Autor Wątek: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu  (Przeczytany 5120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Jak to w końcu jest z pozwoleniem na grę w LM i LE, gdy zawodnik, który w danym sezonie ma już na koncie występy w turniejach rangi kontynentalnej przejdzie w zimie do nowego klubu? Czy panuje zakaz gry na linii LM-LM i LE-LE, czy tylko na LM-LE? Słyszałem o obu wersjach (więcej oczywiście o tej pierwszej). Jak to w końcu jest? Prosiłbym również o jakieś... "dowody".
" border="0

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 17:42:47 »
no mogę dać Ci Ned taki przykład. Zawodnik grający w Lidze Mistrzów przechodzący do klubu grającego w LE nie może grać (przykład - Rafał Murawski - grał w Rubinie Kazań a w Lechu w meczach LE już grać nie mógł) a zawodnik grający w LE który przechodzi do klubu grającego w LM może grać (przykład - Adebayor - grał w Citizens w LE a po wypożyczeniu do Realu grał juz w LM) ;) mam nadzieję że zrozumiałeś? :D

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2011, 17:46:46 »
A jak jest na linii LM-LM i LE-LE?
" border="0

Offline kamil18kks

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 205
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.02.2011r.
  • Gram w: ...
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2011, 17:49:00 »
A jak jest na linii LM-LM i LE-LE?

wydaje mi się że jest normalnie. Nie jestem Ci w stanie przytoczyć jakiegoś przykładu ale w 80% peności mówię że może grać ;)

Offline thomas1345

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Husów (podkarpackie)
  • Wiadomości: 156
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2011, 18:12:18 »
Coś mi się właśnie wydaję, że nie może, ale nie jestem wstanie podać teraz przykładu.

Offline ExiTer

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2011r.
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2011, 18:24:56 »
A jak jest na linii LM-LM i LE-LE?

np. Juan Mata grał w Valencii która gra w LM i przeszedł do Chelsea która gra w LM (i nawet są w tych samych grupach). Okazuje się że między LM-LM piłkarz ma pełne prawo na grę

Między LE nie mam zielonego pojęcia


Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2011, 19:22:41 »
Bryan Ruiz w ostatni dzień okna transferowego przeszedł z Twente do Fulham (już po losowaniu grup) i nie może grać w LE

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2011, 20:40:46 »
np. Juan Mata grał w Valencii która gra w LM i przeszedł do Chelsea która gra w LM (i nawet są w tych samych grupach). Okazuje się że między LM-LM piłkarz ma pełne prawo na grę

Valencia grała w eliminacjach? Chyba nie.

Cytuj
UEFA złagodziła częściowo przepisy dotyczące gry piłkarzy w dwóch klubach w jednym sezonie. Zawodnicy, których drużyny odpadły w eliminacjach Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, będą mogli w tej samej edycji rozgrywek reprezentować barwy innego zespołu.

Obradujący w Tel Awiwie Komitet Wykonawczy UEFA postanowił pójść na rękę zawodnikom zmieniającym barwy w letnim okresie transferowym (trwającym do 1 września).

Dotychczas piłkarz, który rozegrał choćby jeden mecz w rundzie wstępnej, po zmianie barw nie mógł występować w tej samej edycji Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej. Od nowego sezonu UEFA dopuści taką możliwość, ale tylko w przypadku graczy, których poprzednie drużyny odpadły w fazie wstępnej.

Dla przykładu - gdyby ten przepis obowiązywał już od bieżącego sezonu, w nowych klubach w LM lub LE mogliby występować zawodnicy m.in. Szachtara Donieck, Panathinaikosu Ateny i Sportingu Lizbona (te znane drużyny odpadły latem 2009 roku w fazie wstępnej Ligi Mistrzów).

- Jeśli zawodnik nie zdąży przejść do innego zespołu przed 1 września, będzie mógł zmienić drużynę w styczniowym okresie transferowym i grać z nią w rozgrywkach o europejskie puchary - dodał sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino.

Nowe zasady nie dotyczą piłkarzy, którzy wystąpili już w fazie grupowej LM lub LE. Oni w przypadku transferu do innego klubu (czyli w "okienku" styczniowym) nie będą mogli reprezentować nowego pracodawcy w kolejnych rundach rozgrywek pucharowych.

Ale głowy nie dam uciąć, że to aktualne
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2011, 22:21:19 »
Cytuj
no mogę dać Ci Ned taki przykład. Zawodnik grający w Lidze Mistrzów przechodzący do klubu grającego w LE nie może grać (przykład - Rafał Murawski - grał w Rubinie Kazań a w Lechu w meczach LE już grać nie mógł) a zawodnik grający w LE który przechodzi do klubu grającego w LM może grać (przykład - Adebayor - grał w Citizens w LE a po wypożyczeniu do Realu grał juz w LM) ;) mam nadzieję że zrozumiałeś? :D

Co do tego się zgadzam, ale linia LM - LM, LE - LE mam odmienne zdanie. Z własnego doświadczenia pisze, że piłkarz grający w jakimś klubie w LM, gdy przejdzie do innego klubu który również gra w LM to, owy piłkarz nie może już grać w nowym klubie. (w LM) Nie dam Ci przykładu, ponieważ teraz nic mi się nie przypomina, ale na pewno się znajdzie.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Przyzwolenie na grę w europejskich pucharach po transferze w trakcie sezonu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2011, 22:21:19 »