Autor Wątek: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...  (Przeczytany 14977 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline anhviet

  • Starszy junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Belfast
  • Wiadomości: 143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 31.03.2010r.
  • Sinä sanoit menkäämme maalle meidän landelle...
    • Strona kapeli...
KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:41:06 »
Chcialem otworzyc watek tak aby bylo jasne i kazdy po jednym poscie.

Kupuję lub nie kupuję PES 2013, bo...

Wiec ja zaczynam.



Nie kupuję PES 2013, bo KONAMI nie będzie mi wciskać tej samej gry od 2 lat ze zmianami, które spokojnie mogły zostać wprowadzone w patch-ach do gry.

DEMO mi wystarczy. Rewelacji nie ma. I nie ma się co oszukiwać. Dopisywanie i podniecanie się ah i oh na nic się nie zdaje.
Nadal gra ma wiele głupich fauli, spalonych i sytuacji, gdzie dwóch ****ch zawodników ucieka od piłki. Animacje autów/wolnych/róznych itp powinny być płynne bez przerwań.
Podczas EXHIBITION powinna byc możliwość ustawiania toleracji sędziego na faule itp. lub np. możliwość wyłączenia ofasjdów. Generalnie więcej takich pierdół. Przecież to nie problem zrobić coś takiego i TO JEST NAPRAWDĘ NIEWIELE.

Lipa. Jestem zawiedziony. Najlepsze jak do tej pory było pierwsze demo 2012, potem było tylko gorzej. Patch-e i mody Jenkey-a 1002 ratowały tę grę tak, że KONAMI powinno mu dziękować na kolanach.

Żadnych zmian tak na dobrą sprawę tylko poprawa GAME MODA i przystosowanie się do panujących trendów grafiki. Ja mam niestety większe oczekiwania. Nie będę płacił kolejnej kasy za ..UPDATE .

Konami sie po prostu wycwaniło i z licencjami i ze wszystkim, bo wie, że i tak powstanie MILION modów go gry więc oni nie muszą nic robić, a Wy płacicie po prostu za to aby pograć sobie online z innymi na nowej grze i za nic więcej...może za wydanie takiego MODA do poprzedniej wersji ale pod nowym tytułem, bo inaczej nazwać tego nie można.

Niestety KONAMI ciągnie z nas kasę jak z frajerów, bo jak by się więcej ludzi postawiło, że nie kupuje 2013 to może wzieliby się do roboty i zrobili coś porzadniejszego, a tak interes ma się dobrze, a frajerzy cieszą się z byle czego.

H-uuujnia na max.

Dziękuje. Poczekam tak długo jak będzie potrzeba. Demo z modem Jenkey-a w zupełności mi wstarczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 12:48:02 wysłana przez anhviet »
Tylko Polonia Warszawa!


Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: KUPUJE / NIE KUPUJE PES 2013, bo...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:51:10 »
Ja kupuję PES-a z jednego prostego powodu jest to najlepsze dzieło KONAMI od PES-a 6, da się w to grać, ma licencję na Europejskie Puchary, kilka bardzo ciekawych zmian i najprawdopodobniej (oby!) jest to ostatni PES na starym silniku więc warto go mieć ;) Gra dalej trąca sztywnością znaną z serii ale jak wspominałem jest to jedyny PES od wersji 6 w którego gra się przyjemnie.
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

The_Wraith

  • Gość
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2012, 13:52:12 »
Ja kupiłem PES-a 13 ponieważ trzeba być albo kretynem, albo fanbojem FIFY, żeby nie dostrzegać zmian jakie zaszły.
Tym, którzy mówią, że to tylko update chyba nie grali w demo:
1. Wolniejsze, bardziej realne tempo rozgrywki +
2. Mocniejsze, bardziej soczyste strzały - od szóstki nie były tak dobre +
3. Podrasowana grafika - wykrzystanie silnika na moim zdaniem 99%
4. Poprawiona sztuczna inteligencja zawodników - już nie wrzucisz górnej piłki na lewą stronę, gdzie bez problemu ją przejmiesz i popędzisz na bramkę, gdyż nikt Cię nie krył +
5. Dużo lepsi bramkarze, oczywiście nie idealni, ale na pewno lepsi niż kiedykolwiek - nie wybijają piłki przed siebie po lekkim strzale, tylko albo łapią, albo przy mocniejszym wybijają na bok +
6. Sędzia już nie gwiżdże za lekkie podcięcie przeciwnika, tylko puszcza grę, dzięki czemu gra się płynnie +
7. Odwzorowanie najlepszych zawodników - CR7 biega, strzela, podaje i wygląda jak swój realny odpowiednik, tak samo jak około 50 innych zawodników - przyjemnie się to ogląda. +
8. Manualny strzał/podanie - to, czego mi brakowało, w końcu piłka leci tam, gdzie ja chcę, a nie SI.
9. 20 nowych stadionów ligi hiszpańskiej w DLC ZA DARMO.  W sumie prawie 50 stadionów, w tym tylko kilka nielicencjonowanych. (Camp Nou, którego brak "gdzie indziej") +
10. W pełni licencjonowane ligi: Hiszpańska, Holenderska, Francuska + wszystkie kluby ligi włoskiej i brazylijskiej, 4 portugalskiej, i niestety tylko 1 angielskiej, ale konkurencja ma wyłączność. Mimo wszystko plus.
11. Wszechobecny miód płynący z gry, gra się płynnie, Ty dystujesz tempo, możesz zrobić co Ci się żywnie podoba, a nie grac schematami.

Dla mnie to wystarczające powody, do złożenia pre ordera. Gra ma swoje minusy jak brak licencji, ale jak ktoś mówi, że Konami się wycwaniło z licencjami, to mi się nóż w kieszeni otwiera - trzeba być kompletynm ignorantem, żeby tak mówić - EA ma wyłączność na Bundesligę i Premier League, więc cięzko coś w tym temacie zrobić. Konami nie ma tyle kasy, by kupować to, co EA. A co do innych lig, to mi wystarczy to, co mam - nie potrzebuję ligi arabskiej, irlandzkiej czy 3 ligi rumuńskiej - tak czy siak będziemy wszyscy grać najwyżej pięcioma klubami z najwyższej półki.


Dziękuję za uwagę. sory za długiego posta.
Prawdziwy fan szuka tego, co dobre i gra mimo złych rzeczy, a nie narzeka i zmienia grę co roku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 16:47:20 wysłana przez pawlodar_10 »

Offline radoskoor

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 47
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.08.2012r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:22:26 »
Na początku to  :D :D :D

Kupię, bo większy fun daje mi ta gra z ziomkiem niż dzieje się to w Fifuni. Tyle.

I w fifie nie ma Camp Nou.



PSN ID - radoskoor

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:06:50 »
Kupię PES-a z przyzwyczajenia, ale kupię też FIF-ę, bo obie gry mają to coś. Kupię PES-a, bo wciągnął mnie serwis pesleague, na którym poznałem paru git ludzi i zagrałem parę niezapomnianych "wojen". Kupię PES-a bo jestem z nim od ISS-a... Na dobre - i jak to teraz się ma na złe

Czekam na 2014 rok i prawdziwy powrót starego Króla i obym się nie zawiódł

" border="0" border="0

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:19:07 »
Czekam cały czas na Demo v2. Mimo, że nie jest to najlepszy odnośnik co do pełnej wersji gry, ale chciałbym porównać oba Dema. W pierwsze demo gra mi się bardzo fajnie, więc jest 80% na tak ;)
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:46:28 »
Ja kupiłem już Pesa przez pesleague i czekam z nieciepliwością dlaczego pes a nie Fifa ? Fifa mnie strasznie nudzi zagram kilka meczy i juz mi sie odechciewa grac tak jak inni pisza jest strasznie schematyczna.Pes ma po prostu to cos czego mi brakuje w Fifie.


Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:51:01 »
Zamowilem,w pesie abrdziej mi sie podobaja strzaly,podania,mozliwosc calkowitego wyalczenia asyst,manualne strzaly,oraz sam  gamepaly,i jest to najlepsza czesc jaka KONAMI zrobilo.. co prawda nie ma rewolucjii,ale wiecej nie da sie wycisnac z tego silnika

Offline kamileqPL

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 894
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2008r.
  • Dawniej Kaka269 ;) Polonia Warszawa <3
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:10:40 »
Ja nie kupuję PESa, bo uważam, że jest to ta sama wersja od dwóch lat. Zero zmian większych. Ale ściągnąć ściągnę. W życiu bym 200zł nie dał na to. (x360)
1000 wiadomości na PESLeague.PL - 20:29, 01.09.2012r.!!!!

" border="0

Offline tbma

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2009r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2012, 20:25:42 »
Witam. Krótko: kupię pesa!
jest to najlepsza symulacja piłki kopanej!!! i tyle w temacie!
Dla mnie zmiany są znaczące:
-poprawa bramkarzy
-odbiór piłki (bardziej realny 2xA i wszystko jasne  :)
-strzały ( jest z czego huknąć)
-przytrzymanie piłki, zatrzymanie w pełnym biegu,
-ładniejsze animacje, zwody, zachowania bez piłki
-player ID (coś pięknego ) - Balotelli  ;D
-pełny manual
-na moim starym kompie m.inn. pentium 4 3,2 , GeForce 8600 GT 256 RAM, pamięć ram 2 G. - monitor 24"full HD hula na full detalach
-milion możliwości rozegrania akcji ( konkurencji z EA do tego bardzo daleko )

Offline Przemo1994

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 701
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Fc Barcelona - Wszystkich Pokona !
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:05:07 »
Wiec ja rowniez sie wypowiem. Najpierw sie przywitam. Witam :)
Kupuje Pes'a, jak co roku od 2010 edycji, co roku kupuje pes'a i oczywiscie 2013 tez kupuje (juz zamowiony) i mysle, ze dlugo sie to nie zmieni i bede kupowal zawsze Pes'a. Moim zdaniem jest to najlepsza symulacja pilki noznej, do tej pory lepszej nie widzialem. Fifa moze pare rzeczy ma, ktore mi sie bardziej podobaja ale gejmplej stoi na beznadziejnym poziomie. Tyle w temacie. Pozdrawiam i czekamy chlopaki jeszcze 7 dni ! :)

Offline longfly

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 379
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.02.2010r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:20:09 »
ja kupie. czemu bo wlasnie 3 lata nie kupowalem i mysle ze moge sobie pozwolic tym razem na ten wydatek. Nie mam takiego bolu mimo ze to pes 12 i pol. ma dobry gameplaj mimo niedoskonalosci chyba doczekalem sie dobrej edycji na leciwym silniku.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:23:06 »
To i ja dołożę swoją cegłę do tematu.
Od razu na wstępie dodam że kupię.

Ale to będzie jednak raczej ostatni pes zakupiony prze zemnie. Sprzęt mój nie pociągnie PES2014 na nowym silniku (raczej, nawet na low detalach).
Generalnie obecna odsłona która odbędzie się za parę dni, jest najlepszą odsłoną ze wszystkich obecnych wydań na tym silniku.
W rozgrywce zaszło wiele zmian, gra się przyjemniej, mniej błędów z podaniem na pass support przy full manual, lepszy odbiór piłki każdym zawodnikiem, więcej umiejętności technicznych i ich szybkość wykonania.
Tyle chyba starczy, po co więcej pisać. Liczę na dobre połączenie online dla słabszych łącz i większe możliwości konfiguracyjne (czyt. nie bajery cukierkowe "dla dzieci").

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:54:58 »
Ja nie kupuję PESa, bo uważam, że jest to ta sama wersja od dwóch lat. Zero zmian większych. Ale ściągnąć ściągnę. W życiu bym 200zł nie dał na to. (x360)

Pograj w PES 2011, a później w 13, i wtedy napisz jeszcze raz:)

Co do ściągania, to super, że się tym chwalisz, że sobie ściągniesz grę. Tylko żebyś nie był zdziwiony, kiedy panowie w mundurach zapukają do drzwi.

@tbma

Jak widać, dla niektórych to mało i uważają, że w 13 jest zero zmian.

Żeby nie było, że to spam, to co do tematu, to PESa kupie, bo gameplayowo jest świetnie, Player ID, strzały, podania, Active AI. No i może zacznę grać online ::)

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2012, 23:45:26 »
kupię z ciekawości. a w zasadzie dostanę, więc czemu miałbym nie spróbować? poza tym zawsze to jakaś nowość i uaktualnienie, nowe składy, zespoły itp.

Offline mateusz9966

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: ino ślonsk
  • Wiadomości: 258
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.11.2011r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:03:39 »
hmm nikt nie podał jednego argumentu..
Nowy szef:) czyli nowy pomysł, nowa wizja.. ciekawość za tym idąca, na początku byłem negatywnie nastawiony i to jak cholera, ale to zaczyna iść w miarę fajnym kierunku:)

Tak jak jeden z kolegów pisał.. liczę na rok 2014, ale mam nadzieje że silnika tak nie spierpatolą jak w fifie, ekwilibrystyczne upadanie, strzały dziwne, oraz łamanie kończyn i karku:P
Chcesz być traktowany poważnie? traktuj innych z powagą.. to ci da szacunek

Offline AupaAtleti

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 171
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.06.2011r.
  • Atleti na Wieki
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2012, 18:21:37 »
nie kupię PES'a ponieważ mój internet nie pozwala mi grać online.

JesuOtaku

  • Gość
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:03:17 »
nie kupię PES'a ponieważ mój internet nie pozwala mi grać online.

To musisz mieć bardzo słaby net, gdyż nawet stały dostęp 1 mega wystarczy, aby grać online - jest podobny temat na forum.

Offline PiNk!

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.10.2010r.
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:07:46 »
1 mega.. chyba uploadu..:)

Przy 1mb downoladu można grać, ale czujesz się jak w kosmosie, ja mialem neta 4mb/768 - grało się dobrze, bo na 1500 meczow mialem ocene łącza ''9.97'' albo coś takiego, niedawno zmienilem na 12/1,5 i gra się lepiej nie ma już takich przycięć - pozdrawiam

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:08:53 »

To musisz mieć bardzo słaby net, gdyż nawet stały dostęp 1 mega wystarczy, aby grać online - jest podobny temat na forum.

Nawet nie musi być słaby, może być mobilny, tak jak u mnie np. Wtedy mimo dobrej prędkości pingi w granicach 80 uniemożliwiają grę.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: KUPUJĘ / NIE KUPUJĘ PES 2013, bo...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:08:53 »