Autor Wątek: Rzuty wolne CPU  (Przeczytany 10823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gregory97

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.11.2010r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:53:56 »
Te wolne najbardziej wkurzają jak się gra jakiś ważny mecz na Top Player z opcją zapisu przeciw oszustwom w ważnym meczu np. półfinał Euro 2016. Jestem lewym pomocnikiem i zawsze stoję w murze... I co teraz
Aupa Atleti

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:08:20 »
Trzeba wyłączyć opcje przeciw oszustwom, albo oszukać opcję przeciw oszustwom, bo to się też da zrobić :)

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:56:52 »
No wyłączasz grę w trakcie meczu

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:27:20 »
No wyłączasz grę w trakcie meczu
To wówczas dostajesz walkowera 0:3.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:58:10 »
To wówczas dostajesz walkowera 0:3.
Klocek, to nie Fifa...
" border="0" border="0

Offline Klocek12355

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 550
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.10.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:06:26 »
Klocek, to nie Fifa...
Hmm... Nie bardzo rozumiem. Jak ja gram z włączoną opcją przeciwdziałającą oszustwom i wyłączam mecz, to po późniejszym włączeniu gry dostaje walkowera 3:0. Chyba po coś ta opcja jest, no nie?

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:20:10 »
Hmm... Nie bardzo rozumiem. Jak ja gram z włączoną opcją przeciwdziałającą oszustwom i wyłączam mecz, to po późniejszym włączeniu gry dostaje walkowera 3:0. Chyba po coś ta opcja jest, no nie?
A to sorry, ja myślałem że z tą opcją przeciwdziałającą oszustwom to sobie żartujecie... :P
Ja gram praktycznie tylko w BAL, a o tej możliwości nie słyszałem... Co to za opcja...? (jak się nazywa po Ang.)
" border="0" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:23:38 »
Przy opcji przeciw oszustwom nawet wyłącznie w trakcie meczu nie uratuje wyniku, bo komputer nadpisze ostatni zapis. No chyba, że ktoś zrobi dwa zapisy na dwóch osobnych slotach :) Wtedy komputer nadpisze tylko jeden, a z drugiego można powtórzyć mecz.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:57:26 »
Orion niezupełnie byłaby taka skuteczność wolnych. Poprostu załóżym bramkarz rzuca się i broni piłki 20-40 cm od słupka, a reszta wpada, bo to już jest normalne, a nie że piłka jest na długość ręki a on nie potrafi tego wybić (nigdy zresztą)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:22:40 »
Poprostu załóżym bramkarz rzuca się i broni piłki 20-40 cm od słupka, a reszta wpada, bo to już jest normalne,

Słusznie. Choć czasem bramkarze wyciągają piłki z okienka (w prawdziwym meczu, rzecz jasna), ale takie rozwiązanie byłoby dobre, przy czym na tą odległość od słupka, której bramkarz nie może ochronić, powinny mieć wpływ umiejętności bramkarskie.

Mnie osobiście denerwuje jeszcze jedna rzecz, ale nie od strony bramkarza, tylko od strony zawodnika. Mam dwóch wykonawców - jeden z bardzo wysoką umiejętnością wykonywania rzutów wolnych i silnym strzałem, oraz zmiennik, z mniejszą umiejętnością i słabszym strzałem. Ten pierwszy z odległości 22-25 metrów nie trafi nic. Ma za silny strzał. Uderzę słabiej, to trafię w mur. Uderzę odrobinę silniej i przenoszę wysoko nad bramką. Za to ten drugi, teoretycznie słabszy, trafia w takiej sytuacji 3 gole na 5 prób. I to jest nieporozumienie, bo co prawda mogę wyznaczać dwóch zawodników do wykonywania rzutów wolnych - bliższych i dalszych, ale obaj zawodnicy są u mnie ofensywnymi pomocnikami, przy czym słabszy jest zmiennikiem lepszego, więc nie mogę ustawić odpowiedniego podziału, bo nie grają jednocześnie. To sprawia, że ten lepszy jest całkowicie bezużyteczny przy wykonywaniu rzutów wolnych z bliska, a w pierwszym składzie nie mam innego rozsądnego wykonawcy.

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:38:27 »
Co do tych wykonawców. Zauważyłem jedna ciekawą rzecz. C.Ronaldo strzelił wam kiedyś z wolniaka? Dla mnie nie a grałem kilka meczy z Realem. Zawsze jest tak samo - uderza w mur. Sam próbowałem nim strzelać i nic z tego też zawsze jest mur albo kosmos. W następnej wersji musi zostać to poprawione tzn. style (nie wiem jak to nazwać) wykonywania wolnych i statystyki uderzenia adekwatne do jakości strzału jak wcześniej wspomniał Orion99.

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:46:41 »
W następnej wersji musi zostać to poprawione tzn. style (nie wiem jak to nazwać)

O widzisz i to jest pomysł na który jakoś nie wpadłem. Każdemu zawodnikowi w edycji można przyporządkować styl wykonywania rzutów wolnych. Jeśli zmienię na ten a la Beckham, to problem na 100% zniknie. Dzięki.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2011, 21:24:10 »
Orion tu sie nie zgadzam, styl piłkarza nie ma nic wspólnego z większą szansą na bramkę ... Trening czyni mistrza. :) Dlatego polecam dużo czasu spędzić na boisku treningowym ładując na bramke z wolnych z różnych odl... Teraz wystarczy że w meczu mam gościa, z statsem celnosci wolnych od 85 i już jest dobrze...
" border="0" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:13:36 »
Orion tu sie nie zgadzam, styl piłkarza nie ma nic wspólnego z większą szansą na bramkę ... Trening czyni mistrza. :) Dlatego polecam dużo czasu spędzić na boisku treningowym ładując na bramke z wolnych z różnych odl... Teraz wystarczy że w meczu mam gościa, z statsem celnosci wolnych od 85 i już jest dobrze...

1) Nie doczytałeś: "Za to ten drugi, teoretycznie słabszy, trafia w takiej sytuacji 3 gole na 5 prób." To ile mam jeszcze trenować? Od wersji ISS 98 trenuję:) Weź jakiegoś zawodnika z siłą strzału powyżej 95 (umiejętność wykonywania rzutów wolnych jest nieważna, może być i 99) i spróbuj strzelić z 22 metra.

2) Styl ma kolosalne znaczenie. Zupełnie inaczej piłka leci. Np styl Ronaldo (ale we wcześniejszych wersjach) miał jakąś taka fenomenalną cechę, że mimo silnego strzału piłka dość szybko spadała. Stylem Beckhama zrobisz z bliska piękny lobik, ale z dalszej odległości już tak fajnie nie jest, bo piłka leci dość wolno, więc bramkarz zdąży wybić.


Offline gregory97

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 109
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 01.11.2010r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:52:16 »
Apropo tych nie odwzorowywujących umiejętności wykonywania rzutów wolnych. To grałem sobie z Barceloną na wyjeździe czyli mieli wysoką formę i np. taki Messi tam miał 103 miał 2 wolne z tak około 23metrów nie trafił żadnego, a taki zawodnik np. Sportingu Gijon w pierwszej próbie już strzelił i to samo tyczy się innych graczy o podobnych możliwościach trochę to dziwne.
Aupa Atleti

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:31:33 »
Cytuj
Co to za opcja...? (jak się nazywa po Ang.)

To nie jest czasami Reset Prevention?

Cytuj
Apropo tych nie odwzorowywujących umiejętności wykonywania rzutów wolnych. To grałem sobie z Barceloną na wyjeździe czyli mieli wysoką formę i np. taki Messi tam miał 103 miał 2 wolne z tak około 23metrów nie trafił żadnego, a taki zawodnik np. Sportingu Gijon w pierwszej próbie już strzelił i to samo tyczy się innych graczy o podobnych możliwościach trochę to dziwne.

Messi nigdy nie wykonywał dobrze wolnych.
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 26, 2011, 02:26:17 »
1) Nie doczytałeś: "Za to ten drugi, teoretycznie słabszy, trafia w takiej sytuacji 3 gole na 5 prób." To ile mam jeszcze trenować? Od wersji ISS 98 trenuję:) Weź jakiegoś zawodnika z siłą strzału powyżej 95 (umiejętność wykonywania rzutów wolnych jest nieważna, może być i 99) i spróbuj strzelić z 22 metra.

2) Styl ma kolosalne znaczenie. Zupełnie inaczej piłka leci. Np styl Ronaldo (ale we wcześniejszych wersjach) miał jakąś taka fenomenalną cechę, że mimo silnego strzału piłka dość szybko spadała. Stylem Beckhama zrobisz z bliska piękny lobik, ale z dalszej odległości już tak fajnie nie jest, bo piłka leci dość wolno, więc bramkarz zdąży wybić.


Wiadomo że przy zawodniku z silniejszym uderzeniem, trzeba obrać mniejszą moc strzału... Mogę wziąć R.Carlosa, Gerrarda lub Adriano, obczaję na treningu jak nimi strzelać z bliskiej odległości, dodam strzałke w duł i w końcu strzele. Proste, tobie lepiej strzela się w stylu Beckhama mi w sumie też... Z takich technicznych stylów dobre są jeszcze Alexa Del Piero i Nakamury...

Nederland - Dzięki, dobrze wiedzieć...  
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 02:35:37 wysłana przez Artur 77 »
" border="0" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2011, 10:19:07 »
Wiadomo że przy zawodniku z silniejszym uderzeniem, trzeba obrać mniejszą moc strzału... Mogę wziąć R.Carlosa, Gerrarda lub Adriano, obczaję na treningu jak nimi strzelać z bliskiej odległości, dodam strzałke w duł i w końcu strzele.

To proponuję questa:

1) wchodzisz w edytor i tworzysz piłkarza
2) siła strzału - 99 (pozostałe statystyki obojętne - sam wybierz)
3) styl bicia rzutu wolnego - 1
4) odległość do 23 m od bramki
5) strzał ponad murem (nie obok i nie pod)
6) kiedy obczaisz daj mi znać (obczaisz, czyli zaczniesz strzelać celnie z regularnością 1 na 10 prób)

Możesz oczywiście próbować przy strzale kierunku w dół, ale to nic nie da, bo zawsze tak wykonuję bliski rzut wolny.

Tak trochę złośliwie dodam, że póki się nie spróbuje, to wszystko jest proste. Np rekord w biegu na 100 m niezwykle łatwo pobić. Wystarczy tylko przebierać nogami. Raz lewą, a raz prawą i dawać długie susy, żeby nie zajęło to więcej niż 9,5 sekundy :)

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 26, 2011, 18:00:12 »
O.K.
Orion zrobie takiego playera jak mówisz i jak strzele chociaż raz, to dam ci od razu znać... Tylko będziesz musiał uwierzyć mi na słowo... :)
A co do rekordu Bolta, to wiesz, dobrze mówisz że do póki się nie spróbuje to wszystko jest łatwe, a ja ci powiem tak: wszystko jest trudne, zanim staje sie łatwe... Pzdr. i do usłyszenia. :)
" border="0" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2011, 18:02:50 »
Jak strzelisz takim zawodnikiem lżej, to walniesz w mur, ergo - Orion ma rację.
" border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2011, 18:02:50 »