Autor Wątek: | Bayer Leverkusen by Yascarr |  (Przeczytany 20370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
| Bayer Leverkusen by Yascarr |
« dnia: Lipiec 21, 2011, 02:19:53 »
Bayer Leverkusen by Yascarr



Przydomek: Aptekarze
Stadion: BayArena
Prezes: Wolfgang Holzhäuser
Dyr. Sportowy: Rudi Völler
Trener: Frank de Boer
Puchar Niemiec: 1993 rok
Puchar UEFA: 1988 rok
Finał Ligi Mistrzów: 2002 rok


Frank de Boer trenerem Bayeru!


Jak donosi niemiecki dziennik "Bild" Frank de Boer został trenerem Bayeru Leverkusen. Klub podpisał dzisiaj z Holendrem kontrakt, według którego będzie on pełnił tę funkcję przez najbliższy rok z możliwością przedłużenia. W poprzednim sezonie, były obrońca reprezentacji Holandii pełnił funkcje trenera Ajaxu Amsterdam, z którym zdobył mistrzostwo kraju. De Boer w swojej piłkarskiej karierze bronił barw m.in Ajaxu, którego jest wychowankiem, oraz Barcelony. Ma za sobą 112 występów w reprezentacji Holandii.


Witam panie de Boer i gratuluję objęcia posady trenera w Bayerze.

Bardzo dziękuje. Cieszę się, że mogę pracować w tak wspaniałym zespole. To dla mnie duże wyzwanie, gdyż Bayer to klub z ogromnym potencjałem, a poza tym Bundesliga jest bardzo wymagająca. Prezes Holzhäuser wyjaśnił mi już, jakie stawia cele przed następnym sezonem, a ja mam zamiar zrealizować je wszystkie.

Do tej pory prowadził pan jedynie zespół Ajaxu. Czy zaskoczyła pana oferta pracy z Bayeru?

Szczerze mówiąc, gdy dowiedziałem się, że pan Wolfgang Holzhäuser chce się ze mną spotkać, aby zaoferować mi pracę, troszkę się zdziwiłem. Jednak byłem bardzo szczęśliwy, bo wiedziałem, że to duży krok w mojej trenerskiej karierze. Trudno było odejść z Ajaxu, w którym spędziłem tyle wspaniałych lat, ale w końcu postanowiłem podjąć się zadania.

Co może pan powiedzieć o Bundeslidze?

Cóż, tak jak wspomniałem jest to bardzo wymagająca liga. Wszystkie kluby Bundesligi prezentują wysoki, wyrównany poziom, tutaj każdy może wygrać z każdym. Poza tym jest wiele zespołów które powalczą o zdobycie mistrzostwa: Bayern, Borussia, Schalke, Werder, no i oczywiście Bayer [śmiech]

Jaki będą cele Bayeru na najbliższy sezon?

Zdobycie mistrzostwa kraju to dla nas priorytet. Mamy wystarczająco dobrych piłkarzy, aby tego dokonać. Postaramy się również dojść jak najdalej w Pucharze Niemiec. Ważne będą również spotkania w LE. Postaramy sie o jak najlepszy wynik w tych rozgrywkach. Cel minimum to zajęcie co najmniej 3. miejsca, które daje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ja jednak głęboko wierzę, że stać nas na więcej.

Bayer planuje jakieś wzmocnienia w letnim okienku?

Na razie nie mogę nic na ten temat powiedzieć, gdyż odbyliśmy dopiero jeden trening z piłkarzami. Musimy poczekać do pierwszego sparingu, chcę zobaczyć piłkarzy na żywo, wtedy będę mógł ocenić grę każdego z osobna.

Kiedy dowiemy się z kim Bayer zmierzy się meczach przedsezonowych?

O to proszę zapytać naszego dyrektora sportowego, pana Völlera. Moim zadaniem jest przygotowanie drużyny do pierwszego meczu. Wiem jedynie, że zagramy dwa sparingi, a pierwszy z nich już na początku sierpnia.

Panie trenerze, bardzo dziękuje za rozmowę. Życzę powodzenia i wielu sukcesów w nowym klubie

Mi również było miło. Dziękuje bardzo.


CDN.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 21:13:13 wysłana przez Yascarr »

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2011, 02:24:54 »
Pamiętam jak grał, na początek ok, czas na transfery i mecze

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2011, 08:44:54 »
Lubiłem braci De Boer. Fajnie, że grasz Bayer Leverkusen. Mam nadzieję,że po tym sezonie zniknie od nich te przezwisko Neverkusen.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:13:05 »
Bardzo dobrze opisany początek ;) Myślę,że Aptekarze daleko zajdą pod dowództwem Franka de Boera :)  Mam nadzieję,że powtórzysz sukces z 2002 roku(finał Ligi Mistrzów) :) Powodzenia :)

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:33:56 »
Fajnie, że kolejna karierka ekipą niemiecką. Jak na razie jest nie wiele, ale te nie wiele wygląda ok. Trzymamy kciuki za de Boer'a. ; )

Offline Saidex

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Konin
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.10.2010r.
  • Visca el Barca <3
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2011, 12:30:50 »
Bardzo fajny początek. Mam nadzieje, że Aptekarze pod wodzą De Boera odzyskają dawny blask i znowu dojdziesz do finału Ligi Mistrzów ale tym razem go wygrasz.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2011, 12:35:52 »
Ciekawy początek. Nie lubię tego klubu ale w twoim wykonaniu może to nie źle wyjść.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2011, 17:12:46 »
Pamiętam jak grał,

W pewnym sensie zawalił Holandii półfinały MŚ98 i Euro 2000. Ale przynajmniej ładną bramkę Francji wsadził.

Powodzenia.
" border="0

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2011, 17:40:40 »
trener jak na razie na dorobku, ryzykowna decyzja Aptekarzy, ciekawe czy się opłaci. Osobiście mam taką nadzieję :D

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Frank de Boer trenerem Bayeru!_
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2011, 02:25:44 »


Rudi Völler, dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, specjalnie dla stacji Eurosport



Panie Völler, dlaczego Bayer zdecydował się na zatrudnienie nowego trenera?

Wyniki jakie osiągał nasz klub nie były zadowalające zarówno dla nas, jak i kibiców. Razem z prezesem Bayeru, panem Holzhäuserem zadecydowaliśmy, że potrzebne będą zmiany. Frank de Boer to jeszcze niedoświadczony trener, pracował jak na razie tylko w Ajaxie, z którym jednak zdołał zdobyć mistrzostwo Holandii. To bardzo dobry taktyk, widzimy w nim człowieka na przyszłość, który może poprowadzić nasz klub na szczyt

Czy może nam pan zdradzić, z kim Bayer zmierzy się w meczach przedsezonowych?

Zadecydowaliśmy, że zagramy tylko dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się w Portugalii, a dokładnie w Lizbonie. Naszym rywalem będzie miejscowy Sporting Lizbona. Następnie wracamy do Niemiec, aby zmierzyć się z drugoligowym VFL Bochum. Mecz z VFL zagramy na własnym stadionie.

Czy klub dokona jakichś transferów w letnim okienku?

Z pewnością tak. Bayer poszukuje przede wszystkim środkowego obrońcy, który będzie rywalizować o miejsce w składzie z Manuelem Friedrichem, oraz Stefanem Reinartzem. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma klubami, na razie jednak nie mogę podać nazwisk. Czy będzie więcej transferów? Przekonamy się po dwóch meczach sparingowych, gdyż bardzo dużo zależy od naszego nowego trenera, pana Franka de Boer.

Panie Völler, bardzo dziękuje za poświęcony nam czas. Życzę powodzenia w meczach ze Sportingiem i Bochum.

Również dziękuje. 

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: _Bayer Leverkusen by Yascarr | Bayer wygrywa po ciężkim boju ze Sportingiem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2011, 02:26:54 »
Estádio José Alvalade


Mecz towarzyski


                           
Sporting Lizbona          0:0        Bayer Leverkusen
karne 3:4

Derdiyok 0:1
Postiga 1:1
Augusto 1:2
Vukcević 2:2
Schürrle 2:3
Valdes 2:3
Barnetta 2:3
João Pereira 3:3
Vidal 3:4
André Santos 3:4

58' Friedrich
92' Derdiyok
105' Reinartz

Składy obu zespołów na mecz


Zmiany
45' Schürrle <->Sam
45' Vidal <-> Ballack
45' Schwaab <-> Castro
52' Derdiyok <-> Kiessling
70' S.Bender <-> Rolfes
90' Toprak <-> Friedrich

Bayer rozpoczął ten mecz bardzo spokojnie. "Aptekarze" wymieniali dużo podań w środku pola, a groźne akcje były rozgrywane bocznymi sektorami. Pierwsze zagorzenie dla bramki Rui Patricio miało miejsce w 14 minucie. Barnetta dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłkę wybił obrońca Sportingu, Perreira, ale wprost pod nogi Rolfesa, który z około 25 metrów oddał bardzo mocny strzał. Piłka o kilka centymetrów minęła okienko bramki. W 23 minucie groźny kontratak Sportingu przeprowadził Matias Fernandez, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał silny strzał na bramkę Adlera. Niemiec jednak w znakomitym stylu obronił ten strzał. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Bayer kontrolował grę, posiadanie piłki po I połowie to 68% do 32% na korzyść "aptekarzy". W drugiej części wcale nie było ciekawiej. Jednak akcja z 65 minuty zapadnie na długo w pamięci. Duże zamieszanie w polu karnym Sportingu przy rzucie rożnym, piłka trafia do wprowadzonego wcześniej Schwaaba, a ten piękną przewrotką uderza na bramkę Patricio. Portugalczyk instynktownie obronił ten strzał. Po 90 minutach mieliśmy wynik 0:0, dlatego potrzebna była dogrywka. Jak się później okazało przyniosła ona najwięcej emocji. Już w 98 minucie fantastyczny strzał Renato Augusto z około 30 metrów powędrował minimalnie nad poprzeczką bramki Sportingu. 5 minut później rzut wolny dla Sportingu, Fernandez kapitalnie uderza przy samym słupku bramki, Adler jednak w jeszcze lepszym stylu obronił ten strzał, a następnie dobitkę Valdesa. Bayer miał mnóstwo szczęścia w tej akcji i właściwie tylko dzięki dobrej postawie bramkarza był dalej w grze. W 112' minucie Derdiyok dał o sobie znać. Świetna akcja prawą stroną Schürrle, który dośrodkował po ziemi na nogę wspomnianego Szwajcara, ten jednak nie potrafił zakończyć akcji bramką, uderzył z pierwszej piłki i futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W kolejnych minutach tempo meczu troszkę opadło i wszyscy byli pewni, że przed nami już tylko rzuty karne. Jednak gdyby nie kolejna wspaniała interwencja Adlera, nie doszłoby do serii "jedenastek". W ostatniej minucie dogrywki sytuacje sam na sam z golkiperem Bayeru miał Postiga i gdyby nie Rene, który wyciągnął się jak struna przy strzale Portugalczyka, byłoby po meczu. W serii rzutów karnych lepsi okazali się popularni "aptekarze". Adler obronił 2 strzały, w tym jeden z nich wylądował na porzeczce. W ekipie Bayeru pomylił się jedynie Barnetta.


Statystyki z meczu



Najlepszy piłkarz meczu


Rene Adler

Był zdecydowanie najlepszym piłkarzem na boisku.
Gdyby nie jego świetne interwencje,
Bayer nie mógłby nawet marzyć o zwycięstwie.

Teraz czas na spotkanie z VFL. Jutro (a właściwie dzisiaj) na pewno będzie dalsza część, w tym wywiady pomeczowe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 12:35:25 wysłana przez Yascarr »

Offline Marcin14

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 988
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.11.2009r.
niby przez 45 minut Bayer kontrolował sytuację jednak z biegiem czasu tak kontrola uciekała całe szczęście wasz bramkarz był w świetnej formnie i po karnych wygraliście

Offline Matusiak95

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 69
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2011r.
Super kariera. Zastanawiam się czy sam nie zacząć. Ale nie wiem jakim teamem ;/
Olympique Marsylia by Matusiak95 - ZAPRASZAM
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Matusiak, ja proponuje Ci coś z Niemiec. Wg mnie najlepsza liga w PES. Jest dużo ciekawych zespołów, nawet słabszymi zespołami typu Monchengladbach, Kaiserslautern czy Freiburgiem gra się naprawdę super. ;)

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
mecz towarzyski wygrany,. ale to rywal miał więcej okazji, musisz poprawić atak.

Offline thomas1345

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Husów (podkarpackie)
  • Wiadomości: 156
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Mecz wygrany, ale szkoda trochę tych nie wykorzystanych sytuacji... Musisz popracować z zespołem na celnością strzałów ;D Albo kupić zawodnika z dobrym uderzeniem ;) Z takim bramkarzem możesz zajść daleko nie tylko w Bundeslidze, ale też w Europie ;)

Offline Amneschia

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.06.2011r.
Dobry mecz na pięknym stadionie Estádio José Alvalade. Dobrze, że ostatecznie wygrałeś jednak trochę dziwne, że karne w sparingu :)

Offline Yascarr

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2011
  • location: Centrum zarządzania wszechświatem
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Konferencja pomeczowa



Renato Augusto

- To dopiero okres przygotowawczy, nie wszyscy jesteśmy w pełni formy.
Mecz ze Sportingiem nie był dla nas do końca udany. Popełnialiśmy sporo
błędów w środkowej strefie, było dużo chaosu i niedokładnych kluczowych
podań. Sporting to świetny zespół, mają wielu dobrych piłkarzy, dlatego ich
znakomita postawa od samego początku nie była dla nas zaskoczeniem.
Teraz czekamy na mecz z VFL Bochum, w tym czasie musimy jeszcze dużo
poprawić w naszej grze. Liczę, że dostanę szansę gry od trenera.




Eren Derdiyok

- To był dla nas bardzo trudny mecz. Sporting zagrał naprawdę dobrze. Przez
dłuższy czas trzymaliśmy piłkę, ale nic z tego nie wychodziło. Po wejściu na
boisko starałem się wracać do linii pomocy i pomagać w rozgrywaniu. Dostałem
bardzo mało piłek do ataku i nie wiele mogłem zrobić. W spotkaniu z Bochum
nasza drużyna na pewno zagra dużo lepiej, naszym celem jest pewna wygrana




Frank de Boer - trener Bayeru

- Cóż, we wczorajszym spotkaniu na pewno nie zagraliśmy na sto procent. W naszą grę
wkradło się mnóstwo niedokładności, nasi pomocnicy nie poradzili sobie z dogrywaniem
piłek do Kiesslinga i Derdiyoka, poza tym defensywa Sportingu grała na bardzo wysokim
poziomie. Jednak jest kilka pozytywów, które można wyciągnąć z tego spotkania. Nasi
skrzydłowi, czyli Sam, Barnetta i Schürrle grali bardzo dobrze. Napędzali praktycznie
wszystkie kontrataki naszego zespołu, podobnie zresztą grali boczni obrońcy. Szczególnie
Kadlec radził sobie bardzo dobrze na lewej stronie, do Gonzalo Castro również nie ma
żadnych zastrzeżeń. Na spotkanie z Bochum, będzie kilka zmian w składzie, postaram się
sprawdzić każdego. to będzie trudny mecz, ale zagramy na własnym stadionie. Na pewno
wpłynie to pozytywnie na naszych piłkarzy.

Offline rageman

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2009
  • location: GALERA
  • Wiadomości: 1334
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.06.2009r.
  • Ballpackmaker
O stary, mega to piszesz ! Mega się jaram twoją karierą, ciekawe opisy, mało screenów co lubię , będę tu zaglądał często ;)

Offline Amneschia

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.06.2011r.
Bardzo mi się podobają twoje wypowiedzi piłkarzy i trenera. Kariera jest na bardzo wysokim poziomie i warto poświęcić dużo czasy by ja po czytać.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer