Autor Wątek: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial  (Przeczytany 15110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haker1983

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: POLSKA WIOSKA
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.02.2011r.
  • Gram w: PES 19, iRacing, AC
Jak wiemy duzo osób posiada pełną wersję gry i gra online. Jednak jest kilka problemów z tym zwiazanych.

Otóż jedni graja z użyciem Cracka, drudzy wrzucają fizyczny nośnik do napędu DVD.

Niestety obie te metody noszą za sobą złe skutki. Cracki do oficjalnych patchy konami sa z duzym opuźnieniem, ale to nie wszytko. Same Cracki (NO DVD) posiadaj niestety błędy i powodują częste crash game ( czyli błąd systemowy przy wybieraniu druzyny online, czy tez wejscie juz do samego meczu, sam to miałem i spotkałem się z zawoonikami co własnie mięli crashe gry)
Druga metoda, czyli uzywanie cały czas fizycznej płytki, niestety musi kiedyś się skończyć, bo płyty nie są wieczne. Drugim minusem fizycznej płytki jest wolniejsze uruchomienie gry.

Pokaze wam metodę uruchamiania gry bez płytki DVD i bez cracka przy uzyciu 2 programów, Alkochol 120% oraz deamon tools lite. Minusem jest  6,5 GB zajętego miejsca na dysku, ale mamy 2012 rok wiec dyski macie pewnie po 500 GB i wiecej :), takze to raczej nie jest minus :P


Sciągamy te 2 programy i instalujemy:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE


Alkochol ma witaminkę, deamon jest darmowy, prosze nie zapomnac o instalacji SPTD w deamonie, jest to obowiazkowe !!!

Najpierw trzeba zrobic obraz płytki PES 2012:

Odpalamy Alkochol 120% i robimy obraz fizycznej płytki  DVD PES 2012 według screenów:





Ustawiamy ścieżki i nazwe pliku oraz  format MDS !!! (wytworzy nam 2 pliki MDF +MDS )
Wciskamy START i czekamy aż nam się zrobi obraz



W Alkocholu nie tworzymy wirtualnych napędów !!! On tylko nam słuzy do zrobienia obrazu płyty.

Wszystko sprawdzone i przetestowane na 3 komputerach:
mój - WIn 7 64 bit
kolega mazi1979 - Win7 32 bit
kolega z innej ligi hashshashin82pl - Win7 64 bit.


Po zrobieniu już obrazu DVD (około 6,5 GB) odpalamy Deamon Tools Lite i po kolei:

Wchodzimy w opcje ustawiamy, zeby nam sie nie uruchamiałem agent, bo po co :P, ustawiamy automatycznie montowanie płytki, zeby o tym już nie myśleć :).


W opcjach zaawanasowane musimy zaznaczyc  metodę emulacji SecuROM, Alkochol wam moze sprawdzic, ze własnie płytka PES 12 jest zabiezpieczoną ta metodą tylko :).


zapisujemy wszystko i zamykamy opcje. Tworzymy( dodajemy) teraz wirtualny dysk SCSI (inaczej na PES nie ruszy :) )


Na koniec montujemy obraz płytki PES 12, tam gdzie zrobił nam Alkochol 120%


To chyba wszystko.
Mam nadzieję, że teraz gra w PES 12 będzie działać bez problemu, nie musicie myślec o Cracku, jak konami zmienia nr patcha, a płytka DVD zostanie zachowana na dłuuugo.

Wszelkie niejasnosci piszcie w tym temacie.

Pozdrówko :)
 





« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 19:19:14 wysłana przez haker1983 »

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 08:49:42 »
ale chyba kazdy o tym wie ;] ale wtedy musisz trzymac na dysku tak jakby 2 kopie gry - 1 kopie 8gb obraz plyty i 2 kopie 8gb zainstalowana gre ;]

nie spotkalem sie jeszcze z tekstem ze pliki no-dvd powoduja zwolnienia - haker to bardziej przypomina stare dobre powiedzenie ze "zlej baletnicy przeszkadza i rabek u spodnicy"

niech ludzie zrobia porzadek na swoich kompach, przestana grac na wifi, nawet takie LD jak odpalisz pokazuje Ci ilosc aktywnych polaczen - jesli masz wiecej niz 3 to znaczy ze ma cos zrabane z kompa

a wtedy czy masz cracka czy masz zainstalowane dodatki - nie ma to wplywu na gre

zobacz sobie na pudelko gry i na minimalne wymagania lacza - a potem popytaj na jakich laczach ludzie graja.....

Offline haker1983

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: POLSKA WIOSKA
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.02.2011r.
  • Gram w: PES 19, iRacing, AC
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2012, 09:21:39 »
sabbi czytaj ze zrozumieniem, nie napisalem zwolnienia :) tylko przy uzyciu płytki DVD, wolnie gra sie uruchamia, bo musi rozpedzic nasz DVD :).

a co do Cracku, to sa naprawde rozne zrodła tych cracków i ludzie maja rozne wersje systemów WIN.
Tak jak pisalem uzywalem cracka i mialem czeste crash game, jak juz przestalem uzywac cracków nie mam z tym zadnych problemów, inaczej nie dawał bym tego tutka.

Obraz zajmuje 6,5 GB, dla mnie nie robi to żadnego problemu, ludzie przeciez mamy 2012 rok chyba nie macie dysków 80 GB :D :P. Ogladacie filmy  BlueRay zajmujace po 20 GB  :).

Co chodzi o śmietnik na PC to juz indywidualny problem kazdego człowieka co gdzie i jak ma.

pozdro.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 09:25:50 wysłana przez haker1983 »

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2012, 17:42:14 »
Po 1 nie każdy ma dysk 1 TB, bo mamy 2012 rok. Mój komp ma 5 lat i chodzi z najnowszymi grami na bardzo dobrych ustawieniach, a na Pro Evo na maksymalnych, więc trochę nie na miejscu twoje stwierdzenie. Po 2 od lat używam cracki i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów, a jak używałem płyty to opóźnienie włączania gry trwało o.k 5-10 sekund. To tak na marginesie. Sam tutorial jest oczywisty, ale i tak dzięki za wstawkę. Pozdrawiam :)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline haker1983

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: POLSKA WIOSKA
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.02.2011r.
  • Gram w: PES 19, iRacing, AC
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2012, 18:02:18 »
Rozumiem ciebie Mich, ale ten tutek jest dla tych co lubia wygode i nie zawracanie sobie dupy rzeczami, którymi nie trzeba. Nie musze myslec o Cracku jak wyjdzie nowy patch od  Konami  i nie musze myśleć o płytce gdzies tam na półce (moze teraz mam inną w napędzie :) ).

Co chodzi o miejsce na dysku, jak masz miejsce na prawie 7 GB dla gry PES to bedziesz mial miejsce i dla obrazu płyty drugie tyle, wiec twoja wypowiedz o jakis max ustawieniach to chyba tyczy sie  innych podzespołów komputera a nie tylko dysku :P.

Tutorial jest oczywisty dla mnie dla ciebie, ale nie jestesmy tu sami, spotkalem sie z ludzmi co zadawaja pytania jeszcze bardziej oczywiste. Tutek ma byc dla wszystkich, co sie znaja na kompach i dla tych co  nie wiedza co to Crack.

Pozdro.

Offline Radeqq81

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Płock
  • Wiadomości: 2068
  • Dostał Piw: 214
  • Na forum od: 01.04.2010r.
  • Najlepszy Patchmaker/Twórca Dodatków 2012r.
    • Status GG
    • Moje mody,dodatki do PES.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2012, 20:38:36 »
Przejrzysty tutek-Brawo! Haker1983 ma racje MichW, weź pod uwagę, że dużo osób z tego forum to dzieci :)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
NIE POMAGAM NA PW-OD TEGO JEST FORUM!

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2012, 20:44:36 »
Rozumiem ciebie Mich, ale ten tutek jest dla tych co lubia wygode i nie zawracanie sobie dupy rzeczami, którymi nie trzeba. Nie musze myslec o Cracku jak wyjdzie nowy patch od  Konami  i nie musze myśleć o płytce gdzies tam na półce (moze teraz mam inną w napędzie :) ).

Co chodzi o miejsce na dysku, jak masz miejsce na prawie 7 GB dla gry PES to bedziesz mial miejsce i dla obrazu płyty drugie tyle, wiec twoja wypowiedz o jakis max ustawieniach to chyba tyczy sie  innych podzespołów komputera a nie tylko dysku :P.

Tutorial jest oczywisty dla mnie dla ciebie, ale nie jestesmy tu sami, spotkalem sie z ludzmi co zadawaja pytania jeszcze bardziej oczywiste. Tutek ma byc dla wszystkich, co sie znaja na kompach i dla tych co  nie wiedza co to Crack.

Pozdro.

Crack wychodzi max 1-2 dni po łatkach Konami. Co do 2 akapitu to nie rozumiem o co tobie dokładnie chodzi, bo możesz mieć nowy komputer, ale to nie znaczy, że wszyscy tak mają ;)
Co do pytań to na tym forum usłyszałem nawet pytanie jak zainstalować PESa, więc dla niektórych nawet taka instrukcja będzie za trudna :D Pozdrawiam ;)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline haker1983

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: POLSKA WIOSKA
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.02.2011r.
  • Gram w: PES 19, iRacing, AC
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2012, 22:55:02 »
Mój komp ma 5 lat i chodzi z najnowszymi grami na bardzo dobrych ustawieniach, a na Pro Evo na maksymalnych, więc trochę nie na miejscu twoje stwierdzenie.

Ja pisalem o miejscu na dysku a nie o wymaganiach gry i wieku komputera, jezeli masz 5 lat komputer, to pewnie juz masz kilka dysków :). Koniec OT i piszcie na temat, a nie o pierdołach nic nie znaczacych w tej kwestii.

PS. Jezeli nie chcesz skorzystac z poradnika, twoja sprawa, ty czekaj na Cracka 2 dni, a ja w tym czasie zrobie sobie kawkę i zagram z kims fajne meczyki online :). Oczywiscie to tylko taka dygresja. Ja tak zrobiłem i juz mam mniej pracy zbednej na PC. Ten tutek słuzy temu, aby troszke popracowac ale tylko 1 raz, zeby potem juz miec z głowy myslenie o Cracku czy płytce i cierpliwie czekac na PES 2013 :).

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 23:03:38 wysłana przez haker1983 »

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2012, 17:03:27 »
Ja wolę zagrać w co innego i następnego dnia zagrać w Pro Evo ;) Co do dysków. Mam akurat 1, ale za to dbam o porządek. To tak na marginesie było. Sorry, ale musiałem odpowiedzieć 8)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline haker1983

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2011
  • location: POLSKA WIOSKA
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.02.2011r.
  • Gram w: PES 19, iRacing, AC
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2012, 12:06:38 »
Wkradł sie mały bład w screenie, ustawienia do zrobienia obrazu płyty ma wygladac tak:

Offline jozef230

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.12.2011r.
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2012, 17:40:12 »
zakrecony opis. odpalam alkohol ale na dole start mi nie podswietla i nie moge zrobic kroku drugiego

Offline b4rtek

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.08.2012r.
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2012, 17:52:39 »
dziala!

Offline koti333

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.03.2010r.
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2014, 01:59:07 »
Cześć mam pytanko czy bd tak też chodził pes 14 ??

Offline koti333

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.03.2010r.
Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2014, 23:18:20 »
SIEMKA WIDZĘ ZE NIKT MI NIE CHCE POMÓC ??

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Jak grać online bez uzywania fizycznej płyty oraz Cracka - tutorial
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2014, 23:18:20 »