Autor Wątek: PES 2013 kontra Fifa 13!!  (Przeczytany 20118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:56:08 »
Cytuj
Ja grałem w Pes'a od 04 (robiłem dodatki na forum miałem kilka kont od 2007 roku , fifa dla mnie nie miała nic do zaproponowania)ale tak naprawde już od zeszłej edycji przerzuciłem się na Fife . I nie żałuje . Pes jest chyba nie reformowalny : od lat te same ligi - brak zadnych nowych licencji a nawet w ostanich latach liczba maleje , jest Polski dystrybutor a gra po Polsku nie wychodzi . Wg mnie w najnowszym Pes'ie jest też słaby gameplay czym byłem przez lata zafascynowany .

Półtora roku temu murem bym stał za Pes'em ale teraz bez mrugniącia okiem powiem Fifa górą

Sorry ale masz słabą orientacje...

Dystrybutor jest od tego roku, jak byś nie wiedział.
Za wiele nie zrobi. Bez wielu rzeczy w tym lokalizacji. Sama gra się słabo promuje.

Mówisz ligi.... w rozgrywce online i tak na potęgę gra się tymi samymi zespołami do znudzenia (max do 10) i tymi samymi zawodnikami w MLO.
Lig i tak jest pomału coraz więcej. Odział posiada własne środki na grę, a że nie ma ich za wiele to i większego popisu nie ma. Ale i tak jest znacznie lepiej niż kiedyś.

Jeśli w tym PES gameplay jest słaby to ty jesteś jeszcze bardziej słabszy niż ta gra :P
Jest to jeden z najlepszych gameplay obok PES6.
Lubisz proste gry to i to Ci się nie podoba.
Ma błędy jak każda gra, ale to nieodzowny element każdej gry...

Fifa też nie jest ideałem. Robiona przez znacząco wyrobioną markę na rynku. Posiadająca lepszy silnik graficzny względem możliwości. Naszpikowana Ligami dla naiwnych dzieci. Dobrze reklamowana.
Gameplay też nie jest obiecujący, może ma te animacje ale triki tam same się robią, zero większego myślenia nawet na manual.
Poparcie ze strony federacji FIFA.
I te wymagania, niby niewielkie a gra zacina nawet na minimalnych wymaganiach, gdzie PC powinien pociągnąć grę na High.
Jednym słowem Komercyjny Kicz dla naiwnych i mało rozsądnych ludzi.

Kwestia gustu.
Do oceny gry podchodzi się racjonalnie/obojętnie na podstawie możliwości w różnych trybach itd. (a nie licencji i łatwości w meczach).
Grafika ma niewielkie znaczenie.

Ta kontrowersja VS nie ma sensu, bo do niczego nie prowadzi. Niczym tego się nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 22:00:20 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:51:16 »
ehh jak czytam te wasze niektóre "mądrości", to mi się płakać chce
" border="0" border="0

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:19:40 »
Cytuj
ehh jak czytam te wasze niektóre "mądrości", to mi się płakać chce

Ty też chcesz podzielić się uwagą filozoficzną na temat gier i należysz do grona wybitnych znawców programowania gier video itd. itp. bez faworyzowania danej produkcji ?? :> :D :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 23:21:42 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline kozaczek

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 732
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.05.2009r.
  • Arsenal-Lech-Borussia
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 05, 2012, 16:59:13 »
OnoMatoPeja :
Twój post przedstawia jedynie subiektywną , nasyconą nienawiścią i agresją ocenę .

Po pierwsze to napisałem że mimo iż jest Polski dystrybutor to gra po Polsku nie wychodzi ... ( Kłania się umiejętność czytania )

Po drugie też byłem zafascynowany PES'em do dopóty dopóki dokładnie nie przyjrzałem się temu co proponuje FIFA .

Nie chcę Ciebie przekonywać bo wiem że to wszystko okaże się walką z wiatrakami ... Ani ja Ciebie nie przekonam ani ty mnie , tym bardziej że nie potrafisz przeciwstawić realnych i konstruktywnych argumentów.

Twoimi jedynymi argumentami jest ocenianie mnie chociaż tak naprawdę nic o mnie nie wiesz ...
" border="0

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 05, 2012, 18:00:33 »
W skrócie mówiąc to myślę jak kozaczek. Każda gra ma błędy, ale żeby gracz nie wygrywał po 5-0 meczy z kompem, wprowadza się 90% skuteczność SI to spore przegięcie. Aha, żeby nie było niepotrzebnej napinki -> Przestałem grać w tą część Pesa
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 05, 2012, 18:09:20 »
Cytuj
OnoMatoPeja :
Twój post przedstawia jedynie subiektywną , nasyconą nienawiścią i agresją ocenę .

Proszę Cie jak masz takie coś pisać nie pisz wcale. Psycholog jesteś. Prawie się popłakałem ze śmiechu.

Wybrałem PES bo mi lepiej leży niż FIFA i nie ma tu żadnej nienawiści. A z jakich pobudek, to nie istotne, bo kogo to obchodzi... ?

Cytuj
Po pierwsze to napisałem że mimo iż jest Polski dystrybutor to gra po Polsku nie wychodzi ... ( Kłania się umiejętność czytania )

Kawały sobie robisz... ? Chyba ty nie umiesz czytać.
Jest ale nie ma on lokalizacji, złotko.
Jedynie co Galapagos mogło zrobić, jak na razie to spolszczyć tylną okładkę pudełeczka z grą i instrukcje (chyba).
A że sklepy zaopatrują się w zagraniczne wydania, nabijamy zagranicznym krają punkty co z czym idzie, nasz kraj praktycznie nie liczy się jako większego potentata w zakupie przez graczy gry i nadaniu prawa dystrybutorowi do wydania pełnej polonizacji ich produktu.

Cytuj
Ani ja Ciebie nie przekonam ani ty mnie , tym bardziej że nie potrafisz przeciwstawić realnych i konstruktywnych argumentów.

Realnych.... dobre ci to. Nawet nie mam zamiaru, bo nie o to tylko w tym chodzi.
Co ci to da że napiszę na paręnaście stron prawdziwą recenzję obu gier... ? Nic
Każdy postrzega gry wedle "swego punktu widzenia". I tylko tyle mogę Ci powiedzieć, bo nie mam zamiaru wchodzić w niepotrzebną, bezcelową konwersacje, która do niczego nie prowadzi.
Jak już oczywiście wspominałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2012, 18:19:51 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline Kostek123

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2012r.
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:28:30 »
Sorry ale masz słabą orientacje...



Mówisz ligi.... w rozgrywce online i tak na potęgę gra się tymi samymi zespołami do znudzenia (max do 10) i tymi samymi zawodnikami w MLO.


to jest problem bo dla wielu ludzi jest to ważny aspekt i nie kupią PES a a Fifę. Skutek jest taki, że masz 3 razy wiecej graczy w Fifie niż w PEsie.

A to jest problem np w matchmakingu, często nie ma nikogo w miarę blisko ciebie, dolosują ci faceta z nieciekawym wieć połaczeniem i działa gorzej. A w Fifie zawsze ktoś jest pod ręką , dlatego system ma możliwość wylosowania kogoś z lepszym poąłczeniem, dlatego też Fifa nie wymaga dobrego połączenia. A to ważne bo co z tego, że ja mam super duper szybko jak inni nie mają a przecież sam nie gram..

Taki jest skutek olewania przez Konami licencji/marketingu itd.

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 08, 2012, 16:40:28 »
Moim zdaniem nie mozna powiedziec, ze Pes to gowno, a Fifa lepsza, albo odwrotnie. Obie gry maja swoje plusy i minusy. Moim zdaniem bardziej realistyczna kopanką jest Pro Evo, ale Fifa rowniez ma swoje plusy. Przyznam szcerze, ze czekam z niecierpliwoscia na Pes 2014 - nowy silnik itp. Nie moge sie doczekac pierwszych meczow online :) Jak na razie w Pes 13 gram online, czasem offline.

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 08, 2012, 17:55:16 »
Moim zdaniem nie mozna powiedziec, ze Pes to gowno, a Fifa lepsza, albo odwrotnie. Obie gry maja swoje plusy i minusy. Moim zdaniem bardziej realistyczna kopanką jest Pro Evo, ale Fifa rowniez ma swoje plusy.
Podzielam twoje zdanie.
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Miro12

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.12.2012r.
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:24:21 »
Grałem w każdą edycję Fify od 06 i po przejściu z Fify 13 na PES 13 wrażenie jest takie, że ta pierwsza gra ma bardzo dużo bajerów, lig i parę innych pierdół ale przy graniu np. z kompem staję się monotonna, przez internet wiadomo gra się inaczej ale i tak mnie nie wciągnęło za to PES 13 wymaga więcej umiejętności od gracza czy to grając przez neta czy z komputerem co bardziej mi się podoba.

Offline mik99

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.08.2009r.
Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:47:41 »
Ja mam taki problem? który nurtuje mnie już od edycji 2012. Otóz powiedzmy jest długie podanie przeciwnika do zawodnika, w momencie podania zmieniam sobie zawodnika na najbliższego przeciwnika i do pewnego momentu komputer sam biegnie moim zawodnikiem..... dopiero na wysokości przeciwnika mogę już nim terować. Jest to nurtujące. Wszystko mam powyłączane jeśli chodzi o sterowanie drużyną.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2013 kontra Fifa 13!!
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:47:41 »