Autor Wątek: Ojciec serii Pro Evo, "Seabass", zdradza pierwsze informacje o PES2012!!!  (Przeczytany 27501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 18, 2011, 23:15:39 »
gdybyś był uważny zobaczyłbyś że jest to już na tym filmiku...
no może prócz tej zmiany zawodnika na analogu...

skoro fifa98 jest tak idealna to życzę powodzenia w dalszym podnoszeniu skilla na kalkulatorze...

jaram się bo widzę że ten skośnooki buc poprawia błędy a nie rzekomo tworzy nowy kod do gry jak to było w przypadku PES11...
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline bachu12

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 562
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
  • Gram w: ...
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2011, 23:38:47 »
ja bym na ich miejscu zrobił tak wydał tego pes 2012 odpuścił sobie robienie pes 2013 tek jak było z pes 7 i zrobić naprawdę dobre pes 2014 tak jak z 2008 poprawili model zawodników na bardziej realistyczny to w 2014 poprawili by gameplay bo dla mnie bez sensu jest wydawanie 2013 jeżeli w 2012 będą takie same błędy jak w 11 niech to naprawią i wydadzą naprawdę dobrą grę

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2011, 23:53:16 »
ja bym na ich miejscu zrobił tak wydał tego pes 2012 odpuścił sobie robienie pes 2013 tek jak było z pes 7

Nikt sobie nie odpuścił robienie PES 7. Po prostu w październiku 2006 wyszedł PES 6, a rok później wyszedł PES 2008 i tyle. Zwyczajnie przesunęli numerację o jeden. O pracy nad grą przez dwa lata możesz spokojnie zapomnieć, bo po prostu za dużo kasy by na tym stracili. W Europie może są narzekania, ale w Azji PES ma się dobrze. Zresztą gdyby było tak jak mówisz, czyli przeskok jakościowy po dwóch latach miałby być taki jak z PES-a 6 na PES-a 2008 to ja serdecznie dziękuję za taki postęp.

Offline bachu12

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 562
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.01.2010r.
  • Gram w: ...
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 19, 2011, 00:03:32 »
w pes 6 byli kwadratowi gracze w 2008 już byli okrągli czyli skok graficzny

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 19, 2011, 00:19:16 »
Owszem, skok graficzny był, bo przechodzili ze starszej platformy konsolowej na nowocześniejszą, dzięki czemu w PC-tach też mogli się wykazać, ale skokowi graficznemu nie towarzyszyło ulepszenie grywalności, tylko potężne pogorszenie. Gdyby teraz zrobili równie mocny skok graficzny to by dopiero były jęki. Bądź tak dobry i zwróć uwagę, że najczęściej pojawiającym się pytaniem odnośnie każdego nowego PES-a jest "A czy to pójdzie na moim kompie?". Przy skoku graficznym trzeba mieć po pierwsze: odpowiedni komputer, po drugie konsolę, która by to pociągnęła, bo nikt nie będzie robił osobnej grafiki do konsoli i do PC. Póki nie będzie konsoli nowej generacji, grafika znacząco się nie zmieni.

Offline daniel82

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2010r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2011, 08:30:02 »
jak dla mnie zapowiada się to bardzo dobrze.

- zmiana zawodników nareszcie na analogu!
- po zmianie na zawodnika ten nie będzie biegł prosto jak głupi
- kolejne wyeliminowanie zamulania się zawodników

te zmiany już mi się zajebiście podobają.

- wiadomo że jest dużo do poprawy jak animację bramkarzy którzy nigdy nie wychodzą za pole karne (słynna niewidoczna ściana)
- te dziwne przewrotki/przerzutki?!
- sędziowanie również do poprawy,
- mógłby Seabass poprawić te murawy - ile lat można czekać na poprawę tego?!
- tryb online do poprawy - dla mnie jak narazie jest za mało opcji społecznościowych oraz tych haxów (każdy kto gra online wie ocb)
- fajne gdyby działo się coś więcej obok boiska - wniosłoby to dużo realizmu do którego on dąży np. trener wychodzący na linie swojego sektora i coś tam wymapenise albo chłopcy rzucający piłkę jak wyjdzie za boisko
- auty też do poprawy jeśli chodzi o długi wyrzut - za długo to trwa!
- o AI już tam nie wspominam bo to już zostało napisane
- i wiele innych rzeczy o których mi się teraz nie chce pisać :D

ale i tak już jest jaranko nowym PES'em!

"i coś tam wymapenise' hahahhaha, ależ ten skrypt głupi  ;D

Co do zmiany przełączania zawodnika na analogu to się tak nie podniecajcie bo to nie zrobi różnicy.Błąd tkwi nie w sposobie przełączania tylko w samej grze, że zawodnicy zachowują się jak idioci.

Offline kdetys

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 386
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Fair Play !!!
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2011, 10:13:22 »
prawie każdy z nas narzeka, ale większość i tak gra w każdą odsłonę PESa i mimo jej błędów wydaje pieniądze i nie przerzuca się na fifę. Konami wie o tym, że gra i tak się na świecie sprzeda dlatego pozwalaną sobie na wydanie badziewia.

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2011, 10:18:31 »
Cytuj
Owszem, skok graficzny był, bo przechodzili ze starszej platformy konsolowej na nowocześniejszą, dzięki czemu w PC-tach też mogli się wykazać, ale skokowi graficznemu nie towarzyszyło ulepszenie grywalności, tylko potężne pogorszenie.
Z tym się zgodzę.

Cytuj
Gdyby teraz zrobili równie mocny skok graficzny to by dopiero były jęki.
Myślę że się mylisz.

Cytuj
Bądź tak dobry i zwróć uwagę, że najczęściej pojawiającym się pytaniem odnośnie każdego nowego PES-a jest "A czy to pójdzie na moim kompie?".

Takie pytanie zadają ludzie z opóźnieniem rozwoju umysłowego... skoro są podane wymagania i ma się własną konfiguracje PC to jest łatwo wywnioskować... nawet gdy nie ma podanych wymagań a są pierwsze Screeny/Video i widać że graficznie prezentuje się tak samo lub odrobinę lepiej to samo się nasuwa że nie będzie dużo większych wymagań względem poprzedniczki...

Cytuj
Przy skoku graficznym trzeba mieć po pierwsze: odpowiedni komputer, po drugie konsolę, która by to pociągnęła, bo nikt nie będzie robił osobnej grafiki do konsoli i do PC. Póki nie będzie konsoli nowej generacji, grafika znacząco się nie zmieni.

Konsole mają całkiem inny system i konfigurację kod musi być bardzo zmodyfikowany lub pisany od nowa zajmuję to tyle samo czasu lub więcej... więc takie gadanie jest trochę na wyrost... Grafika na konsolach jest uzależniona od produkcji nowych silników graficznych. Obecnie konsole obsługują wszystkie silniki graficzne. Nowe konsole będą potrzebne gdy będzie wychodził nowy silnik CE4 data planowanego wyjścia jest wraz z pojawieniem się nowych konsol 2012/2013... Obecne silniki CE3 i Chrome 4 i kilka innych mają tak duże możliwości że można z nich wycisnąć 7 poty i zrobić coś pięknego... o jakość nie ma się bać :D wiadomo że owe silniki nie są do PESa... przedstawiłem to ogólnie :D peace!


Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline piotrstce

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Starachowice
  • Wiadomości: 272
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.10.2009r.
  • Forza Parma !!!!
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 19, 2011, 11:58:22 »
gdybyś był uważny zobaczyłbyś że jest to już na tym filmiku...
no może prócz tej zmiany zawodnika na analogu...

skoro fifa98 jest tak idealna to życzę powodzenia w dalszym podnoszeniu skilla na kalkulatorze...

jaram się bo widzę że ten skośnooki buc poprawia błędy a nie rzekomo tworzy nowy kod do gry jak to było w przypadku PES11...
gdzie ja napisałem ze Fifa 98 jest idealna? napisałem że podstawowe zachowania graczy (czyt. obrońca biegnie za wychodzącym napastnikiem i możliwość wykopania obrońcą z pierwszej piłki a nie dopiero po przyjęciu) i niektóre zachowania piłki były lepsze w Fifie 98 i tyle....
nie wiem gdzie Ty tam widzisz efekt "niezamulania" zawodników i lepszą zmianę zawodnika no ale pewnie Ty wiesz lepiej od innych...
a no tworzył nowy kod po to żeby PES 2011 nie był tak drewniany jak 2010 ale wiadomo jak to wyszło...bugi zastąpiły się bugami...

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 19, 2011, 13:06:12 »
Bugi były w każdej wersji, będą i w tej. Nie ma co liczyć na idealną grę bo taka nigdy nie powstanie. Nawet uwielbiany PES 6 miał parę bugów jak bodajże super skuteczne podania na dojście górą, rajdy skrzydłami. Pes 2008 to już w ogóle mnóstwo bugów zaczynając na opóźnionej kamerze kończąc na wszystkim. Pes 2009 - strzały w krótki róg którego bramkarz w ogóle nie asekurował. 2010 rajdy Ronaldo i Messim, do tego beznadziejne podania na dojście w których zawodnicy zachowywali się sztucznie nie wiedząc jak przyjąć piłkę. 2011 każdy wie.
Ale nie ma co stękać, jeśli bugi a raczej granie tak by je wykorzystywać dla wygranej będzie dopiero po 10 miesiącach od wydania gry to będzie się grało przyjemnie. A nie tak jak tutaj gdzie każdy mecz i gole większości graczy wyglądają identycznie bo liczy się dla nich zwycięstwo, 300 punktów w rankingu a nie ładne gole ;)
Każda gra ma bugi, ważne żeby je odpowiednio ukryć rób żeby były sporadycznie występujące.

Offline daniel82

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2010r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 19, 2011, 14:16:37 »
prawie każdy z nas narzeka, ale większość i tak gra w każdą odsłonę PESa i mimo jej błędów wydaje pieniądze i nie przerzuca się na fifę. Konami wie o tym, że gra i tak się na świecie sprzeda dlatego pozwalaną sobie na wydanie badziewia.
w końcu ktoś coś mądrego napisał

Offline Bayern

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Sie 2006
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 248
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.08.2006r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 19, 2011, 15:24:23 »
A ja nie mam prawego analoga to jak mam przełączac zawodnika??  :'(

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 19, 2011, 16:34:22 »
Myślę że się mylisz.

Ponieważ pewnie sie nie zrozumieliśmy. Powiedzmy, że wychodzi wyśmienity graficznie PES - koszulki się brudzą, widać jak pot po tyłku spływa itp. Problem w tym, że te wszystkie całkiem miłe dla oka bajerki u sporej części graczy spowodowałyby stan zawałowy komputera, tudzież przycinanie się meczu. I wtedy byłyby jęki. A przecież trzeba pamiętać także o multiplayerze, który z kolei musi łączem internetowym pewną ilość danych przesłać. Co by było, gdyby ta ilość się dodatkowo zwiększyła?

Sprawa kodu jest oczywista. Gdyby był taki sam, pewnie wziąłbym grę z konsoli i odpalił na komputerze. Prawdę mówiąc nie będę się kłócił o możliwości konsol, bo moja wiedza o nich zakończyła się pierwszym Playstation. Nawet nie wiem, która generacja jest teraz - 3 czy 4? W każdym razie obecnie grafika jest elementem najbardziej spektakularnym przy pobieżnej ocenie gry i gdyby można było to zrobić, pewnie pojawiłoby się tysiące całkowicie nowych animacji oraz innych wodotrysków. Nie pojawiają się i sądzę, że w głównej mierze jest to wina ograniczeń sprzętowych, a nie lenistwa programistów.

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 19, 2011, 17:20:21 »
A ja nie mam prawego analoga to jak mam przełączac zawodnika??  :'(
Co do zmian zawodnika to prawa gałka obowiązuje w Fifie, ale również obowiązuje tam zwykły przycisk do zmiany. Tak samo zapewne będzie w pesie 2012 - i jedno i drugie.

Offline SlaveQ85

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 341
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 14.02.2009r.
  • Twórca Ekstraklasa Mod
  • Gram w: PES 2015
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 19, 2011, 23:47:47 »
Ciekawe jak te zmiany tym analogiem będą się odbywały

Offline @oonie

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 81
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.07.2009r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 20, 2011, 01:08:59 »
Ciekawie by było możliwość rozegrania meczu na hali po 5 zawodników jak miało to miejsce w fifie 98 ;)

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 20, 2011, 01:48:22 »
a jak ja gram na kierownicy to jak mam zmieniac  ???

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 20, 2011, 10:26:37 »
skrzynią biegów  ;D
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: Ojciec serii Pro Evo,
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 20, 2011, 12:49:34 »
Ciekawe jak te zmiany tym analogiem będą się odbywały
Pochylasz gałkę w prawo to przełącza Ci się na najbliższego zawodnika po prawej, dajesz w górę to tego u góry itd itd.
a jak ja gram na kierownicy to jak mam zmieniac  ???
Musisz sobie załatwić "pedały" dwa i każdego będziesz dociskał ;)

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 20, 2011, 13:04:23 »
a tak powinna wyglądać animacja tricków

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=8959d91a3f8ae100cb17eaee12980e37&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=8959d91a3f8ae100cb17eaee12980e37&amp;action=login">LOGOWANIE</a>&feature=related

:D:D:D
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Ojciec serii Pro Evo, \
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 20, 2011, 13:04:23 »