Autor Wątek: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!  (Przeczytany 57232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robnh

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 74
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.03.2009r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2014, 14:54:13 »
Cytuj
"ACHA JESZCZE JEDNO. NIE WIEM JAK MAM TRAKTOWAĆ NP. SUGESTIE W STYLU "UROZMAICENIE DLA PATCHMAKERÓW". DORADŹCIE MI.  ZAMIESZCZAĆ JE?
Równie dobrze jako tłumacz mógłbym zgłosić KONAMI, żeby zrobiło porządek w pliku dt21 bo dla chcącego nawet się tam Borek znajdzie..."

Nie wiem czy do mnie pijesz ale chodzi o wsparcie dla patchmakerów bo skoro jest taka bida z licencjami to chociaż niech dadzą ludziom narzędzie do łatwego dodawania wszelkich dodatków (coś jak fileloader)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 15:07:31 wysłana przez Robnh »
BYŁ BĘDZIE JEST HUTNIK HKS !!!

Offline Sanktis90

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Sosnowiec
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Ale urwał!!! :0
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2014, 20:39:41 »
TO CO MI SIĘ NIE PODOBA I CHCIAŁBYM ŻEBY ZMIENILI!

- Ja bym zaproponował by w nowym pes 2015 zmienili zachowanie sedziów moim zdaniem za bardzo wyciągają kartki za jakieś głupie odepchnięcia czy nawet zdarzy się faul że kompletnie nie jest na kartke a sedzia wyciąga.


- Największym błędem jest to że w trybie kariery ktoś kto już gra naprawde bardzo dobrze daną drużyną któryś z kolei sezon i strzela bardzo dużo bramek to gdy kończy się sezon to naprzykład mój zawodnik z drużyny ma dużą przewage w strzelonych bramkach nad innymi komputerowymi graczami średnio to jest 15 a nawet 20 bramek mogli by coś z tym zrobić w nowym pes.


- Nastepnie poziom gry jest tragiczny moim zdaniem na najwiekszym poziomie trudności zdarza się że komputerowy gracz nieraz stoi jak mur i nie potrafi odebrać piłki zero w nich żywotności.

- Brak dużej ilości stadionów

- Brak porządnych przyspiewek

- Bezsensowny rozstaw kibiców chodzi mi o to że gdy jakaś drużyna jest na samym końcu tabeli albo gdy gramy jakąś słabą drużyną i kibiców jest mało to zrobione to jest tak że na podstawie kratki gdy patrzy się na kibiców to wyglada tak że jest kibic,nie ma kibica,jest kibic ,nie ma kibica zamiast zrobić że w jakimś miejscu jest wielki kawałek pustego stadionu i gdzieś tam w innym miejscu siedzą grupy kibiców Tych najwierniejszych że tak napisze...  W którejś części PES było takie coś i fajnie wyglądało...

 
TO CO CHCIAŁBYM ŻEBY DODALI

- Więcej akrobacji Bramkarzy! By bronili w przeróżny sposób bronili w jakimś stylu akrobacji kiedy piłka leci do siatki w jakiś niespotykany sposób po strzale jakiegoś zawodnika.

- Następnie obrońcy by było w nich więcej ducha walki by trawe gryźli a nie dali przejść zawodnikowi.

- Następnie by dodalli porządną ulewe i graficznie że widać ten deszcz że kapie z ich twarzy.

- Następnie By zrobili prawie do każdego zespoły ich własny stadion.

- Bardzo bym chciał by w nowym PES było więcej rodzai upadków po faulu wymysleć jakieś nowe akrobacji fauli że gdy jest faul na czerwoną kartkę to naprawde to widać po tym faulu że on był na ta czerwoną kartkę :) 

- fajnie by było gdyby dodali takie szczegóły jak bandaże na nogach na głowie na ręce gdy faul był poważniejszy a zawodnik nadal nadaje się do gry... zszedł z boiska ale po chwili wchodzi spowrotem i jest opisane co mu się stało w końcówce meczu gdy schodzą do szatni.   

- Przyśpiewki kibiców by grało się o wiele bardziej przyjemnie i słyszeć ich jak pięknie śpiewają kilka rodzai przyspiewek dla każdego klubu

- Bardziej widoczny danego zawodnika jego styl gry. By danego zawodnika ruch własny po boisku był realistyczniejszy jak wcześniej napisałem bardziej widoczny.

- i ostatnia rzecz która też mi się podobała bardzo w którymś z PESóW że gdy dana drużyna była na końcu tabeli albo nie był to ważny mecz to kibiców danej drużyny było bardzo mało i Fajnie to wyglądało że gdy patrzało się na stadion to jakaś tam część stadionu była spustoszona albo kibice byli tylko u samego dołu a na górze już nie było wcale i rozprowadzało się fajne ECHO gdy grało się mecz.

Offline ljuboja_28

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Łomża
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 17.04.2012r.
  • Visca el Barca
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2014, 20:43:54 »
-Możliwość wyboru przed turniejami eliminacji np Eliminacje Mś przed mundialem, eliminacje do euro itp
-Powrót do unnamedów i plików w formacie img
Twórca T-Mobile High Quality Patch 2013

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2014, 21:21:02 »
"Po strzeleniu gola, powtórki powinny być szybsze" O co tutaj chodzi ?

Chodzi mi, że teraz oglądając powtórkę jest ona strasznie wolno pokazywana, tak jak by w zwolnionym tempie i prawie od początku akcji. Przyspieszyć powinni i zacząć od kluczowego momentu.

Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2014, 21:49:52 »
Format teraz może być taki jak w konsolach PS4.

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2014, 14:21:58 »
Nie wiem czy do mnie pijesz ale chodzi o wsparcie dla patchmakerów bo skoro jest taka bida z licencjami to chociaż niech dadzą ludziom narzędzie do łatwego dodawania wszelkich dodatków (coś jak fileloader)

Nie nie kolego, nie piję tutaj do nikogo. Po prostu nie znam się na robieniu patchów i nie wiem czy to jest tak w pełni legalne. Ale dodam to mimo wszystko do tej listy sugestii.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2014, 15:11:09 »
GAMEPLAY
Zawodnicy z ławki rozgrzewający się przy linii bocznej.

Pokazywać reakcje trenera po strzeleniu gola czy otrzymaniu kartki, trochę lepiej jak w poprzednich częściach.

Po strzeleniu gola, powtórki powinny być szybsze.

Ślady na murawie po zrobieniu wślizgu.

Bandaże czy jakieś tam opatrunki na ciele piłkarza, jeśli był pod opieką fizjoterapeutów.

Dodać opcję podczas meczu: Poślij piłkarza do rozgrzewki. Jeśli zaznaczymy tą opcję, to powinna mu coś dodać w moralach czy statystykach, a jeśli wejdzie z marszu, to będzie grał ciut gorzej.

Rozmowy motywacyjne w szatni i przed meczem, które poprawią albo pogorszą morale naszych piłkarzy.

Te rzeczy nie należą do gameplayu
" border="0" border="0

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2014, 09:58:46 »
Panowie i panie, czekam do jutra do wieczora na sugestie. Później je tłumacze i w poniedziałek wysyłam do KONAMI.  Pozdrawiam!   

Pozostałe nowe sugestie zawsze moge dosłać w późniejszym czasie. Będą już o mnie pamiętać na przyszłość :)

Offline RaFex

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2012
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.02.2012r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2014, 14:30:21 »

- Największym błędem jest to że w trybie kariery ktoś kto już gra naprawde bardzo dobrze daną drużyną któryś z kolei sezon i strzela bardzo dużo bramek to gdy kończy się sezon to naprzykład mój zawodnik z drużyny ma dużą przewage w strzelonych bramkach nad innymi komputerowymi graczami średnio to jest 15 a nawet 20 bramek mogli by coś z tym zrobić w nowym pes.


- Nastepnie poziom gry jest tragiczny moim zdaniem na najwiekszym poziomie trudności zdarza się że komputerowy gracz nieraz stoi jak mur i nie potrafi odebrać piłki zero w nich żywotności.



Zgadzam się, poziom trudności w PES 2014 stoi na bardzo niskim poziomie. Na poziomie legendarnym bez większych problemów wygrałem Eredivisie klubem PEC Zwolle. Później przeszedłem do Hull City i wygrałem Premier League z bardzo dużą różnicą punktową nad drugim miejscem (kilku dobrych zawodników kupiłem, ale wygrywanie meczów po 5:0 to trochę jednak nierealistyczne). Dodatkowo w 1 sezonie najlepszym piłkarzem w Europie został Lukaku (mój gracz, bo miał ogromną ilość bramek, a w LM nawet nie zagrałem), następnie w 2 sezonie wybrany został Umut Bulut (sytuacja jak z Lukaku).

Komputerowi obrońcy bardziej skupiają się na kryciu innych zawodników, a piłkarz prowadzący piłkę może iść środkiem i prawie wcale do niego nie doskakują...

Co do kariery to w PES 2015 chciałbym, aby nadal można było grać bramkarzem oraz muszą przywrócić opcję brak możliwości rozwoju zawodników (i tu od razu moje pytanie czy istnieje jakiś magiczny sposób, aby w PES 2014 tak ustawić?) 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 14:34:34 wysłana przez RaFex »

Offline sebastian2066

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.02.2012r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2014, 14:35:38 »
A może gdy piłka leci do bramkarza trzeba by było wcisnąć odpowiedni przycisk, żeby ją złapał. Chodzi mi o to, że gdy piłka leci zagrana od swojego piłkarza i on ją złapie, to będzie rzut wolny pośredni z pola karnego :)

Offline matyjasik90

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 599
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2012r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2014, 14:47:34 »
i jeszcze co do gry bramkarzem
za duzo łapią piłki powinni więcej pluć np przy rogach bramkarz wlatuje w piłkarzy jak kamień w pióra zero zatrzymania a nawet piłki nie wypuści . co do kariery bramkarzem powinien być jakiś przycisk odpowiadający ze bramkarz krzyczy !!!! to znaczy ze zawodnik z pola ma zostawic piłkę a tego nie ma nie raz z pod nosa weznie mi obrońca piłkę :( trochę lipa . by mogło prowócic narzekanie zawodników na brak gry , i aby rękawic było pare rodzai tak jak butów . no i deszcz kontuzje bo rego brakuje naprawde

Offline Sanktis90

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Sosnowiec
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Ale urwał!!! :0
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2014, 20:58:14 »
Śmieszne to jest jak Bramkarze się zbierają ze wstawaniem z piłką tak jak by ważyli set kilogramów :D


Brakuje w tych piłkarzach Dynamiki jak to było choć by w pes 13 rozumiem stanięcie z piłką no ale resztą to flegmatycznie się ruszają choć by pętle jak się zawodnikiem zatacza...   

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2014, 12:49:01 »
Kolejne Sugestie:

Jeśli piłkarz złapie kontuzję, ale dopiero po jakimś czasie kamera pokaże kulejącego gracza, jest pokazywana powtórka tego faulu, po którym złapał kontuzję. (tak jak było w pes6)

Faulujący bramkarze. Często widzimy sytuację, że piłkarz mógł jeszcze minąć bramkarza, ale ten rzuca się pod nogi i wyłapuje piłkę. W pes6 było tak, że do końca można było sterować graczem i czasami bramkarz faulował i zyskaliśmy dzięki temu rzut karny.

Nowe animacje zmian - czasem piłkarz jest wkurzony, że trener go zmienia, a czasem się cieszy.

Fair play, gdy jakiś zawodnik leży na boisku, możesz zadecydować czy kontynuować akcję, czy wybić ją na aut.

Sala trofeów (coś jak w pes4)

Sklep pesa, w którym za zdobyte punkty doświadczenia, można odblokować różne rzeczy.

Przed meczem animacje z rozgrzewki piłkarzy.


Propozycje zmian w ML:

Zaczynamy słabym klubem, potem gdy rośnie nam reputacja mamy oferty z coraz to lepszych klubów.

Możliwość założenia własnej drużyny. Podpisywanie umów ze sponsorami na koszulki, bandy, na firmę stroju. I oczywiście płacenie za wynajęcie stadionu.

Scouci - możemy wysłać scouta na określony kontynent, czy kraj.

Baza zmyślonych zawodników, których scouci wyszukują.

Rozbudowany sztab.

Polepszanie się piłkarzy, tych młodszych szybciej, im starszy tym wolniej się rozwija.

Drużyna rezerw.

Szkółka juniorów - niech scouci tu ściągają piłkarzy.

Dyspozycja budżetem, np. część przeznaczamy na szkółkę, część na oprawy dla kibiców itp.

Możliwość ustawienia cen biletów / karnetów.

Możliwość pojechania na obóz przygotowawczy przed sezonem i w trakcie przerwy zimowej.

Wybieramy z kim chcemy rozegrać sparingi.

Konferencje prasowe, na których możemy udzielać odpowiedzi na zadane pytania.

Coś w rodzaju gazety, w którym widzimy zdjęcie z ostatniego meczu i jakiś tam tytuł (coś jak w tym filmiku o pes 14 w którym widzieliśmy losy celticu)

Możliwość ustawienia każdemu zawodnikowi z osobna treningu, czy to indywidualnej umiejętności czy treningu ogólnego.

Bardziej rozbudowane podpisywanie kontraktu z zawodnikami.

Po kontuzji piłkarz nie jest w takiej samej formie co przed kontuzją, po kilku meczach dopiero ją odbudowuje.


Sugestie w BAL

Powrót do agenta sportowego.

Więcej możliwości wydawania zarobionych pieniędzy. Możliwość kupna mieszkania, samochodu etc. (możliwość wzięcia kredytu)

Relacje z kibicami / trenerami / zawodnikami z drużyny.

Sytuacje losowe, w których zależnie co wybierzemy, to relacje polepszą się albo pogorszą.

Jeśli jakiś klub interesuje się naszym zawodnikiem, najpierw jedziemy do tego klubu na testy, i jeśli wypadniemy w nich dobrze, klub podpisze z nami kontrakt.

Jeśli jesteśmy napastnikiem, to rywalizujemy na treningach z napastnikami, i na podstawie treningu trener wystawia Cię do składu, bądź nie wybiera Cię wcale.

Aby do kadry wybrał Cię menedżer, najpierw musisz dobrze wypaść w meczu w którym Cię obserwował.

Gdy mamy kontuzję, możemy przyspieszyć gojenie wynajmując lekarza (różne poziomy i ceny lekarzy, im lepszy tym szybciej kontuzja się goi)

Sponsorzy - podpisywanie kontraktów ze sponsorami na np. buty, czy reklamy w tv.

Offline dj79

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 134
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 13.05.2009r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 10, 2014, 19:23:22 »
1.gruntownie poprawić online oraz dodać opcję wyszukiwania przeciwnika "jakość połączenia"
2.premiowanie większą ilością punktów graczy,którzy grają zespołami z niższej półki
3.ustawienie kamery według własnych upodobań
4.poprawić auto-przełączanie zawodników,chodzi mi o sytuacje,w których przełącza na tego co jest dalej
od przeciwnika zamiast odwrotnie
5.całkowita swoboda ruchu tylko lewym analogiem a nie jak jest do tej pory przy pomocy super cancel
6.usunięcie opóźnienia strzału (pes 2014)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 19:26:47 wysłana przez dj79 »

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 10, 2014, 21:03:21 »
Widzę panowie że wzięliście sobie moje uwagi do serca :) Dlatego postanowiłem że dziś wyślę (za chwil kilka) swój materiał, a na dniach ten który zebrałem od was wszystkich. Jednak jest tego sporo i warto Japończykom o tym przypomnieć.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 10, 2014, 21:20:42 »
@tommy9999pl

Nie sugerowałem nic swojego, bo od kompletnej klapy PES 2014 (jakoś od przełomu październik-listopad) odstawiłem PESa i nie gram w kopane (FIFY nie trawię) a KONAMI mam powyżej uszu, ale z zaciekawieniem śledzę wątek i chciałem zapytać czy wkleisz na forum dokładnie to co posłałeś do KONAMI - w takiej formie jak to posłałeś (kopiuj->wklej maila) oraz drugie czy później udostępnisz odpowiedź od KONAMI jeśli takowa będzie (oczywiście też liczyłbym na "kopiuj->wklej" bo to najbardziej wiarygodne a nic tam prywatnego nie ma - zwłaszcza, że piszesz w imieniu całej społeczności) ale wszystko leży w Twojej gestii i ja tylko wyrażam swoje zdanie i pytam czego się spodziewać :)

Edit:
taka uwaga mała...
jeśli Ci to nie sprawi problemu to proponuję byś wszystko zamieszczał w 1 poście i wrzucał w "spoiler" robiąc tylko tytuły bo łatwiej się przegląda :)

Pozdrawiam, Letischoo ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 21:23:48 wysłana przez Letischoo »
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2014, 00:33:31 »
@tommy9999pl

Nie sugerowałem nic swojego, bo od kompletnej klapy PES 2014 (jakoś od przełomu październik-listopad) odstawiłem PESa i nie gram w kopane (FIFY nie trawię) a KONAMI mam powyżej uszu, ale z zaciekawieniem śledzę wątek i chciałem zapytać czy wkleisz na forum dokładnie to co posłałeś do KONAMI - w takiej formie jak to posłałeś (kopiuj->wklej maila) oraz drugie czy później udostępnisz odpowiedź od KONAMI jeśli takowa będzie (oczywiście też liczyłbym na "kopiuj->wklej" bo to najbardziej wiarygodne a nic tam prywatnego nie ma - zwłaszcza, że piszesz w imieniu całej społeczności) ale wszystko leży w Twojej gestii i ja tylko wyrażam swoje zdanie i pytam czego się spodziewać :)

Edit:
taka uwaga mała...
jeśli Ci to nie sprawi problemu to proponuję byś wszystko zamieszczał w 1 poście i wrzucał w "spoiler" robiąc tylko tytuły bo łatwiej się przegląda :)

Pozdrawiam, Letischoo ;)


Z tematem wypaliłem całkiem przypadkowo. W końcu zajmuje się Spolszczeniami dla PESa i razem sobie pomagamy na kilku forach. Póki co fajnie to wszystko wygląda i ciesze sie, że sporo sugestii jest powiedzmy sobie "w stanie do zrobienia" aniżeli  sugestie zgłaszane w stylu : Popraw grafikę, słaby gameplay i wszystkie ligi...  Twórcy nie są głupi i na takie oczywiste informacje nie zwrócą uwagi bo cały czas z tym walczą. Dlatego dobrze będzie jak ludzie będą zgłaszać bardziej szczegółowo swoje sugestie i błędy. Ja dla przykładu w swoim wypracowaniu opisałem sytuacje zachowań się obrońców w grze. Zamieściłem kilka idealnie pokazujących screenów z błędami z gry, udowodniłęm jak powinni się zachować w rzeczywistości, poprzedziłem screenami z meczów Hannover - Bayern Monachium/ PSG - Marsylia i opisałem jak w "teorii" DOSŁOWNIE! działa obrona i jakie ma zadania. Zgłosiłem że w grze przeciwnik nie stosuje animacji na ugiętych nogach (gotowości w obronie). Przeciwnik dlatego zawsze za nami biega i nie potrafi nas uprzedzić dobrym ustawieniem. Dodatkowo piłkarze nie kryją nikogo i niczego tzn. nie kryją bramki (dla przykładu. W FI-FIE niech każdy naciśnie sobie RT/R2 lub inaczej mówiąć" pozycję obronną" i zobaczy ze piłkarze stają przodem do piłkarza a tyłem do bramki). Przy okazji nie ma czegoś takiego jak gra POZYCYJNA co da sie bardzo zauważyć po tym, że przeciwnik ZAWSZE! w nas wbiega i stara się zebrać piłkę. Dlatego też zespół gra porywczo i za każdym razem wystarczy pobiegać trochę skrzydłem, które jest wtedy nie pilnowane i dograć jakąś piłkę po ziemi. Dodałem od siebie taką uwagę że to co jest dziwne w PESie to to ze my jako gracze mamy animację obronną na RT/R2 a komputer już nie. Więc teraz trzeba zaprogramować przeciwnika konkretnym kodem.
Jeżeli temat będzie się tak rozwijać jak teraz to może warto się przygotować na kolejny rok z sugestiami graczy?


Co do maila.
Mój:
"My name is Tom ...... and I'm one of your longtime fans of the series Pro Evolution Soccer. Because I wish you the best, I would like to help. For the last three months I collected the opinions of fans about "What needs to be improved" and "What would you like to see" in the next Pro Evolution Soccer. Many casual players have decided to help me. I think that my information may be important for developers ProEvolution. I prepared also an analysis of the top mistakes appeared in previous games. However, I would like to know a few things. Where can I send my presentation? Is there a chance that my presentation will go directly to the producers of the game? Can I send a presentation format. Rar? (2 files in the archive) I would like together with the players to help in the creation of the new Pro Evolution Soccer. I will be grateful for your response. Sorry about my english. Best wishes Tom"

Po czym dostałem mail, który przetłumaczyłem na wcześniejszej stronie.

Następne maile jakie otrzymam (o ile otrzymam) oczywiście prześlę dla ciekawostki już pod spojlerek :)
Więcej maili wysłałem w tamtym roku w Październiku, ale niestety tych maili podać CI nie moge bo korzystam z nowego maila.

Może jestem desperatem, może porywam się z motyką na słońce, ale miałbym dużą satysfakcje gdyby się okazało, że w jednym z kolejnych PESów została wykorzystana jedna z naszych sugestii albo poprawiono to o czym wspominaliśmy.
Wiecie o czym mówie...    Zaryzykuję!


PS. Jeżeli macie jakieś pytania do twórców to możecie mi je napisać np. na PW a ja je dorzucę do maila z prezentacją (niestety jeszcze poprawiam swoje błędy)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 00:50:22 wysłana przez tommy9999pl »

Offline craxsa1906

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 132
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2009r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2014, 11:52:31 »
a wiadomo coś na temat PES 15 w jeżyku polskim

Offline Shady92

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Ząbki
  • Wiadomości: 29
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.08.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2014, 14:06:50 »
Śnieg + Deszcz !
Różnorodne oprawy na trybunach + przyśpiewki.
Wszystkie reprezentacje (nawet jeżeli miałyby to być reprezentacje z fake nazwiskami) + oczywiście realne eliminacje do mistrzostw itp.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2014, 21:03:02 »
a wiadomo coś na temat PES 15 w jeżyku polskim


To raczej do cdp.p pytanie a nie do KONAMI - oni są dystrybutorem na ziemiach IV Rzeczpospolitej Polskiej.

(...)
Co do maila.
Następne maile jakie otrzymam (o ile otrzymam) oczywiście prześlę dla ciekawostki już pod spojlerek :)
Więcej maili wysłałem w tamtym roku w Październiku, ale niestety tych maili podać CI nie moge bo korzystam z nowego maila.

Może jestem desperatem, może porywam się z motyką na słońce, ale miałbym dużą satysfakcje gdyby się okazało, że w jednym z kolejnych PESów została wykorzystana jedna z naszych sugestii albo poprawiono to o czym wspominaliśmy.
Wiecie o czym mówie...    Zaryzykuję!
(...)




Czyli jak rozumiem to Ty wyszedłeś z inicjatywą? Według mnie super akcja ale... no właśnie, robisz to dość poważnie, a nie wiadomo jak KONAMI traktuje takie maile od społeczności. Myślę, że największy problem może być kto to otworzy (o ile w ogóle). Jednak jeśli prezentacja będzie miała porządny wygląd i profesjonalne wykonanie to jest szansa, że ktoś ważniejszy to przeczyta ;)

Ogólnie to ja sam nie mam co dodawać do tego chyba. Jedyne co mnie ciekawi o co chodzi KONAMI z "rzeczy, których nie ma u konkurencji" bo tak naprawdę to FIFA jest pod wieloma względami bardzo dobra i warto by korzystać. Super pomysł z filmikami - zachowaniem obrony. Ogólnie powinni pogadać z trenerami czy zawodnikami aby pomogli w tworzeniu sztucznej inteligencji i zachowań zawodników ;) Korzystać jak najwięcej z profesjonalizmu, żeby zachowania były jak najbardziej rzeczywiste... jedyne co ja bym zaznaczył to te opóźnienia w PES 2014... nie wiem jak to nazwać, nie wiem czym to spowodowane... ale widzę jak bardzo psuje efekt - wydaje się - całkiem dobrej gry... ;)
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2014, 21:03:02 »