Autor Wątek: Jak dodać własne piosenki do PES 2011 / Poradnik (Tutorial)  (Przeczytany 13703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Od razu na wstępie pisze, że temat służy dla osób które mają problemy z wgrywaniem własnych utworów do gry. :)

1. Na początku ściągamy 2 programy: Free Mp3 Wma Converter, oraz DKZ Studio.
2. Gdy pobraliśmy swoje piosenki, robimy folder i wrzucamy je tam, aby nic nam się nie pomieszało.
3. Włączamy program Free Mp3 Wma Converter i klikamy "zielony +". Gdy wyskoczy nam okienko zaznaczamy wszystkie piosenki które chcemy zobaczyć w grze i klikamy "Konwertuj".
4. Po tych czynnościach włączamy program DKZ Studio i klikamy Ctrl + M. Folder w którym mamy nasze skonwertowane utwory wybieramy w 1 polu, a w 2 polu wybieramy folder do którego chcemy dodać już w pełni gotowe songi. (najlepiej zrobić sobie folder "Gotowe Piosenki" i go wybrać, aby było prościej i bez żadnych błędów)
5. Gdy zrobiliśmy wszystko według powyższych punktów, czeka nas najnudniejsza robota - zmienianie nazw piosenek na unnamed_xx. (xx - numer piosenki, nie eksperymentujemy z formatami typu .bin itp... najzwyczajniej w świecie zmieniamy nazwę przykład: Eminem - Not Afraid na unnamed_14 i klikamy ENTER)
6. Jeżeli chcemy mieć prawdziwe tytuły swoich piosenek w grze np. Eminem - Not Afraid musimy otworzyć Notatnik i wpisać tam:

# Songs map (encoding must be UTF-8).
# format: <bin-id>, "<title>", "<artist>"

14,"",""
15,"",""
16,"",""
17,"",""

W miejscach "","" wpisujecie wykonawce i tytuł piosenki, lub na odwrót. Na przykład.:

14,"Eminem","Not Afraid"
14,"Not Afraid","Eminem"

Pełną listę unnamedów znajdziecie tutaj.

Pamiętajcie, że gdy dla piosenki np. Eminem - Not Afraid daliście nazwę (w folderze "Gotowe Piosenki") unnamed_14, to w notatniku musicie wpisać tą samą piosenkę w miejsce "14" a nie np. "15". Jeżeli będziecie robić inaczej, to w grze będzie lecieć piosenka Eminem - Not Afraid, a w tytule może być wyświetlana jako Sabaton 40:1. (przykład)

Pamiętajcie także żeby w notatniku nie używać polskich i specjalnych znaków typu: () ą ć ź % @ ł...

JEŻELI W TRAKCIE ODTWARZANIA ZACINAJĄ WAM SIĘ DODANE PIOSENKI, JEST TO WYŁĄCZNIE WINA WASZA LUB UTWORU KTÓRY POBRALIŚCIE.


PS: Dodałem ten "mini poradnik" po to, aby każdy użytkownik wiedział jak dodawać własne ulubione ścieżki dźwiękowe do naszej ulubionej gry Pro Evolution Soccer! Jeżeli któryś z moderatorów będzie mógł podkleić ten temat, to będę bardzo wdzięczny.

Jeżeli nie macie folderu dt02.img, to stwórzcie go i wrzućcie tam swoje skończone i gotowe do użycia piosenki! Wszystko będzie działało w jak najlepszym porządku. Nie ważne czy folder był stworzony przez grę, czy też nie. Jeśli stworzycie go samodzielnie, nie będzie to miało wpływu na PES'a, ani utwory. Oryginalne piosenki nie będą już nigdy odtwarzane. :)

Taki temat jest tzn. był w dziale "Muzyka", ale zdecydowałem, że korzystniejszym rozwiązaniem będzie dodanie tego tutoriala do działu "Tutoriale". Wątek zamykam żeby nie było spamu typu: dobry poradnik. Jeżeli wam się podoba to z niego korzystajcie i pokazujcie innym. Wszelkie błędy zgłaszajcie na PW, a ja w miarę wolnego czasu będę je poprawiał. Wcześniejszy poradnik w dziale "Muzyka" usunąłem.

Wszystko napisałem sam z własnego doświadczenia, także wszelakie kopiowanie jest zabronione bez zgody autora! (NexaT) - forum pesleague.pl.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 13:30:49 wysłana przez syngenta »

Offline s10

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 35
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.05.2012r.
Odp: Jak dodać własne piosenki do PES 2011 / Poradnik (Tutorial)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 00:09:00 »
Ogarniałem metodą prób i błędów ale:

1) mogę dodać tylko 7 kawałków
2) tylko numerowane od unnamed_19 do 26 resztę numeruję np od 1-18, albo 27-... i odpowiednio ogarniam w notatniku (tak jak 19-26 które śmigają) i nic, nie ma ich w grze, a czasem niektóre grają pod nazwą kawałka z gry  :-X

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Jak dodać własne piosenki do PES 2011 / Poradnik (Tutorial)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 00:09:00 »