Autor Wątek: Statystyki - pesstatsdatabase.com  (Przeczytany 13497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 27, 2012, 16:24:53 »
Edytorem od Wilda można przerobić  ;)

E: Jest Qpes patch do Pes 13. Tylko bez żadnej dodatkowej ligi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 17:10:03 wysłana przez MaddiMNagic »

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2012, 15:49:38 »
Tak, najlepiej oceniać na podstawie Overalla, który jeden Bóg wie jak jest obliczany... Chodzi o umiejętności poszczególne, nie o overall.

No ocenianie piłkarzy na podstawie overalla, nie ma kompletnie sensu, ponieważ liczą się poszczególne umiejętności. Ponadto w PES'ie 2013 zauważyłem coś takiego, że overall w przypadku napastników jest bardzo zaniżony. Przykład:
Robert Lewandowski: overall 78, natomiast:
Attack: 86
Header: 81
Shot Accuracy: 84
Technique: 81
Response: 84
Speed: 82
Balance: 83

Wydają się to takie główne umiejętności dla napadziora. jak widać każda z nich jest wyższa od 78 ;]. Ale jest tak w przypadku wszystkich napastników oczywiście. Napisałeś Bóg jeden wie.. Nie. Są algorytmy, które to liczą. W zależności od pozycji na której zawodnik gra. Niektóre mają większy wpływ na overall, inny mniejszy, a jeszcze inne w ogóle nie mają wpływu. Jeśli chce się znać dokładny wpływ poszczególnych statsów na overall, można się pobawić PES Editorem i policzyć wszystko. Dodam, że jestem dobry z matmy, statystyki, ponieważ moje studia opierają się na takich zagadnieniach ;)

Letischoo - sry, ale wydaje mi się, że wpis kompletnie zbędny. Overall nie jest dobrym współczynnikiem mierzącym zdolności zawodników, chyba że dla laików i gimbusów. Ja zawsze patrzę na każdą statystykę piłkarza przy ustalaniu składu. Mogę dać piłkarza który ma overall 78, a nie 83 na tej samej pozycji, ponieważ uważam np. że będzie lepszy na dany mecz. Oczywiste, że nie odkryłem Ameryki pisząc to, ale Overall jest zakłamany. Zaobserwowałem też, że boczni pomocnicy mają nieco zawyżone overalle co do poszczególnych statystyk, no ale tak można by pisać w nieskończoność swoje odczucia..

Ciekawi mnie natomiast fakt, jak zachowują się statystyki piłkarzy, gdy np. jest w formie, a gdy w niej nie jest. Rosną one procentowo? Załóżmy że statsy odnoszą się do zielonej, poziomej strzałki. Gdy jest strzałka czerwona do góry, to z pewnością coś się dodaje do każdej umiejętności. Ciekaw jestem czy procentowo rośnie, czy dodaje się kilka punktów np? wie ktoś może jak to działa?

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:30:34 »
No ocenianie piłkarzy na podstawie overalla, nie ma kompletnie sensu, ponieważ liczą się poszczególne umiejętności. Ponadto w PES'ie 2013 zauważyłem coś takiego, że overall w przypadku napastników jest bardzo zaniżony. Przykład:
Robert Lewandowski: overall 78, natomiast:
Attack: 86
Header: 81
Shot Accuracy: 84
Technique: 81
Response: 84
Speed: 82
Balance: 83

Wydają się to takie główne umiejętności dla napadziora. jak widać każda z nich jest wyższa od 78 ;]. Ale jest tak w przypadku wszystkich napastników oczywiście. Napisałeś Bóg jeden wie.. Nie. Są algorytmy, które to liczą. W zależności od pozycji na której zawodnik gra. Niektóre mają większy wpływ na overall, inny mniejszy, a jeszcze inne w ogóle nie mają wpływu. Jeśli chce się znać dokładny wpływ poszczególnych statsów na overall, można się pobawić PES Editorem i policzyć wszystko. Dodam, że jestem dobry z matmy, statystyki, ponieważ moje studia opierają się na takich zagadnieniach ;)

Letischoo - sry, ale wydaje mi się, że wpis kompletnie zbędny. Overall nie jest dobrym współczynnikiem mierzącym zdolności zawodników, chyba że dla laików i gimbusów. Ja zawsze patrzę na każdą statystykę piłkarza przy ustalaniu składu. Mogę dać piłkarza który ma overall 78, a nie 83 na tej samej pozycji, ponieważ uważam np. że będzie lepszy na dany mecz. Oczywiste, że nie odkryłem Ameryki pisząc to, ale Overall jest zakłamany. Zaobserwowałem też, że boczni pomocnicy mają nieco zawyżone overalle co do poszczególnych statystyk, no ale tak można by pisać w nieskończoność swoje odczucia..

Ciekawi mnie natomiast fakt, jak zachowują się statystyki piłkarzy, gdy np. jest w formie, a gdy w niej nie jest. Rosną one procentowo? Załóżmy że statsy odnoszą się do zielonej, poziomej strzałki. Gdy jest strzałka czerwona do góry, to z pewnością coś się dodaje do każdej umiejętności. Ciekaw jestem czy procentowo rośnie, czy dodaje się kilka punktów np? wie ktoś może jak to działa?
Racja. Wydaje mi się jakby PES liczył overalle po prostu zwykłą średnią matematyczną. Logiczne, że u napastników liczą się: atak, szybkość, technika strzału, u pomocników, obrońców i bramkarzy co innego. Wydaje się to proste. W końcu 5 minut i mogę napisać banalny program komputerowy zliczający odpowiednie umiejętności, a oni są w końcu pracownikami...
Co do strzałek...sam jestem ciekaw. Na pewno trochę to zmienia. Np. z moich ostatnich odczuć...Wrzuciłem do składu Jovanovicia z czerwoną strzałką za Pareikę. Obronił kilka 100% sytuacji, gdzie Pareiko w poprzednim meczu wpuśił gole właśnie z takich akcji. Jak ktoś zna angielski to mógłby napisać do Konami. Może by się podzielili tą wiedzą
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:01:49 »
Wydaje mi się jakby PES liczył overalle po prostu zwykłą średnią matematyczną.

Na pewno nie jest to zwykła średnia arytmetyczna. Z pewnością jest warzona - każda umiejętność ma odpowiednią wagę w zależności od pozycji. Na każdą pozycję jest odpowiedni algorytm, skalowanie. No bo czemu niby Lewy ma tylko 78 ;] ?
skoro z umiejętności wynika zupełnie co innego. Można to sprawdzić, może jak znajdę więcej czasu to pobawię się z tym ;P.
Np. na overall bocznych obrońców najbardziej wpływa wytrzymałość, szybkość, też celność długich podań.
Na pomocników środkowych, celność i szybkość podań. No ale mniejsza o to.. Choć jak mam być szczery chciałbym zobaczyć jak wyglądają wzory matematyczne, które to liczą.
Co do strzałek - formy, zgodzę się. Nawet słabi piłkarzy w najwyższej formie są naprawdę wartościowi, już nie wspominając o tych najmocniejszych.. Jak dla mnie czasami do przesady ;)

W sumie PES Editor ma chyba wbudowane te wzory - algorytmy, tak teraz patrzę. hmm...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 17:20:04 wysłana przez shoxik »

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:28:06 »
Musi mieć, bo niby jak by liczył jaki ovr. mają piłkarze?

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:40:18 »
toteż to napisałem. kwestia jak je wyciągnąć. Łatwiej może by było zapytać..

Zrobiłem sobie mały test. Ustawiłem w PES Editorze piłkarzowi każdą umiejętność na 80. Następnie zmieniałem pozycje - główną, do której jest desygnowany. Oto wyniki:
SS, CF - 75
GK, AMF -77
CB - 78
SWP, LWF, RWF - 79
LMF, RMF - 80
DMF - 83
CMF - 84
RB, LB - 86

Widać zatem, które Overalle (oceny ogólne piłkarzy na danej pozycji) są zawyżane, a które zaniżane. Wcześniej napisałem spostrzeżenie odnośnie Lewandowskiego i wszystkich CF. Potwierdza się to. Załóżmy więc, że jest piłkarz, który ma wszystko na 80, (oczywiście nie ma takiego i to jest mało realne), wówczas tak wyglądałyby overalle jak wyżej. Jak widać, taki CF mający 75, miałby na RB 86. Lub inaczej: Jeśli jest piłkarz, który jest napastnikiem i ma 75 (wszystkie statystyki na 80), to ten sam piłkarz (o tych samych statystykach) miałby na bocznej obronie aż 86! No i jak ktoś patrzy sobie na jakiegoś piłkarza przy wyborze składu na mecz i widzi takie 75, a 86, to widzi kolosalną różnicę.. jednak w umiejętnościach nie ma żadnej...

Chodzi mi też o to, że taki napastnik mający ogólną ocenę np. 70 wcale nie jest jakiś tam słaby. Wiadomo, że KONAMI ma coś na celu, tworząc swoje algorytmy wyliczające to wszystko. (np Messi mógłby mieć grubo ponad 100 i nie fajnie by to wyglądało), ale jak dla mnie nie jest to zbyt rewelacyjnie skonstruowane i bywa mylne dla niektórych przy wyborze ustawienia drużyny.

Eh.. pamiętam w pesie 6. Nie było tych liczb - overalli. Były tylko fajne wykresiki i normalne statystyki. Szkoda że te nowe PES'y poszły w kierunku fify..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2012, 21:09:27 wysłana przez shoxik »

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2012, 16:56:54 »
Nigdy nie bierzcie overall jako statystykę porównawczą.

Konami z nieznanych powodów bierze różne statystyki, nie zawsze właściwe, do odpowiednich pozycjach.
Najłatwiej mieć wysoki overall dla bocznego obrońcy - potrzeba dobrej szybkości i staminy. Najtrudniej dla napastnika - jego overall to składowa wielu statsów.

Jako człowiek PSD, a dokładniej statsmaker Ekstraklasy muszę zaprzeczyć, że PSD jest przepakowane. Główne ligi, jak hiszpańska, angielska, niemiecka czy włoska są dobrze zbalansowane. Mało tego.. W najnowszym PES 2013 Konami brało sety z PSD - np Pescary. To świadczy tylko o tym jak dobra robota została zrobiona i jak dobrze statystyki zostały opanowane.

Co do Ekstraklasy, jest kilka rzeczy które wymagają w niej poprawy. RES, MEN, Form, passing dla niektórych pozycji.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2012, 17:43:13 »
zawsze mnie dziwiło, dlaczego Falcao ma tylko 79, przy Armero który ma bodajże 93...

nigdy nie patrzę na overalla, patrzę na poszczególne umiejętności; skrzydłowy np. szybkośc, dokładność dryblingu itp.

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2012, 17:54:32 »
Robiłem kiedyś testy overall dla bramkarzy w PES2012:

ALL 74 - overall 70
ALL 74, DEF 90 - overall 70
ALL 74, JUMP 90 - overall 70
ALL 74, AGI (EP) 90 - overall 72
ALL 74, BB 90 - overall 73
ALL 74, RES 90 - overall 75
ALL 74, GS 90 - overall 78

Dwa ważne statsy dla bramkarzy (DEF i JUMP) nie wliczane do overalla.

Offline longfly

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 379
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.02.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2012, 20:16:11 »
z tego co wiem niebawem wychodzi qpes patch dla pes 3013 wlasnie ze statystykami ze strony peesdatabase takze ja do grania oflajn chetnie sobie go pobiore.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE strona autora

Offline ElShaarawy92

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.02.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 02, 2012, 20:00:38 »
No dobra a ja mam pytanie. Załóżmy robię na PES Edicie sobie tam własnych piłkarzy, apgrejduje statsty, tworzę parę nowych zespołów. Przychodzi czas updejtu, i co dalej? Całe moje starania w edytorze idą na marne? Da się zachować swój edit, zaaktualizować grę i normalnie grać? :)
Masz oryginalną wersję PES'a 2013, a nie grasz online? Zgłoś się do mnie, chętnie odkupię online pass.

Offline diego333

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 608
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 11.11.2009r.
  • Gram w: ...
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 02, 2012, 20:34:28 »
No dobra a ja mam pytanie. Załóżmy robię na PES Edicie sobie tam własnych piłkarzy, apgrejduje statsty, tworzę parę nowych zespołów. Przychodzi czas updejtu, i co dalej? Całe moje starania w edytorze idą na marne? Da się zachować swój edit, zaaktualizować grę i normalnie grać? :)

Tak z kolejną wersją jest nowy OF,więc to co sobie porobiłeś przepadnie,ale chyba da się to jakoś przenieść z jednego na drugiego OFa.

Offline ElShaarawy92

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.02.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 02, 2012, 21:32:25 »
Musi się dać  >:(
Masz oryginalną wersję PES'a 2013, a nie grasz online? Zgłoś się do mnie, chętnie odkupię online pass.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 03, 2012, 18:51:10 »
Musi się dać  >:(
Da się.
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 06, 2012, 12:18:56 »
zawsze mnie dziwiło, dlaczego Falcao ma tylko 79, przy Armero który ma bodajże 93...

nigdy nie patrzę na overalla, patrzę na poszczególne umiejętności; skrzydłowy np. szybkośc, dokładność dryblingu itp.

swój człowiek :P szkoda, że tak zrobili. napastnik który ma powiedzmy 75, to już jest całkiem dobry gracz, którym można coś ustrzelić. Ba, nawet ten z overallem 70 nie jest wcale taki słaby..

No a propo statsów, to poczekam na ten qpes patch.
no ale głównie czekam na DLC, potem na jakiś PESEdit fajny no i pewnie będę sam klepał statsy z PSD. no.. ew. z kimś.

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 09, 2012, 21:48:06 »
Wyszedł QPES patch 2013

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline vivinn

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.07.2012r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 09, 2012, 22:26:19 »
Jak ktoś pobrał już ten patch to prosiłbym o wrzucenie go na torrenty.

Z góry dzięki

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 09, 2012, 22:37:27 »
Jak ktoś pobrał już ten patch to prosiłbym o wrzucenie go na torrenty.

Z góry dzięki

Ściągnij przez link na stronie - to tylko jeden plik a także wsparcie finansowe dla QPES

Offline Andreo

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.10.2012r.
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 10, 2012, 10:36:03 »

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 27, 2012, 18:19:45 »
Poprawione wartości Form/Condition dla całej Ekstraklasy. To dla tych, którzy szukają zbilansowanej ligi polskiej w swoim PESie  ;).

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Statystyki - pesstatsdatabase.com
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 27, 2012, 18:19:45 »