Autor Wątek: Pamięć RAM  (Przeczytany 1267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

minz

  • Gość
Pamięć RAM
« dnia: Lipiec 28, 2010, 22:58:05 »
Mam parę pytań odnośnie RAM-u.
Czy można mieszać kości od różnych producentów? W moim przypadku miałem już dwie 1 GB kości Hynixa(btw jest to dobra firma, bo pierwszy raz w ogóle o takiej usłyszałem), dokupiłem jedną(również 1GB) GOODRAMU(tyle, że o wyższej częstotliwości, ale z tym chyba nie ma problemu). Teraz zamierzam zakupić kolejne 1GB od Kingstona, bo jest dobra cenowo oferta. Czy mogę zrobić taki mix Hynix-Goodram-Kingston ??? Moja płyta główna: REJESTRACJA lub LOGOWANIE.
Jeśli ktoś coś wie to bardzo proszę o pomoc.

Offline CiagorexSTW

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.11.2008r.
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:04:01 »
jak kupujesz kości to o takich samych częstotliwościach obowiązkowo a z tego co wiem nie jest wskazane od różnych producentów
" border="0

minz

  • Gość
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:12:47 »
Jak kupię kość o wyższej częstotliwości to zwalnia ona do tej, która ma najniższą częstotliwość. Zresztą czytałem, że można tak mieszać, podałem model płyty głównej, bo od niej dużo zależy, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiś dokładnych informacji..
Przecież nie wyrzucę tej starej kości, bo ma inną częstotliwość. No i w końcu nie wiem można mieszać firmy, robił już tak ktoś? Ja mam narazie 2 firmy jak już wspomniałem Hynixy i Goodramy, ale jeszcze Kingstony chcę kupić. Kurde, bo nie mam 100% pewności, ktoś poradzi?

Offline CiagorexSTW

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.11.2008r.
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:32:57 »
no zwalnia do niższej więc kupowanie wyższych częstotliwości mija się z celem poza tym takie pamięci mogą pracować niestabilnie. Tak samo jest z pamięciami różnych firm mogą działać ale istnieje duże prawdopodobieństwo że nie będą działały lub pracowały niestabilnie. Jestem po technikum informatycznym więc uwierz mi wiem co mówię :)
" border="0

minz

  • Gość
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:47:33 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Ciagorex wierzę Ci, ale muszę się szybko decydować.
Przeczytaj post dr Blissa. Fachowo wyjaśnił. Jeśli teraz zakupię 2 kości 667 mhz Kingstona i włożę je do czerwonych gniazd, a do żółtych te moje Hynixy też 667 mhz, to według tego pana nie stracę Dual Channel. To opcja nr1.
Opcja nr2 - zakup Goodrama 800 mhz i włożenie do czerwonych gniazd, a Hynixy 667mhz do żółtych.
opcja nr 1 wydaje się być lepsza(te same częstotliwości), koszty są takie same.
Co zrobić?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 23:49:25 wysłana przez minz »

Offline CiagorexSTW

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.11.2008r.
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2010, 00:04:27 »
no tak tryb dual channel ale Ty pisałeś że chcesz kingstona to ja Ci odradziłem Kingstona więc jeśli kupisz dwa Kingstony to będzie działać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 00:06:35 wysłana przez CiagorexSTW »
" border="0

minz

  • Gość
Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:05:13 »
No tak potem na to wpadłem jak zauważyłem, że cenowo 1 Goodram=2 Kingstony, które mimo iż są słabsze troszkę to mają jednak tę samą częstotliwość :P
Dzięki, już zamówione ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pamięć RAM
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:05:13 »