Autor Wątek: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3  (Przeczytany 5598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ★Aveiro★

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1018
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.04.2009r.
  • MANCHESTER UNITED 4 EVER GLORY
Co o tym myślicie  ?  tak powiedział Seabass jeszcze przed zapowiedzeniem pes 2011

Żródło Gamezilla.pl

Pospekulujmy. Seabass powiedział, że wykorzysta różdżkę Sony w kolejnym Pro Evolution Soccer, czyli w PES 2011. Od razu pojawiają się pytania: po co? W jakim celu? Jak chce to zrobić? I najważniejsze: czy wniesie to cokolwiek do gry?

Zacytuję najpierw to, co Shingo Takatsuka powiedział IGN-owi:

    Do 2009 roku wierzyliśmy, że wszystkie platformy powinny mieć takie samo sterowanie i cechy. Teraz zmieniliśmy zdanie, bo na różne platformy są różne kontrolery - Natal i sensor ruchu PS3. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale zastanawiamy się, jak można agresywnie zintegrować te urządzenia z naszymi grami.

 

Seabass użył słowa "agresywnie". Jak można integrować coś z grą agresywnie? Nie wiem, ale spodziewam się, że chodzi o integrację Project Natal i różdżki (na zdjęciu powyżej) mocną, pełną, nie na zasadzie detalu, czy ciekawostki, ale pełnoprawnej zalety i cechy unikatowej Pro Evolution Soccer 2011.

Co to może być? Jest kilka możliwośc, które sobie wyobrażam:

    * Seabass może chcieć, by PES 2011 był bardziej przyjazny casualowej grupie - graczom niedzielnym. I różdżką sterowałoby się piłkarzami. Dla nas - fanów tradycyjnego PES-a kontrolowanego padem - oznaczałoby to tragedię, chyba, że sterowanie padem pozostałoby niezmienione. Konami może jednak chcieć zarobić na szerokiej grupie graczy. Tak jest teraz na Wii: ruchami Wiilota wybiera się, gdzie ma biec zawodnik.
       
    * Edytor stałych fragmentów. W FIFIE 10 jest bardzo ciekawy: dowolnie ustala się w nim to, w które miejsce ma pobiec dany zawodnik podczas rzutu rożnego albo wolnego. Sterowanie gałkami pada jest wygodne, ale za pomocą różdżki byłoby jeszcze lepsze. Natal też by się nadał: ruch ręki wyznaczałby trasę biegu. Dobre rozwiązanie.
       
    * Ekran taktyki - dokładne i szybkie określanie, w jakich rejonach boiska mają grać piłkarze i gdzie biegać podczas akcji ofensywnych, a gdzie podczas defensywnych. Oczywiście da się to też robić padem, ale trzeba dość dużo podróżować po menu. A tak być może byłoby łatwiej i intuicyjnej. To by mi się podobało.
       
    * Odwzorowanie postury gracza przy tworzeniu wirtualnego zawodnika. Szybki skan kamerą Natala i na ekranie pojawia się model identyczny z rzeczywistym. I można nim grać. Interesująca perspektywa.
       
    * Poruszanie się po menu. Oczywista oczywistość, w dodatku mało wygodna.
       

Ciekawe też, czy rękawice podejmą twórcy FIFY 11 (jeśli tak się będzie nazywała - a może też się nazywać FIFA XI lub FIFA 2011) i także zapragną coś zmieniać w swojej grze?

A czy Wy wyobrażacie sobie jakieś kreatywne wykorzystanie różdżki i Natala w grach piłkarskich?


Man UTD FOREVER

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2010, 19:28:27 »
Co o tym myślicie  ?  tak powiedział Seabass jeszcze przed zapowiedzeniem pes 2011

Żródło Gamezilla.pl

Pospekulujmy. Seabass powiedział, że wykorzysta różdżkę Sony w kolejnym Pro Evolution Soccer, czyli w PES 2011. Od razu pojawiają się pytania: po co? W jakim celu? Jak chce to zrobić? I najważniejsze: czy wniesie to cokolwiek do gry?

Zacytuję najpierw to, co Shingo Takat**** powiedział IGN-owi:

    Do 2009 roku wierzyliśmy, że wszystkie platformy powinny mieć takie samo sterowanie i cechy. Teraz zmieniliśmy zdanie, bo na różne platformy są różne kontrolery - Natal i sensor ruchu PS3. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale zastanawiamy się, jak można agresywnie zintegrować te urządzenia z naszymi grami.

 

Seabass użył słowa "agresywnie". Jak można integrować coś z grą agresywnie? Nie wiem, ale spodziewam się, że chodzi o integrację Project Natal i różdżki (na zdjęciu powyżej) mocną, pełną, nie na zasadzie detalu, czy ciekawostki, ale pełnoprawnej zalety i cechy unikatowej Pro Evolution Soccer 2011.

Co to może być? Jest kilka możliwośc, które sobie wyobrażam:

    * Seabass może chcieć, by PES 2011 był bardziej przyjazny casualowej grupie - graczom niedzielnym. I różdżką sterowałoby się piłkarzami. Dla nas - fanów tradycyjnego PES-a kontrolowanego padem - oznaczałoby to tragedię, chyba, że sterowanie padem pozostałoby niezmienione. Konami może jednak chcieć zarobić na szerokiej grupie graczy. Tak jest teraz na Wii: ruchami Wiilota wybiera się, gdzie ma biec zawodnik.
      
    * Edytor stałych fragmentów. W FIFIE 10 jest bardzo ciekawy: dowolnie ustala się w nim to, w które miejsce ma pobiec dany zawodnik podczas rzutu rożnego albo wolnego. Sterowanie gałkami pada jest wygodne, ale za pomocą różdżki byłoby jeszcze lepsze. Natal też by się nadał: ruch ręki wyznaczałby trasę biegu. Dobre rozwiązanie.
      
    * Ekran taktyki - dokładne i szybkie określanie, w jakich rejonach boiska mają grać piłkarze i gdzie biegać podczas akcji ofensywnych, a gdzie podczas defensywnych. Oczywiście da się to też robić padem, ale trzeba dość dużo podróżować po menu. A tak być może byłoby łatwiej i intuicyjnej. To by mi się podobało.
      
    * Odwzorowanie postury gracza przy tworzeniu wirtualnego zawodnika. Szybki skan kamerą Natala i na ekranie pojawia się model identyczny z rzeczywistym. I można nim grać. Interesująca perspektywa.
      
    * Poruszanie się po menu. Oczywista oczywistość, w dodatku mało wygodna.
      

Ciekawe też, czy rękawice podejmą twórcy FIFY 11 (jeśli tak się będzie nazywała - a może też się nazywać FIFA XI lub FIFA 2011) i także zapragną coś zmieniać w swojej grze?

A czy Wy wyobrażacie sobie jakieś kreatywne wykorzystanie różdżki i Natala w grach piłkarskich?
Większości graczy na forum i tak nie robi to różnicy bo grają na Platformie jaką jest komputer, ale niech KONAMI zadowala graczy konsolowych w końcu dla nich ta gra jest robiona*.
*Nie od dziś wiadomo, że PES na PC wychodzi jakby przy okazji, zysk z tej platformy jest niewielki a koszty KONWERSJI są ogromne.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline didas92

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 192
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2009r.
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:28:20 »
OOo kurde. Jak by w pes 2011 mozna sterować ciałem. Pomyślcie ilu to by ludzi napewno kupiło. Strzaly, podania, wykonywanie wolnych ile sie chce własnym ciałem bez potrzeby wychodzenia na dwor. Napewno to by bylo ciekawe cwiczenie na ciało itp, ale zastanawia mnie.. jak dobrze uderzyć.. POWIETRZE? Ogolnie pomysł naprawde super, ciekawe jak z wykonaniem.

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2010, 19:49:25 »
OOo kurde. Jak by w pes 2011 mozna sterować ciałem. Pomyślcie ilu to by ludzi napewno kupiło. Strzaly, podania, wykonywanie wolnych ile sie chce własnym ciałem bez potrzeby wychodzenia na dwor. Napewno to by bylo ciekawe cwiczenie na ciało itp, ale zastanawia mnie.. jak dobrze uderzyć.. POWIETRZE? Ogolnie pomysł naprawde super, ciekawe jak z wykonaniem.
Niestety KONAMI musiało by wtedy zlikwidować Wersje na PC a to nam nie jest na rękę.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline vares999

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.05.2010r.
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2010, 21:09:31 »
Nie musieliby jej likwidować. Byłyby dwie wersje i tyle. Co nie zmienia faktu, że sterowanie ciałem wcale nie wyglądało by jakoś genialnie. Wątpię, żeby udało się wychwycić balanse ciała czy dryblingi. Polegałoby to raczej na wykonywaniu ustalonych ruchów, które konsola interpretowałaby jak wciśnięcie klawisza/kombinacji klawiszy. Czyli odpowiedni ruch nogą to strzał, inaczej podanie, inaczej drybling. Ogólnie bardziej widzę sterowanie ciałem do strzelanek czy bijatyk - do PES'a/Fify musieliby dodać chociaż piłkę, żeby nie kopać jak idiota :)

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:26:36 »
Nie musieliby jej likwidować. Byłyby dwie wersje i tyle. Co nie zmienia faktu, że sterowanie ciałem wcale nie wyglądało by jakoś genialnie. Wątpię, żeby udało się wychwycić balanse ciała czy dryblingi. Polegałoby to raczej na wykonywaniu ustalonych ruchów, które konsola interpretowałaby jak wciśnięcie klawisza/kombinacji klawiszy. Czyli odpowiedni ruch nogą to strzał, inaczej podanie, inaczej drybling. Ogólnie bardziej widzę sterowanie ciałem do strzelanek czy bijatyk - do PES'a/Fify musieliby dodać chociaż piłkę, żeby nie kopać jak idiota :)
Tak, ale wtedy KONAMI całkowicie olało by wersje PC i skupiło się na dopieszczaniu edycji konsolowych.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline LuKeL

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 380
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.01.2010r.
  • Visca el Barca !!
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:35:26 »
OOo kurde. Jak by w pes 2011 mozna sterować ciałem. Pomyślcie ilu to by ludzi napewno kupiło. Strzaly, podania, wykonywanie wolnych ile sie chce własnym ciałem bez potrzeby wychodzenia na dwor. Napewno to by bylo ciekawe cwiczenie na ciało itp, ale zastanawia mnie.. jak dobrze uderzyć.. POWIETRZE? Ogolnie pomysł naprawde super, ciekawe jak z wykonaniem.

juz wprowadzali gry samochodowe ze sterowaniem rękami. 30 minut i sie juz grać nie dało tak ręce bolały.
" border="10


Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:51:23 »
juz wprowadzali gry samochodowe ze sterowaniem rękami. 30 minut i sie juz grać nie dało tak ręce bolały.
Chyba nie chodzi ci o kierownicę.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

minz

  • Gość
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2010, 18:54:44 »
Nie wiem jak można grać w grę sterowaną ruchem. To totalny debilizm, w gry gra się na padzie ewentualnie klawiaturze. Chcecie się poruszać-proszę bardzo, zapraszam na boisko. To rozwiązanie dla grubasów czy jakiś "mało sprytnych sportowo" osób, które tylko ślęczą przed monitorem, nie potrafią grać w piłkę nożną i podniecają się takimi rzeczami, których nigdy by nie zrobili. Chcesz się poruszać-na dwór. Chcesz sobie pograć-kup pada. Proste.

Offline ★Aveiro★

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1018
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.04.2009r.
  • MANCHESTER UNITED 4 EVER GLORY
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:09:19 »
Nie wiem jak można grać w grę sterowaną ruchem. To totalny debilizm, w gry gra się na padzie ewentualnie klawiaturze. Chcecie się poruszać-proszę bardzo, zapraszam na boisko. To rozwiązanie dla grubasów czy jakiś "mało sprytnych sportowo" osób, które tylko ślęczą przed monitorem, nie potrafią grać w piłkę nożną i podniecają się takimi rzeczami, których nigdy by nie zrobili. Chcesz się poruszać-na dwór. Chcesz sobie pograć-kup pada. Proste.

ameryka same tłuściochy ...i wszystko przechodzi na polskę ,to co się dziwisz , idziesz na boisk  "NIE CHCE MI SIĘ " "NIE MOGE" ITP ITD !!


Man UTD FOREVER

Offline LuKeL

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 380
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.01.2010r.
  • Visca el Barca !!
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:14:24 »
W Ameryce jest tak piłkarsko , że tam nie ma pewnie boisk do Piłki Nożnej tylko większość do kosza. Więc większość pogra sobie  w domu.. tłuściochów :)
" border="10


Offline Magic105

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2008
  • location: Gliwice
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.03.2008r.
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:33:37 »
No Lukel, powiem Ci, że tych boisk do piłki jest więcej o wiele wiele niż w Polsce:P
Tylko to są bardziej takie multiboiska, do kilku sportów;d
Ale niema porównania z Polską:P

Offline ★Aveiro★

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1018
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.04.2009r.
  • MANCHESTER UNITED 4 EVER GLORY
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:39:16 »
No Lukel, powiem Ci, że tych boisk do piłki jest więcej o wiele wiele niż w Polsce:P
Tylko to są bardziej takie multiboiska, do kilku sportów;d
Ale niema porównania z Polską:P

z tym się zgodzę !!!  ,bo np ja to żałuje że się urodziłem w polsce,mówiąc szczerze .....po1 gdybym się urodził w Anglii  znałbym język ,którym posługuje się cały świat,chociaż teraz znam go dobrze ,i tam jest więcej możliwość wybicia się ........szkółki piłkarskie ....i nie tylko ,więcej możliwości !!


Man UTD FOREVER

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:41:42 »
ładny patriota normalnie żal.......

Offline Magic105

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2008
  • location: Gliwice
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.03.2008r.
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:42:14 »
No nie powiem, w Ameryce mieszkać na stałe-super sprawa!
No, ale życie marzeniami w naszym kraju nic nie da, więc trzeba się cieszyć tym co się ma:p

Offline vares999

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.05.2010r.
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2010, 22:43:50 »
Aveiro - żeby się wybić, trzeba mieć talent. Dzieci w Brazylii też nie mieszkają w bogatych rodzinach, a potrafią się wybić - w Polsce też można od klubu do klubu piąć się do góry. Bo chyba nie myślisz, że gdybyś urodził się w Anglii byłbyś drugim Rooneyem?

Offline LuKeL

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 380
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.01.2010r.
  • Visca el Barca !!
Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2010, 22:47:01 »
Teraz w Polsce wcale nie jest tak strasznie gorzej. Efekty Orlika 2012 będą widoczne za 5-6 może więcej lat.
" border="10


TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2011 będzie wykorzystywał Natala i różdżkę PS3
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2010, 22:47:01 »