Autor Wątek: Analiza - pozycje piłkarzy, prośba o sugestie  (Przeczytany 1945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shoxik

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.07.2010r.
Analiza - pozycje piłkarzy, prośba o sugestie
« dnia: Styczeń 24, 2013, 22:30:20 »
Cześć. Robię analizę statystyczną. Muszę podzielić piłkarzy ze względu na pozycje i charakter gry. Zależy mi, żeby było jak najmniej grup. Biorę pod uwagę dane pozycje:
GK, CB, LB/RB, DMF, CMF, LMF/RMF, AMF, LWF/RWF, SS, CF.
Nomenklatury angielskie, ale myślę, że to nie problem.

Wstępnie podzieliłem to tak:
A - napastnicy ściśle ofensywni, także ci cofnięci i ofensywni pomocnicy, odpowiedzialni za strzelanie goli i asystowanie z najmniejszym udziałem gry obronnej (np: Mata, Walcott, Messi, Falcao) - AMF, LWF/RWF, SS, CF
B - pomocnicy boczni, środkowi, odpowiedzialni za asystowanie, kreowanie gry, ale także strzelanie goli, choć w mniejszym stopniu, ale także udział w grze destrukcyjnej (np: Xavi, Milner) - CMF, LMF/RMF
C - piłkarze defensywni, środkowi obrońcy (np: Agger) - CB
D - bramkarze (np: Casillas) - GK

Mam problem z bocznymi obrońcami i defensywnymi pomocnikami. Wstępnie daję LB/RB (np: Evra) do grupy B, natomiast DMF (np: Busquets) do grupy C. Argumenty: boczni obrońcy czasami asystują, bramkę też strzelą częściej niż np. środkowi obrońcy, poza tym kreują bardziej grę, atakują. Defensywni pomocnicy rozgrywają, ale mają za zadanie również rozbijać ataki rywali. Często są "trzecimi" środkowymi obrońcami. Zdarzy się, że asystuje, czy strzeli gola, ale chyba rzadziej niż większość bocznych obrońców.

Jakieś sugestie na ten temat?, wynikające z obserwacji, niekoniecznie statystyk. Bo nie jestem do końca pewien co z tymi dwoma pozycjami. Może też z innymi źle robię(?). Proszę o dyskusję.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Analiza - pozycje piłkarzy, prośba o sugestie
« dnia: Styczeń 24, 2013, 22:30:20 »