Autor Wątek: Piszemy swoje artykuły  (Przeczytany 1251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pasztelan

  • Gość
Piszemy swoje artykuły
« dnia: Sierpień 13, 2012, 11:20:33 »
Tutaj możemy pisać swoje artykuły np. dlaczego kocham piłkę nożną, albo: moje pamiętne spotkania, które przeżyłem. Albo np. o sędziach piłkarskich. Najlepiej by było o sporcie, ale można o filmach, nie wiem grach komputerowych itp. Ja za chwilkę dodam mój artykuł o piłce ręcznej

PS. Można kopiować newsy z internetu, ale podaj najpierw link

pasztelan

  • Gość
Odp: Piszemy swoje artykuły
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2012, 12:11:58 »
Piłka Ręczna to sport dla wschodnich?


Będziemy mówić o reprezentacjach w piłce ręcznej w Europie.Większość z was za pewne nie interesuję się piłką ręczna klubową. Co prawda takie nazwy jak Kiel, Kopenhaga, Atletico, Barcelona w piłce ręcznej kojarzycie, to więcej już prawdopodobnie nie. Teraz chciałbym wam przedstwić reprezentację z Europy, który grały w ME w Sebii i na MŚ we Szwecji rok wcześniej:

- Dania (ME i MŚ)
- Serbia (ME i MŚ)
- Chorwacja (ME i MŚ)
- Hiszpania (ME i MŚ)
- Macedonia (ME i MŚ)
- Słowenia (ME)   
- Niemcy (ME i MŚ)      
- Węgry (ME i MŚ)      
- Polska (ME i MŚ)   
- Islandia (ME i MŚ)      
- Francja (ME i MŚ)   
- Szwecja (ME i MŚ)      
- Norwegia (ME i MŚ)
- Czechy (ME)      
- Rosja (ME)      
- Słowacja (ME i MŚ)      
- Austria (MŚ)
- Rumunia (MŚ)

A teraz pytanie - kogo nam brakuję w tej liście? Oczywiście potęg w świecie piłki nożnej? Włochy, Holandia, Wielka Brytania (w piłce ręcznej nie ma reprezentacji Anglii), Portugalia. Kiedy ostatni raz te ekipy grały w Mistrzostwach Europy? Prędzej awansowały takie ekipy jak: Ukraina, Białoruś, Czarnogóra, Szwajcaria. W 2006 roku grała Portugalia. Nie wyszła z grupy (4 miejsce) przegrywając 24 – 21 z Chorwacją, 32 – 35 z Rosją i 27 - 37 z Norwegią. Dalej grali też: Izrael i Litwa, aż w końcu Włosi, którzy byli gospodarzami, byli ostatni w sześcio-osobowej grupie (faza grupowa), dalej grali także Rumuni, którzy wygrywali mistrzostwa świata. Ani Anglia ani Holandia nie grali na tym turnieju, a Włosi grali tylko raz jako gospodarz. A może na mistrzostwach świata było lepiej? Zaczynamy od 2011 roku: Rumunia, (patrząc na zespoły z innych kontynentów to grały takie tuzy jak: Kuwejt, Katar, Grenlandia, Kuba, Angola, Kanada, Algieria, Arabia Saudyjska, Nigeria, Chiny, Australia, Maroko) a w 2003 roku Portugalia, z tym że... była gospodarzem. Dalej Ukraina, Litwa i Włosi, którzy w 1997 roku zajęli 5 miejsce w 6 osobowej grupie, dalej Białoruś, Szwajcaria, Bułgaria, Luksemburg, Finlandia. I jest Holandia - w 1961 roku, to jedyny występ Holendrów. A po Wielkiej Brytanii dalej nic. Teraz chciałem się doszukać choć cokolwiek o piłkarzach ręcznych z tych czterech państw. Niestety, praca zakończyła się fiaskiem. Płka ręczna to sport dla wschodnich: Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Macedonia, Serbia, Czarnogóra, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Rosja, Ukraina, Białoruś, Czarnogóra, Litwa.  Do tego szczypiorniści z północy - Islandia, Szwecja i Dania odnoszą wielkie sukcesy - czy to nie przypadek? To pozostawiam wam do przemyślenia.

Źródło: Wikipedia

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Piszemy swoje artykuły
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:07:11 »
Wstep calkiem dobry, tylko gdzie rozwiniecie i zakonczenie?
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Piszemy swoje artykuły
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:07:11 »