Autor Wątek: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.  (Przeczytany 6056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline motoboy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.04.2012r.
Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:40:48 »
Cześć wszystkim. Tydzień temu na meczu dopadła mnie straszna kontuzja. Podczas biegu skrzywiłem nogę i ponadrywałem więzadła w lewym kolanie. Karetka mnie zabrała ze stadionu i zrobiono mi prześwietlenie, nic nie wyszło, wszystko ok tylko naderwane te więzadła. Lekarz przepisał mi lek przeciwbólowy i mówił, że kolano spuchanie więc kazał robić okłady z altacetu. Mam umówioną wizytę na 9 maja u ortopedy. Teraz nie chodzę na nodze, tylko o kulach, a noc to porażka, skurcze!

Moje pytanie! Jak pozbyć się tej opuchlizny? Bo to ona trzyma mi kolano i ruchomość nim. Znacie jakieś dobre lekarstwa, sposoby na pozbycie się opuchlizny? Z góry dziękuję.

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:43:42 »
Miałem spuchniętą kostkę robiłem głownie okłady z altacetu aaa i moczyłem w wodzie z dużą ilością soli.Okłady z octu też pomagają.
Wracaj do zdrowia :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 09:46:34 wysłana przez D17 »

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:46:54 »
Niestety nie wiem...

Offline motoboy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.04.2012r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:48:31 »
Miałem spuchniętą kostkę robiłem głownie okłady z altacetu aaa i moczyłem w wodzie z dużą ilością soli.Okłady z octu też pomagają.
Wracaj do zdrowia :)

Jak robić te okładu z octu.?

A altacetem jak robiłeś? bo różnie mówią?

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:50:22 »
Ja ma to samo, tylko że z kostką. Na placu grałem z kumplami i skręciłem kostkę typowo. Mama kupiła mi altacet w żelu i do okładów, ale to jest do niczego.
Poszedłem do lekarza, na prześwietlenie i przepisał mi taki spray Lipohepan, psikam na tą kostkę i on podobno tego guza od środka po prostu pomaga go zwalczyć. Mam jeszcze tabeli Arica Montana i one też dość pomagają.

Ja byłem u lekarza rodzinnego. A i kup sobie bandaż elastyczny i w nim chodź, bardzo pomaga.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:53:27 »
Fatalna kontuzja. Ten ortopeda przydałby się wcześniej, ale teraz nawet prywatnie jest się ciężko dostać. Wiem, bo 2 tygodnie temu jak złamałem nos to prywatnie za 2 tygodnie można było... na szczęście znalazł się doktor, który przyjął poza kolejką... no ale nie ważne. Altacet to taka zasłona dymna, niby każdy poleca, ale jeszcze mi chyba nie pomógł. Zdrowiej, nic więcej Ci nie mogę powiedzieć ;)

Offline motoboy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.04.2012r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:53:54 »
Ja ma to samo, tylko że z kostką. Na placu grałem z kumplami i skręciłem kostkę typowo. Mama kupiła mi altacet w żelu i do okładów, ale to jest do niczego.
Poszedłem do lekarza, na prześwietlenie i przepisał mi taki spray Lipohepan, psikam na tą kostkę i on podobno tego guza od środka po prostu pomaga go zwalczyć. Mam jeszcze tabeli Arica Montana i one też dość pomagają.

Ja byłem u lekarza rodzinnego. A i kup sobie bandaż elastyczny i w nim chodź, bardzo pomaga.

smarować altacetem i zawijać bandażem el?

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:56:02 »
Nasmaruj, trochę żeby obeschło zwykły bandaż ale tylko troszkę i na to elastyczny ale tak dość mocno, nie żeby bolało ale żeby usztywniło. Ja tak mam z kostką .

Offline motoboy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.04.2012r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:59:21 »
Nasmaruj, trochę żeby obeschło zwykły bandaż ale tylko troszkę i na to elastyczny ale tak dość mocno, nie żeby bolało ale żeby usztywniło. Ja tak mam z kostką .

Dzięki :)

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:01:00 »
Ja nie miałem, aż tak dużej kontuzji, ale na każdą opuchliznę korzystałem z Altacetu ale z żelu, żadne okłady mi akurat nie pomagają. - ja tam z bandaży nie korzystałem. Po prostu kładłem żel na opuchnięte miejsce i tyle :)
Kiedyś próbowałem okładów z sody oczyszczonej (łyżeczka na pól szklanki wody), jednak Altacet lepszy :)
Z tego co mi babcia mówiła jak miałem opuchliznę to nie wolno jeść niczego solonego, bo ponoć to wpływa na to, że opuchlizna się utrzymuje. Jak nie miałem pod ręką altacetu to kazała mi też robić okłady z takiego olejku z goździków i okłady z aloesu :P  Powiem Ci, że nawet trochę pomogło :)

EDIT. Ja po dużym wysiłku mam problemy z kostką, ale byłem u lekarzy i mówili że wszystko okej :P Także grywam w ściągaczu, a jak zaczyna boleć i puchnąć to altacet i za półtora dnia już zdrowy jestem :)

EDIT. Tak. Tylko smarowałem :P Ale wiesz moje malutkie opuchnięcie kosteczki, a twoje kolana to dwie inne sprawy :P

EDIT. Ale np. w mojej rodzinie na opuchliznę pomaga maść z kasztanów (czy tam to się zwie wyciąg z kasztanowca) :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 10:06:07 wysłana przez thekrzychu »

Offline motoboy

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.04.2012r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:03:03 »
Ja nie miałem, aż tak dużej kontuzji, ale na każdą opuchliznę korzystałem z Altacetu ale z żelu, żadne okłady mi akurat nie pomagają. - ja tam z bandaży nie korzystałem. Po prostu kładłem żel na opuchnięte miejsce i tyle :)
Kiedyś próbowałem okładów z sody oczyszczonej (łyżeczka na pól szklanki wody), jednak Altacet lepszy :)
Z tego co mi babcia mówiła jak miałem opuchliznę to nie wolno jeść niczego solonego, bo ponoć to wpływa na to, że opuchlizna się utrzymuje. Jak nie miałem pod ręką altacetu to kazała mi też robić okłady z takiego olejku z goździków i okłady z aloesu :P  Powiem Ci, że nawet trochę pomogło :)

Tylko wsmarowywałeś żel.?

EDTI: ten altacet już stosuję od tygodnia i nic :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 10:08:20 wysłana przez motoboy »

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:24:44 »
Bo to jest raczej na lekkie stłuczenia. Weź idź do rodzinnego, mi zawsze tak dobierze leki i maści że po tygodniu jak nie mniej jestem zdrowy jak rybka .

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:34:40 »
Jak więzadło to już na bank nie wrócisz to poziomu z przed kontuzji. Będzie ci to ciagle nawracać.

Offline herubq3

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2008
  • location: Stalowa Wola
  • Wiadomości: 1015
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 25.02.2008r.
  • fuck the Free World
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:52:24 »
 Ja jak miałem nogę złamaną w kostce to miałem bardzo spuchniętą nogę. Lekarz powiedział abym brał
rivanol można kupić bez recepty bardzo dobrze pomaga naprawdę.

Offline jajo111

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 77
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2008r.
Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:59:14 »
Ja kiedyś grając w piłke skręciłem kolano i naderwałem więzadła więc wiem co to za ból  :'( Lekarz włożył mi noge w gips na miesiąc bo miałem krwiaka, po ściągnięciu gipsu chodzenie sprawiało mi trudności  >:( grać w piłkę zacząłem rok później ale do poprzedniej formy juz nie wróciłem (kolano puchło po 30 min biegania). 2 lata później kontuzja się powtórzyła (skręcenie-> naderwanie więzadeł -> krwiak -> gips). Po tym juz do piłki nie wróciłem  :'( 
Blue is the colour, football is the game


TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Kontuzja kolana! proszę o pomocy, bardzo ważne.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:59:14 »