Autor Wątek: Pady, klawiatury, kierownice - czym gramy w Pesa  (Przeczytany 45898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Pady, klawiatury, kierownice - czym gramy w Pesa
« dnia: Listopad 09, 2012, 15:54:49 »
Jestem na etapie poszukiwań dobrego pada pod PC.
Nie tandety do 20zł gdzie po miechu analogi i nie tylko przestają spełniać swoją rolę ale i taki który po zakupie działa poprawnie i ma wyśmienite analogi, czułość na nacisk przycisków.

Wybrałem parę padów i chciałbym zasięgnąć opinii osób które mają takie pady bądź miały.

1. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
2. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
3. REJESTRACJA lub LOGOWANIE
4. REJESTRACJA lub LOGOWANIE - bez przejściówki

Najbardziej interesuje mnie pozycja pierwsza, czyli pad do PS3, ale jest możliwość wgrania odpowiednich sterowników pod PC (dostępne na internecie) i pad będzie działał.
Czy ktoś już próbował takiej zabawy z tym padem na PC jak i w PES ?
Ewentualnie w najgorszym przypadku pozostaje mi pad od PS2 jako że mam konsole PS2 bez pada....
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2012, 23:34:42 wysłana przez pawlodar_10 »

Offline RobSoN7

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Polska
  • Wiadomości: 447
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 25.08.2009r.
  • ¡La vida es blanca!
  • Gram w: ...
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2012, 16:03:55 »
Tego pierwszego pada masz z PS3...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2012, 16:06:44 »
To co ?

Czytałeś co pisałem ? Dostępne są sterowniki pod ten pad na PC ( a pad łączy się przecież z konsolą poprzez port USB i bezprzewodowo)... OMG

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2012, 16:08:54 »
Tylko od X360, najwygodniejszy i po prostu najlepszy :)
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2012, 16:11:04 »
Tylko że nie jestem przyzwyczajony do pada od XBOX... ten układ analogów....
Ale za to mają zaletę że gałki mają wgłębienie, względem typowych padów PS i ich podróbek, co przekłada się na lepszą kontrole analogiem. A i jeszcze cena takiego pada... drogo z przesyłką nawet jak bym brał z allegro zamiast na mieście (gdzie raczej nie ma wyboru).
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 16:20:19 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline Patryk19210

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.04.2011r.
  • De las glorias deportivas que campean por España v
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2012, 16:47:40 »
grałem na win 7 padem na ps3 tak działa po sterownikach, te 2 pady ten nieoryginalny i ten od ps2 możesz odrzucić bo to złom , a najlepiej kupić do xboxa 360 najlepszy pad pod pc
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
Noble y bélico adalid,
caballero del honor.
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
A triunfar en buena lid,
defendiendo tu color
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!

Offline pentoza133

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 428
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 23.08.2011r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2012, 16:53:22 »
only xbox360 od microsoftu jesli nie chcesz sie co chwile wkurwiac itd :)
Premier League w najlepszym wydaniu! Bądź częścią angielskiej piłki! odwiedź nas!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2012, 17:03:20 »
Chcesz powiedzieć że pad od PS3 to lipa na PC ?
Jak i pad od PS2, po zastosowaniu przejściówki to też. Tutaj jesteś chyba w błędzie odnośnie PS2 bo grałem na tym padzie i od PSOne poprzez przejściówkę na PC i dobrze się grało, pod warunkiem że pad był zadbany i w 100% sprawny. Więc czemu piszesz że to złom... ?

I czemu bym miał się denerwować jak bym wziął inny (podany z listy) niż od xboxa ?
Pozycje 2 i 3 jeszcze można zrozumieć, ewentualnie doliczyć 1 jeszcze. Pady 2 i 3 mogą nie być dobre albo odwrotnie, takie same jak te od PS3 i XBOX co mieszczą się prawie w tym samym przedziale cenowym z tym że xbox droższy.

Chyba piszą to osoby co mają na stanie xboxa.... bo na tym padzie też grałem na konsoli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 17:05:20 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2012, 17:54:16 »
ale wy macie jakieś dziwne polaczkowe myślenie...

"jestem fanem xboxa a ps hejtuje" (i odwrotnie)

Odnosząc się do tematu.

Ja np. nie mam problemu z graniem na padzie od xboxa czy ps... fakt jestem zwolennikiem PS...
ze swojego doświadczenia polecam pad od PS ale tylko oryginalne DS2, DS3 sprawują się genialnie na PC... Co do pada od X'a jest równie dobry co pad PS, a odwrócone analogi to jest kwestia godziny i człowiek jest przyzwyczajony...

Podsumowując jakiego pada nie wybierzesz a myślisz normalnie to będzie Ci się grało genialnie... Na PC ma przewagę pad od Microshitu bo wszystkie gry są konfigurowane pod niego...

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2012, 18:16:58 »
ja gram na padzie ps2 z przejscówka i bardzo polecam (nie ma z min żadnego problemu a gram juz 4 lata i tylko przejscówkie kupiłem druga bo się popsuła a kosztuje ona 15zł na allegro),ps3 pad jest wygodniejszy bo bez kabla ale on chyba bluetooth może sie połączyć z kompem tylko,no chyba ze wolisz te od xboxa ale na tym padzie nie miałem przyjemności grać...
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 18:21:44 wysłana przez lukakosa »

Offline Patryk19210

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.04.2011r.
  • De las glorias deportivas que campean por España v
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2012, 18:27:36 »
ale wy macie jakieś dziwne polaczkowe myślenie...

"jestem fanem xboxa a ps hejtuje" (i odwrotnie)

Odnosząc się do tematu.

Ja np. nie mam problemu z graniem na padzie od xboxa czy ps... fakt jestem zwolennikiem PS...
ze swojego doświadczenia polecam pad od PS ale tylko oryginalne DS2, DS3 sprawują się genialnie na PC... Co do pada od X'a jest równie dobry co pad PS, a odwrócone analogi to jest kwestia godziny i człowiek jest przyzwyczajony...

Podsumowując jakiego pada nie wybierzesz a myślisz normalnie to będzie Ci się grało genialnie... Na PC ma przewagę pad od Microshitu bo wszystkie gry są konfigurowane pod niego...

nie jestem fanem ani ps3 ani xboxa 360,napisałem tylko że to kupa jak ma kupywać to niech kupi od xa albo od ps3 tylko że do ps3  bedzie musiał kupic kabel żeby podłaczyć go do pc(10-15 zł) to prawie na to samo wychodzi co by kupił pada do x360 no chyba że cena nie gra roli
Kontroler to ps2 to kupsztajn grałem na nim w pes i zrytawo sie grało ,teraz gram na big benie który jest tak zryty że w głowie się nie miesci (dostałem)według mnie jest lepszy od pada do ps2
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
Noble y bélico adalid,
caballero del honor.
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!
A triunfar en buena lid,
defendiendo tu color
¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!, ¡Hala Madrid!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2012, 19:26:43 »
Tak się zastanawiam i zastanawiam. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi od osób które użytkują pady z pozycji 2 i 3.

Ale powoli przymierzam się do oryginalnego pada z PS2. Jako że nie mam na stanie pada pod moją konsole PS2 to ten pomył jest dosyć dobry. Zawsze miło pograć w starsze tytuły i jednocześnie korzystać z niego na PC. Zaś po dwóch miesiącach kupić już lepszy i konkretny pad pod PC (w razie czego).

Oczywiście temat cały czas otwarty dla innych. Może nie w tym dziale co trzeba (powinien być w Dyskusja) ale cóż.

Offline Kostek123

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2012r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2012, 20:40:00 »
Pad od PS3 to świetny gamepad tylko, że imo nie kupuj go do PC, kup jakiś dedykowany pad, popularny na tym urządzeniu - jak to czesto bywa MOŻESZ gdzieś napotkac problemy

PS ta aukcja to albo ściema albo podrobiony egzemplarz bop jest wart 2 razy tyle

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2012, 20:43:50 »
Jak by nie działał na PC pad od PS3 to by pisali o tym na internecie. Ale są sterowniki które w pełni obsługują tego pada na PC.

Nie za bardzo widzą mi się podróbki padów z konsol... zwłaszcza firm co na potęgę kopiują pomysły aby tylko zarobić, zamiast wykonać konkretnie i solidnie.

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2012, 21:09:48 »
Nie kupuj żadnego pada.Po to jest komputer żeby sterować klawiaturą.To nie prawda że padem sie lepiej gra.Świetnie można sterować też klawiaturą i czerpać przyjemność z gry.Ja miałem pada od xboxa i nie umiałem nim grać;sprzedałem po miesiącu.Jak ktoś całe życie gra na klawiaturze to później pad nie wchodzi w rachube.To całkowita nieprawda że tylko pad do pesa.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2012, 22:07:19 »
Nie kupuj żadnego pada.Po to jest komputer żeby sterować klawiaturą.To nie prawda że padem sie lepiej gra.Świetnie można sterować też klawiaturą i czerpać przyjemność z gry.Ja miałem pada od xboxa i nie umiałem nim grać;sprzedałem po miesiącu.Jak ktoś całe życie gra na klawiaturze to później pad nie wchodzi w rachube.To całkowita nieprawda że tylko pad do pesa.
człowieku chyba całe życie grałeś na klawiaturze i nigdy na padzie że tak mówisz...zagraj na jakim kolwiek joysticku a zobaczysz jaka ta gra jest fajna i zmienisz zdanie...po co sie mordowac na klawie...gram w ta grę od pes 4 i zawsze na padzie jest zajebiscie :o :o :o klawiatura to umordowanie i 0 frajdy z gry............
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 22:08:53 wysłana przez lukakosa »

Offline luki431

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 66
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 23.03.2010r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2012, 22:31:08 »
Dla mnie pad to umordowanie.Czytaj co pisze!Grałem oryginalnym padem od xboxa i nie mogłem tym czymś normalnie grać!Lepsza klawiatura;mam na niej lepsze czucie.
"Są chwile liczące się podwójnie i lata nie warte jednego dnia."

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2012, 22:31:51 »
Cytuj
Nie kupuj żadnego pada.Po to jest komputer żeby sterować klawiaturą.To nie prawda że padem sie lepiej gra.Świetnie można sterować też klawiaturą i czerpać przyjemność z gry.Ja miałem pada od xboxa i nie umiałem nim grać;sprzedałem po miesiącu.Jak ktoś całe życie gra na klawiaturze to później pad nie wchodzi w rachube.To całkowita nieprawda że tylko pad do pesa.

To nie temat o tym czy pad lepszy od klawiatury.

Po za tym twoja wypowiedz jest równa (sorry za brzydkie stwierdzenie) ZERU.

Klawiatura ma swoje zalety w różnych grach tam samo jak i pad w swoich.
Grasz na klawiaturze, zapewne całe życie. Konsola to dla ciebie obca "rzecz".

Na klawiaturze nie uzyskasz w wielu grach tego co na padzie i ci to gwarantuje. Prędzej połamiesz palce.

I nie będę rozwijał tej myśli bo to niepotrzebnie, nieuzasadnione.

Offline dj79

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 13.05.2009r.
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2012, 22:39:56 »
Jak by nie działał na PC pad od PS3 to by pisali o tym na internecie. Ale są sterowniki które w pełni obsługują tego pada na PC.

Nie za bardzo widzą mi się podróbki padów z konsol... zwłaszcza firm co na potęgę kopiują pomysły aby tylko zarobić, zamiast wykonać konkretnie i solidnie.

No na xp jakoś mi nie działają.Pad oczywiście oryginalny.

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2012, 22:44:13 »
Grałem na klawiaturze do wersji 2009, później już po prostu za dużo było kombinacji przycisków. OnoMatoPeja, nie martw się, że nie przyzwyczaisz się do pada Xboxowego, 6 lat używałem PS2, teraz X360, więc mam jakieś porównanie. Dualschock był świetny, ale to po prostu nie to samo, co REJESTRACJA lub LOGOWANIE I sterowników też specjalnych nie potrzebujesz, po prostu podłączasz i grasz.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Dobór dobrego pada pod PC i nie tylko.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2012, 22:44:13 »