Autor Wątek: Rzuty wolne CPU  (Przeczytany 10826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Rzuty wolne CPU
« dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:57:13 »
Żałosne!!! Co ta ma w ogóle być? Z rzutu wolnego (nie ważne czy to jest Messi czy jakiś inny zawodnik który nie potrafi w ogóle kopnąć prosto piłki) oddalonego max 30 metrów od bramki jest 90% szans, że padnie bramka. To jest 3 razy pewniejsze niż rzut karny czy 1 na 1 z bramkarzem. bramki padają non stop chyba, ze obrońca wybijesz z linii co nie jest łatwe.  PES'a już na komputerze nei mam bo chyba wysiąda mi z tego nerwy albo komputer znajdze się za oknem. Teź tak macie w swoich grach

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:21:07 »
Tak tak, każdy tak ma... To jest niestety sposób KONAMI na zwiększenie poziomu trudności gry...  ::)
" border="0" border="0

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:22:30 »
No to natrudzili się bardzo, ciekawe jaką niespodziankę we wrześniu nam zaserwują ? ;P

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:30:16 »
No dokładnie, już gdzieś o tym pisałem. To jest żałosne i tyle...

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:39:10 »
stań sobie jednym obrońcą na lini bramkowej albo zaraz przed(przy słupku za murem)

Przeczytaj uważnie pierwszy post a nie tylko nazwę tematu ;)

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:58:41 »
Przeczytaj uważnie pierwszy post a nie tylko nazwę tematu ;)

Jak nie umiesz grać, to od razu wywal komputer przez okno. Masz problemy z nerwami / emocjami? Idź do łazienki, i sobie ulżyj. Pograj sobie kilka meczy treningowych, potem naucz się bronić rzuty wolne, a potem graj... Nie pisz postu typu: czytaj uważnie, przeczytaj cały 1 post. Czytałem, i płakać mi się chce.

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:59:14 »
No niestety jest to nie za ciekawy bug, ale co zrobisz. Ale to stawanie obrońcą na linii bramkowej naprawdę pomaga.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2011, 10:25:06 »
Po prostu jak przy rogach stają piłkarzy przy słupkach, tak konami nie zrobiło przy wolnych. Trzeba samemu sobie ustawiać piłkarza przy wolnych w bramce i bramy nie ma Pozdrawiam :)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline L.A.

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lip 2010
  • location: Złotoryja
  • Wiadomości: 268
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.07.2010r.
  • Thug Life
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:26:36 »
Też z tym miałem problem bo to dziwne że każdy wolny wpada -30m.

Ale jak ktoś jest kumaty to sobie da radę... Wybiegasz obrońcami z muru lub podskakujesz do tego wspomniana asekuracja obrońcą na linii bramkowej i z 100% skuteczności CPU robi się raptem jakieś 15%... pozdrawiam...

jeśli ktoś z tego powodu wywala PES'a to gratuluje ogarnięcia :D
Gdzie Twoje berło? Berło i korona. Gdzie Twoje mistrzostwo? Wisło pier*olona!

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:02:49 »
Jak nie umiesz grać, to od razu wywal komputer przez okno. Masz problemy z nerwami / emocjami? Idź do łazienki, i sobie ulżyj. Pograj sobie kilka meczy treningowych, potem naucz się bronić rzuty wolne, a potem graj... Nie pisz postu typu: czytaj uważnie, przeczytaj cały 1 post. Czytałem, i płakać mi się chce.

Człowieku przeczytaj swój post i idź płakać to łazienki, nic on nie wnosi do tematu, a tego typu opinie pozostaw dla siebie.
Pozdrawiam

Ps.
Co ma umiejętność grania do nieporadności poprzez błąd gry ??

Ed.1 Z tym wywalaniem mnie poniosło pisałem pod wpływem emocji xD, z natury jestem nerwową osobą w tego typu rzeczach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 22:07:38 wysłana przez MaTX »

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:08:46 »
Człowieku przeczytaj swój post i idź płakać to łazienki, nic on nie wnosi do tematu, a tego typu opinie pozostaw dla siebie.
Pozdrawiam

Ps.
Co ma umiejętność grania do nieporadności poprzez błąd gry ??

Nic nie wnosi? Hah... mogę się założyć, że już próbowałeś tego sposobu... I nie wciskaj kitu, że nie. Co mają umiejętności? To że jakbyś miał trochę oleju w głowie, i UMIEJĘTNOŚCI to byś pomyślał jak zapobiec bramce.
Błąd gry - nie śmiechaj mnie... :D
To nie jest żaden błąd, rzuty wolne są normalne tylko, że komputer częściej strzela. A co ma być tak jak w PES'ie 10? Hmm... mi komputer prawie żadnej bramki z wolnego wtedy nie strzelił. Dodam, że komputer jest tak jakby normalny (czyt. tak jak w PES 10), tylko bramkarze są słabsi.

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:30:26 »
Nic nie wnosi? Hah... mogę się założyć, że już próbowałeś tego sposobu... I nie wciskaj kitu, że nie. Co mają umiejętności? To że jakbyś miał trochę oleju w głowie, i UMIEJĘTNOŚCI to byś pomyślał jak zapobiec bramce.
Błąd gry - nie śmiechaj mnie... :D
To nie jest żaden błąd, rzuty wolne są normalne tylko, że komputer częściej strzela. A co ma być tak jak w PES'ie 10? Hmm... mi komputer prawie żadnej bramki z wolnego wtedy nie strzelił. Dodam, że komputer jest tak jakby normalny (czyt. tak jak w PES 10), tylko bramkarze są słabsi.

Ehh. muszę Cię zmartwić, że jeszcze nie grałem w PES'a od tamtej pory, a po drugie napisałem, że staje przy słupku obrońca lecz to czasem nie pomaga. No ale z mistrzem nie będę się kłócił.

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:34:19 »
Nic nie wnosi? Hah... mogę się założyć, że już próbowałeś tego sposobu... I nie wciskaj kitu, że nie. Co mają umiejętności? To że jakbyś miał trochę oleju w głowie, i UMIEJĘTNOŚCI to byś pomyślał jak zapobiec bramce.
Błąd gry - nie śmiechaj mnie... :D
To nie jest żaden błąd, rzuty wolne są normalne tylko, że komputer częściej strzela. A co ma być tak jak w PES'ie 10? Hmm... mi komputer prawie żadnej bramki z wolnego wtedy nie strzelił. Dodam, że komputer jest tak jakby normalny (czyt. tak jak w PES 10), tylko bramkarze są słabsi.
Nexat, mylisz się. To jest błąd gry.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:55:36 »
W pewnym sensie jest to błąd. Bo bramka z tamtego miejsca wygląda realistycznie, obrońcy w murze stoją jak najbliżej strzelającego (mur). Ale co z tego jak jest zawalone AI bramkarza, sam powinnien to obronić z palcem w dup. Pozdrawiam :)
A tak na marginesie jak dyskutuje tutaj, tojaki przycisk odpowiada za wybieganie zawodnika z muru ?
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:49:40 »
Nic nie wnosi? Hah... mogę się założyć, że już próbowałeś tego sposobu... I nie wciskaj kitu, że nie. Co mają umiejętności? To że jakbyś miał trochę oleju w głowie, i UMIEJĘTNOŚCI to byś pomyślał jak zapobiec bramce.
Błąd gry - nie śmiechaj mnie... :D

Problem polega na tym, że nawiązując do umiejętności nie wiesz o czym mówisz, przez co po prostu pie_dolisz. Nie pierwszy raz zresztą, wystarczy przeczytać twoje przesiąkające gimnazjalnym rejdżem posty przedstawiające PESa jako grę bezbłędną, a Fifę jako niskobudżetowy projekt licealisty na lekcje informatyki.

W tej grze nie da się sterować bramkarzem, jak to miało miejsce jeszcze niedawno w Fifach, tak więc tracenie i nietracenie bramek nie ma nic wspólnego z umiejętnościami. Ze wzrostem bramkarza też nie, bo próbowałem z kilkoma golkiperami i efekt był ten sam. Sposób ze stawianiem obrońcy na linii bramkowej odkryłem sam, ale to nie jest kwestia umiejętności, tylko sprytu i cwaniactwa. To także walka z bugiem. To nie jest normalne. To po prostu kolejny bug, jakich w edycji 2011 jest na pęczki.
" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2011, 00:09:00 »
To także walka z bugiem. To nie jest normalne. To po prostu kolejny bug, jakich w edycji 2011 jest na pęczki.

Nie bardzo rozumiem. Gdyby tego "buga" zlikwidować, wtedy skuteczność rzutów wolnych wykonywanych przez CPU wynosiłaby 0,00%. Chociaż z jednym się zgadzam - sterowanie bramkarzem w takiej sytuacji byłoby absolutnie nie do pogardzenia (nawet gdyby to było sterowanie wyłącznie po linii bramkowej). Kiedyś sprawdzało się też wybieganie z muru. Teraz jest to dużo mniej skuteczne, więc pozostaje ustawianie zawodnika przy słupku, na co notabene też sam wpadłem, bo jest to po prostu w tej sytuacji nie tyle cwaniactwo, ile logiczna konieczność.

Offline Kalimoz

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 74
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.06.2010r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:37:35 »
ja mam na to dobry sposób. Staje Ferdinandem w okienku bramki i z zasady strzały przyjmuje na klate albo wybija z bańki ))

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2011, 15:46:08 »
Dodam jeszcze, że bramkarz CPU zachowuje się w ogóle inaczej w identycznej sytuacji. Przy strzale z rzutu wolnego nasz bramkarz stoi w miejscu po czym bezradnie się rzuca w stronę piłki. Natomiast bramkarz CPU jest aktywny, po naszym strzale rusza w kierunki piłki i ja zwyczajnie łapie. Przebolałbym tą cała sytuację jeżeliby goalkeeper naszego przeciwnika zachowywał się tak samo jak nasz drewniany bramkarz. Dziękuje.

Ps. Wytworzyła się z tego wszystkiego trochę nie potrzebna dyskusja, a mi chodziło tylko o to czy inni użytkownicy mają tak samo ;)


Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:31:59 »
Cytuj
Nie bardzo rozumiem. Gdyby tego "buga" zlikwidować, wtedy skuteczność rzutów wolnych wykonywanych przez CPU wynosiłaby 0,00%.

To byłoby dobre rozwiązanie, gdyby pojawiało się losowo, raz tak, a raz nie - nie przy każdej możliwej okazji. Komputer rzadko kiedy strzela w mur albo przenosi piłkę nad bramką.

Cytuj
ja mam na to dobry sposób. Staje Ferdinandem w okienku bramki i z zasady strzały przyjmuje na klate albo wybija z bańki ))

Brawo, oszczędziłeś nam wielu nieprzespanych nocy. Co z tego, że ten sposób został wspomniany już jakieś kilkanaście razy...
" border="0

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:38:42 »
Przy strzale z rzutu wolnego nasz bramkarz stoi w miejscu po czym bezradnie się rzuca w stronę piłki. Natomiast bramkarz CPU jest aktywny, po naszym strzale rusza w kierunki piłki i ja zwyczajnie łapie.

To boli najbardziej.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:38:42 »