Autor Wątek: PES 2014 - odczucia z GRY  (Przeczytany 110021 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
PES 2014 - odczucia z GRY
« dnia: Wrzesień 11, 2013, 16:04:21 »
TYLKO OPINIE !!!! Bez zbędnego spamu !!!!


Grafika:

Tu jest świetnie ale tylko podczas gry, wszystkie scenki przed meczem i cieszynki po golu w tym aspekcie są słabe, zwłaszcza dalszy plan w tunelu przed meczem gdzie zawodnicy są ziarniści. Nie brakuje też wyraźnych spadków FPS podczas cieszynek czy tych wszystkich poza meczowych animacji. No i to menu... tragedia. Źle wygląda też to, że piłkarze nagminnie przez siebie przenikają oraz to, że w miejscach falowania koszulek pojawiają się ciemne kwadraty, choć nie zawsze tak jest, w dużej większości przypadków animacje koszulek są świetne i wyglądają znakomicie

9.5/10

Animacje:

Genialna robota Konami, animacje wyglądają świetnie pod każdym względem, upadki, zbieranie się do strzałów czy parady bramkarzy aż chce się grać aby je oglądać, mamy również świetne smaczki np. sędzia zapisujący kartki. Świetnie wyglądają rzuty z autu. Animacji naprawdę jest mnóstwo i naprawdę z wielką radochą patrzymy na ekran oglądając jak wirtualni gracze ruszają się po murawie jak ich żywi odpowiednicy. Oczywiście zdarzają się male bugi ale to norma przy nowym silniku w grze.

9.5/10

Gameplay:

Tu jest dziwnie, można by rzec że gra zachowała tą "kanciastość" i schematyczność z poprzednich wersji, czyli to co mnie najbardziej do tej gry odrzucało ale są momenty gdzie odczujemy wielki luz i swobodę, przykład: gram Niemcy : Hiszpania, Cassilas wyrzuca piłkę do kontry przejmuję ją ŚO który automatycznie idzie za akcją z połowy poiska bez piłki, potem zagrywam mu już jak wbiega w pole karne i gol, świetne wykonanie i to w dodatku przez AI. Po zagraniu kilkunastu meczów mogę śmiało powiedzieć, że takich akcji nie klepałem w żadnej wersji PES-a czy to plus czy minus każdy osądzi ale da się zrobić akcję na pełnej szybkości bez żadnego wymuszonego przez twórców zwolnienia czy to w dobiegnięciu czy w przyjęciu w której obrońcy to wiatraki a bramkarz staje się bezbronny. Oczywiście taką akcję jest w stanie przeprowadzić też komputer i jesteśmy w czarnej dupie bo o dziwo potrafi on klepać znakomicie za co odpowiedzialne jest wyraźnie ulepszone AI. O ulepszonej sztucznej inteligencji zawodników świadczy też asekuracja i odpowiedzialność z jaką poruszają się po boisku, nie raz zdarzyło mi się, że dwóch graczy chroniło ciałem piłkę która szła na aut bramkowy przed moim atakiem, lub doskakiwanie obrońców do bramkarza przy mocnych strzałach aby wybić wyplutą szmaciankę. Błędami jak dla mnie są małe "zawiechy" graczy, nie wiem o co chodzi ale zdarzyło się że np. po pozbieraniu się z murawy gdy do danego gracza szła piłka on nie reagował na moje polecania i stał jak słup soli prze momencik a jak już się "obudził" to nie zdążył z reakcją, denerwujące są też te przyjęcia z zatrzymaniem przy wielu krótkich podaniach. Fajnie sprawdza się wskaźnik przy rzutach rożnych oraz wszystkie elementy taktyki jakie możemy ustawić, widać, że ma to realne przełożenie na zachowanie naszych graczy, a dobranie takich schematów które do siebie nie pasują kończy się klapą i tym, że nasze ludki nie wiedzą jak grać. Mam też dziwne odczucia, że AI dostosowuje się do stylu jakim gramy oraz wykorzystuje nasze słabe punkty zależnie od drużyny jaką operujemy my czy komputer. Przykładowo grając podaniami i klepiąc atak pozycyjny rywal cofa się głęboko i zacieśnia szyki obronne a po przyjęciu piłki natychmiast rozpoczyna kontrę długim zagraniem do skrzydła czy ogólnie do przodu. A gdy my się cofamy i oddajemy piłkę komputer skrzętnie z tego korzysta.

9/10

Sędziowanie

Sędzia daje kartki za wszystko a czerwone są za częste. Prawie każdy wślizg kończy się żółtkiem a każdy z tyłu czy z boku czerwoną kartką

0/10

***************************************************************************************************

Ogólnie nowe dzieło KONAMI bardzo mile mnie zaskoczyło, gra się bardzo przyjemnie a niewielkie błędy kompletnie nie przeszkadzają w rozgrywce, oczywiście zdaje sobie sprawę że akurat tą wersje będzie można ocenić w pelni po setkach spotkań ale jak na razie sądzę, że im dalej w las tym lepiej. Od wersji 2010 w PES-a nie grałem wcale a jeśli już to 2 czy 3 mecze i wyłączałem konsole, teraz ciężko ją wyłaczyć bo radość z gry jest ogromna.

Jeszcze coś o menu i ogólnie sposobie poruszania, nie wiem po cholerę Konami dodało kursor, obsługa gry padem jest okropna i mało intuicyjna


Ocena nowego PES-a to 9/10

                                                   

OCENA PEŁNEJ WERSJI
[/b][/size]

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 14:01:31 wysłana przez $RMF$ »
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2013, 18:55:38 »
GRAFIKA

Również na PS3 występuje zjawisko mega przycinania kat scenek i cieszynek... trybuny wyglądają słabo i można wymieniać dalej... nie ma co się dziwić ta generacje konsol do takich gier się nie nadaje ;)

widać natomiast że na PC będzie miód grafika :D co cieszy bo taką wersję wybrałem i o ile nie będzie w online tak nagminnego zjawiska uciekania z meczów to zapowiada się zajebista zabawa

ANIMACJE

tutaj jedno słowo... odlot
świetna robota konami!

GAMEPLAY

tutaj prawie mam takie same zdanie... muszę pograć więcej może coś dorzucę ciekawego


MENU TO TRAGEDIA...

Offline kerpal

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2013, 19:49:02 »
Nie wiem na czym wy gracie, chyba na ekspresach do kawy. U mnie żadnego przycinania nie ma, nigdy, a już zagrałem koło 15 meczy. Sędziowie lepsi niż w PES 13. Nie podoba mi się tylko menu,

9/10
i5 4670k ◉ AsRock z87 Extreme6 ◉ Crucial BallistiX 2x8gb 1600mhz ◉ 2x1TB WD EZEX Blue ◉ OCZ Vector 128gb SSD ◉ Palit Nvidia GTX 780 Super JetStream ◉ Seasonic SS-650KM3 ◉ Fractal Desing Arc Midi R2 ◉ CPU PHANTEKS PH-TC14PE ◉ Asus Xonar D1

Offline eMeK

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 638
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.03.2009r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:11:36 »
Mi także wydaje się, że sędziowie nie są tacy tragiczni. Moim zdaniem nie przeszkadzają w grze :) Choć nie robiłem za dużo wślizgów i stąd może taka a nie inna opinia. Na plus dla mnie gra defensywna. JAkby nieco trudniej jest mi odebrać piłkę przeciwnikowi. Bramkarze także jakby bardziej pewni, nie wpuszczają takich szmat. Przynajmniej na razie. Jedyne co, to strasznie wolno podnoszą się w momencie gdy wybiją piłkę w bok, a rywal ją przyjmuje i jest to póki co jedna z dwóch rzeczy która mnie troszeczkę irytuje. Drugą jest taka ociężałość piłkarzy, jakby po sekundzie dopiero reagowali, że mają piłkę przy girze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 20:16:36 wysłana przez eMeK »

Offline Kostek123

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:25:29 »
Nie wiem na czym wy gracie, chyba na ekspresach do kawy. U mnie żadnego przycinania nie ma, nigdy, a już zagrałem koło 15 meczy. Sędziowie lepsi niż w PES 13. Nie podoba mi się tylko menu,

9/10
Słuchajcie tego: była kiedyś pewna dziewczyna (przemilczę ksywę), pisała do pewnego portalu recenzje gier na konsole (może nadal gdzieś coś pisze, dunno). Wsławiła sie tym, że kompletnie nie widziała drastycznych spadków animacji, twierdziła, że na jej konsoli to wszystko działa płynnie. Internet nie przebacza, nazwali ją idiotką i polecili udanie się do kuchni ;D

Też się zastanawiam, na postem keprala: można nie widzieć różnicy miedzy 50 a 60 fpsami, ale takiego klatkowania na powtórkach nie dostrzec- to ja jestem PEWNY, że to jakaś wada wzroku.

Offline Bartek10

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1883
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 06.08.2008r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:47:46 »
Menu się zmieniło i moim zdaniem stało się bardziej czytelniejsze i przejrzystsze. Co do grafika to zmieniła się na lepsze , widać ,że CR7 to CR7 ale niektóre wydają się zbyt pulchne.Tekstury nachodzą na siebie przy wślizgach i innych podobnych sytuacjach.Co do gameplaya zmieniło się dużo : dodano przepychanki pomiędzy zawodnikami wślizgi wyglądają realistyczne i ogólnie fizyka wygląda w miarę przyzwoicie.Fajne są też strzały techniczne oraz te podstawowe dryblingi które po prostu dobrze się prezentują.No ale siła strzału wygląda trochę na podrasowaną tzn. zwiększyli siłę strzału ale to jeszcze nie to i czasami piłka leci wolno i trochę wyglądają balonowo. Sędziowanie wygląda jako tako.Dodano kilka bajerów jak zmianę zawodnika wykonującego rzuty z autu,kombinacyjną taktykę czy szybkie auty/wolne.No ale bramkarze to wyglądają słabo .Jest akcja gdzie napastnik biegnie bramkarz wychodzi i zamiast rzucic się pod nogi/po ziemi to on stoi i wykonuje interwencję jakby piłka leciała loobem .Sposób wykonywania rzutów wolnych uległ zmianie i jest on taki sobie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 20:50:10 wysłana przez Bartek10 »
2 miejsce w :
Typer Premiership 2010/2011, Typer Ligi Mistrzów 2011/2012, Typer Champions League 2012/13
3 miejsce w :
Typer Premiership 2009/2010, Typer Premiership 2011/2012, Typer Premiership 2012/2013, Typer MŚ 2010,Typer Primera Division 2012/2013

Offline kerpal

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2013, 22:28:54 »
Kostek, inna sprawa że nawet jakbym miał 20fpsów a ty 60, to i tak bym cię zniszczył w PESa ;] także wiesz... lepiej zamilcz i graj dalej na swoim expresie przelewowym ;]
i5 4670k ◉ AsRock z87 Extreme6 ◉ Crucial BallistiX 2x8gb 1600mhz ◉ 2x1TB WD EZEX Blue ◉ OCZ Vector 128gb SSD ◉ Palit Nvidia GTX 780 Super JetStream ◉ Seasonic SS-650KM3 ◉ Fractal Desing Arc Midi R2 ◉ CPU PHANTEKS PH-TC14PE ◉ Asus Xonar D1

Offline damianczyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2007r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2013, 23:10:03 »
WITAM WAS INTERNETOWI NAPINACZE :)


Na razie rozegrałem dwa meczyki, ale ogólnie GRAFIKA mi się nie podoba....na PS3 jest ona na niskim poziomie....(zapewne na PC jest piękna).....

ALe i tak nie zrazi mnie to do kupna oryginału :) .. (Tzn. już jest zamówiony).....


W skrócie......NIE OCENIAM DEMA.....PEŁNA WERSJA pokaże wszystko ZA I PRZECIW.



Offline DoMManU

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1143
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.10.2008r.
  • Gram w: PES 06
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2013, 00:59:24 »
Po rozegraniu kilku meczów stwierdzić muszę, że gameplay przyśpieszył i to jest na plus. Grafika oczywiście też bardzo oryginalna, fizyka strojów robi wrażenie ale zrazili mnie bramkarze i strzały. Mianowicie bramkarze puszczają zbyt wiele słabych strzałów a potężne uderzenia z 16-25 metrów nie są dla nich żadnym problemem. Bomba van Persiego czy Ronaldo w samo okno nie daje nawet rzutu rożnego bo byle bramkarzyna łapie taki strzał jedną ręką i jeszcze się przy tym wyraźnie nudzi... A co do strzałów to nikt nie potrafi oddać dobrego czystego uderzenia z woleja zza pola karnego. Lecą jakieś [cenzura] albo loby. Nie wiem co Konami zrobiło ale te dwie rzeczy od razu wpadają w oko i jeżeli to nie zostanie poprawione w pełnej wersji to będzie problem :-\

Offline Kostek123

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 142
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 08.10.2012r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:25:38 »
Kostek, inna sprawa że nawet jakbym miał 20fpsów a ty 60, to i tak bym cię zniszczył w PESa ;] także wiesz... lepiej zamilcz i graj dalej na swoim expresie przelewowym ;]
Nie miałbyś na to najmniejszych szans, bo bym z tobą nie zagrał- jaki to sens grać z kimś, komu sprzęt wyrabia o 40 fps mniej. Oczywiście zakładam, że mówimy o PC, bo konsole mają ten same framerate, no chyba, że ktoś ma zdupczony czytnik i coś płyta mu nie trybi...ale tu mowa o grze w demo z dysku, wiec...

Nie ma najmniejszego sensu wchodzić w przepychanki kto jest lepszy w jakąś tam gierkę0- musiałbym być doprawdy [cenzura] by taki temat podjąć. Jak sie cieszyć będziesz, to przyjmij że wygrałbyś ze mną 100 meczy na 100 :). Jednak to ci mówię obiektywnie, w sumie bez napiny: jeśli nie widzisz gigantycznego klatkowania podczas replayów i momentu, gdy piłkarze wchodzą na murawę no to....jesteś ślepy.

Nie umiem tego inaczej nazwać, naprawdę. Zrozumiałbym gdybyś nie potrafił nazwać tego zjawiska (najzwyklejszy w świecie pad silnika, moze poprawią w fullu), ale żeby w ogóle nie dostrzec??? To sobie popatrz- prześledź tweety Bhattiego- on to widzi (lol), twierdzi, ze poprawią (inna sprawa czy mu sie wierzy czy nie). A ten ciągle o jakimś saganie pierdzieli, a tu trzeba jakieś kropelki aplikować...nota bene czy ty wiesz, że luteina poprawia wzrok? jesz np dużo borówek albo kupujesz w tabsach w aptece- polecam drogi kolego
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 11:30:51 wysłana przez Kostek123 »

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2013, 17:20:33 »
Witam wszystkich serdecznie. Długo szukałem jakiegoś forum odnośnie PESa żeby poczytać właśnie opinie po demie.

Pobrałem wczoraj demo na konsole PS3.
Pierwsze odczucie włączam i zdziwienie co do dema, zupelnie inne troche smieszne - ale demo to najmniejszy problem.
Drugie co zauwazylem to ten kursor myszki, nie wiem po co to. Niby duperela ale wkurza :P

Przechodząc co do samej gry - bo to jest tutaj najwazniejsze. Pierwsze wrazenie co do grafiki - MEGA, bardzo sie postarali, jest zajebista.

Juz co do taktyki ustawiania taktyki, zmieniania zawodników - tak jak by sie troche cięło. Jakos to wolno chodzi.

Ale dalej wlączam i dla mnie szok, jak bym gral w zupelnie inną grę. Sterowanie mnie przeraźilo i sama grywalnosc.
Odczuwam jak by było małe opóźnienie, pilkarze ruszaja sie jak muchy w smole. Zanim nacisne jakis przycisk to minie jakis czas zeby zawodnik zareagował.

Sędzia tez spóźniony. Sfauluję - okej, ale wymienie szybsze 2-3 podania a ten dopiero gwizdze faul (nie mylic z przywilejem korzyści bo to nie to). Raz mialem zabawną sytuacje, dał karnego komputerowi mimo ze tam nic nie bylo, zawodnik ich oddal bardzo grozny strzal, moj bramkarz ledwo obronił,nawet sie nie wywalił a ten karnego gwizdze...

W ogole nie rozumiem tego wybijania pilki i jej gonienia przez zawodników. Ruszaja sie jak Boeingi 365 na Lotnisku Chopina, taka maja zwrotnosc, skręt to chyba kazdy z nich ma 90stopni, nie rozumiem tego.
W poprzednich edycjach speed to byl R1, chciales wybic pilke R2 i tyle w temacie. A teraz trzeba kombinowac jak kon pod góre, R1- powiedzmy ze biegnie, R1 naciskając caly czas - niby sprit, tylko pilke wybija na 5 metrów i w 95% jest strata albo aut, albo nie zdarzy dogonic pilki oczywiscie bo tak ją wywali ze stoi juz z 3 obronców.

Strzaly z dystansu tez jakies z dupy, prostopadła góra - to w ogole spieprzyli, spróbujcie tak zagrac. Nastepne rozne i wolne, po co te kropki? wiem ze to mozna wylaczyc ale taki badziew to byl kiedys w fifie. Jeszcze mogli zrobic ogien z pilki jak leci mocniej. Beka.

Kolejne co mnie zdnerwowalo odbior pilki. Zawsze tak gralem jak nie mialem pilki - SPEED I X i biegnie za zawodnikiem. Teraz to trzeba kombinowac jak nie wiem.

+ zawodnik przyjmujacy jak trzymam R1 tez pilka odskakuje na 50 metrów.

PODSUMOWUJĄC: ktos na gorze pisal ze na czym my gramy ze sie tnie itd itd. Ja mam najnowsza konsole, nowy telewizor i odczuwam to ze gra jest troche opozniona. Nacisne podanie czy cokolwiek i zanim zobacze reakcje to minie jakas setna sekundy ale to jest MEGA ZAUWAŻALNE.

Mialem kupowac w ciemno juz dawno preorder, ale jakos sie nie moglem zebrac. To demo mnie bardzo zrazilo, gre pewnie kupie, ale nie wiem jak to bedzie. Jak tego nie poprawia to widze to cięzko. To ciekawe jakie opoznienie bedzie przez neta...az strach myslec.

Wlaczajac demo 2014 i grajac poczulem sie jak bym gral w zupelnie inna gre niz PES do ktorego bylem przyzwyczajony i zakochany od lat - cz wyszlo to na dobre? nie sadze.

PLUSY:
-grafika
-taktyka
-bramkarze
-lepsze animacje ( w sensie obrony, wslizgi )

MINUSY:
-podania prostopadle dołem i góra
-opoznienie zawodnikow (problemy z plynnoscia)
-pilkarze ruszaja sie jak samoloty i maja promien skretu niczym Boeing jak sie szybko biegnie sprintem
-pilkarze za daleko wybijaja sobie pilke i nie moga jej dogonic
-grot strzalki
-sedzia, za duzo kartek i faule za byle gowno
-menu


Jakie sa wasze spostrzezenie na temat:
* ODBIORU
* RUCHLIOWOSCI PILKARZY
* SPRINTU ZAWODNIKOW I PROBIE ZMIENY KIERUNKU

PS. nie jestem jakims gimbusem wiec prosze o wyrozumiałość :)


Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2013, 18:55:45 »
Ci co mówią, że zawodnicy są mało ruchliwi niech wyjdą na boisko pobiegną z piłką sprintem i zawrócą z nią, ciekawe ile im to zajmie. Z resztą wystarczy, że zobaczycie jakiś mecz. To, że w Fifie zawodnicy biegnąc sprintem w 0.001 sekundy potrafią obrócić się z piłką i biec w drugą strone sprintem, nie znaczy, ze to jest dobre.

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:06:27 »
Tu nie mówi się o zawracaniu a o zmianie kierunku biegu, który w Fifie jest lepiej odwzorowany. PES troszeczkę kuleje w tej kwestii jeśli chodzi o ruch 360 stopni
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2013, 20:52:03 »
Ci co mówią, że zawodnicy są mało ruchliwi niech wyjdą na boisko pobiegną z piłką sprintem i zawrócą z nią, ciekawe ile im to zajmie. Z resztą wystarczy, że zobaczycie jakiś mecz. To, że w Fifie zawodnicy biegnąc sprintem w 0.001 sekundy potrafią obrócić się z piłką i biec w drugą strone sprintem, nie znaczy, ze to jest dobre.

Ja [cenzura], nie o to chodzi, juz sie nie rzucaj.
Chodzi o normalnosc zachowan. Zawodnicy w PESie maja sile, tylko ruszaja sie jak boeingi nie sa zwrotni - o to chodzi.



Offline damianczyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2007r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2013, 21:19:11 »
ZGADZA SIE...GRA JEST JAKAS ZAMULONA....

W PES 13  GRAŁEM NA TRYBIE SPEED  +2 I BYLO GIT :)

MAM NADZIEJE ZE W PELNEJ WERSJII TEŻ BĘDZIE MOZLIWOSC PRZYSPIESZENIA RUCHOW ZAWODNIKOW :)

Offline matip7

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 41
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.05.2011r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2013, 07:34:01 »
Witam. Pograłem trochę na najwyższym poziomie z włączonymi asystami. Mam włączona asystę wślizgów ale moi zawodnicy wcale nie próbują jej odebrać w taki sposób w stykowej sytuacji czy jak piłka zmierza między moim graczem a rywalem. W poprzednich częściach blokowali strzały w dystansu wślizgami przy włączonej tej asyście i robili wślizg, gdy rywal np. za daleko wypuścił sobie piłkę. Jeżeli ktoś sprawdzał to granie na asystach to proszę o wyrażenie opinii.
Druga sprawa to ta kropkowana linia przy rzutach wolnych, rożnych czy wznowieniach od bramki. Czy poza opcją wyłączenia tego podczas meczu istnieje jakaś opcja, która ko wyłącza, tak jak np. w przypadku siły podań. Proszę o komentarze.

Offline pesfanpozdro

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 12.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:08:17 »
Jeszcze mam takie pytanie bo nie wiem jak grac:

1. Jak walcze o górna pilke np. na srodku boiska po wykopaniu bramkarza z przeciwnikiem, to co mam naciskac zeby wygrac glowe? R1 i X ?
2. Jak wykonuje rozny to co mam naciskac  zeby strzelic gola? Zawsze wciskałem R1 i Kwadrat, a teraz to nie reaguje.
3. To samo tyczy sie jesli wrzucam pilke z akcji w pole karne.

prosze o podpowiedzi


Jeszcze jedno. Ogladam na YT jakiegos gameplay'a bo chcialem zobaczyc czy tylko ja mam takie problemy z prostopadlymi podaniami - okazuje sie ze nie tylko ja.
Zeby wam to zobrazowac lepiej o czym mowie macie linka:  i dwie sytuacje w filmiku wlaczcie: 07:35 oraz 08:00.
Idealna piłka prostopadła do zawodnika, a ten przebiega koło niej obok. Dla mnie to jakas kpina... co to ma byc?


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 08:21:47 wysłana przez pesfanpozdro »

Offline k4mil

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 14.04.2009r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:28:24 »
Cytuj
1. Jak walcze o górna pilke np. na srodku boiska po wykopaniu bramkarza z przeciwnikiem, to co mam naciskac zeby wygrac glowe? R1 i X ?

walka o piłkę od zawsze była R2, czyli R2 odpychasz przeciwnika i w momencie gdy piłka będzie już przy głowie - podanie (X).

Pograłem już kilka meczów na xboxie i mogę wskazać błędy, które są najbardziej rażące dla mnie. Niestety mamy nowy silnik, więc w tej wersji myślę, że będziemy spotykać się często z różnymi błędami (tak jak REJESTRACJA lub LOGOWANIE napisał).

- często w trakcie kolizji gracze się dziwnie zawieszają (może nie aż tak spektakularnie jak w fife, ale dziwnie to wygląda).
- jest minimalne opóźnienie w podaniach (wciskasz podanie a gracz reaguje za późno).
- po podaniu głową do swojego bramkarza - nie łapie on piłki w ręce!!
- tnące się menu gameplan i replaye (mieliśmy coś takiego w przeszłości w demie i w pełnej wersji tego nie poprawiono :/ )
- w demie jest tylko kilka cieszynek na krzyż
- koszulki się praktycznie nie brudzą (w 90 minucie tylko bramkarz miał leciutko ubrudzony kawałek spodenek) - jak na takie szumne zapowiedzi, bardzo kiepsko to wychodzi.
- zima czy lato - boisko wygląda prawie identycznie.
- w gameplan, w szczegółach umiejętności zawodnika nie ma szczegółowo opisanych dodatkowych umiejętności (np mazing run itp) tylko jakieś symbole (02 itp - mam się więc uczyć ich na pamięć, żeby wiedzieć co dany zawodnik potrafi? :/)


Jedyne co mnie pociesza to to, że demo nie to nie jest wersją ukończoną w 100% jednak nie ma się co oszukiwać, może wprowadzą kilka drobnych poprawek względem dema, ale reszta bugów mniejszych i większysz i tak będzie razić w oczy.

A poza tym, PES to chyba jedyna gra, która nigdy nie wypuści od razu wersji, w którą możnaby od razu zacząć z satysfakcją grać - zawsze po premierze konieczne są jakieś aktualizacje (jak np. ta aktualizacja twarzy, o której jest napisane w innym temacie).

Cytuj
Druga sprawa to ta kropkowana linia przy rzutach wolnych, rożnych czy wznowieniach od bramki. Czy poza opcją wyłączenia tego podczas meczu istnieje jakaś opcja, która ko wyłącza, tak jak np. w przypadku siły podań.
nie bardzo rozumiem, o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 10:53:36 wysłana przez k4mil »

Offline damianczyk

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2007
  • location:
  • Wiadomości: 22
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2007r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:11:45 »
LUDZIE --- TA GRA MA TYLE BUGÓW ŻE SZKODA KOMENTOWAĆ... JAK PEŁNA WERSJA NIE BĘDZIE PŁYNNIEJSZA TO [cenzura] TAKIEGO PESA.

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:19:20 »
uspokój się dzieciaku, po 1 bez caps locka, po drugie podaj merytoryczne powody.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2014 - odczucia z dema/recenzje
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:19:20 »