Autor Wątek: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?  (Przeczytany 8922 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2012, 17:46:56 »
ja 1 klasa gimnazjum i średnia coś koło 4,6.U mnie w szkole niestety tak jest,że bez nauki nie można mieć dobrych ocen ale z tego co poniektórzy piszą to w ogóle się nie uczą a średnią mają podobną jak ja.


Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2012, 18:47:27 »
Najwyższe oceny są stawiana przede wszystkim za pilność, systematyczność, pracę, przykładanie się, stosunek do przedmiotu, w szkole nie ocenia się kto co może, jakie ma predyspozycje, chyba, że na wf, że ten to więcej nie może ale się stara.
Wiele osób - niewykluczone, że ty również - mylą mądrość z inteligencją. Mądrość zależy od ilości posiadanej wiedzy - innymi słowy, im człowiek bardziej oczytany i więcej wie, tym jest mądrzejszy. Dlatego oceny są wyznacznikiem wiedzy. Wiesz tyle, że umiesz na piątkę, to dostajesz piątkę, a jak nie wiesz nic, to nie zaliczasz sprawdzianu. Proste jak drut. Owszem, są wyjątki od tej reguły, jeśli dany nauczyciel nie ocenia cię sprawiedliwie, ale nie zdarzają się one często - chyba, że masz pecha i trafiasz na jednego podłego belfra, z którym męczysz się z nim przez 3-4 lata.

Do fajnych szkół chodziłeś, skoro nie wystarczyło nauczyć się na sprawdzian i dobrze trafić z pytaniami, by dostać piątkę.

Cytuj
A ja się z czegoś usprawiedliwiam? Niby z czego?
Gadanie w stylu "oceny nie świadczą o wiedzy" to domena tych, którzy niezbyt dobrze radzą sobie w szkole i szukają sposobu, by się dowartościować.

Oceny mogą nie świadczyć o inteligencji, bo oczywiście nie każdemu się chce, nie każdy ma dobrą pamięć czy głowę do nauki lub obierze w życiu taką ścieżkę, do której gimnazjum i szkoła średnia nie bardzo przygotowują. Nie ma jednak siły, by nie było związku pomiędzy nimi, a wiedzą.

Cytat: Levy
Podsumowujac, oceny w większośći przypadków NIE są wyznacznikiem wiedzy,
Kolejny, który nie widzi różnicy między bielą a szarością, metaforycznie rzecz ujmując.

Cytat: olmajti
powiedz to co drugiemu absolwentowi szkół wyższych w Polsce to cię wyśmieją
Ja za to mogę cię wyśmiać już teraz, jeśli dobrze wpadłem na to, co masz na myśli i rzeczywiście próbujesz dostrzec związek pomiędzy wiedzą, a sytuacją na rynku pracy.

Cytat: Gap12
ale z tego co poniektórzy piszą to w ogóle się nie uczą a średnią mają podobną jak ja.
Średnią około 4,5 jeszcze bez wielkiej nauki da się wyciągnąć, jeśli dużo pamiętasz z lekcji albo dobrze ściągasz. Jeśli jednak ktoś wciska, że ma średnią powyżej 5,0 i nie uczy się ani trochę, to albo jest geniuszem, albo łże.
" border="0

Offline cube

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Londyn
  • Wiadomości: 711
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 11.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:12:19 »
Wiele osób - niewykluczone, że ty również - mylą mądrość z inteligencją. Mądrość zależy od ilości posiadanej wiedzy - innymi słowy, im człowiek bardziej oczytany i więcej wie, tym jest mądrzejszy. Dlatego oceny są wyznacznikiem wiedzy. Wiesz tyle, że umiesz na piątkę, to dostajesz piątkę, a jak nie wiesz nic, to nie zaliczasz sprawdzianu. Proste jak drut. Owszem, są wyjątki od tej reguły, jeśli dany nauczyciel nie ocenia cię sprawiedliwie, ale nie zdarzają się one często - chyba, że masz pecha i trafiasz na jednego podłego belfra, z którym męczysz się z nim przez 3-4 lata.

Oceny szkolne są wyznacznikiem okrojonej wiedzy, a najczęściej(nie zawsze, oczywiście) wiedzy krótkotrwałej, co za tym, w miarę upływu czasu żadnej, bo nie jest problemem wykuć się czegoś i zaliczyć, by później zapomnieć. Poza tym, lepiej mieć wiedzę z danej dziedziny, użyteczną, praktyczną, niż umieć powtórzyć bezsensowne ogólniki "o wszystkim"(oczywiście elementarna znajomość historii, kultury jest sprawą oczywistą).

Do fajnych szkół chodziłeś, skoro nie wystarczyło nauczyć się na sprawdzian i dobrze trafić z pytaniami, by dostać piątkę.

Po czym to wnioskujesz? To nieprawda.

C2Q Q6600 4x2.4GHz;Gigabyte S-series;Gigabyte GF GTX260 896MB;4GB DDR2 OCZ 800Mhz;Samsung 320GB, OCZ 600W;DVD LG;MODECOM STEP

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:19:18 »
Cytat: Ned
Gadanie w stylu "oceny nie świadczą o wiedzy" to domena tych, którzy niezbyt dobrze radzą sobie w szkole i szukają sposobu, by się dowartościować.

Nie, nigdy nie miałem problemów ze szkołą. Może poza "zerówką" w liceum, gdy miałem poprawkę z matmy, ale wtedy nie uczyłem się niczego oprócz hiszpańskiego. No i fakt, pomyliłem wiedzę z inteligencją.


Cytuj
Średnią około 4,5 jeszcze bez wielkiej nauki da się wyciągnąć, jeśli dużo pamiętasz z lekcji albo dobrze ściągasz. Jeśli jednak ktoś wciska, że ma średnią powyżej 5,0 i nie uczy się ani trochę, to albo jest geniuszem, albo łże.

Albo jest w podstawówce.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline mrozio11

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 62
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 25.01.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:35:58 »
Noo w podstawówce miałem średnią ponad 5,0 i myślałem że jestem koksem :) Potem poszedłem do gimnazjum i czar prysł :( Fakt, że nic się nie uczyłem w domu a tą średnią 3,5 się wyciągało, jednak to nie był szczyt moich marzeń. Teraz w liceum dalej nie chce mi się uczyć, jednak myślę że ta średnia 3,0 raczej będzie. Jak na klasę 1 liceum profil prawno-administracyjny chyba nie jest źle, choć z drugiej strony mogło być lepiej.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:43:40 »
Co tam szkoła jutro egzamin zawodowy mnie czeka.;)

leoarsalan90

  • Gość
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2012, 20:06:23 »
technikum inf., klasa 2
śr. 4,8 ; zachowanie b.dobre ( na marginesie 158 godzin opuszczonych  :D )

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2012, 21:38:42 »
technikum inf., klasa 2
śr. 4,8 ; zachowanie b.dobre ( na marginesie 158 godzin opuszczonych  :D )
ja tam mam ponad 200 :)

Offline olmajti

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 559
  • Dostał Piw: 29
  • Na forum od: 28.09.2011r.
  • Who dares, wins!
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2012, 22:23:35 »
Ja za to mogę cię wyśmiać już teraz, jeśli dobrze wpadłem na to, co masz na myśli i rzeczywiście próbujesz dostrzec związek pomiędzy wiedzą, a sytuacją na rynku pracy.


to co napisałem nie ma nic wspólnego z rynkiem pracy. dotyczyło tego jaka wiedzę mają studenci po skończeniu szkół. 90% studentów jedzie na ściągach. jeśli są dobrze zorganizowani to bywa tak że załapują się na stypendium nie zasiadając do notatek nawet na chwile. dlatego przynajmniej w szkołach wyższych oceny nie są wyznacznikiem wiedzy. jedyne co mogą obrazować to umiejętność kombinowania, którą większość studentów opanowała prawie do perfekcji.

a rynek pracy woli wchłaniać ludzi z mniejszą wiedzą książkową ale z większym doświadczeniem praktycznym tak że nie trafiłeś
'To fall doesn't mean to lose. To lose is to fall and not stand up'

Offline cinosław

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1788
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2008r.
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2012, 23:00:45 »
Masz średnią 4.8 i zachowanie b.dobre przy 158h opuszczonych ?
U mnie w szkole byłoby to niedopuszczalne :P

Offline herubq3

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2008
  • location: Stalowa Wola
  • Wiadomości: 1015
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 25.02.2008r.
  • fuck the Free World
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2012, 16:47:35 »
Co tam szkoła jutro egzamin zawodowy mnie czeka.;)
Ja własnie dzisiaj po egz. zawodowym :D w środę praktyka.
Powiem wam  że w gimnazjum to najbardziej trzeba się uczyć z podstawowych przedmiotów typu, matma, polski,angielski i niemiecki.
Dlatego, że później w szkole średniej będziecie mieć braki a matura teraz jest ważna.

btw widzę, że 3/4 userów w tym temacie to gimby :O


Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:47:33 »
technikum inf., klasa 2
śr. 4,8 ; zachowanie b.dobre ( na marginesie 158 godzin opuszczonych  :D )

Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahaha. Zabawne.
Po pierwsze: Twój dawny nick to "OjciecDyrektor". W profilu ustawiłeś sobie 18 lat, a kiedyś wybuchła afera i wyszło na jaw, że masz 13 czy tam 14.
Po drugie: nie pierd.ol, że masz b. dobre zachowanie. Albo nie masz tyle godzin opuszczonych (bardziej prawdopodobne), albo nie masz takiego zachowania. U mnie jak masz 50 godzin opuszczonych to jest nieodpowiednie.

Offline Maelecjus

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 34
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.07.2011r.
  • Gram w: PES 06
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:56:34 »
Ja 1 gim. i mam średnią 4.1. :)

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Usa
  • Wiadomości: 87
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
    • Steam
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 18, 2012, 23:18:11 »
Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahaha. Zabawne.
Po pierwsze: Twój dawny nick to "OjciecDyrektor". W profilu ustawiłeś sobie 18 lat, a kiedyś wybuchła afera i wyszło na jaw, że masz 13 czy tam 14.
Po drugie: nie pierd.ol, że masz b. dobre zachowanie. Albo nie masz tyle godzin opuszczonych (bardziej prawdopodobne), albo nie masz takiego zachowania. U mnie jak masz 50 godzin opuszczonych to jest nieodpowiednie.

Może wliczał soboty, niedziele i święta... :D

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 18, 2012, 23:28:07 »
Chciał zaistnieć dziffki! :D

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 19, 2012, 00:17:29 »
Grubo u mnie po opuszczeniu 15 godzin i nie usprawiedliwieniu ich jest ostrzeżenie :) Przez trzy lata zawsze się ocierałem o 15 a to 12 a to 14 w ciągu roku :)

Offline olmajti

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 559
  • Dostał Piw: 29
  • Na forum od: 28.09.2011r.
  • Who dares, wins!
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 19, 2012, 01:33:15 »
Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahaha. Zabawne.
Po pierwsze: Twój dawny nick to "OjciecDyrektor". W profilu ustawiłeś sobie 18 lat, a kiedyś wybuchła afera i wyszło na jaw, że masz 13 czy tam 14.
Po drugie: nie pierd.ol, że masz b. dobre zachowanie. Albo nie masz tyle godzin opuszczonych (bardziej prawdopodobne), albo nie masz takiego zachowania. U mnie jak masz 50 godzin opuszczonych to jest nieodpowiednie.
za dawnych czasów, czyli jak byłem na licealnym etapie mojego życia zdarzyło mi się tak że w 2. klasie miałem 140 godzin opuszczonych i dobre zachowanie (z dwóch przedmiotów jeśli bym opuścił jeszcze po godzinie to miałbym NKL). tylko w wyniku pewnego nie porozumienia brałem udział we wszelakiego rodzaju występach, teatrzykach i innych szopkach (raz nawet, nie wiem po co, wygnali mnie na olimpiadę z matmy) czyli nieźle się nazapie*rzałem żeby pomimo tak wielu godzin nieobecności wyciągnąć zachowanie na pozytywne. w zasadzie statut mówił że za każde 10 nieusprawiedliwionych godzin ocena z zachowania leci w dół o 1 także powinienem mieć naganne do minus ósmej ale dałem rade 

można mieć(w każdym razie można było mieć w starym systemie) pozytywne zachowanie przy dużej ilości godzin opuszczonych godzin. problem polega na tym że ilość opuszczonych godzin jest odwrotnie proporcjonalna do średniej, także coś tu nie gra
'To fall doesn't mean to lose. To lose is to fall and not stand up'

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 19, 2012, 14:14:34 »
Też mam trochę nieobecności, ale kto na to patrzy. Tutaj jakieś nakrętki, tutaj konkurs i jakoś to się zatrze. Co kraj to obyczaj można powiedzieć o szkole i stopniu nauczania.

leoarsalan90

  • Gość
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 20, 2012, 13:40:30 »
Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahaha. Zabawne.
Po pierwsze: Twój dawny nick to "OjciecDyrektor". W profilu ustawiłeś sobie 18 lat, a kiedyś wybuchła afera i wyszło na jaw, że masz 13 czy tam 14.
Po pierwsze, jeżeli nie wiesz to nie pisz, ponieważ mój " dawny nick " to leoarsalan90 (patrz e-mail w profilu) a nie OjciecDyrektor. Lat mam dokładnie 18 i 6 dni
Po drugie: nie pierd.ol, że masz b. dobre zachowanie. Albo nie masz tyle godzin opuszczonych (bardziej prawdopodobne), albo nie masz takiego zachowania. U mnie jak masz 50 godzin opuszczonych to jest nieodpowiednie.
Po drugie u mnie w szkole możesz mieć nawet 300 h opuszczonych i nie wpływa ci to na zachowanie, ponieważ u mnie w szkole jest punktowy system oceniania z zachowania, w którym to dostaje się punkty ujemne tylko za nieusprawiedliwione godziny, a za usprawiedliwione dodatnie, także proszę o rozwagę przy pisaniu, jeżeli się dokładnie nie wie co się pisze

aha jeszcze jedno, tyle godzin opuszczonych mam głownie z powodu takiego, że w pierwszym półroczu trochę leżałem w szpitalu i właśnie robię prawko i jazdę mam niekiedy w czasie lekcji, a zaległości dało się nadrobić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 13:49:08 wysłana przez PadreRydzyQ »

Offline cinosław

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1788
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.09.2008r.
Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2012, 13:59:32 »
Haha, za usprawiedliwione godziny dodatnie punkty. Nieźle macie w tej szkole, nic tylko nie chodzić, później usprawiedliwiać i mieć mnóstwo dodatkowych punktów xD

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Jaką masz średnią ocen na koniec roku szkolnego?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2012, 13:59:32 »