Autor Wątek: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?  (Przeczytany 42006 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:51:30 »
Spokojnie mamy teraz tego krissa co robi spolszczenia. Wyjdzie Pes 2013 Kriss ogarnie od razu spolszczenie a potem halo halo franku i mamy :) mysle tez ze znajda sie osoby ktore pomoga, ale najlepiej dzialac od razu po wydaniu gry.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 23, 2012, 23:16:23 »
nie bedzie pl wersji moze za 2-3 lata

Następny... Pracujesz w Konami albo w Galapagos, że to wiesz? Galapagos ciągle targuje się z Konami, jak im się uda to 2013 będzie PL.

WIĘC ZAMKNIJCIE MORDY, SKORO WIECIE TYLE SAMO CO RESZTA A PISZECIE JAKBYŚCIE PRACOWALI W JEDNEJ Z TYCH FIRM...

Ps. Sry, ale wkurwia mnie takie coś...

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 24, 2012, 02:00:31 »
mpoesp wyluzuj. Na forum są dzieciaki które piszą byle pisać, a wiedzę/informację mają popartą tylko chęcią nabicia kolejnego posta i bycia zauważonym. Nie ma co sobie nerwów psuć :)

Offline mapizzo

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 186
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2011r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 24, 2012, 09:54:59 »
No i Galapa### ma na w dupi# tak jak CD-Proj###
FACE BY MAPIZZO:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 24, 2012, 09:57:35 »
mpoesp wyluzuj. Na forum są dzieciaki które piszą byle pisać, a wiedzę/informację mają popartą tylko chęcią nabicia kolejnego posta i bycia zauważonym. Nie ma co sobie nerwów psuć :)
Mylisz sie i nie ma czym sie jarac bo i tak to tylko plotki są i na tym sie skonczy a PL nie bedzie,wiec jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj,ze brednie gadaja co niektorzy, jak mowia tak jak jest i bedzie ,maja nas w 4 literach i Galapagos sobie moze....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2012, 10:02:50 wysłana przez jozin666 »

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 24, 2012, 17:11:26 »
A gdzie ja w swoim poście napisałem że spolszczenie/polska wersja będzie wydana? :) Napisałem że piszecie byle pisać. Równie dobrze ja mogę napisać że będzie, jak Ty że nie będzie. Są małe szanse ale nie trzeba się od razu rzucać na polskiego dystrybutora bo akurat oni mają mało tutaj do powiedzenia.

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 24, 2012, 17:18:33 »
Gdyby się im opłacało robić polską wersję to by ją zrobili, tam pracują profesjonaliści, szczególnie od marketingu.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline henio22

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 479
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2011r.
  • Ronaldinho :D
    • Plemiona
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 11, 2012, 17:56:35 »
I co? Jest jakieś info?

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 11, 2012, 18:51:00 »
Info takie ze nie bd PL i nie klocccie sie bo taka prawda

Offline Remoo

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 595
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 07.01.2012r.
  • Vista el Barca
    • Remoo Blog
  • Gram w: ...
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 11, 2012, 21:30:05 »
Gdyby się im opłacało robić polską wersję to by ją zrobili, tam pracują profesjonaliści, szczególnie od marketingu.
Tacy specjaliści, że wystarczy porównać sobie wyniki fify a pesa w sprzedaży aby odkryć jak są w tym słabi co robią.
Jak można zauważyć w Polsce nie ma nawet reklam PESa w telewizji.

No i tutaj mały cytat:
Cytuj
Tylko w pierwszym tygodniu sprzedała się w liczbie 3.2 miliona kopii. PES 2012 nie miał tyle szczęścia. Nie dość, że sprzedaje się gorzej od konkurencji to jeszcze po raz pierwszy w historii tej marki PES nie pojawił się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się gier. Jego najlepszy wynik to piąta lokata.
Cytuj
Gdy porównamy te dwa tytuły jeszcze 5 lat temu to PES sprzedawał się dużo lepiej. W tym roku w pierwszy tydzień sprzedaży Fifa sprzedała się 25-cio krotnie lepiej od produktu Konami.
Dodam jeszcze to iż PES nie działa tak globalnie w marketingu i innych tych pierdołach jak FIFA.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 21:32:21 wysłana przez Remoo »

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 11, 2012, 22:31:43 »
Akurat z tymi 25 razami to Ea przesadziło, chodziło o 2,5 raza.

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 13, 2012, 12:50:39 »
a tak się cieszyłem...

Krooger

  • Gość
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 31, 2012, 10:29:59 »
Witam,

Przepraszam. Dłuższą chwilę mnie nie było bo... pracujemy już nad planem wydania PES2013. Co do polskiej wersji, nadal nie mam ostatecznej informacji na ten temat. Niestety nie jesteśmy najważniejszym rynkiem dla Konami, które swoje decyzje podejmuje w Japonii na najwyższym szczeblu. Trochę to musi potrwać.

Niezależnie od tego czy PES będzie po polsku czy nie, już teraz mogę Wam zagwarantować, że kampania marketingowa PES 2013 pozytywnie Was zaskoczy.

Czy to nie najwyższa pora, żeby seria Pro Evolution Soccer wizerunkowo wróciła na swoje miejsce? :-)

Trzymajcie kciuki - tylko tyle mogę Wam dzisiaj powiedzieć.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 31, 2012, 14:26:18 »
Witam,

Przepraszam. Dłuższą chwilę mnie nie było bo... pracujemy już nad planem wydania PES2013. Co do polskiej wersji, nadal nie mam ostatecznej informacji na ten temat. Niestety nie jesteśmy najważniejszym rynkiem dla Konami, które swoje decyzje podejmuje w Japonii na najwyższym szczeblu. Trochę to musi potrwać.

Niezależnie od tego czy PES będzie po polsku czy nie, już teraz mogę Wam zagwarantować, że kampania marketingowa PES 2013 pozytywnie Was zaskoczy.

Czy to nie najwyższa pora, żeby seria Pro Evolution Soccer wizerunkowo wróciła na swoje miejsce? :-)

Trzymajcie kciuki - tylko tyle mogę Wam dzisiaj powiedzieć.


Brak polskiej wersji językowej to będzie wielki zawód. Więc jak się nie uda to najprawdopodobniej za słabo się staraliście. Zobaczymy. Co do kampanii marketingowej, to mam rozumieć, że będą reklamy w TV, bilbordy itd? :P

@Edit

I mam nadzieję, że gra się pojawi w Empiku, bo wstyd trochę, że tej gry tam nie było jeśli chodzi o PES 2012...
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 17:28:08 wysłana przez mpoesp »

Krooger

  • Gość
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 05, 2012, 15:48:31 »
Brak polskiej wersji językowej to będzie wielki zawód. Więc jak się nie uda to najprawdopodobniej za słabo się staraliście. Zobaczymy. Co do kampanii marketingowej, to mam rozumieć, że będą reklamy w TV, bilbordy itd? :P

@Edit

I mam nadzieję, że gra się pojawi w Empiku, bo wstyd trochę, że tej gry tam nie było jeśli chodzi o PES 2012...

Napiszę to, żeby nie było, że nie traktujemy sprawy poważnie. Chciałbym Wam też nakreślić pewien mechanizm podejmowania decyzji tysiące kilometrów stąd.

Rozumiem, że jeśli gra nie ukaże się w wersji polskiej to będzie dla nas wszystkich zawód. Musicie zrozumieć jedną rzecz. Historię lokalizacji PESa. Były DWIE oficjalnie spolszczone części. PES 6 w wersji na PlayStation2 i PC oraz PES 2008 na PC w postaci patcha lokalizującego dodanego później. Wychodzi na to, że ostatnio oficjalnie po polsku graliśmy na przełomie lat 2006/2007 i 2007/2008 roku. To kawał czasu. Rozumiem, że zawód będzie spowodowany tym, że "tym razem się nie udało" czy "znowu się nie udało"? Nas nie dotyczy ani "znowu", ani "tym razem". Przejęliśmy prawa do wydawania PES, kiedy seria miała dwa wyjścia - NIE ZOSTAĆ wydana oficjalnie w Polsce lub zostać wydana przez nas. Nie mamy żadnej przeszłości związanej ani z grą ani z Konami. To tabula rasa.

W związku z tym, że PES został w Polsce z nieznanej przyczyny "porzucony" ciężko nam się negocjuje polską wersję. Gdyby wersja PES 2011 była po polsku, później też PES 2012, to naturalną koleją rzeczy byłaby polska wersja PES 2013. Nie ma lokalizacyjnej przeszłości związanej z PES. Jakość lokalizacji PES6 woła o pomstę do nieba, a co do 2008 to szczerze przyznam się, że tej lokalizacji nie znam - nie gram na PC w gry sportowe.

Czy z punktu widzenia Konami startując "znikąd" mamy pełne prawa żądać polską wersję? Na jakiej podstawie? Wysokich prognoz sprzedaży? Porzucenie serii w Polsce i szary import spowodował, że nie ma czegoś takiego jak wysoka sprzedaż serii w poprzednich latach w Polsce. Przynajmniej nie na tyle wysoka, żeby w ogóle o tym myśleć. W związku z tym, że PES 2012 wydaliśmy "pięć po dwunastej" z racji tego, że porozumieliśmy się dosłownie trzy tygodnie przed planowaną premierą gry - statki z szarym importem zdołały już zacumować w polskich portach. Ciężko prognozować realną sprzedaż, jeśli już DZISIAJ kilka NAJWIĘKSZYCH sklepów internetowych sprzedaje pre-order na PES 2013 i bynajmniej już wiadomo, że nie złożą zamówienia u nas.

Cały czas negocjujemy i chcemy, żeby w końcu PES zaczął pokazywać się po polsku CYKLICZNIE. Jeśli nie uda się to z PES 2013 to nie przestaniemy i już będziemy walczyli o PES 2014. Może to zabrzmi brutalnie, ale gracze, którym los serii leży na sercu zamiast ściągać hurtowo PESa z Zaavi czy jakiegoś innego Amazonu powinni pójść do MediaMarktu czy innego naszego OFICJALNEGO sprzedawcy i kupić grę w pełnej cenie - to w końcu nie jest tytuł do posiedzenia przez dwa wieczory. Tylko w ten sposób osiągniemy to co WSZYSCY chcemy osiągnąć.

O braku dostępności PES 2012 w empiku zdecydował sam empik - do niego miejcie pretensje.

Co do kampanii to jest ona konstruowana - mam nadzieje, że Wam się spodoba :-)

Offline Orson

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2012r.
  • PSNid: orson1234
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 05, 2012, 19:39:38 »
Krooger a czy w tym roku też się spóźnicie z premierą o trzy tygodnie?

czy a w ramach takiej "premiery na czas" znów gra będzie dostępna na konsole po 239 zł?

Sorry ale otrzeźwiejcie tam, kto kupi od was grę  w takiej cenie (i do tego spóźnioną - oby nie tym razem)


stary, dziś takie czasy, że 10 kliknięć i kurier wiezie mi z WBR grę taniej o 40 zł niż od Galapagos, tak, że naprawdę z taka polityką to od razu lepiej zwinąć zabawki , wstydu szkoda.

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:16:08 »

O braku dostępności PES 2012 w empiku zdecydował sam empik - do niego miejcie pretensje.


Pretensje to możemy mieć tylko i wyłącznie do Was. Mnie nie interesuje czy empik odrzucił czy nie ten tytuł. Jeśli podejmujecie się czegoś wydając tak wielki tytuł musicie prowadzić rozmowy, negocjować ze sklepami, żeby ten tytuł pojawił się na półkach. Choć tak swoją drogą ciekawe, że PES 2012 ściągany zza granicy był w empiku (wiadomo droższy), a waszego nie chcieli przyjąć...

@Orson, kończ waść. Kontrakt z Konami podpisali 3 tygodnie przed premierą, stąd wynikało opóźnienie. Co do ceny, to była ona normalna, z tym, że w większości sklepach gra była ściągana zza granicy, dlatego cena była taka a nie inna, bo gra nie była od Galapagos.

Ps. Dziękuje Krooger za tak obszerne wytłumaczenie sytuacji, liczę na Was.

Offline Orson

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2012r.
  • PSNid: orson1234
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 05, 2012, 21:10:25 »
po pierwsze: to wolny rynek, nikogo nie obchodzi dlaczego oni się spóźnili, to dobra historia z rodzaju tych, tóre się kolegom przy browarze opowiada, które jednak klienta NIE OBCHODZĄ

Fakt jest jednak faktem, jak Krooger teraz wyskakuje "że PES się nie sprzeda i jak oni mają z Konami rozmawiać" to przytaczam- nie ma szans by się sprzedał jeśli się spóźnili


po drugie: w Polsce nie ma sieci z grami jak HMV czy Gamespoty. Jeśli Galapagos mysli o sprzedaży masowej w Polsce musi zaopatrzyć rżne markety w kopie od nich w PRZYZWOITYCH cenach. I tak zaopatrzyli, że PES siedział po 239 zł (tak, tak -był od Galapagos, pojawił się na polską premierę, tj 3 tyg po całym świecie) a wersję platynową na konsole sprzedawano za 149 zł

No to kto im to kupi na takich warunkach? tak,że Krooger, dajcie coś z siebie bo na takich warunkach to nie macie co marzyć o sprzedaży

dla graczy to niewielka różnica- kupimy gdzieś indziej, dla was chyba problem- bo nie zarobicie kasy. Nic za darmo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 21:18:50 wysłana przez Orson »

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 05, 2012, 21:36:47 »
Za 239zł to chyba jednak widziałeś PESa nie od Galapagos. Bo od Galapagos Pro Evo było po "Europejskiej" cenie. Powiedz mi tylko, czy tego PESa którego widziałeś za 239zł miał polskie pudełko/książeczkę? Bo Galapagos instrukcje czy coś podobno dorzucało.

Offline Orson

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 164
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.05.2012r.
  • PSNid: orson1234
Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:31:12 »
nie wiem, powiem szczerze. Mój egzemplarz jest ang ,kupiłem z drugiej ręki

Mogę powiedzieć tyle, że w MM, Realach itp były kopie po 229 -239 , potem po 149, teraz są już chyba po 110. Sam wiesz,że jeśli chcą masowej (jak na Polskę ) skali to muszą zaopatrzyć markety w kopie z dobrą ceną

Ioczywiście mówię o wersji konsolowej- czy instrukcja wer konsolowej była tłumaczona? 

no nic, mamy nowy sezon, mam nadzieję , że Galapagos zaskoczy pozytywnie bo na razie bardzo słabo (całokształt )


ps ty na pc grasz? to przecież zawsze scena ci zpolonizuje PESa :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2013 bez polskiej wersji językowej?
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:31:12 »