Autor Wątek: Europejskie Puchary by seba_maliszewski  (Przeczytany 17868 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« dnia: Sierpień 23, 2011, 18:41:38 »
Na początek chciałbym wszystkim powiedzieć, że wracam do pisania opowiadania. Ostatnio miałem problemy z kompem i nie mogłem grać w gry. Kiedy blaszak wrócił do stanu używalności to zdecydowałem się pograć w Pro Evolution Soccer 6. Czekałem na nowego patcha i wyszedł w końcu Shollym Patch 2011-2012. Najpierw w głowie miałem pomysł aby zagrać eliminacje i Mistrzostwa Świata, ale zrezygnowałem dla meczy klubowych. Wybrałem rozgrywki Europejskich Pucharów. Trochę zainspirował mnie mgrDaro969. Mam nadzieję, że nie będzie zły iż piszę coś podobnego do niego.

Nowa formuła rozgrywek w sezonie 2011/2012


Michel Platini ogłosił iż w nowym sezonie nastąpi reorganizacja rozgrywek Champions League i Europa League. Do gry w obu rozgrywkach przystępuje 97 drużyn z 25 państw. Najwięcej klubów ujrzymy z Anglii, Hiszpanii i Włoch. Te kraje będą miały, aż 7 reprezentantów. Natomiast najmniej, bo po jednej ekipie wystawią Dania, Norwegia, Białoruś i Cypr. Polskę reprezentować będą 4 drużyny: Wisła Kraków, Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław.
 
Przez Ligę Mistrzów przewiną się 63 drużyny. W 1 rundzie eliminacji zagra 20. W następnej 12 + 10 wygranych z rundy 1. W ostatniej 3 rundzie eliminacyjnej zagra 9 zespołów + 11 z drugiej rundy. W Fazie Grupowej udział zapewniony mają 22 ekipy + 10 z ostatniej rundy eliminacji. W każdej rundzie eliminacyjnej będziemy mieli podziały na dwa koszyki. Zespoły z koszyka 1 stoczą bój między sobą, a zespoły z koszyka 2 między sobą. Zwycięzcy meczy ze swoich koszyków przechodzą do następnej rundy. Taki sposób rozgrywek pozwoli tym słabszym ekipom zaistnieć w Europejskich Pucharach. Polskie drużyny zagrają w pierwszej rundzie. Naszymi reprezentantami będą Lech i Wisła.

W Lidze Europy ujrzymy 34 zespoły, które nie będą grać w Champions League oraz zespoły, które przegrają mecze w eliminacjach do fazy grupowej. W rundzie 1 eliminacji do LE zagra 20 zespołów. W następnej zagra 10 wygranych rundy poprzedniej + 10 przegranych w 1 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W trzeciej, a zarazem ostatniej rundzie eliminacyjnej ujrzymy 5 zespołów które mają zagwarantowany start, 10 zwycięskich ekip z 2 rundy, oraz 11 drużyn które przegrają mecze w 2 rundzie eliminacji LM. Do fazy grupowej przystąpią 32 drużyny. 9 drużyn ma już zapewniony start, 13 zespołów wywalczy awans z 3 rundy eliminacji, a 10 ekip zagra po porażce w 3 rundzie eliminacji Champions League. W każdej rundzie eliminacyjnej będziemy mieli podziały na dwa koszyki. Zespoły z koszyka 1 stoczą bój między sobą, a zespoły z koszyka 2 między sobą. Zwycięzcy meczy ze swoich koszyków przechodzą do następnej rundy. Taki sposób rozgrywek pozwoli tym słabszym ekipom zaistnieć w Europejskich Pucharach. Nasze dwie ekipy Legia Warszawa i Śląsk Wrocław zaczną grę od pierwszej rundy.

Komentarze Ekspertów

Zbigniew Boniek: Nowa formuła pozwoli polskim zespołom na jeszcze łatwiejszy awans do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mamy dwie drużyny w tych lepszych rozgrywkach. Mam nadzieję, że któraś z nich przywróci Polsce Champions League.

Kazimierz Węgrzyn: Jeśli polskie zespoły chcą awansować do poszczególnych rozgrywek to muszą zacząć grać w piłkę. Platini nie może co roku zmieniać przepisów tak abyśmy mieli większe szanse. Jest nieco łatwiej, ale pamiętajmy, że nawet z tymi słabszymi zespołami można się wyłożyć.

Henryk Kasperczak: Teraz to chciałbym ponownie poprowadzić Wisłę Kraków. Przy takiej formule miałbym większe szanse niż kiedyś. Musieliśmy grać z Panathinaikosem czy Realem, a teraz rywalami Mistrza Polski będą dużo gorsze ekipy. Wisła musi zagrać w Champions League.

Roman Kołtoń: Poprzednia formuła dawała większe szanse na awans do Ligi Mistrzów, ale za to trudniej było zagrać w Europa League. Teraz więcej zespołów ma duże szanse na awans do obu rozgrywek. Na jesieni będziemy oglądać dużo nowych klubów, których połowa z państwa nie zna. Taki urok tej nowej formuły. Miejmy nadzieję, że to nie umniejszy atrakcyjności rozgrywek.

Włodzimierz Szaranowicz: Jeśli chodzi o polską piłkę to jest dużo łatwiej. Natomiast Platini zabija te rozgrywki. Liga Mistrzów jak sama nazwa wskazuje to rozgrywki dla najlepszych. Powinny grać te największe ekipy z europy. Jeśli każdy ma mieć szanse i możemy oglądać drużyny z Czech, Słowacji czy Chorwacji to nie będą już tak emocjonujące rozgrywki.

Już niebawem losowanie 1 rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Serdecznie zapraszamy.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2011, 19:47:55 »
Pary 1 rundy eliminacyjnej Ligi Europy rozlosowane



Pary rozstawione

Standard Liege (BEL) vs Schalke 04 Gelsenkirchen (GER)
Steaua Bukareszt (ROU) vs SC Braga (POR)
Dynamo Bukareszt (ROU) vs Galatasaray Stambuł (TUR)
ACF Fiorentina (ITA) vs Espanyol Barcelona (ESP)
PSV Eindhoven (NED) vs AS Saint-Étienne (FRA)

Pary nierozstawione

Legia Warszawa (POL) vs Vojvodina Nowy Sad (SER)
Śląsk Wrocław (POL) vs Rapid Wiedeń (AUT)
Young Boys Berno (SUI) vs Dnipro Dniepropetrowsk (UKR)
Lokomotiv Moskwa (RUS) vs Aris Saloniki (GRE)
Austria Wiedeń (AUT) vs Slavia Praga (CZE)

Komentarze Ekspertów

Wojciech Kowalczyk: Jak widać po losowaniu, nowa formuła wykluczy z gry w pucharach kilka doświadczonych ekip. Najciekawszy pojedynek rozstawionych drużyn Fiorentiny i Espanyolu najdobitniej to udowadnia. Jedna z tak dobrych ekip już w pierwszej rundzie zakończy swój udział w rozgrywkach.

Mateusz Borek: Losowanie dla polskich drużyn było w miarę udane. Legia powinna bez problemu przejść Serbskiego rywala, a Śląsk ma szanse na wyeliminowanie Rapidu Wiedeń. Mamy dwie ciekawe pary nierozstawione. Lokomotiv vs Aris i Austria vs Slavia. Zapowiadają się ciekawe mecz na które już teraz zapraszam do telewizji.

Włodzimierz Szaranowicz: Wszystkie mecze będą bardzo ciekawe. Polskie ekipy powinny przejść dalej. Jeśli miałaby tu nastąpić jakaś niespodzianka to myślę, że Standard ma największe szanse. Schalke nie gra zbyt dobrze i Beldzy mogą powalczyć z wyżej notowanym rywalem o awans.

Maciej Skorża: Trafiliśmy na trudnego przeciwnika z Serbii. Nie będzie nam łatwo awansować dalej. Jestem jednak optymistą i myślę, że to my zagramy w kolejnej rundzie. Mamy szczęście, że ta reorganizacja pozwoliła nam na grę w grupie nierozstawionej. Nie mieliśmy trudnych rywali do wylosowania. Liczę na awans co najmniej do 3 rundy eliminacji.

Orest Lenczyk: Nie mamy łatwego rywala. Nasz przeciwnik to jedna z najlepszych ekip Austrii. Liczę na dobrą postawę chłopaków i awans do drugiej rundy. Jeśli jednak przegramy nie będę załamany. Chyba, że moi podopieczni zagrają jakąś kaszanę (śmiech). Chcemy zagrać otwarty futbol i dojść jak najdalej się da. A co z tego wyjdzie to czas pokaże. Życzę również powodzenia Legii.

Offline jackz

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 972
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.08.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2011, 19:58:26 »
zapowiada sie kolejna juz taka kariera, ale moze byc bardzo ciekawie, takze czekam na dalszy rozwoj wydarzen. slask wedlug mnie trafil zle, bo sa w stanie pokonac austriacki rapid, a legia bez wiekszych problemow powinna pokonac serbów. ale pilka jest nieprzewidywalna, takze czekam na wyniki. powodzenia i wytrwalosci.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2011, 21:32:14 »
Niespodzianka: Standard za mocny dla Schalke


Radość po zwycięstwie przed własną publicznością


Standard Liege 2:0 Schalke 04 Gelsenkirchen
30'Berrier
87'Van Damme


Przed meczem szanse Standardu na wygranie pierwszego z dwóch spotkań oceniano na 30%. Większość ekspertów uważała, że Schalke bez trudu poradzi sobie z Belgijskim rywalem. Rzeczywistość została szybko zweryfikowana. Już w 11 minucie gospodarze mogli prowadzić, ale Nong trafił w słupek. 3 minuty później Pocognoli wkręcał piłkę z rzutu rożnego i trafił w poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy gola zdobył Berrier. Pięknie uderzył w okienko i pokonał Schobera. W drugiej części gry swoje szanse miał Raul oraz rezerwowy Huntelaar. Żaden z nich nie potrafił celnie uderzyć. Jedyny strzał w bramkę oddał w 85 minucie Farfan. Leciutkie uderzenie w kierunku Morisa. 2 minuty później Jelle Van Damme ustalił wynik meczu. Uderzył po krótkim rogu, a Schober wbił piłkę do własnej bramki. Schalke wraca na Veltins-Arena w nienajlepszych nastrojach.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Raul nie wykorzystał rzutu karnego

Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2 Standard Liege
83'Farfan
7'Nong
90'Benteke


Schalke przed własną publicznością miało odrobić straty i awansować do drugiej rundy. W 7 minucie na ziemię sprowadził ich Nong. Świetnie wyprzedził Metzeldera i w sytuacji sam na sam pokonał Schobera. Gospodarze byli już bez szans. Do awansu potrzebowali aż 4 bramek. Do końca połowy dwa razy strzelali goście. Nong uderzył tuż przy słupku, ale obronił bramkarz. Benteke trafił w trybuny. Pod koniec pierwszej połowy faulowany w polu karnym został Lewi Holtby. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Raul i strzelił..... tuż obok słupka. Nie ma bramki. Do przerwy 0:1. W drugiej połowie mecz się uspokoił i nie było już tyle szans. Pod koniec spotkania Farfan doprowadził do wyrównania. Schalke mogło powalczyć już jedynie o wygraną i punkty do rankingu UEFA. Niestety po raz kolejny polegli niżej notowanemu rywalowi. Benteke wykorzystał błąd niemieckiego golkipera i w doliczonym czasie gry trafił do pustej bramki.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2011, 02:01:16 »
Legia lepsza dopiero w rewanżu


Kibice dopingowali, ale Legia nie wygrała


Legia Warszawa 0:0 Vojvodina Nowy Sad


Pepsi Arena wypełniona po brzegi. Na stadionie blisko 32 tysiące kibiców. Legia Warszawa gra o Ligę Europy. Do przejścia pierwszy przeciwnik. Serbska Vojvodina. Nie był to trudny przeciwnik, ale goście postawili trudne warunki. Legia bez Żewłakowa. W ataku nowy nabytek Ljuboja. Niestety przez całe 90 minut wiało nudą. Obie ekipy oddały po jednym celnym strzale. Legioniści nie potrafili powstrzymać piłkarzy z Nowego Sadu raz po raz ich faulując. W bramce świetnie spisywał się Kuciak. Najgroźniejszą szansę na zdobycie bramki miał Manu, który nieczysto uderzył głową. Przed rewanżem Serbowie byli w korzystniejszej sytuacji.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Radość gości po golu Rybusa

Vojvodina Nowy Sad 0:2 Legia Warszawa
50'Rybus
78'Hubnik


Wyjazd do Nowego Sadu miał być formalnością. Legia chciała za wszelką cenę awansować. W ataku stołecznych miejsce Kucharczyka zajął Hubnik. Już w 13 minucie gospodarze mieli świetną okazję. Brana Ilic minął Żewłakowa i znalazł się przed Antoloviciem. Bramkarz gości wybronił strzał i uratował zespół przed utratą gola. Chwilę później Ljuboja nie wykorzystał znakomitej kontry. W sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Legia co i róż atakowała na bramkę Vojvodiny. Jednak do przerwy bez bramek. W 50 minucie Polski zespół wyszedł na prowadzenie. Borysiuk spróbował uderzyć z przed pola karnego. Piłka odbiła się od interweniującego wślizgiem obrońcy i trafiła pod nogi Rybusa. Maciek pokonał Supica i było 1:0. W 73 minucie mogło być 1:1. Rezerwowy Smiljanic zwiódł obrońców gości, ale uderzył obok bramki. 5 minut później awans warszawiaków przypieczętował Hubnik. Radovic zagrał górną piłkę za plecy obrońców, Hubnik dołożył głowę, a piłka wylądowała w siatce. Legia była lepszym zespołem w rewanżu i to ona zagra w 2 rundzie eliminacji.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pomeczowe opinie

Maciej Skorża: Do Serbii jechaliśmy po awans i udało się. Pierwszy mecz był słaby, ale rewanż moi piłkarze rozegrali po mistrzowsku. Teraz czekamy na przeciwnika w kolejnej rundzie. Mamy mocną ekipę i celujemy w awans do fazy grupowej.

Dragoljub Bekvalac: Muszę przyznać, że zaimponowała mi gra obronna Legii Warszawa. My z kolei staraliśmy się konsekwentnie realizować swój plan gry. W Warszawie wygraliśmy walkę o środek pola, mieliśmy sporo sytuacji do zdobycia gola, oddaliśmy wiele strzałów z dystansu, niestety brakowało nam skuteczności. Na własnym stadionie było znacznie gorzej. Niestety dwa słabe mecze w naszym wykonaniu i żegnamy się z Ligą Europy.

Michał Żewłakow: Na Pepsi Arena nie zagrałem, gdyż nabawiłem się urazu na rozgrzewce. Mecz wyjazdowy zacząłem od początku i grałem dobrze. Dobrze, że mój błąd z początku meczu nie spowodował utraty gola. Marijan zachował czyste konto, choć miał trudną sytuację do obrony. W kolejnych meczach moja gra musi być nieco lepsza.

Roman Kołtoń: Legia była faworytem i potwierdziła to. Spodziewałem się lepszej gry przed własną publicznością. Mecz wyjazdowy to fenomenalna gra stołecznych. Jeśli Maciej Skorża przygotuje swoich zawodników jeszcze lepiej to o kolejne zwycięstwa nie będzie trudno. Liczę na łagodne losowanie rywala Legionistów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 13:19:15 wysłana przez seba_maliszewski »

Offline Deiv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2011r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:21:39 »
no proszę, Schalke wyeliminowane. szkoda.
Fajnie, że Legia przeszła dalej.

Offline Osirian.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.08.2011r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:28:45 »
Wyeliminowanie Schalke to mała niespodzianka, choć Standard nie jest słabym zespołem. Dobrze, że Legia wygrała i przeszła dalej. Oby Śląsk również wygrał z Rapidem ;)

Offline Plonowiec

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.11.2008r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:31:29 »
Dobra karierka :D a co to za patchyk na którym grasz ?

Offline Durothil

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.08.2011r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:31:45 »
Schalke odpada ale za to awansuje Legia. Oby tak było w jutrzejszym meczu...

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2011, 10:47:56 »
No u siebie remis na pewno nie był dobrym wynikiem, lecz w rewanżu na terenie rywala Legii poszło znacznie lepiej i to ona jest w kolejnej rundzie.

Offline SasukeKamil

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 500
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.01.2009r.
  • O.R.S.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:20:21 »
Dobrze, że Legia awansowała. Liczę, że przejdzie jeszcze dalej. :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - zapraszam, moje flagi. :)

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:39:38 »
Dobra karierka :D a co to za patchyk na którym grasz ?

Shollym Multi Patch 2011-2012

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:53:05 »
bardzo ciekawa nowa formuła. większe szanse dla ekip polskich i z krajów - demoludów. miejmy nadzieję, że nasi zagrają na miarę oczekiwań, ambicji. Szaranowicz ma troche racji, ale ja muszę mu sie nieco sprzeciwić, bo gdyby nie było takich wschodnioeuropejskich drużyn to byłaby to liga bogaczy. ja zawsze na logikę biorę nazwę Ligi Mistrzów- mistrzowie, to mistrzowie, a nie zespoły z czwartych miejsc swojej ligi. także ta reforma dobra i cztery nasze zespoły są, mam nadzieję, że dobrze się pokażą, Legia już gra dalej.

ps. skróty wkleja się inaczej ;)

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:59:07 »
bardzo ciekawa nowa formuła. większe szanse dla ekip polskich i z krajów - demoludów. miejmy nadzieję, że nasi zagrają na miarę oczekiwań, ambicji. Szaranowicz ma troche racji, ale ja muszę mu sie nieco sprzeciwić, bo gdyby nie było takich wschodnioeuropejskich drużyn to byłaby to liga bogaczy. ja zawsze na logikę biorę nazwę Ligi Mistrzów- mistrzowie, to mistrzowie, a nie zespoły z czwartych miejsc swojej ligi. także ta reforma dobra i cztery nasze zespoły są, mam nadzieję, że dobrze się pokażą, Legia już gra dalej.

ps. skróty wkleja się inaczej ;)

Wiem, że inaczej. Tak żeby można było go obejrzeć na forum. Tylko powiedz mi jak to się robi.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2011, 15:51:42 »
Zespoły własnych boisk. Faworyt gra dalej.


Rumunie mieli powody do radości


Steaua Bukareszt 3:1 SC Braga

37'Leandro Tatu (Karny)
56'Rusescu
60'Leandro Tatu (Karny)

32'Ukra


Przed pierwszym pojedynkiem trudno było wskazać jednoznacznie faworyta. Nieznacznie większe szanse miał finalista Europa League z poprzedniego sezonu SC Braga. Z drugiej strony ekipa Leonardo Jardima pozbyła się kilku kluczowych zawodników, a do tego w pierwszym spotkaniu grali na trudnym terenie w Bukareszcie. Jak się później okazało Steaua nadal jest mocna przed własną publicznością. Ale po kolei. Pierwsza połowa to popis nieskuteczności gości. Nuno Gomes i spółka zmarnowali wiele znakomitych okazji. W 32 minucie Ukra oddał swój pierwszy strzał, który wpadł do bramki. Świetnie złożył się do uderzenia z woleja. Bramkarz bez szans. To były dobre złego początki. Rumuni po stracie bramki ruszyli do odrabiania strat. 37 minuta. Leandro Tatu znalazł się w świetnej sytuacji, ale został sfaulowany. Przewinienie miało miejsce w szesnastce. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę i mieliśmy remis. W drugiej połowie na boisku istnieli tylko gracze z Bukaresztu. 11 minut po zmianie stron Rusescu uporał się z dwoma obrońcami i pokonał Quima. Goście przegrywali. Chwilkę później Leandro Tatu znów został zatrzymany w polu karnym. Po raz kolejny sam ją wykonał. Strzelił po rogu i mieliśmy 3:1. Steaua pokonała Bragę i jechała do Portugalii po awans. Estádio Municipal de Braga jest trudnym terenem. Przekonały się o tym w zeszłym sezonie zespoły Arsenalu, Lecha, Liverpoolu czy Benfici. Steaua nie będzie miała łatwego zadania.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Alan świętujący awans do dalszej fazy

SC Braga 3:0 Steaua Bukareszt

41'Ukra
69'Custudio
73'Hugo Viana (Karny)


SC Braga to zespół własnego stadionu. Wiele zespołów w zeszłym sezonie poległo tutaj. Steaua liczyła na korzystny wynik, a jeśli miałaby przegrać to maksymalnie różnicą jednego gola. Gościom ta sztuka się nie udała. W 41 minucie kibice mogli świętować bramkę Ukry. Młodziutki napastnik wypożyczony z FC Porto wykorzystał doskonałą wrzutkę Hugo Viany z rzutu rożnego i umieścił piłkę w siatce. W 69 minucie Hugo Viana wykonał niemal kopię dośrodkowania z pierwszej części gry. Tym razem główkował Custudio. Piłka wpadła do bramki i w tym  momencie to Braga była w 2 rundzie eliminacji. Awans gospodarzom przypieczętował Hugo Viana. Solidnie uderzona piłka z rzutu karnego zatrzepotała w siatce. Piłkarze z Bukaresztu nie odrobili tej straty, a Portugalczycy udowodnili, że na własnym stadionie są bardzo mocnym zespołem.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pomeczowe opinie

Leonardo Jardim: Po zdobyciu bramki w Bukareszcie stanęliśmy. Steaua odrobiła straty i wygrała różnicą dwóch goli. Nie było to mało więc mogłem mieć obawy co do rewanżu. Od razu przypomniałem sobie zeszłoroczne boje w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W Poznaniu też wracaliśmy na tarczy a u siebie wygraliśmy. Pokonaliśmy tu Arsenal czy Liverpool. Moje obawy od razu minęły. Byłem dobrej myśli. Jak się później okazało Hugo Viana poprowadził nas do awansu. Dwie przepiękne asysty i gol dały zwycięstwo. To my gramy dalej.

Ronny Levy: Nie będę płakał nad rozlanym piwem. To co się stało w Bradze to przynosi nam hańbę. Jak można stracić przewagę dwóch goli? Nie rozumiem. Co z tego, że Arsenal czy Liverpool przegrały tu w zeszłym sezonie. My musieliśmy zachować zimną krew i utrzymać różnicę z pierwszego meczu. Niestety wracamy z niczym.

Tomasz Somokowski: Zaskoczenia nie było. Wszyscy stawiali Bragę w roli faworyta i to oni przeszli dalej. Co prawda finalista zeszłej edycji ligi Europy awans zapewnił sobie dopiero przed własną publicznością, ale właśnie w rewanżu zmiażdżyli Steauę. Braga ma mocną ekipę i kiedy Nuno Gomes zacznie strzelać gole to mogą znów powalczyć o finał.

Jerzy Engel: Oba mecze były całkiem inne. Steaua wygrała u siebie i Braga tak samo. Można więc zapytać dlaczego to Portugalczycy awansowali? Z jednego prostego powodu. To oni zdobyli bramkę na wyjeździe. Zagrali 3 dobre połowy, a piłkarze z Bukaresztu tylko jedną. To była druga część pierwszego meczu.

Offline Deiv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2011r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2011, 16:01:52 »
Steaua miała straszne szczęście w pierwszym meczu. bo 2 karne od losu, trzeba tak uznać. Ukra ładne spotkania rozegrał, ta jego bramka w 1 meczu, bardzo ładna.

Offline PortoFan

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 227
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.04.2011r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2011, 16:53:41 »
3 karne w dwumeczu, nieźle :D
Braga też nieźle zagrała, odrobili 3 gole (przypomniał mi się dwumecz Deportivo - Milan z 2004 roku w 1/4 lub 1/8 :D)

możesz powiedzieć jak grasz?
czy nikim i patrzysz jak komp gra, czy jedną połowę tą, drugą tą drużyną, jeden mecz tą, a drugi tą drużyną?
" border="0

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2011, 17:01:45 »
Zawsze gram gospodarzami.

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2011, 23:45:30 »
Śląsk nie sprostał Austriackiemu rywalowi


Orest Lenczyk nie mógł być zadowolony z gry Wrocławian


Śląsk Wrocław 0:0 Rapid Wiedeń

Piłkarze Śląska powrócili do europy po 24 latach. W zeszłym sezonie podopieczni Oresta Lenczyka wywalczyli Wicemistrzostwo kraju. Dzisiaj nadszedł mecz z Rapidem Wiedeń. Od samego początku gospodarze ruszyli do ataków. Najlepszą sytuację miał Dariusz Sztylka. Jego uderzenie z rzutu wolnego przeleciało obok bramki. W drugiej połowie gra Wojskowych ożywiła się. W 54 minucie Gancarczyk uderzył niecelnie. Chwilę potem główkował Diaz. Pod koniec spotkania rzut wolny wykonał Sztylka, ale posłał piłkę ponad poprzeczkę. 2 minuty później Dariusz wykona świetny stały fragment gry. Jak to się mówi do trzech razy sztuka. Futbolówka leciała w okienko, ale Payer wykazał się niesamowitą paradą. Niestety bez bramek przy Oporowskiej.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Radość Deni Alara po zdobytej bramce

Rapid Wiedeń 1:0 Śląsk Wrocław

45'Deni Alar


Mecz rewanżowy piłkarze zaczęli z dwuminutowym opóźnieniem. Powodem były źle założone siatki. Od samego początku Śląsk zaczął atakować. W 11 minucie Voskamp w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Chwilę potem Mila strzelił wolnego. Payer wybił piłkę na rzut rożny. Do narożnika podszedł Mila, wrzucił na głowę Voskampa, a ten uderzył w poprzeczkę. W doliczonym czasie pierwszej części gry gola na 1:0 zdobył Deni Alar. Prokopic wystawił mu piłkę na 11 metr. Austriak pokonał Gikiewicza. Wrocławianie musieli zdobyć gola jeśli myśleli o awansie. W drugiej połowie na boisku pojawił się Salihi. Wprowadził on sporo świeżości w grze Rapidu. Oddał 3 groźne strzały, jednak żaden nie wylądował w siatce. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Śląsk Wrocław żegna się z europejskimi pucharami.

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c1af1913e9fa4262faa18aa02374d742&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pomeczowe opinie

Orest Lenczyk: No cóż. Taka jest piłka. Moi zawodnicy nie zagrali słabych spotkań. Byli jedynie nieskuteczni. To się zemściło. Jeśli chcemy wygrywać to musimy strzelać gole.

Peter Pacult: Mogliśmy przegrać ten dwumecz, ale udało nam się awansować. Teraz pokonamy kolejnego rywala i będziemy grać jeszcze lepiej. W meczach na własnym stadionie musimy grać bardziej otwartą piłkę. Nie możemy wiecznie się bronić.

Włodzimierz Szaranowicz: Szkoda Śląska Wrocław. Zostają nam 3 ekipy i to w nich upatrujmy nadzieje na fazy grupowe. Wrocławianie nie potrafili pokonać Payera chociaż mieli wiele sytuacji. Orest Lenczyk jeszcze nie raz pokaże, iż jest świetnym szkoleniowcem.

Offline jackz

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 972
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.08.2009r.
Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2011, 07:46:27 »
nieeee!!! jak slask mogl odpasc z takim rywalem to wstyd i bol dla mojego serca. a tak btw. to bardzo ladnie wszystko opisane, oby tak dalej.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Europejskie Puchary by seba_maliszewski
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2011, 07:46:27 »