Autor Wątek: PES wylacza Komputer  (Przeczytany 2221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
PES wylacza Komputer
« dnia: Marzec 31, 2010, 13:39:49 »
Witam wszystkich.

Z gory chcialem przeprosic za zamieszanie jesli wpinam ten watek w niewlasciwe miejsce, niemniej jednak przejrzalem tysiace forum i nie znalazlem wlasciwie rozwiazania na ponizszy problem, w zwiazku z tym kieruje to zapytanie do szanownych graczy, byc moze ktos spotkal sie z czyms takim jak ja.

Otoz posiadam: WIN 7 64 bit, GT9500 (1mB) 4GB RAM, Dual Core 6600 ... wiec to powinno na loozie wystarczyc...

PES 2010 wylacza mi komputer (nie restartuje wylacza) m.w ok 15-20 min podczas meczu..
Jesli m.w przed 15 min zatrzymam gre (pausa) i gram ujmijmy to "na raty", co jakis czas pauza nic sie nie dzieje...i moge dograc tak mecz do konca tyle, ze tych "pause" robie sobie ok 5-6 po ok 2min, co jest heheh nieco uciazliwe... choc zapewne zapobiega siedzieniu przed kompem non stop pare godzin z rzedu lol  ;D i cieszy to moja ksiezniczke :D ... ok  do rzeczy.

Gram na rozdzielczosci 1024x 768, ustwialem w settingu PES jakosc na MEDIUM i LOW ...bez zmian...

Z tego co sie orientuje to chyba karta graficzna sie przegrzewa, chociaz ma aktywne chlodzenie ale byc moze to nie wyrabia....(?)
Chcialem sie Was koledzy zapytac jaka karte byscie polecili lub czy macie jakies inne pomysly jak to rozwiazac...?
Ta usterka dzieje sie tylko przy PES 2010 ... inne gry smigaja mi super na max detalach i nigdy nie mialem tego typu problemu.
Czy moze jest jakis Patch dla PES, ktory generalnie lata jakies dziury programowe ?
PES jest swiezo zainstalowany bez zadnych upiekszen ...wersja oryginalna...

pozdrawiam



« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 13:42:15 wysłana przez anhviet »
Tylko Polonia Warszawa!


Offline kaka175

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2008
  • location: Rogów
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2008r.
  • Chelsea FC is the best of clubs!!!
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2010, 15:06:09 »
Witam,

Myślę również, że karta się przegrzewa. Najpierw spróbuj z zainstalowaniem najnowszych sterowników do karty graficznej.

PS. W każdej grze tak masz czy tylko w PES?

Pozdrawiam

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2010, 15:15:02 »
Hei!

Tylko z PES2010 ... gralem w rozne gry Silent Hunter 5, Madden 09, FSX (detale na max + masa ADDs ONss ) ...hmmm i wlasnie tutaj mi sie przypomnialo, ze zdarzylo sie chyba z 1 raz, ze cos mi padlo, tak samo jak w PES... ale to bylo na WIN 7 32bit systemie...na 64bit poki co mi sie nie zdarzylo jeszcze...
Stery mam najnowsze i system tez od nowa postawiony, zadnych innych smieci nie ma typu antivirus itp, bo komp do sieci wlaczony nie jest... dzis poprobuje z dodatkowym chlodzeniem na karte, zdejme tez obudowe i zobacze czy pomoze, choc to dosc dzwine.... bo grafa mi super plynnie chodzi ...zerkne jeszcze w ustawienie samej karty, moze jakos wylacze pewne rzeczy np. przestawie na 16bit zamiast 32 itp ... moze sa jeszcze jakies rzeczy, ktore mozna w karcie wylaczyc, a ktore nie sa niezbedne do poprawnego wyswietlania gry...

Jesli to nie pomoze to wydaje mi sie, ze trzeba rozbic skarbonke i kupic cos lepszego ...

pzdr.
Tylko Polonia Warszawa!


Offline ryba01

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.02.2010r.
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2010, 18:24:34 »
kolego odkurz komputer w środku ja miałem to samo i tylko przy pesie 10 było tak jak piszesz wyłączał się przy ok. 20 minucie i żadne kombinacje w ustawieniach nie pomagały po prostu ma za słabe chłodzenie , ja mój rozkręciłem i odkurzyłem bo był tak zasyfiony przy tych wentylatorkach aż miło i teraz nie wyłączył się ani razu a gram po czyszczeniu już ze trzy miesiące .Daj znać czy pomogło.

Offline robi99

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Gru 2007
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1362
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.12.2007r.
  • Gram w: ...
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2010, 19:09:05 »
mi się wyłączał przy np. graniu w CoD4. W zimę zawsze okno otwierałem i działało bez wyłączania :D
Kiedyś się pytałem na forum PC Format. Poczytaj, może pomoże ;)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
" border="0
You'll Never Walk Alone

Offline chmielu2108

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Bolesławiec
  • Wiadomości: 307
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.11.2009r.
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2010, 19:21:28 »
Ja miałem podobnie ,też wyłączał mi się PES i też przez przegrzewanie, więc przystawiłem wiatrak do otwartego komputera i teraz śmiga a kupować nowego chłodzenia mi się nie opłaca bo niedługo kupuje nowego kompa ! Spróbuj !
" border="0
" border="0

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2010, 19:40:35 »
dzieki bardzo Panownie...wlasnie rozkrecilem obudowe ...okazalo sie jednak ze choldzenie jest pasywne ... syfu nie ma w srodku... ale polozylem go w poziomie i cale gorace powietrze leci teraz do gory i pieknie chodzi :)

pozdrawiam
Tylko Polonia Warszawa!


Offline djzib0

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Gdañsk
  • Wiadomości: 189
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.12.2006r.
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2010, 19:51:48 »
Mi ostatnio podczas grania w cokolwiek komp sie resetował. Karta sprawna więc podejrzewałem zasilacz. O mały włos nie kupiłem nowego ale jak się okazało otwory wentylacyjne od zasilacza zasłonięte były dosyć pokaźną warstwą kurzu.  Wyczyściłem i jak nowy :)
--==O my God, I trust in thee: let me not be ashamed, let not mine enemies triumph over me==--

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2010, 14:15:31 »
Dzieki bardzo za pomoc. Rzeczywiscie chlodzenie. Teraz mam otwarty komp, powietrze uchodzi do gory, a problem rozwiazany. Granie pare godzin z rzedu i jest cacyk... a ksiezniczka zlaa.

pozdro i szacun!
Tylko Polonia Warszawa!


TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES wylacza Komputer
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2010, 14:15:31 »