pod czerwona i pamietaj zeby to zrobic dla kazdej pozycji home away gk home gk away + po kazdej zmianie accept bo inaczej nie zapamieta.
PES Editor uzywalem wylacznie do importu/exportu skladow. Reszte robilem w Pro-Evo Editing Studio.

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:25:35 »
Powiedz mi jak teraz dodac stroje dla moich ruzyn. Dalem opcje kit relink na N\A i teraz ktore sloty mam wybrac zeby stroje sie zmienily?

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:14:24 »
Sabbi miales przypadek taki ze po wybraniu Master League miales  w kazdym zawodniku w swojej druzynie ta sama pozycje GK i te same staty.



Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2010, 09:25:39 »
Sabbi miales przypadek taki ze po wybraniu Master League miales  w kazdym zawodniku w swojej druzynie ta sama pozycje GK i te same staty.

gdzieś mi wątek zniknął :)
nie miałem takiego przypadku :) a włączałeś wogóle switcha??

Offline armindrake

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:26:35 »
A jak to wlaczyc ? Czy wogule da rade wlaczyc na systemie  64 bitowym ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Jak edytowac logo + kitsy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:26:35 »