Autor Wątek: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 202153 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline sylwekb81

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: K-wn
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 28, 2013, 18:02:08 »
Witam Kolegów  :)
Ja mam następujący problem z grą online na PS3, natomiast gdy próbuje zarejestrować mój klucz do gry online wyskakuje mi taki komunikat : Pro Evolution Soccer 2013 will be terminated i pytanie are you sure? jesli klikam tak to przekierowuje mnie do strony playstation store i prosi o wpisanie numeru karty playstation network lub jakiegoś kodu promocyjnego. Dodam również że mam to samo z PES-em 2013. Konsole mam od kilku tygodni i może jest coś o czym nie wiem żeby coś aktywować na PSN ??? W czym może być problem ??? Próbowałem znaleźć jakiś temat z podobnym problemem lecz niestety nic nie znalazłem .......

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:36:36 »
można dodać gracza do" Block List" już po skończeniu meczu?
tak...wchodzisz w statystyki i ostatnie 20 meczy,wybierasz z kim grałeś i dodajesz kolesia do czarnej liście:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 19:42:07 wysłana przez lukakosa »

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:41:07 »
Co to mu da ze doda do czarnej listy?

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:42:36 »
2 raz ci nie wyszuka tego gościa:)
co do neta to mam takiego REJESTRACJA lub LOGOWANIE i laga prawie nie ma bardzo dobrze się gra:)

Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:50:03 »
tylko że jak wyszli z meczu (poprzez pogarszającą się transmisje) to nie mam tego zapisanego w ostatnich meczach... specjalnie obciążali łączę po strzelonych bramkach i nagle siup i koniec grania ;/
mam takie nicki gości i chciałem jakoś ręcznie ich dodać do Block List : ANDROS, Reamond, LittleGio.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:04:42 »
tylko że jak wyszli z meczu (poprzez pogarszającą się transmisje) to nie mam tego zapisanego w ostatnich meczach... specjalnie obciążali łączę po strzelonych bramkach i nagle siup i koniec grania ;/
mam takie nicki gości i chciałem jakoś ręcznie ich dodać do Block List : ANDROS, Reamond, LittleGio.
no to z tymi co uciekli to gorzej...wcześniej można było wyszukać gościa w 2012 chyba to było a teraz nie wiem bo nie szukałem:P

Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:07:16 »
można ich spisywać i czekać aż drugi raz się trafią ;)

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:17:43 »
można ich spisywać i czekać aż drugi raz się trafią ;)
no i co wyjdziesz z gry??jemu pkt doda...będziesz faulował to kartki i później jak z 2 stracisz to wygra...pocisnąć tez mu nie można...no nie ma na lamusów lekarstwa...

Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:41:23 »
nie no za drugim razem ich dodać do blokowanych ;) czy nie da się podczas gry?

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 28, 2013, 21:02:13 »
po skończonym meczu jedynie:(

Offline Akadyjczyk

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.11.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 28, 2013, 21:43:25 »
już ogarnąłem ;p nawet jak rozłączy mecz taki "cziter" to jest opcja dodania go do blokowanych ;) a ja jakoś oślepłem i tego nie widziałem  ;D

Offline Aso

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 29, 2013, 17:53:12 »
Witajcie,

odnośnie pes14 wersja PC i online to od premiery do 24 września była to super gra bez lagów bez zrywania połączenia i bez ucieczek. Od 24 ta gra stała się niegrywalna online, miałem take przypadki że nie zdążyło mnie połączyć z przeciwnikiem i już połączenie było zerwało i co gorsza punkty odjęte, ale żeby było śmieszniej też mi dodawało. Jak uda mi się rozpocząć mecz to nie mam pewności czy przerwie, w trakcie meczu czy w przerwie meczu, punkty minus lub plus totalnie losowo. Raz mi się trafił typ co z nim wygrywałem i zaczął coś walczyć z łączem ale wtedy mi dało na plus.

Podsumowując grę online jestem zawiedziony, ale chyba podobnie było na początku w pes13, no i brak turniejów to jest lekki skandal mam nadzieje że niedługo to wszystko poprawią.

Napiszcie czy macie podobne odczucia co do gry online i czy Was też tak rozłącza?


Ps. Nigdy nie miałem lagów w offline co niektórzy na tym forum pisali i na PS3 i PC

Offline Kupa

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Odbyt
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 20.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 29, 2013, 18:54:31 »
Witajcie,

odnośnie pes14 wersja PC i online to od premiery do 24 września była to super gra bez lagów bez zrywania połączenia i bez ucieczek. Od 24 ta gra stała się niegrywalna online, miałem take przypadki że nie zdążyło mnie połączyć z przeciwnikiem i już połączenie było zerwało i co gorsza punkty odjęte, ale żeby było śmieszniej też mi dodawało. Jak uda mi się rozpocząć mecz to nie mam pewności czy przerwie, w trakcie meczu czy w przerwie meczu, punkty minus lub plus totalnie losowo. Raz mi się trafił typ co z nim wygrywałem i zaczął coś walczyć z łączem ale wtedy mi dało na plus.

Podsumowując grę online jestem zawiedziony, ale chyba podobnie było na początku w pes13, no i brak turniejów to jest lekki skandal mam nadzieje że niedługo to wszystko poprawią.

Napiszcie czy macie podobne odczucia co do gry online i czy Was też tak rozłącza?


Ps. Nigdy nie miałem lagów w offline co niektórzy na tym forum pisali i na PS3 i PC

Tak samo mam - czasami zalicza wygraną albo przegraną jeszcze przed wyborem drużyny... Albo przerywa mecz w trakcie, ponieważ jest za słabe łącze...
I brak turniejów... Ogólnie tryb online to parodia.

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:14:03 »
Noo dokladnie tam samo jak u was ,jesli chce ktos sposob na cziterow co laguja ,spowalniaja gre pisac na pirv ,ja tak robie zeby sie nie wkurzac :D i po prostu ten mecz jest uznawany zawsze za niewazny :D!!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:38:57 »
Wina stanu rzeczy co do gry online ze strony Konami zawsze było klapą.
Nie wiedzą jak temu zaradzić aby grało się praktycznie jak offline.

Lagi online itp. to wina ich serwerów i sposobu komunikacji w grze oraz z serwerami. Następnie chodzi o tzw. PING. Im mniejszy tym jakość meczu (bez lagów) jest lepsza. Liczy się też odległość między graczami, bo grając zachodzi połączenie P2P.
Aby zachować optymalny ping grając z przeciwnikiem na "bardzo dużą odległość" (Moskwa, Lizbona, Madryt, Rzym, Istambuł itd.) trzeba mieć "łącze min. 5-10Mbps po obu stronach".
Można by pisać wiele o tym jak działa komunikacja w grach i nie tylko itd. itp. w tym trasa pakietów i wielu innych czynników.

Oni robiąc grę u siebie dysponują lepszą infrastrukturę łączy itp. niż cała Europa. Więc w testach u nich wychodzi to świetnie inaczej ma się w rzeczywistości u graczy z całego świata.

Typowy zjadacz chleba oczekuje aby działało jak powinno... realia wszędzie są trochę odmienne :P

Offline Aso

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:02:46 »
jak dobrze pamiętam to w pes6 online był wyśmienity w porównaniu do 2008 i i dalej, gdzie średnia szybkość łącza zwiększyła się co najmniej 6-cio krotnie (wtedy neostrada 1Mb była szczytem marzeń), a nawet dawało się grać przez gsm 3g i lagów nie było. No i też nie było tyle ucieczek, może gracze mieli silniejsze nerwy ;)

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:30:02 »
Czasy się zmieniają, zwłaszcza od edycji PES6.

Konami nie wie co robić z tą grą, albo ma upośledzony system wprowadzania zmian, dla zarobku. Ta gra staje się coraz gorsza, z roku na rok, jedynie gameplay może cieszyć, choć mozolną ma ewolucję.

Wiele gier jest znacząco bardziej rozbudowanych (Strategie, RPG, MMO, Sportowe - wyścigówki itp.). W tej typu symulacji pole manewru jest niewielkie, a raptem zalicza się do stadionu i jego wnętrza. Potencjał taka symulacja ma ogromny i można bardzo wiele. FIFA np. zrobiła oprawę boiska z zewnątrz w jakiejś tam postaci, szkoda że teraz dopiero, a PES...utkną na laurach PES6 i wstecz, gdzie oczywiście grafika nie była najważniejsza i nie jest nadal, nie dla wszystkich.
Obie gry są słabo rozbudowane, ale PES jest w tym przypadku upośledzony względem konkurencji.
Trzeci gracz na rynku "z pomysłem" konkretnym i mądrym, przełamał by tą barierę.

Ponadto powinni przejść na OpenGL które jest 100kroć i wiecej (w tym wielkoformatowy) :) razy lepsze i wydajniejsze od kupy gówna zwanego DirectX, które tylko spowalnia możliwości gier itd - tak to tak zwany kit dla naiwnych. Ewentualnie API o nazwie "Mantle" które wprowadza AMD a zarazem wedle zapowiedzi ma zniszczyć zakłamanie MS i wydobyć pełnie możliwości z platform (PC, PS4) i gier, jakich nie daje DX.
Możliwe że PES2015 będzie na tym działał...

Online tak szybko nie będzie dobre, zwłaszcza znając zapał do wprowadzania poprawek. Na fajerwerki nie ma co liczyć.
Jeśli za rok będzie to samo, nie tylko w online ale ogółem, Konami dobije gwóźdź do swojej trumny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 16:02:11 wysłana przez Mahadew »

Offline brylant1985

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2011r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:17:01 »
Witajcie

Dajcie jakis sposob na tych cziterów bo mnie chyba krew zaleje,i po jakiego grzyba oni grają

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:46:35 »
Witajcie

Dajcie jakis sposob na tych cziterów bo mnie chyba krew zaleje,i po jakiego grzyba oni grają
przytrzymaj kilka sekund Print Screena na klawie i mecz uznana za niewazny :D

Offline kopciu1

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:14:22 »
Siemanko mam pytanie, gdzie jest ta zakładka w options online settings w grze? bo nigdzie nie widze

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:14:22 »