Autor Wątek: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 202851 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #640 dnia: Sierpień 22, 2014, 14:32:57 »
Cytuj
A drugi, trochę krócej. Czy jest jakiś sposób na rozłączanie przed oszustami? Wygrywam mecz 4:0, gra się rozłącza, a punktów nie ma. Najgorsze jest to, że cały czas tak się dzieje z ludźmi, którzy naprawdę rozegrali masę meczów. Czy oni robią to specjalnie, aby nie popsuć sobie statystyk? To jest naprawdę żenujące...

Tak, robią to umyślnie. Często powszechne w PES a Konami nadal ma problemy z rozwiązaniem tego problemu.
Nie ma na to rady. Jedynie możesz nagrać mecz od momentu w którym laguje a potem rozłącza i zgłosić typa.

Do czasu aż Konami nic z tym nie zrobi i rozbuduje gry tak jak powinna być, to tylko i wyłącznie walka z wiatrakami.

Offline AUAU

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.08.2014r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #641 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:19:25 »
Cytuj
Bez znaczenia. Dziwne pytanie xD

Dziwne dla kogoś kto nie grał w PES 4. Na pewno bez znaczenia? Internet radiowy, adres IP publiczny czy nie (ip zewnętrzne cz wewnętrzne) ? Kiedyś tylko przez Hamachi mogłem grać w PES'a. Pozdro

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpień 22, 2014, 22:26:31 »
Jakiego masz dostawce łącza?

Cytuj
Start > Uruchom > cmd

wpisujesz: ipconfig

I teraz tam będziesz miał napisane:
Adres IP: xxx.xxx.xx.xx

I teraz sprawdzasz czy zgadza się z którymś z tych:

10.0.x.x
172.16.x.x
192.168.x.x

Jeśli tak to masz IP wewnętrzne a jeśli nie no to zewnętrzne

Jeśli masz wewnętrzne to może byc problem. Serwera nie postawisz bez Hamachi dla PES4.
Tym bardziej na pewno nie dla PES2014 w ogóle.
Czy odpalisz, tego nie wiem, może przekierowanie portów coś by dało.

Ale co tu gadać będziesz miał zewnętrzne IP. Polecenie ipconfig nie pokaże ci prawdziwego twego IP, a jedynie routera jeśli posiadasz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2014, 01:22:05 wysłana przez Mahadew »

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpień 26, 2014, 22:35:56 »
Witam ,panowie potrzebuje ratunku ,zrobilem co moglem i nie pomaga... gra mi sie tnie w trybie online,kazdy mecz ciezko pograc z klepki itp.  u gory ekranu pokazuje mi sie slaby zasieg (1 kreska)  dzis kupilem nowy router poniewaz gram po wi -fi  a mam radiowke 4,5mb  ,ping srednio ok 30    a upload do 0,50mb , odinstalowalem antyvirusa,wylaczam zapory i dalej wszystko sie przycina :(

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpień 27, 2014, 14:48:41 »
Cytuj
Witam ,panowie potrzebuje ratunku ,zrobilem co moglem i nie pomaga... gra mi sie tnie w trybie online,kazdy mecz ciezko pograc z klepki itp.  u gory ekranu pokazuje mi sie slaby zasieg (1 kreska)  dzis kupilem nowy router poniewaz gram po wi -fi  a mam radiowke 4,5mb  ,ping srednio ok 30    a upload do 0,50mb , odinstalowalem antyvirusa,wylaczam zapory i dalej wszystko sie przycina

Jakie ma parametry PC (pokaz zdjęcie z settings - zakładka ostatnia).

W czasie gry poprzez WI-FI staraj mieć się najlepszy zasięg (dobry i wyższy). Jeśli masz blisko PC/Laptopa lepiej podłączyć kablem.

Przekieruj porty w routerze (virtual serwer):

TCP i UDP: 80, 44, 5730-5739

Zainstaluj sterowniki dla karty graficznej (najbardziej aktualne - najnowsze).
W czasie gry nie korzystaj ze ściągania, itp. Miej uruchomionego tylko PES'a.

Przycina się czyli... klatkuje, wolna reakcja zawodników (opóźniona), w każdym meczu online ? Jak działa offline, płynie ?

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpień 27, 2014, 16:24:36 »
tak offline gra pływa ,online gra jest zwolniona ,nie moge wymieniac szybciej pilki miedzy pilkarzami ,dodam ze mam dwie karty grafiki ,dzis sciaglem nowe sterowniki ,nic nie uruchamiam po za pesem ,nie  robie nic co moglo by obciążac łącze lub komputer
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 17:48:15 wysłana przez 87sylwko87 »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpień 27, 2014, 17:50:44 »
Niestety ale po Wi-Fi nie pograsz online najwidoczniej...

Takie są uroki grania online w tą grę. Trzeba mieć łącze szybkie.
Jak pisałem prędzej, przekieruj porty i jak się nic nie zmieni to sprawdź poprzez kabel Ethernet'owy (router - pc) jeśli masz z tyłu routera gniazdo RJ-45.
Włącz przy okazji w routerze (jak jest) opcje UPnP oraz wyłącz Firewall (jak jest taka opcja).

Nic innego nie da się zrobić. Jedynie grać z polakami lub z osobami z państw sąsiadujących z nami.

PS. Przestaw grafikę na inną (nie Intel HD) jak masz.

Edit. Jeśli w ciągu całego dnia, system nie przekroczy 4 GB pamięci RAM (zwłaszcza w grach) to możesz wyłączyć pamięć wirtualną. Znacznie poprawi wydajność, mniej lub lepiej. Ewentualnie ustawić na tryb, że system sam kontroluje (nie przypisuje stałych wartości). Ale polecam wariant pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 19:37:55 wysłana przez by.production »

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpień 27, 2014, 20:12:46 »
Niestety ale po Wi-Fi nie pograsz online najwidoczniej...

Takie są uroki grania online w tą grę. Trzeba mieć łącze szybkie.
Jak pisałem prędzej, przekieruj porty i jak się nic nie zmieni to sprawdź poprzez kabel Ethernet'owy (router - pc) jeśli masz z tyłu routera gniazdo RJ-45.
Włącz przy okazji w routerze (jak jest) opcje UPnP oraz wyłącz Firewall (jak jest taka opcja).

Nic innego nie da się zrobić. Jedynie grać z polakami lub z osobami z państw sąsiadujących z nami.

PS. Przestaw grafikę na inną (nie Intel HD) jak masz.

Edit. Jeśli w ciągu całego dnia, system nie przekroczy 4 GB pamięci RAM (zwłaszcza w grach) to możesz wyłączyć pamięć wirtualną. Znacznie poprawi wydajność, mniej lub lepiej. Ewentualnie ustawić na tryb, że system sam kontroluje (nie przypisuje stałych wartości). Ale polecam wariant pierwszy.
ok dzieki za info ,dzis juz pytalem o Neostrade i chyba sie skusze ,moze skonczą sie problemy ,karte grafiki mam jeszcze Radeona ,ale nie wiem na ktorej pes sie włacza , niby ustawilem wysoka wydajnosc przy PES 2014 na Radku ale ciagle nie wiem jak sprawdzic na czym chodzi gra :)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpień 27, 2014, 21:19:58 »
Wejść w ustawienia kary graficznej Radeona i ustaw ją jako domyślną kartę ogółem lub dla pes2014.exe
Lub klikasz prawym na ikonę PES2014 i wybierasz aby użyło procesu graficznego wysokiej wydajności.

Wyłącz też w ustawieniach Radeona synchronizację pionową i efekty dla lepszej wydajności niż jakości.

W trybie 2D lepiej sprawuje się Intel HD.
Dla 3D lepiej mieć aktywną Radeona.
Jeśli pracuje tryb 3D samo się przełącza z Intel HD na Radeona ale nie zawsze to działa poprawnie.

Lub jak coś tam wiesz o BIOSie to tam można ustawić która karta ma być domyślna (nie zawsze jest ta opcja).

Mniemam że sobie poradzisz.

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpień 28, 2014, 16:17:19 »
Wejść w ustawienia kary graficznej Radeona i ustaw ją jako domyślną kartę ogółem lub dla pes2014.exe
Lub klikasz prawym na ikonę PES2014 i wybierasz aby użyło procesu graficznego wysokiej wydajności.

Wyłącz też w ustawieniach Radeona synchronizację pionową i efekty dla lepszej wydajności niż jakości.

W trybie 2D lepiej sprawuje się Intel HD.
Dla 3D lepiej mieć aktywną Radeona.
Jeśli pracuje tryb 3D samo się przełącza z Intel HD na Radeona ale nie zawsze to działa poprawnie.

Lub jak coś tam wiesz o BIOSie to tam można ustawić która karta ma być domyślna (nie zawsze jest ta opcja).

Mniemam że sobie poradzisz.
tak z grafiką juz kiedys grzebałem ,ustawilem ją specjalnie pod gry ,wylączylem synchronizacje pionową,wydajnosc  najwyzsza. W biosie nie mam opcji ustawienia karty domyslnej tej czy tej . za dwa moze trzy tygodnie podpisze umowe z Neostradą i w koncu nerwy moze mi przejdą ,dziekuje za pomoc :)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpień 28, 2014, 19:27:19 »
Ale jak pisałem nie licz na fajerwerki z nowym łączem.


U mnie przy 24 Mbps, gra chodzi bardzo wolno w czasie meczów online (podania, reakcja na ruchy) i to nawet na Low detalach. Offline zaś chodzi płynie jak powinno. Tylko że ja mam starego PC.


Cytuj
W biosie nie mam opcji ustawienia karty domyslnej tej czy tej


Może być, ale pisać różnie (nie nazwa karty). Może być w opcjach botowania, lub od grafiki.

Offline thomson72

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.04.2013r.
  • 8 Liga Mistrzów
  • Gram w: PES 2017
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpień 29, 2014, 13:10:59 »
Witam,

Korzystam z patcha pesedit najnowszego, który wyszedł na chwilę przed aktualizacją gry.

Po ostatniej aktualizacji pes-a, nie mam wszystkich nazw, strojów i herbów drużyn. Gdy na nowo wgrywam pesedit (najnowszego) to automatycznie po włączeniu pes-a w trybie Online chce mi się aktualizować, a po aktualizacji znowu nadpisuje się nad patchem. Jakiego patcha używacie do najnowszej wersji pes 2014, żeby mieć herby nazwy i drużyny?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpień 29, 2014, 14:37:26 »
Najwidoczniej patch pesedit nie jest kompatybilny z najnowszym wydaniem patcha od konami.
Trzeba czekać na jakiś fix lub nowe wydanie pesedit.

Offline thomson72

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.04.2013r.
  • 8 Liga Mistrzów
  • Gram w: PES 2017
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpień 29, 2014, 23:05:04 »
pewnie tak, ale jak 17 września jest premiera 2015 to nie sądzę, że coś takiego się pojawi

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpień 29, 2014, 23:24:18 »
Może się pojawi ostatnie wydanie pesedit z nowymi transferami i działający z nową łatką konami.

Musisz skorzystać z obecnych patchy które wychodzą dla PES 2014 i działają z najnowszą łatką Konami.
Popatrz w dziale dodatków u nas na forum lub na stronie pes-patch.com

To chyba nie straszne grać online bez licencjonowanych elementów gry... ? Premiera PES2015 jest w październiku... ?

Offline thomson72

  • Junior
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.04.2013r.
  • 8 Liga Mistrzów
  • Gram w: PES 2017
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:04:18 »
Wiem, miałem na myśli wersje demonstracyjną pes 2015

Offline lucek1910

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.07.2014r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 05, 2014, 00:14:34 »
Może ktos mi wytlumaczyc jak to jest mozliwe gdy podczas grania on line w turniejek prowadze w meczu a w okolicach 90 minuty gosc spowalnia jakos internet i sie rozlacza a ja dostaje punkty ujemne i przegrywam walkowerem 3:0?????
nie ogarniam tego , odechciewa sie grac z lamusami

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 05, 2014, 14:42:05 »
Cytuj
Może ktos mi wytlumaczyc jak to jest mozliwe gdy podczas grania on line w turniejek prowadze w meczu a w okolicach 90 minuty gosc spowalnia jakos internet i sie rozlacza a ja dostaje punkty ujemne i przegrywam walkowerem 3:0?????
nie ogarniam tego , odechciewa sie grac z lamusami

Tak właśnie robią osoby które nie potrafią przegrywać i liczy się dla nich ranking. Jak przegrywają to zazwyczaj w okolicach 80-90 min logują łącze i przerywa mecz.
Raz na korzyć oszusta innym na przeciwnika.
Nie ma na to rady. Konami też nie ma na to pomysłu. Tak jest upośledzone online :)

Offline 87sylwko87

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.12.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 07, 2014, 16:47:14 »
Niestety ale po Wi-Fi nie pograsz online najwidoczniej...

Takie są uroki grania online w tą grę. Trzeba mieć łącze szybkie.
Jak pisałem prędzej, przekieruj porty i jak się nic nie zmieni to sprawdź poprzez kabel Ethernet'owy (router - pc) jeśli masz z tyłu routera gniazdo RJ-45.
Włącz przy okazji w routerze (jak jest) opcje UPnP oraz wyłącz Firewall (jak jest taka opcja).

Nic innego nie da się zrobić. Jedynie grać z polakami lub z osobami z państw sąsiadujących z nami.

PS. Przestaw grafikę na inną (nie Intel HD) jak masz.

Edit. Jeśli w ciągu całego dnia, system nie przekroczy 4 GB pamięci RAM (zwłaszcza w grach) to możesz wyłączyć pamięć wirtualną. Znacznie poprawi wydajność, mniej lub lepiej. Ewentualnie ustawić na tryb, że system sam kontroluje (nie przypisuje stałych wartości). Ale polecam wariant pierwszy.
moj problem zginął ,podpisalem umowe z neostrada i jest po problemie a moj poprzedni dostawca powiedzial mi tylko ze to moj byc problem tego ze mieszkam w centrum i mogly nastepowac zakłócenia,dziekuje za pomoc :) teraz meczyki chodza plywaja elegancko ,nie wazne czy dzien czy  noc :)

Offline mp86

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location: bytom
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.03.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:42:29 »
Skąd mogę pobrać najnowsze DLC bo z poziomu gry nie potrafię. Ściągnąłem patcha 1.7 najnowszego tak?


TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:42:29 »