Autor Wątek: PES 2012-wątek dyskusyjny.  (Przeczytany 538704 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rymdej

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.12.2009r.
PES 2012...
« Odpowiedź #2000 dnia: Listopad 03, 2011, 23:43:25 »
Parę tygodni temu kupiłem sobie nowego PESa 2012 na Xbox 360.
Jestem fanem serii i kupuję tę grę od 2007.
Niestety ale kolejny raz PES rozczarowuje i to po całej linii.
Widziałem że piszecie o jego błędach, że KONAMI niby szykuje jakiegoś patcha - ale co z tego?

Ta gra to jest jeden wielki chodzący błąd, lub jak kto woli kupa błędów.
Owszem poprawili niektóre rzeczy w stosunku do 2011 ale w rażąco małym i nieistotnym stopniu.
Na wstępie dodam że mam wszystkie aktualne patche.
Z chęcią wymienię tylko część błędów które akurat teraz przychodzą mi do głowy:
1. Fatalna praca bramkarza (sytuacje 1vs1, strzały z dystansu, zwłaszcza po ziemi; bramkarz tradycyjnie od kilku serii często "ociąga" się po chwyceniu piłki co uniemożliwia kontrę)
2. Nadal nie istnieje coś takiego jak odraczanie żółtych kartek po faulach przy sytuacji przywileju korzyści.
3. Przywilej korzyści jest popsuty (niby częściej działa niż w 2011 ale to nadal za mało i często w absurdalnych sytuacjach jest przerywana gra a wznowić grę bez resetu sytuacji na boisku jest bardzo rzadkie) dodatkowo jak już ten przywilej sędzia "dyktuje" to często trwa on niewspółmiernie długo do sytuacji.
4. Tradycyjnie zwalony choć rzeczywiście trochę poprawiony system spalonych. Nie można zmienić zawodnika który jest na pozycji spalonej na innego bo od razu jest gwizdek -.-
5. Gra online - w 2011 tego nie było, w 2010 częste - przeciwnik (często przegrywający) wyłącza konsolę, po czym dostaję info że mecz jest "abandoned" ze względu na utracenie łącza z przeciwnikiem A W 50 % SYTUACJI SYSTEM ZAPISUJE WALKOWER NA KORZYŚĆ UCIEKAJĄCEGO. (to mnie chyba najbardziej wkurza) też czasem muszę wyłączyć xboxa i czasem na moją korzyść jest walkower -.-. Ponadto od kilku edycji oszuści żerują na błędach - "transmisja uległa znacznemu pogorszeniu i mecz jest anulowany" - oczywiście najczęściej dzieje się to pod koniec meczu jak przeciwnik przegrywa(wtedy jest często pauza i dziwnym trafem ta informacja).
6. Praca obrońców w odbiorze fatalna. W sposób niekontrolowany się często zachowują przez co padają głupie bramki. Straciły na znaczeniu gabaryty fizyczne i inne parametry. Liczy się w 90% szybkość.
7. Popsuli coś przy strzale z pierwszej piłki. Jest tocząca się piłka odchodząca od pola karnego, biegnę środkowym na nią i wcześniej chcę "ustawić" soczyste uderzenie a tu zazwyczaj dupa. Klikam i klikam ten strzał i nic.
8. Piłkarze w niezwykle denerwujący sposób się tną, zwłaszcza przy przecinanych podaniach itd.
9. Nie rozumiem czemu od kilku części ustawiam w opcjach online że chcę grać z ludźmi na podobnym poziomie, i mając ranking 600 punktów  gram często z jakimiś laggerami po 400 punktów i za zwycięstwo dostaję z 2 oczka. Nie mówiąc o stratach przy ewentualnej porażce bo tak też bywa.
10. Za często odgwizdywane faule których często nie ma i są bzdurne.
11. Nie ma czegoś takiego jak faul taktyczny.
12. SI poprawione choć nadal słabe. ( na szczęście już nie ma tych sytuacji że 6 piłkarzy stoi na offside)
13. Może jestem ślepy ale nie mogę znaleźć w instrukcji i w grze też tego nie odczuwam - mianowicie podkręcania piłki przy wolnych i rożnych. Zawsze był kierunek w lewo bądź w prawo a teraz mi to nie działa. Tak samo mam w instrukcji pozycję HARD SHOT - RT + X a to wcale nie działa.
14. Absurdalne czasem wybicia piłki bądź strzały. Czysta okazja żeby normalnie wybić piłkę nogą bądź spróbować volleya a piłkarz niczym niedorozwinięty pada na ziemie i wali głową nie wiadomo po co.
15. Ten sam denny, nudny i beznadziejny komentarz od kilku lat.
 
Tyle póki co przychodzi mi do głowy, ale niestety tych błędów jest znacznie więcej, i jeśli mi nie zamkniecie tego posta to z chęcią będę dodawał kolejne które sobie tylko przypomnę.

Wiem, że przypomina to trochę obrzucanie mięsem ale musiałem się z kimś podzielić tymi spostrzeżeniami, bo naprawdę zastanawiam się czy to tylko ja widzę tyle niedoskonałości tej gry. Mam już po prostu dość przymykania oczu na te błędy które w skrajnych już przypadkach powodują że bliski jestem rzucenia padem w kaloryfer bądź wyrzucenia telewizora przez okno łamiąc przy tym płytę gdy koleś mi ucieka a ja tracę punkty i mam 0:3 w plecy.

Byłem zagorzałym fanem serii mając większość znajomych preferujących FIFĘ ale nie dałem się nigdy przekabacić i byłem wierny.
Teraz bliski jestem rzucenia PESa na rzecz FIFY. Kilka osób znam które tak zrobiły i nie żałują. Chyba do nich dołączę bo mam serdecznie dość. Stracone nerwy. A na kupno tej gry stracone pieniądze.

Szukałem działu z opiniami ale niestety nie znalazłem , a bardzo bym chciał poznać różne opinie na temat gry i dowiedzieć się czy może oszalałem i jestem jedyny a gra jest naprawdę zajebista.



Bardzo proszę o nie zamykanie tego tematu. Niezwykle interesują mnie opinie na temat nowego PESa 2012 innych użytkowników. Jeśli umieściłem go w niewłaściwym dziale to proszę przenieść ale nie zamykać.

Pozdrawiam wszystkich.


Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2001 dnia: Listopad 04, 2011, 00:11:45 »
E tam bramkarze dobrze bronią

Offline Lukas18

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2002 dnia: Listopad 04, 2011, 10:39:25 »
Kolega 2 posty wyżej napisał chyba wszystko co można napisać z wyjątkiem jednego( chyba że to tylko u mnie występuje). Strzały komputera z rzutów wolnych. No szlag człowieka trafia kiedy zawodnicy co mają atrybuty na poziomie 60-70  pykają z wolnych niczym Beckham. Jeśli komputer ma wolny z 20-25 metrów to na 10 piłek , 8 w bramce, 1 odbiję mój bramkarz pod nogi rywala, a 1 przestrzeli.

Według mnie nowy PES jest przewidywalny strasznie, przynajmniej jeżeli chodzi o grę komputera, a bramki tracę praktycznie zawsze w tych samych okolicznościach tj. rzut wolny, cudowna akcja Messiego, którego atrybuty nie przekraczają 60, ale on sobie nic z tego nie robi, i mija niczym tyczki obrońców, strzały z dystansu. Jak gram w nowego PES, komputer nie strzelił bramki głową, ani z jakieś składnej akcji, wszystkie bramki komputera zawsze padają w/w okolicznościach. Może tak jest tylko u mnie ,ale szlag człowieka trafia jeśli się przegrywa 3-0 i wszystkie bramki padają z wolnych.

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2003 dnia: Listopad 04, 2011, 12:29:50 »
Tak się zastanawiam jak to się dzieje. Otóż wczoraj grałem online z kolesiem który oczywiście grał Barcą. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że praktycznie w ogóle do piłki nie dochodziłem, wyprzedzał każdy ruch mojego zawodnika, nawet jak miałem wolny i podawałem do najbliższego gracza to o n już był przed moim - tak jakby na wiecznym i maksymalnym pressingu. Czy ktoś wie o co chodzi?

Offline fisher1981

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2004 dnia: Listopad 04, 2011, 12:30:27 »
Witam

Jak zmienić taktykę na mecz? Wiem że w Game Plan pod składem są gotowe 4 rodzaje taktyk oraz że można je dowolnie zmodyfikować ale zastanawiam się jak zatwierdzić wybór tej co nas interesuje.

Offline jendziu15

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 24
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2009r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2005 dnia: Listopad 04, 2011, 12:50:46 »
fisher1981   czy grałeś ze mna :D ?? jaki masz nick ?

Offline jendziu15

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 24
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.10.2009r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2006 dnia: Listopad 04, 2011, 12:53:01 »
fisher co do taktyk to masz wybór na SELECT + B (czerwone)   i na ekranie widzisz jaką aktualnie masz ustawioną i do tego SELECT +  R1 lub R2  zmieniasz czy bardziej ofensywnie i większy pressing czy defensywa i pilkarze czekają na twoich na swojej połowie   PS. chyba ze zmieniłes sobie w ustawieniach to sprawdz co odpowiada przyciskowi SELECT

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2007 dnia: Listopad 04, 2011, 13:58:16 »
kolega kilka postów wyżej napisał o irytacji, gdy w grze online "uciekinier" dostaje wygraną 3:0. Napisałes że grasz na x360. Stwierdzam, że wyżej opisany bład na ps3 tez wystepuje, ale znacznie rzadziej, na 400 meczy tylko raz mi sie cos takiego zdarzyło. Najczęsciej w takim wypadku to ja dostaje wygraną 3:0 lub mecz jest anulowany.
A teraz troche mojego żalu :)
Chce zwrócić uwage na problem jaki powstał po wprowadzeniu systemu kar dla uciekinierów. Jak wiadomo mając ponizej 70% rozegranych do konca meczy lub ponizej 70% w ostatnich 10 meczach, zostaje "naznaczenie" i wtedy cpu dobiera nam takich samych "oszustów", takze nie jestesmy widoczni w rankingach. System niby ok, bo karze lamerów co oszukuja lub sie czesto wyłaczają. Jednak dopada on niestety tez bardzo dobrych uczciwych graczy. Jak to? Ano tak, ze oprócz uciekiniera równiez 2 player ma nierozegrany mecz. Ostatnio zaczalem grać na bardzo wysokim poziomie i po prostu jak mam dobra passe to mam straszna przewage nad przeciwnikiem i zdarza sie, że 3-4 mecze z rzedu przeciwnik sie po prostu wyłacza widzac, ze nie ma szans. I cudowny system karze mnie "naznaczeniem" bardzo nieciekawe. A co gorsza jak juz sie trafi na ta liste to duzo cieżej z niej wyjść niz tam trafic, bo gramy wtedy ciagle z oszustami, którzy jeszcze czesciej sie wyłaczaja co uniemożliwia powrót. Przeciez do cholery nie bede specjalnie grał słabiej, zeby przeciwnik sie nie zniechecał do gry.

to jest troche chore. Oczywiscie wiem, czemu karani są oboje graczy. Dla tych co sie nie domyslaja to wyjasniam: Oszusci w poprzednich częsciach robią taki myk, ze umawiaja sie z kims i nabijaja punkty w ten sposób, ze 2 player strzela sobie szybko 3 samobóje i mecz jest przerwany (1 player ma win 3:0) i od razu nastepny mecz i to samo . . . wtedy bardzo szybko sobie nabijają ranking. Konami pewnie chciało, zeby tacy gracze  tez byli karani i słusznie. Wiec sytuacja jest patowa. Swoją drogą frajerzy co tak robią powinni być publicznie zlinczowani. Wypacza to ranking, bo w 1 setce pewnie połowa z tego korzysta (czasem widzac staty to 9 na 10 z 1 dziesiątki to takie własnie osły) - najczesciej robią tak zirytowane dzieci co maja po 10-20% winsów w rzeczywistosci. A, ze na PS3 kolejny profil robi sie szybko i bezpłatnie to to wykorzystują.
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline Rymdej

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.12.2009r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2008 dnia: Listopad 04, 2011, 14:26:38 »
ja tak mam w co najmniej połowie spotkań że uciekinier jest premiowany :/

Offline seb12326

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.02.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2009 dnia: Listopad 04, 2011, 15:16:57 »
witam mam takie pytanie miałem mały problem z komputerem i straciłem klucz do pesa 2011 ma ktoś może do sprzedania bo nie mogę grać onlay :-\
SEBA

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2010 dnia: Listopad 04, 2011, 17:12:41 »
Faktycznie kazdy wolny = gol. Nie wiem co Konami chcialo tym zyskac, robiac to tak...

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2011 dnia: Listopad 04, 2011, 17:30:27 »
Faktycznie kazdy wolny = gol.
Jesteś bardzo obiektywny
" border="0" border="0

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2012 dnia: Listopad 04, 2011, 18:43:39 »
Faktycznie kazdy wolny = gol. Nie wiem co Konami chcialo tym zyskac, robiac to tak...

To chyba tylko na twoim komputerze. U mnie bramkarze wyciągają takie okienka, że aż się za głowę łapie. Piłka leciała prosto w okienko, pomyślałem, że  bramka, ale jakimś cudem golkiper to wyciągnął.
Mogłem nagrać kilka sytuacji, byłby dowód. Ale uwierz mi, każdy wolny to nie gol..

Offline Timon

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 61
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2013 dnia: Listopad 04, 2011, 21:20:59 »
Mam pytanko. chciałbym stworzyć dwie drużyn classic hiszpanię i polskę na własny użytek. Nie moge jednak zastąpić innej drużyny w pesie bo poblokowane są edycje emblematów itp. czy istnieje jakiś prosty sposób stworzenia drużyny lub zastąpienia jakiejs istniejącej np. walii w classic hiszpanię którą bym sobie stworzył. chodzi mi o sposób w którym nie bede musiał używać dkz studio i zastępować tych wszystkich plików...dzięki za jakieś info

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2014 dnia: Listopad 04, 2011, 22:10:52 »
edytorem od barcafana

Offline Timon

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 61
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.08.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2015 dnia: Listopad 04, 2011, 22:39:53 »
Dzienks

Offline m4r1u5z

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.11.2007r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2016 dnia: Listopad 05, 2011, 16:41:36 »
Jest jakis sposob na sciagniecie do siebie najlepszych zawodnikow? Gram Realem i chcialem sciagnac sobie Messiego i Cesca, ale no po prostu nie da rady. Mam z Extra Content wykupione ulatwienie transferowe, w poprzednim sezonie wygralem wszystko co moglem wygrac, lacznie z indywidualnymi nagrodami a oni i tak nie chca przejsc, mimo, ze probuje przez poltora sezonu juz ta dwojke sciagnac...

Offline diego333

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 608
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 11.11.2009r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2017 dnia: Listopad 05, 2011, 16:57:27 »
Jest jakis sposob na sciagniecie do siebie najlepszych zawodnikow? Gram Realem i chcialem sciagnac sobie Messiego i Cesca, ale no po prostu nie da rady. Mam z Extra Content wykupione ulatwienie transferowe, w poprzednim sezonie wygralem wszystko co moglem wygrac, lacznie z indywidualnymi nagrodami a oni i tak nie chca przejsc, mimo, ze probuje przez poltora sezonu juz ta dwojke sciagnac...


Na jakim poziomie grałeś że wszystko wygrałeś ?

Offline krolewski1902

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 10.06.2009r.
  • Real Madrid Best Club XX,XXI Century
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2018 dnia: Listopad 05, 2011, 16:59:43 »
Pewnie gral na amator, ja gram na top player i o mistrzostwo trzeba sie natrudzic a nagrody indywidualne to juz rarytas..

Offline m4r1u5z

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.11.2007r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 05, 2011, 17:19:46 »
Poki co gram na Profesional, bo wczesniej cisnalem w 10 i musze sie troche przestawic, tam gra wygladala zupelnie inaczej. Ale nie o to pytam, pytam jakim sposobem mozna sciagnac pewnych graczy, mimo tego co napisalem wyzej.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 05, 2011, 17:19:46 »