Autor Wątek: Rzuty wolne CPU  (Przeczytany 10824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:07:49 »
Próbowałem przed chwilą i nic z tego, albo w mur , albo łapie, albo nad bramką

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:27:16 »
Próbowałem przed chwilą i nic z tego, albo w mur , albo łapie, albo nad bramką

Jak łapie, tzn, że trafiłeś w bramkę. Jeśli zawodnik ma styl wykonywania rzutów wolnych z nr 1 to zliczam.
W gruncie rzeczy jednak chodzi o to, że można mieć wyśmienicie wytrenowanego gracza, który w określonych przypadkach się zupełnie nie sprawdza.
Problem w tym, że aby utrudnić rzuty wolne, pasek naciąga się szybko, więc jeśli zawodnik ma lżejszy strzał, to jest pewien margines błędu, który mimo złego naciśnięcia powoduje, że strzał wejdzie w bramkę. Jeśli zawodnik ma silniejszy strzał, to po prostu trzeba nacisnąć idealnie w tempo. Inaczej ilość strzałów zmarnowanych rośnie zastraszająco.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:29:00 »
Dobra dobra chłopaki, ja też przed chwilą próbowałem i jakoś nie mam problemów bo więcej niż 10 razy trafiłem!!! Zrobiłem gościa z Powerem 99 i stylem strzału nr.1 a reszte dałem po 99, Orion mówił że inne statsy nie są ważne, także... Wrzuciłem go do Polski i na treningu trafiałem PONAD murem!!! Dałem strzałke w duł + w lewą stronę bo miałem wolny z lewej strony (23m) podkręciłem i bramka... Wiem że nie wierzycie, ale jak by się dało replay z treningu tu wrzucić, to by inna gadka była...
" border="0" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:34:58 »
Gratuluję i też żałuję, że nie mogę tego zobaczyć.
Spróbuj jeszcze strzału od frontu, a nie po skosie, bo strzał po skosie wydłuża drogę do bramki, ale zdaje się, że wtedy bramkarz stoi przy dalszym słupku, więc to bez znaczenia.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:55:27 »
Wystarczy nakręcić wszystko Frapsem, HyperCamem bądź podobnym programem.
" border="0

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:03:08 »
No Orion, troszke lipqa z tym że nie da się replay'a zapisać, bo tak to musisz wierzyć mi na słowo, a ja wiem że pewnie nie dowierzasz jak i inni którzy mówili że się nie da... Ale jestem zadowolony i wiem że mi się udało... :)
" border="0" border="0

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:04:32 »
Wystarczy nakręcić wszystko Frapsem, HyperCamem bądź podobnym programem.

Nie ma potrzeby. Spróbowałem sam i faktycznie jest to możliwe. Procentowa ilość goli zdobytych w ten sposób jest krótko mówiąc nędzna, ale skoro jest to możliwe, tzn, że można  faktycznie wytrenować, a to właśnie kwestionowałem.
Zdaje się, że kiedyś można było wymusić szybsze opadanie piłki trójkątem (gram padem, więc klawiaturowe symbole odpowiednich przycisków są mi obce), potem R2. I tak właśnie wykonuję te rzuty wolne. Kierunek po skosie w dół, plus R2 (zresztą jeśli się nic nie zmieniło, strzał z akcji wraz z R2 jest precyzyjniejszy). Spróbowałem bez R2 i trajektoria lotu już nie jest taka płaska. Zatem tak jak wspomniałem - dalej mam z tym problem, ale już wiem, że rzecz jest wykonalna.

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:53:42 »
Ja dalej nie ogarniam. Robię wszystko jak należny piłka leci w okienko mimo tego bramkarz zwyczajnie podchodzi i piąstkuje piłkę za bramkę. Szkoda, że nasz bramkarz nie ma tak nabytych umiejętności :(

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 26, 2011, 21:18:06 »
Ja dalej nie ogarniam.

Bo strzelasz na wprost bramki, gdzie bramkarz stoi blisko środka, więc zdąży  się ruszyć, a nawet wybić. Jeśli ustawisz rzut wolny bardziej z boku, to bramkarz będzie krył dalszy słupek, a bliższy jest pusty i szansa wzrasta. Jeżeli strzelasz na wprost bramki, to prócz tego, że musisz strzelić idealnie w pionie, to jeszcze w poziomie musi być rewelacyjnie, czyli gdzieś w okolicach słupka. No i szansa na zmylenie bramkarza mocno podkręconą piłką jest mała - silniejszy strzał na tak krótkiej odległości nie zdąży się wystarczająco podkręcić.
Na pocieszenie powiem, że rzutu wolnego na wprost nie udało mi się jeszcze zakończyć golem, ale też za wiele nie próbowałem i chyba podczas meczu w ogóle nie będę próbował. Dużo łatwiej będzie po prostu wziąć kogoś ze słabszym strzałem.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 26, 2011, 21:33:45 »
Ja dalej nie ogarniam. Robię wszystko jak należny piłka leci w okienko mimo tego bramkarz zwyczajnie podchodzi i piąstkuje piłkę za bramkę. Szkoda, że nasz bramkarz nie ma tak nabytych umiejętności :(

A grasz na klawie, czy padzie? Jak na klawie, to ja robię tak:

Rzut wolny hmm... 20-25m? Załóżmy, że jest to rzut wolny z lewej strony. Bierzesz kamerę w przeciwną stronę, niż strzelasz. Czyli ty wkręcasz w prawo, kamerę bierzesz ciut w lewo. Klikasz A (około pół) + E i strzałka w prawo. Wtedy piłka się tak fajnie zakręci, i idealnie w okienko. Jak nie kumasz to mogę nagrać filmik.

Offline MaTX

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 270
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.08.2009r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:47:30 »
Gram na klawiaturze. Kumam, kumam sam tak strzelałem, ale jakoś mi to średnio wychodziło. Piłka albo leciała nad poprzeczką albo spadała na wysokość brzucha bramkarza przez co bez trudu ją łapał. Tylko z tego co tu zrozumiałem ty piłką omijasz mur, bo jak ja uderzam z lewej strony boiska to kamera daje na prawo a przy strzale wciskam E i strzałka w lewo.

Ps. [A] to u Ciebie strzał? :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 23:49:25 wysłana przez MaTX »

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2011, 22:13:49 »
Gram na klawiaturze. Kumam, kumam sam tak strzelałem, ale jakoś mi to średnio wychodziło. Piłka albo leciała nad poprzeczką albo spadała na wysokość brzucha bramkarza przez co bez trudu ją łapał. Tylko z tego co tu zrozumiałem ty piłką omijasz mur, bo jak ja uderzam z lewej strony boiska to kamera daje na prawo a przy strzale wciskam E i strzałka w lewo.

Ps. [A] to u Ciebie strzał? :P

Sorry, że nie odpisałem. [A] to wrzutka. (bardzo ważne) Jak strzelałem za pomocą [D] to nie wychodziło.

Offline dymitar7

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.06.2011r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:47:46 »
No to jest glupi bug stworzony przez Konami. Tak samo jest, ze obronca sam sfauluje przeciwnika w polu karnym, a przeciwnik nie strzeli tego karnego. Zrobione byle zdenerwowac ;D
P.S
Nie mam polskich znakow, jak cos to przepraszam ;)

Offline Error

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Pokój
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Life is football, football is Manchester United...
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:35:06 »
Rzuty wolne w PES 2011 i tak są łatwiejsze od tych w 10. W tej części można bardziej zakręcić piłkę, i jest większa swoboda w strzelaniu. 10 to była akurat porażka, na mój gust. W tej odsłonie najlepiej strzela się za pomocą wrzutki czyli "A". Wspominam tutaj o bliskich odległościach, a na te dalekie to oczywiście za pomocą strzału "D", przydatna jest tutaj umiejętność robienia knuckleball.
Man Utd rzadzi!!!!!

Offline jaqbw

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 31
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.01.2011r.
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 08, 2011, 23:11:30 »
zawsze mozna próbować z knuckleballa, nawet z 20 m, wycelować obok muru, strzałka do przodu tam gdzie stoi bramkarz i jest :) jak strzelam Cristiano to większość mi wpada. Co do wolnych wykonywanych przez kompa, to fakt, jest to czasem wkurzajace, ostatnio jak grałem w BaL to jakiś gościu z Arabii Saudyjskiej o ogólnych umiejętnościach około 60 strzelił mi 2 bramki   :o ;D

koko39

  • Gość
Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 22, 2011, 15:34:54 »
Przynajmniej CPU trochę sobie wolnych postrzela... Bo w poprzednich częściach PESa nawet, jak CPU miał wolny z 16m to tak mi nie strzelił.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 16:41:13 wysłana przez koko39 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Rzuty wolne CPU
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 22, 2011, 15:34:54 »