Autor Wątek: Regulamin działu oraz poradnik dla początkujących pisarzy karier.  (Przeczytany 21229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AreQ

  • Były członek Załogi
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 791
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 17.12.2009r.
  • Sparta Szepietowo

Prośby o otworzenie wątku z karierą lub przeniesienie jej do archiwum, należy kierować do opiekunów, a także moderatorów.

1. Jeśli kończysz karierę, zamknij wątek i poproś moderatora lub opiekuna o przeniesienie Twojego opowiadania do archiwum karier.
2. W trakcie 7 dni możesz rozpocząć maksymalnie 2 wątki. Tworzenie wielu wątków w przeciągu tygodnia powoduje chaos i zamęt w dziale.
3. Kariera nieaktywna od miesiąca, jest przenoszona do archiwum karier. W celu jej przywrócenia należy wysłać pw do Moderatora działu, lub forum.
4. Możesz wzorować się na karierach innych użytkowników, lecz pamiętaj, aby nie przywłaszczać sobie cudzych pomysłów.
5. Bez zgody autora nie masz prawa używać elementów, które zostały rozpowszechnione przed daną osobę.
6. Nie spamuj oraz nie dodawaj do postu odnośnika do swojej kariery.
7. Nie odnoś się z pogardą, nie przeklinaj, nie obrażaj innych. Nie krytykuj bezpodstawnie.
8. Wszelkie konflikty załatwiaj poprzez prywatną wiadomość.
9. Nie pisz dużymi literami w temacie wątku.
10. Nie naskakuj na kogoś tylko ze względu, że gra znienawidzonym przez Ciebie klubem.
11. Dodawanie komentarzy typu: "fajna karierka, wbij do mnie", "super, że wygraliście, oby tak dalej" mija się z celem. Jeśli nie masz zamiaru przeczytać opisu lub przeanalizować spotkania, opuść wątek.
12. Dozwolone jest prowadzenie kariery z jakiejkolwiek gry.
13. Ikony wiadomości (kciuk w górę, wykrzyknik itp.) są zarezerwowane dla przyklejonych wątków. Nasza kariera może posiadać wyłącznie standardową ikonę.

Regulamin został stworzony przez użytkowników forum.pesleague.pl.

***

Poradnik dla początkujących autorstwa The Stiga.

Witam! Zapewne jeśli tutaj zaglądacie to chcecie zacząć opisywać swoją własną karierę w PES'ie. Czujecie, że potrafilibyście napisać coś mądrego jednak nie jesteście pewni jak to zrobić, żeby użytkownicy z chęcią do was zaglądali. Poniżej zamieszczam kilka porad dla "zielonych".


Co i jak? Jak zacząć?!
     Na początek polecam wam wgranie jakiegoś mądrego patcha. Jakie powinien on mieć cechy? Na pewno stabilny (żeby nie było problemów z save'ami) i posiadający interesującą was ligę. Następnie musicie dobrze się zastanowić nad klubem jaki chcecie poprowadzić, nie może on wam się zbyt szybko znudzić, więc granie Barceloną na amatorze będzie kompletnie bez sensu. Proponuję prowadzenie najulubieńszych klubów oraz zespołów średniej klasy. Kiedy już wybierzemy klub, siadamy przed biurkiem i wytężamy mózg na fabułą początkową... Kto trenerem zespołu? Jakieś ubarwienia i przypadki losowe... - tutaj wy jesteście bogami i wy decydujecie co się dzieję zarówno w zespole, jak i poza nim (może jakaś fabuła historii trenera?). I pamiętajcie! Nie wstydźcie się wzorować na karierach innych, doświadczonych użytkowników. Wiadomo... nie "zrzynajcie" każdego pomysłu do siebie, ale przecież wy też musicie się nauczyć!

     Kiedy już mądrze opiszemy początek kariery, nadchodzi czas meczów... Tutaj jedyne co jest wam potrzebne to FRAPS (patrz niżej - Programy), kartka z zeszytu i długopis. Gramy sobie spokojnie meczyk i w miarę rozwijania się sytuacji w spotkaniu opisujemy go po krótce na kartce (nie zapominając o takich szczegółach jak minuta meczu w której doszło do danej sytuacji). Przy okazji staramy się robić screenshoty (zdjęcia z gry) oraz (jeśli mamy takie pragnienie) nagrywać skróty meczów. Kiedy już to mamy rozpoczynamy opisywanie meczu...
Od razu nasuwa się pytanie: "A skąd oni wszyscy mają takie fajne loga zespołów?!" Otóż albo pobrali sobie je z działu grafika w kategorii Pro Evolution Soccer 2012, albo znaleźli stronę z logami dla wszyskich zespołów (ogólnie łatwiejsze we wstawianiu, ale gorzej ze znalezieniem takiej stronki).
No dobra. Są loga, są screeny, jest filmik. Ale co dalej? Otóż na początek trzeba zmniejszyć zdjęcia (polecam rozdzielczość 800x600 dla proporcji monitora 4:3) oraz przyciąć je w odpowiedni sposób. Jak tego dokonać, dowiecie się na samym końcu.
Kiedy już dokonamy retuszu wrzucamy zdjęcia na REJESTRACJA lub LOGOWANIE ,oraz filmik na popularne youtube.com . Mamy?! No dobrze, a teraz pora na waszą wyobraźnie ułóżcie wszystko tak, żeby miało sens, powstawiajcie tekst, dodajcie grafikę i... wyślijcie. Jeśli coś będzie źle nikt was nie zabije. Każdy ma prawo do błędów i na pewno będziemy starać się wam pomóc.


Programy:
Jak pewnie się domyślacie do pracy z karierami są potrzebne niektóre programy. Nie będę tutaj wstawiał linków gdyż często one wygasają, ale jeśli wpiszecie nazwę programu w google.com to bez problemu znajdziecie odnośnik do pobrania.

-FRAPS bardzo prosty program do robienia screenshotów oraz nagrywania filmów z gry. Podstawa karierowania.

-VSO Image Resizer program do masowego skalowania zdjęć. Jeśli mamy już porobione screeny, zaznaczamy je wszystkie przesuwamy je na ikonkę VSO, ustawiamy rozdzielczość (np.800x600) i czekamy. Chwila moment mamy zeskalowane zdjęcia.

-GIMP narzędzie do obrabiania grafiki, wam posłuży do przycinania obrazów. Np. gdy mamy tabelę ligi, to nie potrzebujemy całego screena. Po co zaśmiecać forum wielkimi grafikami? Przycinamy potrzebny nam fragment i zapisujemy.

Uwaga! W tym momencie możecie już wrzucać zdjęcia na imageshack'a!

Jeśli chodzi o filmy to ja osobiście za bardzo się tym nie specjalizuję więc może komuś będzie się na tyle nudziło, żeby również to opisać.

UWAGA!
Doświadczeni użytkownicy, jeśli macie jakieś propozycje co można było by dodać do tej "pomocy naukowej" to piszcie do mnie na priv. Ja utworzę jeszcze jednego posta i tam będę dodawał podpowiedzi od was z adnotacją, że to ten i ten użytkownik wysłał tą notkę. Starajmy się nie zaśmiecać wątku. Z góry dzięki panowie!

Podpowiedzi innych użytkowników pesleague:

Pikachu:

Cytuj
Tutaj jest link do przykładowych logosów:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE"

Cytuj
"Może dodam jeszcze od siebie dwie fajne czcionki, których sam używam.
Comic sans ms
Cambria
Jakby ktoś nie wiedział jak dodajemy czcionkę to najłatwiej wpisać przed pisaniem . Zawsze też można bawić się pogrubieniami i wielkością. Na nagłówki to lepiej dać jakieś 14, 15 pt. Wielkość robimy tak [size= liczba od 11 w góre pt]. A zamykamy zawsze  i [/size]. Może komuś tym pomogłem.


TekU:

Cytuj
Podam kilka stron których ja używam:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Zdjęcia stadionów


REJESTRACJA lub LOGOWANIE - terminarze kolejek

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - kilka przydatnych grafik do "upiększenia" posta.

Myślę, że pomogłem ;)


MaciekPL:

Cytuj
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Strona z możliwością tworzenia składów.


MCPL:

Cytuj
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - logopacki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2016, 17:01:46 wysłana przez Artur 7 »
2013-03-02 800 Wiadomości !! Ponad 4 lata z Wami !!

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Regulamin działu oraz poradnik dla początkujących pisarzy karier.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:43:06 »
Małe wyjaśnienie głównie dla nowych użytkowników, ponieważ już kilka razy sytuacja się powtórzyła.

Cytuj
Prośby o otworzenie wątku z karierą lub przeniesienie jej do archiwum, należy kierować do opiekunów, a także moderatorów.

Nie znaczy to, że jeśli chcecie rozpocząć swoją karierę musicie mnie o to pytać, tylko jeśli po dwóch tygodniach wyląduje ona w archiwum, a później będziecie chcieli ją kontynuować zwracacie się do mnie i ja ją Wam przywracam.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Regulamin działu oraz poradnik dla początkujących pisarzy karier.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:43:06 »