Autor Wątek: Poradnik dot. sterowania w PES 2014!  (Przeczytany 35228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

 • Redaktor pesleague.pl
 • ***
 • Autor wątku
 • Join Date: Paź 2007
 • location:
 • Wiadomości: 5112
 • Dostał Piw: 60
 • Na forum od: 20.10.2007r.
Poradnik dot. sterowania w PES 2014!
« dnia: Październik 02, 2013, 19:26:24 »


Mamy wam do zaprezentowania specjalny poradnik dzięki, któremu możecie dowiedzieć się o podstawowych zagraniach czyli jak zrobić dany zwód, oddać celny strzał, czy dokładnie podać koledze z drużyny ale i innych bardziej zaawansowanych.
 Na pewno przyda się tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z PESem, ale i "starzy wyjadacze" powinni go przeglądnąć:-)

Poradnik powstał w oparciu o sterowanie z wersji konsolowych

Poruszanie się po boisku i drybling

Najważniejsza z podstaw. Piłkarskie porzekadło mówi, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać, ale i tak warto wiedzieć jak szybko dotrzeć po piłki i co zrobić, by po jej przyjęciu nie potknąć się o własne nogi.

    *Lewa gałka analogowa ustala kierunek biegu.
    *Kombinacja R1/RB + prawy analog to sprint.
    *Po szybkim wciśnięciu dwukrotnie R1/RB gracz ruszy szaleńczym tempem w wybranym kierunku, wypuszczając piłkę na parę metrów do przodu. Idealny sposób na zgubienie uciążliwego obrońcy.
    *Puszczenie lewej gałki analogowej i wciśnięcie R1/RB zatrzymuje nagle piłkarza przy piłce, co daje możliwość zgubienia uczepionego obrońcy lub dynamicznego zmiany kierunku biegu.
    *R2/RT to przycisk odpowiedzialny za tak zwane "drobienie". Powolne truchtanie małym kroczkami dające znacznie większą precyzję nad ruchem gracza przy piłce.
    *Prawa gałka analogowa pozwala kontrolować balans ciała gracza. Możemy dzięki temu rozpychać się w trakcie biegu, odpychać obrońcę stojąc w miejscu, osłaniać piłkę, ustalić ułożenie ciała przy przyjęciu futbolówki lub składaniu się do strzału czy wykorzystać odskakiwanie piłki do zgubienia obrońcy.
    *Zaawansowany drybling kontrolują obie gałki analogowe. Prawą ustalamy jaki zwód ma wykonać zawodnik, lewa służy natomiast do wybrania kierunku, w którym uda się próbując minąć defensora.
    *W ustawieniach asyst sterowania kluczowa jest opcja Auto Feint. W skrócie, jej włączenie automatyzuje niejako proces dryblingu. Mamy mniej kontroli nad zwodem, który wykona gracz. Zawodnik wybierze najlepszy możliwy trik w danej sytuacji. Po odhaczeniu Auto Feint wszystko jest w naszych rękach. Sami decydujemy o zwodzie. Jest - przynajmniej początkowo - trudniej, ale mamy stuprocentową kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Wyłączona opcja Auto Feint daje także większe pole do popisu przy kontrolowaniu balansu ciała prawą gałką.

Podania
Jakoś trzeba się pod bramkę rywala dostać, by myśleć o strzeleniu bramki.

    *X/A to zwyczajne podanie po ziemi. Kierunek ustalamy lewą gałką analogową. Siła zależy od tego, jak długo przytrzymamy przycisk.
    *Trójkąt/Y to prostopadłe podanie. Zagranie w tak zwaną uliczkę. Tutaj również kierunek wskazujemy lewą gałką analogową, a siła zależy od długości nacisku na klawisz.
    *L1/LB + trójkąt/Y to prostopadłe podanie górą. Siłę i kierunek ustalamy w ten sam sposób, co w podaniu po ziemi.
    *Kombinacyjne rozegranie na "raz, dwa". L1/LB + X pozwala zagrać piłkę do partnera i od razu ruszyć do przodu w oczekiwaniu na odegranie. Aby piłka wróciła do szarżującego zawodnika wystarczy wcisnąć trójkat/Y. To świetny sposób na oszukanie obrońców i przedostanie się pod bramkę przez zagęszczony środek pola.
    *L2/LT + X/A lub trójkąt/Y to manualne podanie po ziemi lub prostopadle. W tym wariancie wszystko zależy od nas. Gra nie pomoże skierować piłki do wybranego zawodnika, nie opanuje też mocy podania.

Wrzutki

Idealnie zagrana piłka z boku boiska prosto na głowę napastnika to ważna część arsenału każdej drużyny.

    *O/B to standardowa wrzutka. Kierunek ustalamy oczywiście lewą gałką analogową, siła zależy od długość spoczynku palca na guziku.
    *R2/RT + O/B to wysokie zagranie z gatunku wrzutek-zawiesinek.
    *L1/LB + O/B pozwala wrzucić w pole karne ciętą, niską, mocną piłkę na najbliższego zawodnika.
    *Duża zmiana w serii to ukrycie płaskich wrzutek po ziemi pod dwoma szybkimi wciśnięciami O/B. Wcześniej zagranie to funkcjonowało pod trzema O/B, więc przyzwyczajenie się do nowego schematu może zająć kilka zmarnowanych sytuacji.

Strzały

Najwyższa pora.

    *Kwadrat/X to podstawowy rodzaj strzału. Kierunek ustalamy oczywiście lewą gałką, ale sprawy robią się bardziej skomplikowane przy decydowaniu o sile uderzenia. Przytrzymując przycisk strzału dłużej, poświęcamy celność na rzecz siły. Przy leciutkich, mierzonych uderzeniach przy słupku wystarczy lekko przydusić klawisz. Mocne petardy wymagają większego nacisku, ale ostrożnie. Jeśli przesadzicie, możecie zrobić krzywdę któremuś z kibiców.
    *Kwadrat/X + kwadrat/X dokładnie w momencie uderzenia pozwala na potężne torpedy z podbicia. Celność ma tutaj drugorzędne znaczenie, nie mamy na nią większego wpływu. Jeśli tak uderzona piłka poleci w światło bramki, jest duże prawdopodobieństwo, że bramkarz za chwilę wyciągnie ją z siatki.
    *R2/RT + kwadrat/X to mierzony strzał wewnętrzną częścią stopy. Ten rodzaj uderzenia stawia precyzję ponad siłę.
    *L1/LB + kwadrat/X to lob. Jeśli zobaczysz bramkarza wychodzącego z bramki, nie wahaj się - lobuj. Ten rodzaj uderzenia jest w Pro Evolution Soccer 2014 zabójczo skuteczny. Delikatne loby to także niezły sposób na podcięcie futbolówki nad interweniującym bramkarzem w sytuacjach jeden na jeden.
    *R1/RB + kwadrat/X to silne uderzenie, sprawdzające się najlepiej z okolic 16 metra.
    *Kwadrat/X + trójkąt/Y dokładnie w momencie kontaktu nogi z piłką pozwala na mocarne szczury, czyli plasowane uderzenia po ziemi.
    *Czasami najlepszy strzał to taki, którego nie ma. Kwadrat/X + X/A w momencie uderzenia pozwala zamarkować strzał, schodząc lekko do boku. Zagranie od zawsze obecne w serii Pro Evolution Soccer dalej działa jak złoto w próbach położenia bramkarza i posłania piłki do pustej bramki.
    *L2/LT + kwadrat/X to strzał manualny. Tak jak w przypadku manualnych podań nie możemy liczyć tu na żadne wsparcie gry. Siła i kierunek leżą tylko i wyłącznie w naszych rękach.

Rzuty karne

    *Strzelamy na bramkę przy pomocy kwadratu/X. Standardowo kierunek ustalamy lewą gałką analogową (R1/RB pozwala wyświetlić celowniczek), a stawiając na siłę poświęcamy celność i na odwrót.
    *Broniąc jedenastkę musimy podjąć decyzję. Jeśli podejrzewamy, że strzelec postawi na moc, kierunek interwencji należy ustalić jeszcze przed strzałem. Jeśli szósty zmysł mówi, że wykonawca wybierze celność ponad siłę, kierunek parady wybieramy w momencie uderzenia.

Rzuty wolne

    *Kierunek uderzenia/wrzutki/podania wyznaczamy prawą gałką analogową. Lewa gałka określa rotację, podkręcenie, opadanie czy wznoszenie się piłki.
    *Nowością jest kropkowana linia wyznaczająca trajektorię lotu piłki. Biały kolor oznacza niską motywację wykonawcy, żółty przeciwnie - ten gracz czuje się danego dnia dobrze. Wskaźnik można wyłączyć R1/RB.
    Stawiając na siłę uderzenia, poświęcamy celności i vice versa.

Sterowanie bramkarzem

Nie jesteś zadowolony z poczynań golkipera? Weź sprawy w swoje ręce.

    *L1/LB + R3 (wciśnięcie prawej gałki analogowej) pozwala przejąć kontrolę nad bramkarzem.
    *O/B pozwala rzucić się w stronę wybraną prawą gałką analogową.
    *X/A odpowiada za rzucenie się pod nogi wchodzącego w pole karne napastnika.
    *Gdy sterujemy bramkarzem, a nasi obrońcy znajdą się przy piłce, rozkażemy wybicie jej ze strefy zagrożenia kwadratem/X.
    *L1/LB przy wybijaniu piątki to rozkaz dla drużyny do wyjścia do przodu lub cofnięcia się.
    Standardowo, gdy nie sterujemy bramkarzem, trójkąt/Y rozkazuje golkiperowi wyjście z bramki. W tym roku warto robić to jednak tylko w ostateczności. Zdolny przeciwnik bez problemu ukarze niefrasobliwość celnym lobem.

Defensywa

Drużynę zaczyna budować się do obrony. W Pro Evolution Soccer 2014 też warto szybko ją opanować.

    *Przytrzymaj X/A, by wywrzeć presje na obrońcy, zostając jednocześnie parę metrów od niego. To sposób na zwolnienie ataku rywala i pozbawianie go opcji rozegrania.
    *Dwukrotne wciśnięcie X/A to próba odbioru. Kluczowe jest wyczucie odpowiedniego momentu. Atak ma największe szanse powodzenia, gdy stopa zawodnika jest z dala od piłki. Ważne jest także poznanie zasięgu nóg poszczególnych graczy.
    *Trzymanie X/A + cofanie się gałką analogową to eskortowanie atakującego gracza na swoich warunkach. Można dzięki temu spowolnić atak, zapędzić rywala w kozi róg, poczekać na wsparcie kolegów lub odciąć mu opcję dalszego rozegrania akcji.
    *Wciśnij kwadrat/X dwa razy po czym przytrzymaj przycisk, by poprosić o wsparcie partnerów.
    *R1/RB + trzymanie X/A to przyciśnięcie rywala w walce bark w bark.
    *O/B to wślizg.
    *Kwadrat/X to mocne wejście w rywala ciałem.
    Poruszenie lewą gałką w kierunku, w którym przeczuwamy zagranie pozwala je zablokować.
    Prawa strzałka na krzyżaku wysuwa linię obrony w przód. Lewa ją cofa.

Pozostałe

    *R1/RB + R2/RT to nieodzowna w serii Pro Evolution Soccer opcja Super Cancel. Pozwala na anulowanie niepotrzebnie "załadowanego" zagrania, ale też przejęcie kontroli nad sterowanym przez konsolę zawodnikiem, gdy ten biegnie na przykład automatycznie do piłki. Otwiera to szereg możliwości. Tych oczywistych, jak zmiana trajektorii, którą gracz podbiega do futbolówki czy przecinanie podań rywali. Oraz tych bardziej skomplikowanych, które pozwolimy Wam odkryć samemu.
    *L1/LB to automatyczne przełączanie się między graczami.
    *Jeśli potrzebujecie większej kontroli przy zmianie sterowanego gracza, przytrzymajcie L1/LB i wybierzcie dowolnego zawodnika prawą gałką.
    *Naciskając L1/LB będąc przy piłce, zachęcamy partnerów do wyjścia na wolne pole.

źródło: gram.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 13:32:01 wysłana przez Artur 7 »

Offline Płotek

 • Zarząd
 • *****
 • Join Date: Gru 2009
 • location: Świecie
 • Wiadomości: 1743
 • Dostał Piw: 285
 • Na forum od: 21.12.2009r.
 • "Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni"
 • Gram w: ps4 sprzedane przy dzieciach nie ma czasu... to juz nie te lata.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2013, 20:35:11 »
Gram w to od dziecka a mimo to znalazłem tutaj coś dzięki czemu wachlarz zagrać ulegnie rozszerzeniu :D Dobra robota!
" border="0

Offline es_sabbi

 • Prezydent FIFA
 • ******
 • Join Date: Paź 2008
 • location: Bielsko-Biała
 • Wiadomości: 6226
 • Dostał Piw: 35
 • Na forum od: 22.10.2008r.
 • 达米安是我的主人
  • Status GG
 • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2013, 20:36:49 »
po prostu mało kto czyta książeczke w pudełku :) tam jest fajnie to opisane :)

Offline belzebub

 • Prezydent UEFA
 • ******
 • Join Date: Maj 2006
 • location:
 • Wiadomości: 4776
 • Dostał Piw: 7
 • Na forum od: 25.05.2006r.
 • play fair and have fun
 • Gram w: ...
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2013, 20:46:54 »
po prostu mało kto czyta książeczke w pudełku :) tam jest fajnie to opisane :)

eee ja czytałem i nadal czarna magia .... :P

Offline llukkaszz

 • Amator
 • *
 • Join Date: Paź 2011
 • location:
 • Wiadomości: 21
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 20.10.2011r.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2013, 12:33:11 »
po prostu mało kto czyta książeczke w pudełku :) tam jest fajnie to opisane :)

moglby ktos wrzucic ksiazeczke po pl? bo w wersjii na ps3 mam niestety ang. ;/

Offline s1once

 • Amator
 • *
 • Join Date: Paź 2013
 • location:
 • Wiadomości: 1
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 03.10.2013r.
 • Gram w: ...
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2013, 12:40:39 »
Po bardzo długiej przerwie na rzecz Fifa, postanowiłem powrócić do Pesa. Ograłem się trochę w demo 2014 na xboxie 360  i postanowiłem, że ten rok będzie należał do Konami. Powiedzcie mi jedną rzecz. Grając w demo starałem się nie korzystać z pomocy przy strzałach i podaniach, ustawiałem wszystko na manuala jak się dało. Przy strzałach precyzyjnych manualnych (RT + X) wciskając lekko strzał, coby nie przestrzelić, piłka zawsze była kopana za mocno. Ani razu nie udało mi się tak strzelić gola bo piłka lądowała w najlepszym przypadku na poprzeczce, a potem poza boiskiem. Zmieniając pomoc przy strzale na Semi, problem zniknął i piłka lądowała bez problemu w siatce. Poradźcie jak strzelać na manualu, żeby to wychodziło. Czy w pełnej wersji jest podobnie? Jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić, bo dopiero w przyszłym miesiącu pełniaka zaukupię.

Offline es_sabbi

 • Prezydent FIFA
 • ******
 • Join Date: Paź 2008
 • location: Bielsko-Biała
 • Wiadomości: 6226
 • Dostał Piw: 35
 • Na forum od: 22.10.2008r.
 • 达米安是我的主人
  • Status GG
 • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2013, 12:45:29 »
moglby ktos wrzucic ksiazeczke po pl? bo w wersjii na ps3 mam niestety ang. ;/
na PC też jest po angielsku

Offline Płotek

 • Zarząd
 • *****
 • Join Date: Gru 2009
 • location: Świecie
 • Wiadomości: 1743
 • Dostał Piw: 285
 • Na forum od: 21.12.2009r.
 • "Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni"
 • Gram w: ps4 sprzedane przy dzieciach nie ma czasu... to juz nie te lata.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2013, 15:34:51 »
Ja mam po naszemu  :o
" border="0

Offline MichW

 • Właściciel Klubu
 • ******
 • Join Date: Cze 2009
 • location:
 • Wiadomości: 2386
 • Dostał Piw: 6
 • Na forum od: 21.06.2009r.
 • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
 • Gram w: PES 2013
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2013, 18:44:46 »
Dobry tutek
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline es_sabbi

 • Prezydent FIFA
 • ******
 • Join Date: Paź 2008
 • location: Bielsko-Biała
 • Wiadomości: 6226
 • Dostał Piw: 35
 • Na forum od: 22.10.2008r.
 • 达米安是我的主人
  • Status GG
 • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2013, 20:32:41 »
Ja mam po naszemu  :o
głupoty gadasz :/ to dawaj skan!!

Offline Płotek

 • Zarząd
 • *****
 • Join Date: Gru 2009
 • location: Świecie
 • Wiadomości: 1743
 • Dostał Piw: 285
 • Na forum od: 21.12.2009r.
 • "Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni"
 • Gram w: ps4 sprzedane przy dzieciach nie ma czasu... to juz nie te lata.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2013, 20:53:34 »
głupoty gadasz :/ to dawaj skan!!

  :)
" border="0

OnoMatoPeja

 • Gość
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2013, 21:21:17 »
Cytuj
głupoty gadasz :/ to dawaj skan!!

No cóż teraz to wygląda że Administracja itp. się tylko ośmieszyli :) Ale to wiadome nie od dziś.. na tym zacnym forum :D
Ciekawe komu teraz łyso.

CDP.pl jednak dupy nie dało na całej linii i wydało parę pudełek z PL instrukcją.

Offline kfiatulla

 • II - ligowiec
 • ***
 • Join Date: Lis 2008
 • location:
 • Wiadomości: 311
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 14.11.2008r.
  • Status GG
 • Gram w: PES 2019
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2013, 23:37:23 »
Dziś mnie moja kobieta zaskoczyła. Leżę sobie i oglądam coś tam w TV - wraca z pracy i rzuca mi na klatę PESA 2014 i mówi: "podjechałam dziś po pracy do Mediamarkt po kartę pamięci do aparatu i kupiłam ci Pesa bo widziałam że jeszcze sobie nie kupiłeś..." Kobiety potrafią zaskoczyć :) Też mam polską książeczkę.

Offline es_sabbi

 • Prezydent FIFA
 • ******
 • Join Date: Paź 2008
 • location: Bielsko-Biała
 • Wiadomości: 6226
 • Dostał Piw: 35
 • Na forum od: 22.10.2008r.
 • 达米安是我的主人
  • Status GG
 • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2013, 11:18:50 »
No cóż teraz to wygląda że Administracja itp. się tylko ośmieszyli :) Ale to wiadome nie od dziś.. na tym zacnym forum :D
Ciekawe komu teraz łyso.

CDP.pl jednak dupy nie dało na całej linii i wydało parę pudełek z PL instrukcją.
nie wiem kogo masz na myśli z tym "ośmieszyli", jak Ci forum nie pasuje zawsze możesz je zmienić - jakoś nie będziemy tęsknić.


My się tutaj dobrze ze sobą czujemy

Offline llukkaszz

 • Amator
 • *
 • Join Date: Paź 2011
 • location:
 • Wiadomości: 21
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 20.10.2011r.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2013, 12:17:49 »
to dajcie skan calej instrukcji.

Offline peszekFCB

 • Amator
 • *
 • Join Date: Lut 2011
 • location:
 • Wiadomości: 7
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 03.02.2011r.
 • Gram w: ...
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2013, 13:53:22 »
Dziś mnie moja kobieta zaskoczyła. Leżę sobie i oglądam coś tam w TV - wraca z pracy i rzuca mi na klatę PESA 2014 i mówi: "podjechałam dziś po pracy do Mediamarkt po kartę pamięci do aparatu i kupiłam ci Pesa bo widziałam że jeszcze sobie nie kupiłeś..." Kobiety potrafią zaskoczyć :) Też mam polską książeczkę.

Skąd Ty taką kobietę wyczaiłeś :O
Windows 7 32 bit, Pentium Dual - Core CPU T4300 2.10 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GT240M

OnoMatoPeja

 • Gość
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2013, 16:23:44 »
Cytuj
nie wiem kogo masz na myśli z tym "ośmieszyli", jak Ci forum nie pasuje zawsze możesz je zmienić - jakoś nie będziemy tęsknić.


My się tutaj dobrze ze sobą czujemy

Chyba wyraziłem się wystarczająco jasno. A żeś ślepy to już nie moja wina :)
Lepiej weź się z resztą za "zmiany" niż za gadanie niepotwierdzonych głupot :)
Jeszcze jakieś aluzje masz... ?

Offline mateusz9966

 • V - ligowiec
 • **
 • Join Date: Lis 2011
 • location: ino ślonsk
 • Wiadomości: 258
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 08.11.2011r.
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2013, 17:18:43 »
przy przeciwniku.. prawym analogiem na niego.. odpychamy/rzucamy jak szmatą

nie zauważyłem wzmianki o w.w zagraniu, ale za ogół dziękuje dowiedziałem się kilka głupich(prostych) zagrań
Chcesz być traktowany poważnie? traktuj innych z powagą.. to ci da szacunek

Offline rks.chuwdu

 • Starszy junior
 • *
 • Join Date: Sty 2012
 • location: Poznań
 • Wiadomości: 149
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 12.01.2012r.
 • Gram w: PES 2015
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2013, 21:41:55 »
bardzo dobra robota z tym poradnikiem :)!!

Offline sajkoPat

 • Amator
 • *
 • Join Date: Wrz 2013
 • location: Chorzów
 • Wiadomości: 24
 • Dostał Piw: 0
 • Na forum od: 17.09.2013r.
 • Gram w: ...
Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2013, 23:34:12 »
(...)
    *Lewa gałka analogowa ustala kierunek biegu.
    *Kombinacja R1/RB + prawy analog to sprint.

+ prawy analog a nie lewy?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Poradnik dla początkujacych i nie tylko.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2013, 23:34:12 »