Autor Wątek: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów  (Przeczytany 12859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:57:51 »


    Community manager odpowiedzialny za grę PES 2014, potwierdził na blogu WinningEleven, że w najnowszej odsłonie flagowej piłki od Konami, na murawę nie spadnie nawet jedna kropla deszczu. Wywołało to spore poruszenie wśród fanów PESa.

Jak tłumaczy Adam Bhatti, jest to spowodowane wprowadzeniem nowego silnika (Fox Engine, na którym śmiga chociażby Metal Gear Solid V: The Phantom Pain).

    Cała gra powstawała od zera i o ile samo wprowadzenie deszczu nie wymaga wysiłku, tak jego wpływ na rozgrywkę już jak najbardziej. Musimy przemyśleć jak konkretnie przekładałoby się to na warunki w grze i przerobić m.in. uczucie śliskości na murawie, odbicia piłki od mokrej nawierzchni lub dodać charakterystykę zespołom, które grają w takich warunkach i mieliby przewagę nad innymi, a to mogłoby zburzyć balans. Postaramy się to wprowadzić przy okazji wersji 2015.

Adam potwierdził także, że w PES 2014 zabraknie hiszpańskich stadionów:

    "Jest to bezpośrednio związane z agresywną polityką kontraktową EA, które wykupiło sobie licencję na wyłączność od większości klubów i lig świata. Właśnie dlatego w PES 2014 nie uświadczymy ani jednego hiszpańskiego stadionu, ale nadal będziemy oferować ponad 20 stadionów usytuowanych na terenie całego świata."

   "Nie mogę wchodzić w szczegóły, ale kiedy byliśmy zmuszeniu usunąć z gry także edytor stadionów, zrozumieliśmy jak bardzo ważne są licencje i postaramy się o nie walczyć mając na uwadze przyszłoroczną odsłonę serii. Taka sytuacja nie może się powtórzyć."

Jak oceniacie taka politykę EA i ich monopol na część licencji? zapraszamy do komentowania.

źródło: ps3site

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:27:44 »
ech no nie mieli czasu.... nie mieli czasu na deszcz choc gra niby 2 lata robiona. To juz jest kpina i tyle kolejne śmieciowe tłumaczenie tak jak w przypadku dema na pc. 

trzeba czekac na patchmakerow bo na konami liczyc nie można.

Obym nie byl zlym prorokiem ale czesciowo zapowiada sie niewypal w stylu 2008 czyli niedopracowany pol nextgen;/  Oby gralo sie dobrze. Teraz wrecz wiem ze nie kupie gry odrazu ani nie zamowie wczesniej. za wiele dziwnych niespodzianek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 21:30:21 wysłana przez pavulon666 »

Offline surma90

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 185
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.01.2010r.
  • Górnik 1979 Łęczna-Historia pasją tworzona
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:31:51 »
ale żenada 2 tygodnie przed wyjściem gry przypomnieli sobie że na meczach też może padać deszcz,wstyd i tyle,oj stracą graczy tymi błędami,brak dema przed pełną a teraz brak deszczu,w sumie to niech mecze będa tylko wieczorem bo w południe śłońce może zmienić przebieg meczu,a i na jednym stadionie bo wiadomo różne wymiary boiska...odechciewa się czekać na tego pes-a

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:38:18 »
Tylko nie rozumiem po co ten wątek Panie newsman...? REJESTRACJA lub LOGOWANIE
" border="0" border="0

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:42:19 »
Po to bo istnieje jeszcze coś takiego jak strona główna serwisu Panie Arturze ;)



Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2013, 22:00:00 »
A no tak ciągle zapominam... Mimo to newsman powinien serwować takie świeże bułeczki jako pierwszy ;)
" border="0" border="0

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2013, 04:57:56 »
w tym roku gameplay zajefajny a cała reszta do dupy... żenada

grając Realem to na jakim stadionie będę miał swój dom? Alianz Arena?... konami kpi sobie...

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2013, 08:42:49 »
w tym roku gameplay zajefajny a cała reszta do dupy... żenada

grając Realem to na jakim stadionie będę miał swój dom? Alianz Arena?... konami kpi sobie...
wiesz wszystko rozbija się o pieniądze... co wolisz grać wciąż w PES 13 z nowymi składami ale za to z hiszpańskimi stadionami??? Za EA Sport z Kanady stoją ogromne pieniądze i jakby KONAMI nie było rewolucyjne to i tak nie dysponują takim zasobem pieniędzy jak EA.
KONAMI postawiło na to co najistotniejsze a więc gameplay choć brak deszczu... no jest strzałem w stopę ;-) tłumaczą się inteligentnie ale mogli wrzucić deszcz bez wpływu na rozgrywkę (do tej pory nie zauważyłem aby pora dnia czy roku miana wpływ na przebieg spotkania).

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2013, 09:38:05 »
dokladnie racja do tej pory i tak deszcze byl tylko smużeniem bez wielkiego wplywu na rozgrywkę.  To nie licencja zeby decydowały o tym pieniądze. Jest to niemniej śmieszne - zadałbym istotne pytanie czy mają trzech programistów z autyzmem skoro 2 lata to za mało by stworzyc zwykły deszcz? Firma jest niepoważna strzela sobie po kolanach im bliżej wydania. 

Albo mam inną teorie - nie sa w stanie ogarnąć własnego silnika co nie za dobrze świadczy o silniku.

Ja przecierpie stadiony nawet snieg bo fakt jest rzadkoscia ale jak slysze ze takiej pierdolki nie ma i potem analize ich pracownika czemu no wysmialbym go ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 09:46:44 wysłana przez pavulon666 »

Offline FaFa87

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.02.2009r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2013, 13:41:34 »
Uwielbiam Pesa, ale jak tak dalej bedzie, to pes nie bedzie mial zadnych licencji i gra w niego, przestanie być ekscytujaca niestety.

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2013, 15:51:42 »
wiesz wszystko rozbija się o pieniądze... co wolisz grać wciąż w PES 13 z nowymi składami ale za to z hiszpańskimi stadionami??? Za EA Sport z Kanady stoją ogromne pieniądze i jakby KONAMI nie było rewolucyjne to i tak nie dysponują takim zasobem pieniędzy jak EA.
KONAMI postawiło na to co najistotniejsze a więc gameplay choć brak deszczu... no jest strzałem w stopę ;-) tłumaczą się inteligentnie ale mogli wrzucić deszcz bez wpływu na rozgrywkę (do tej pory nie zauważyłem aby pora dnia czy roku miana wpływ na przebieg spotkania).

w pES13 przestałem grać w grudniu...

Konami zrobiło zajebisty gameplay ale co z całą resztą? sam gameplay nie pociągnie gry... to tak jakby zrobić grę o batmanie i zabrać mu te wszystkie jego gadżety...
Konami miało całe dwa lata żeby napchać tego PES'a wszystkim... nie tłumaczy ich dosłownie nic, skoro chcą wkładać "grosze" w grę a zarabiać miliony to proszę bardzo ale nie kosztem piłki kopanej...

brak edytora stadionów
brak zmiennych warunków pogodowych to już w ogóle konami przegięło... w żadnym PESie warunki pogodowe nie miały wpływu na grę (chyba tylko w deszczu piłka trochę szybciej się ślizgała po trawie), tłumaczenie konami jest po prostu dziecinne... nagle im to zaczęło przeszkadzać
trening, widać na tych gameplay'ach że będzie sztampowy i na maxa nudny
animacje przy karnych wołają o pomstę do nieba

to tyle płaczu :D

fakt faktem pesa i tak kupię bo fify mam już dość... jednak niedbałość o detale przez konami irytuje mnie coraz bardziej... nie mogę się doczekać przyszłego roku i zobaczyć tego co uzyska konami robiąc drugą część PES'a na nowym silniku

A i nie rób z konami takiego biedaka bo to bardzo bogata firma... fakt przy EA słabo to wygląda... ale to wcale nie oznacza że nie stać ich na licencje

samo tłumaczenie tego buraka z konami wszystko wyjaśnia :D

Offline kubaki

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 40
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.10.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2013, 18:10:56 »
Przeciez snieg ma byc dobrze czytalem wszedzie?

To deszczu brak? przeciez to jest jakas kpina z ich strony! czyli rozumiem ze pogoda bedzie albo slonce albo snieg??

Offline 001adamo

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Konin
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.08.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2013, 18:38:17 »
Ale żenada... EA chce stać się monopolistą, żeby PES był wciąż w tyle. A gra bez deszczu? Ja czasami gram w deszczu, bardzo fajnie się gra. A teraz... Bez komentarza.
Oby ten monopol nie był wymuszony, czyli kiedy jeden z producentów towaru/usługi osiąga taką pozycję na rynku, że pozostali producenci bankrutują (wikipedia).
Madridista forever
" border="0

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2013, 19:09:13 »
Śmieszą mnie te tłumaczenia. Po 1 pieniądze mają, na pewno nie są to miliardy, ale miliony na pewno. 2. Ciekawe czy słońce będzie, bo konami miało mało czasu (2 lata) i przerasta ją dodanie deszczu który non stop pada Metal Gear Solid...Nie ma co się bardziej rozspisywać
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:11:54 »
A no tak ciągle zapominam... Mimo to newsman powinien serwować takie świeże bułeczki jako pierwszy ;)

Koziom ma newsmana....

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:35:22 »
Cytuj
Koziom ma newsmana....

I będzie serwował "świeże bułeczki" które pochodzą z Twittera lub innego źródła mniej oficjalnego niż samo stanowisko Konami. Zarazem wprowadzając napaleńców w błąd i wielkie rozczarowanie.
Z drugiej strony ma swoją jedną zaletę, jest ciągle na tym serwisie, całodobowo prawie i szpera po necie informacji o grze...

Jak Konami oznajmiło nie będzie deszczu, śniegu we względu na słabą moc względem FOXEngine który był pisany pod konsole nowej generacji (wymaga znacząco znacznej mocy obliczeniowej) a nie obecnej (słabszej mocy obliczeniowej). A PES2014 jest konwentem jak by to powiedzieć, z PS4 na PS3/X360 gdzie musieli pousuwać parenaście elementów ze względu na spadek FPS przy rozdzielczości 720p, bo taką max będzie gra obsługiwać przy 60FPS na PS3/X360 i dobrych PC - dalej nie rozumiecie... ?

Liczycie na cuda i niewidy... w jakim świecie żyjecie :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 21:46:30 wysłana przez Mahadew »

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:02:35 »
niestety ciezko zrozumiec ;-p  ze wzgledu na 2 letnie dopracowanie produktu.  Nie robmy sobie jaj nie widzialem jeszcze deszczu liczonego w czasie rzeczywistym gdzie fizyka kazdej kropli liczona jest przez procesor bo chyba taki mega deszcz ma bahtti na mysli ;D   

Zadnego tlumaczenia ze to konwert gry silnika majacego wyjsc za rok na ps4 ale w tym roku bedacego  przycietym. to sie kupy nie trzyma.  Majac ps3 moze bym lyknal tlumaczenia ale mam 8 gb ramu 1gb w karcie graficznej i naprawde nie róbmy sobie jaj olewator konami. I w sumie zal ze fifa jest dla mnie niegrywalna bo bym sie przesiadl;p

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:25:19 »
Możesz i mieć 20GB RAM / 10GB pamięci w grafice i nic to nie zmieni. Konsole mają inną architekturę niż PC, ale next-genowe konsole będą teraz miały zbliżoną do PC i rozwiązania które z czasem (po latach) wejdą na PC.

Nie wiesz co Konami przez te 2 lata robiło. Zbyt wiele oczekujesz.
Zrób sam grę to my będziemy naśmiewać się z ciebie.
FoxEngine opiera się w dużej mierze na renderowaniu w czasie rzeczywistym, pod każdym względem (nie tylko pogoda)... więc "ponoć" wymaga wielkich zasobów.

Więc: "płacz, głupia, płacz"

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:38:04 »
spodziewalem sie odpowiedzi w stylu "zrób sam gre" ;]    otoz ja nie mam firmy sprzedajacej milony gier wiec co to za pytanie. :P

tak nie wiem co konami robilo ale wiem za co chce pieniadze. To jest krotka pilka jak firma strzela sobie po nogach mam udawac ze z kapiszona nie z ostrej amunicji?  Na sile ich tlumaczyc nie zamierzam zwyczajnie pletli glupoty zapowiedzi gigantyczne a tu powoli wszystko wraca do normy;p ;)   

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2013, 23:14:00 »
Więc wiesz że nie ma dla ciebie produktu i nie będzie, który spełni twoje oczekiwania. Nawet na tak zajebistym PC jakie prawdopodobnie posiadasz (lol) - czytaj wyżej.

Nie trzeba mieć kasy aby samemu zrobić grę, a czasu i umiejętności, licząc się z tym co się robi :P

Strategia każdej firmy jest różna (ale chyba nie wiesz co to jest :P), nawet ta która się wydaje "strzelaniem sobie w stopę" w efekcie może być strzałem w dziesiątkę (jak nie w tym roku to za rok).
Konami i tak wie że nie przebije FIFY nawet jak by było wszystko czego miłośnicy PES potrzebują i więcej.

Tak to już jest w tym 21 wieku, "ślepych ludzi przyciąga grafika i jej smaczki, "bo mam zajebisty (drogi) sprzęt to oczekuję" (tak własnie brzmisz), które nie są najważniejszym elementem gry (stanowią jakieś 20%).
Miło by popatrzeć na przeróżne wodotryski, ale w takiej symulacji jak kopanka, przez czas rozgrywania meczu skupiasz się na konstruowaniu akcji a nie oglądanie *ier*ol*nych strumieni deszczu czy płatków śniegu itd. - ale to wszystko w granicach dobrego smaku.

Wiele graczy, wiele oczekuje, więc nie jesteś sam lecz potrafią przyjąć do świadomości co dostają bądź czego nie mogą dostać.
Dalej nie będę kłócił się o pietruszkę, bo to nie ma celu. Wszystko na tym forum zostało opisane w różnych tematach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 23:16:22 wysłana przez Mahadew »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 bez deszczu i hiszpańskich stadionów
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2013, 23:14:00 »