Autor Wątek: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady  (Przeczytany 139870 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Levy24

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Biała Podlaska
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.12.2011r.
    • Status GG
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:33:58 »
Właśnie możliwe, ani razu. Zacząłem nowa karierę i być może znalazłem problem. Tak jak mówiłeś chyba problem tkwi w pozycjach, bo w moich statystykach(o dziwo) wszystkie pozycje są na szaro i dopiero teraz uczę sie RWF... Ale na sparingach nie stanowi to problemu, chyba że to jakaś oddzielna sprawa.. Troche to zagmatwane.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:40:31 »
Po prostu jak zacząłeś kariere jako SS, a w Twojej drużynie niema cofniętego napastnika, tylko są boczni, to będziesz miał problem... Wtedy trzeba za 500 GP wykupić LWF/RWF lub CF i czekać na zdobycie tej pozycji, bo inaczej jak będziesz najlepszym strzelcem z ławki, to grac nie będziesz od pierwszych minut...
" border="0" border="0

Offline Levy24

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Biała Podlaska
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.12.2011r.
    • Status GG
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:50:17 »
Dzięki za pomoc. I jeszcze jedno - dlaczego wszystkie ikonki pozycji mam na szaro? Nie powinienem mieć tego CF podświetlonego jeśli go zaznaczyłem przy kreowaniu postaci?

EDIT: Borussia potrzebowała AMF - podpisałem kontrakt, nauczylem sie gry na tej pozycji i jestem w pierwszej 11 finałowego meczu bundesligi. Dzięki Artur! Po 12 godzinach sie udało ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 20:34:47 wysłana przez Levy24 »

Offline skotar

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2010r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:29:37 »
Mam dwa pytania dotyczące tego trybu, przejrzałem temat i raczej nie znalazłem odpowiedzi.

1. czy jest możliwość gry kamerą z za pleców zawodnika?
2. czy jest możliwość gry na pozycji bramkarza?

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:36:13 »
Kamera Player - sam na takiej gram, a bramkarzem tylko w FIFie
" border="0" border="0

Offline tomazi78

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 62
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.08.2011r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 03, 2013, 07:48:42 »
przeczytałem wszystko od początku i nie znalazłem - kiedy pojawi mi się gwiazdka przy mojej liczbie umiejętności? Mam 109 pkt, prawie wszystko na 99 pkt, kilka umiejętności i pozycji.

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:46:11 »
przeczytałem wszystko od początku i nie znalazłem - kiedy pojawi mi się gwiazdka przy mojej liczbie umiejętności? Mam 109 pkt, prawie wszystko na 99 pkt, kilka umiejętności i pozycji.
Nigdy, można ją zdobyć tylko przy tworzeniu piłkarza.

Offline tomazi78

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 62
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.08.2011r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 03, 2013, 15:51:28 »
jak to przy tworzeniu? - to co muszę mieć/ustawić, żeby była i co ona daje?

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 03, 2013, 16:25:46 »
jak to przy tworzeniu? - to co muszę mieć/ustawić, żeby była i co ona daje?
Gwiazdkę zdobywasz kiedy zawodnik posiada złotą kartę. Złotą kartę w BaLu można zdobyć poprzez odpowiednie zgranie pozycji z typem piłkarza, np. pozycja SS i The All-Rounder skutkuje kartą Pinpoint Pass.

Nie można się wyuczyć tej "gwiazdki", odpowiada za styl gry zawodnika, cechy szczególne, np. częstsze używanie tricków przez piłkarza, odpowiednie rozgrywanie piłki, wspieranie drużyny w ataku przez obrońców itp..

W BaLu raczej nie ma znaczenia czy masz gwiazdkę czy nie, bo to Ty właśnie kreujesz swojego zawodnika. Te złote karty, które dają Ci gwiazdkę są przeznaczone dla piłkarzy sterowanych przez komputer, aby jak najlepiej odwzorować zawodnika. Nie ma zbyt wielu kart, które przydałyby ci się w grze swoim zawodnikiem.

Offline revar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.03.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 03, 2013, 17:59:22 »
Czy jest możliwość przeniesienia tego trybu do pes14? Chodzi mi o obecną karierę, kiedy mamy już jakiegoś zawodnika z danymi statami, tytułami, nagrodami itp. Raczej jest to nie realne aby w rok rozegrać karierę od nowa do samego końca a głupio kończyć w połowie i w nowym pesie zaczynać nagle od zera.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #250 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:01:41 »
Jak to sobie wyobrażasz...? :D
" border="0" border="0

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:45:03 »
Czy jest możliwość przeniesienia tego trybu do pes14? Chodzi mi o obecną karierę, kiedy mamy już jakiegoś zawodnika z danymi statami, tytułami, nagrodami itp. Raczej jest to nie realne aby w rok rozegrać karierę od nowa do samego końca a głupio kończyć w połowie i w nowym pesie zaczynać nagle od zera.
Pes 2014 to nowy silnik, co za tym idzie nowe kodowanie, czyli to tak jakbyś grał w dwie inne gry
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline piłkażysta z kadry

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.09.2013r.
    • Steam
  • Gram w: PES 2019
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 07, 2013, 14:24:02 »
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post. W PESa gram od ładnych kilku lat, pierwszy był chyba 5 albo 6, nie pamiętam już. Wcześniej byłem oczywiście FIFA, ale zakochałem się w PESie od początku i jest on dla mnie nr 1. Jak dotąd najlepsze dla mnie były 2010 i 2012 (2012 naj).

Do rzeczy - od kilku dni gram w 13 i po 2,5 sezonu niestety chyba trochę gorszy BaL niż w 12, ale może jeszcze zmienię zdanie jak pogram dłużej. Mam kilka pytań:
1. Najważniejsze: czy ktoś mógłby przetłumaczyć (lub zarzucić linka gdzie jest przetłumaczone, bo nie mogę znaleźć) wszystkie dodatkowe umiejętnośći (te specjalne), typu zwrotność na szybkości, wolej w powietrzu? Niektóre rozumiem, ale niektóre zbyt mało mi mówią, choć angielski znam dość dobrze.
2. Czy jest opcja zobaczenia przebiegu kariery z podziałem na poszczególne sezony ze statystykami występów, bramek, asyst, kartek dla każdego sezonu oddzielnie, coś jak w FM'ie? Za cholerę nie mogę tego znaleźć, a jeśli to usunęli to bardzo nie dobrze, najbardziej brakuje mi tej opcji.
3. Czy jak gracie BaL to włączacie rozwój innych graczy czy tylko swojego? Ja wziąłem wszystkich, ale po 2,5 sezonu ich rozwój jest trochę przesadzony, boję się że po kilku wszyscy będą porównywalni, chociaż chyba jedni rozwijają się wolniej i bardziej a inni gorzej.
4. Jaki jest max. rozwoju, 109? (Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku i tak gdzieś było napisane, ale proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie).

Tylko proszę się nie wqrwiać ;) Dziękuję i pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 14:25:58 wysłana przez piłkażysta z kadry »

Offline revar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.03.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 22, 2013, 11:04:58 »
Można zmienić kilku zawodników/przenieść ich do innych drużyn? Bo gram już jakiś czas, mam rozpoczętą karierę i w tym czasie miało miejsce kilka ważnych transferów, wgrałem patcha, który to wszystko fajnie poukładał, ale składy w BaL się nie zmieniają. Można jakoś dokonać tych kilku transferów czy trzeba całą karierę od nowa? ;f

Offline Kiper69

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.06.2010r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 26, 2014, 15:35:14 »
Siema, gram w pes'a 13 na ps3 i mam taki problem, ze za kadym razem, gdy zaczynam kariere to zaczynam w druzynach w tej samej lidze (domyslna liga pes'a, te zmyslone druzyny), nie bylo by problemu, gdyby nie fakt, ze kazda druzyna gra w takim samym ustawieniu, wiec jezeli wezme na to pozycje SS na poczatku, to nie mam szans na gre, bo nie ma takiej pozycji, to samo z CMF, AMF... Troche to bez sensu, gralem na pc kariere prawie rok i na poczatku mialem kilka ofert z roznych lig. Moze ktos mi powiedziec, czy da sie to naprawic ?

Offline RyanScholes1878

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Rydułtowy
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2014r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 13
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 07, 2014, 17:00:44 »
Panowie powiedzcie mi czy mozna gdzies na necie zobaczyc ranking pesa 13 online ? od najmlodszych lat jescze na playstation 1 gram w pesa ale nigdy nie gralem online dopiero od kilku dni pykam w 13 i jest super. Jak by ktos mogl tak w skrocie opowiedziec tak na chlopski rozum czy o cos sie gra w tych meczach rankingowych itp albo jak sie mozna zalapac na jakies turnieje zawody mistrzostwa czy cos to byl bym wdzieczny. Dzieki !

Offline PrzemekDER

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 28, 2014, 10:20:35 »
Mam pytanko, bo zostało mi tylko jeszcze jedno osiągnięcie z tego trybu, jak zostać kapitanem? Mój zawodnik jest pro koxu, 109 overall ma, wszystkie umiejętności prawie na 99 ( reakcja tam na 98, wyskok 90 ;)) od razu mówię, że to zawodnik stworzony przeze mnie, a nie istniejący jak np. Messi. Rozegrałem właściwie pełne tylko 2 sezony, a reszte symulowałem i grałem tylko Champions League albo International Cup.  Mam jak coś gry zespolowej z tylko z 50, bo prawie w ogóle nie podaje, mam 300 bramek w 100 spotkaniach xD Odszedłem z Realu do FC Porto, bo w portugalskiej lidze gra sie najkrócej i jestem w FC Porto najlepszym piłkarzem pod względem statystyk. Wystarczy rozegrać cały sezon bez skipowania i strzelić jakieś 50-100 bramek? Bo asyst mam ogólnie 7 i nie chce mi sie podawać.

Offline sorkwe134

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2017
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.04.2017r.
  • Gram w: pes 2013, pes 2016
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:18:23 »
Mam dwa pytania dotyczące tego trybu, przejrzałem temat i raczej nie znalazłem odpowiedzi.

1. czy jest możliwość gry kamerą z za pleców zawodnika?
2. czy jest możliwość gry na pozycji bramkarza?
1. Tak, jest taka możliwość. Podczas meczu ustaw odpowiednią kamerę
2. Niestety nie. Nie znalazłem nawet żadnych modów, które by na to pozwoliły. Edytory też nie działają

Offline sorkwe134

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2017
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.04.2017r.
  • Gram w: pes 2013, pes 2016
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:22:56 »
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post. W PESa gram od ładnych kilku lat, pierwszy był chyba 5 albo 6, nie pamiętam już. Wcześniej byłem oczywiście FIFA, ale zakochałem się w PESie od początku i jest on dla mnie nr 1. Jak dotąd najlepsze dla mnie były 2010 i 2012 (2012 naj).

Do rzeczy - od kilku dni gram w 13 i po 2,5 sezonu niestety chyba trochę gorszy BaL niż w 12, ale może jeszcze zmienię zdanie jak pogram dłużej. Mam kilka pytań:
1. Najważniejsze: czy ktoś mógłby przetłumaczyć (lub zarzucić linka gdzie jest przetłumaczone, bo nie mogę znaleźć) wszystkie dodatkowe umiejętnośći (te specjalne), typu zwrotność na szybkości, wolej w powietrzu? Niektóre rozumiem, ale niektóre zbyt mało mi mówią, choć angielski znam dość dobrze.
2. Czy jest opcja zobaczenia przebiegu kariery z podziałem na poszczególne sezony ze statystykami występów, bramek, asyst, kartek dla każdego sezonu oddzielnie, coś jak w FM'ie? Za cholerę nie mogę tego znaleźć, a jeśli to usunęli to bardzo nie dobrze, najbardziej brakuje mi tej opcji.
3. Czy jak gracie BaL to włączacie rozwój innych graczy czy tylko swojego? Ja wziąłem wszystkich, ale po 2,5 sezonu ich rozwój jest trochę przesadzony, boję się że po kilku wszyscy będą porównywalni, chociaż chyba jedni rozwijają się wolniej i bardziej a inni gorzej.
4. Jaki jest max. rozwoju, 109? (Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku i tak gdzieś było napisane, ale proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie).

Tylko proszę się nie wqrwiać ;) Dziękuję i pozdrawiam :)
1. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
2. Chyba nie.
3.Ja włączyłem wszystkich, i faktycznie jest sporo overalli ponad 90, ale mi to nie przeszkadza  ;)
4.Tak, maksymalny to 109

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:22:56 »