Autor Wątek: Futbol okiem Plumbera  (Przeczytany 4154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:05:08 »
Wiosną Zawisza grał dobrze w piłkę, bo a) pomysły Rumaka zaskoczyły, to dobry trener, b) to Ekstraklasa, where amazing happens

Ja bym tak na Cupiała nie narzekał: śmiem twierdzić, że gdyby nie on, Wisła nie byłaby najczęściej mistrzem w XXI wieku, nie byłoby też tych pamiętnych pucharowych wieczorów. Nie mielibyśmy takich grajcarów jak Melikson, Żurawski ani Szymkowiak. Więc...
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:32:47 »
Uściślij swoje zdanie skoro - jak napisałeś - z gówna bata nie ukręcisz, to czy są słabymi (przecenionymi) trenerami skoro z tym "gównem" wykręcają niezły wynik? Głównie piszę o Probierzu i Michniewiczu (póki co nieźle mu idzie w Pogoni).
Piłkarze słabi, trenerzy też.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 23, 2015, 13:02:54 »
Piłkarze słabi, trenerzy też.


No tak, widocznie bardzo słaby trener z bardzo słabymi piłkarzami zajmuje 3 miejsce w lidze, wszyscy bardzo ch...wi i pewnie przez pomoc sędziów zajęli 3 miejsce :)

Więc napiszmy inaczej, skoro wszyscy są słabi, kogo Ty byś zatrudnił i kto jest wg Ciebie dobry, abym miał jakieś odniesienie? ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 13:05:19 wysłana przez Letischoo »
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2015, 14:30:02 »
Douglas wychodzi chyba z założenia, że polska liga to dno, nie warto tego oglądać. Ja z tym nawet nie podejmę polemiki, bo po co - tak czy owak oglądam tę ligę i fascynuje się nią zawsze.

Zjeżdżamy z tematu, ale przynajmniej jest ruch w dziale. Mam nadzieję, że Autorowi to nie przeszkadza.  :P
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 23, 2015, 15:41:36 »
Douglas wychodzi chyba z założenia, że polska liga to dno, nie warto tego oglądać. Ja z tym nawet nie podejmę polemiki, bo po co - tak czy owak oglądam tę ligę i fascynuje się nią zawsze.


Mniej więcej chyba to ma na myśli, a ja odnoszę się do "siły trenerów" w stosunku do Polskich realiów a nie reszty świata. Tak... nie ma nigdzie takiego folkloru jak u nas :D
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2015, 17:18:39 »

No tak, widocznie bardzo słaby trener z bardzo słabymi piłkarzami zajmuje 3 miejsce w lidze, wszyscy bardzo ch...wi i pewnie przez pomoc sędziów zajęli 3 miejsce :)

Więc napiszmy inaczej, skoro wszyscy są słabi, kogo Ty byś zatrudnił i kto jest wg Ciebie dobry, abym miał jakieś odniesienie? ;)
Reszta ligi na załosnym poziomie, to co działo się choćby w meczu Jagi z Koroną to kabaret, czasem na orliku jest lepszy poziom. Serio.

Lepszy skauting, zarządzanie i trenowanie juniorów, właśnie na nich musimy dłuższą chwilę poczekać. Trenerzy wybierani są ciągle ci sami, Lech postawił na świeżego Rumaka i dużo stracił, dlatego kluby nie chcą ryzykować i sprowadzają sprawdzonych trenerów, którzy żadnej nowej jakości klubowi nie dadzą. A szkoda.

Offline Letischoo

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2011
  • location: Wadowice
  • Wiadomości: 1043
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 01.01.2011r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2015, 17:32:07 »
Reszta ligi na załosnym poziomie


Więc jest bardzo dobry na tle reszty ligi :)



Trenerzy wybierani są ciągle ci sami, Lech postawił na świeżego Rumaka i dużo stracił, dlatego kluby nie chcą ryzykować i sprowadzają sprawdzonych trenerów, którzy żadnej nowej jakości klubowi nie dadzą. A szkoda.


Wyjaśniłeś właśnie sam sobie dlaczego są ciągle te same nazwiska:)

Moje pytanie nadal aktualne: kogo Ty byś zatrudnił i kto jest wg Ciebie dobry?:)



O... jeszcze coś zauważyłem...
Trenerów zagranicznych w polskiej ekstraklasie jest dwóch: Berg i Szatałow. Czy to dużo?

Szatałow ma polskie obywatelstwo, za to Latal z Piasta nie ma, taka dygresja.
The big part of fifa players are PESfans, don't forget it.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:03:26 »
Wyjaśniłeś właśnie sam sobie dlaczego są ciągle te same nazwiska:)

Moje pytanie nadal aktualne: kogo Ty byś zatrudnił i kto jest wg Ciebie dobry? :)
Ale ja wcale nie mówię, że te zmiany zawsze wychodzą niekorzystnie dla klubów. Rumak poszedł do Zawiszy i prawie uratował im sezon, w Lechu było inaczej, bo to polski gigant i oczekiwanie są większe niż choćby w wcześniej wspomnianej Zawiszy.

Młodzi zdolni trenerzy z jakąś konkretną wizją na pewno są tylko nie daje się im szansy zaistnienia.
Legię choćby stać na lepszego trenera.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2015, 09:46:24 »
Ja wątpię, by trener coś tu dał. Nie lubię Berga, ale tutaj akurat powiem, jaka jest druga strona medalu.

Jesteś piłkarzem Legii, zarabiasz 30-50 tysięcy złotych miesięcznie, jeździsz fajną bryką, masz super dziewczynę, mieszkanie w najlepszej dzielnicy i ludzie cię rozpoznają. Codziennie jeździsz na te treningi, coś tam pobiegasz, pokopiesz, poudajesz, że słuchasz założeń taktycznych trenerów. Raz w tygodniu zagrasz mecz, czy wygrasz, czy przegrasz - pieniądze dziesiątego na koncie będą się zgadzać. Ja wiem, że ten kto nie ma motywacji i chęci zwycięstwa za wszelką cenę, to nie jest sportowiec. Ale niestety w naszym futbolu takich kopaczy mamy mnóstwo.

Znów powtórzę, ale to bardzo trafne słowa Krzysztofa Stanowskiego: "Gdyby piłkarz X nie zadowalał się tym, co ma i się rozwijał, mógłby sobie kupić całą Galerię Mokotów, a nie tylko spodnie w niej".
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2015, 19:21:07 »
Cieszy mnie bardzo taki odzew z Waszej strony. To miłe, że wgłębiłem Was w temat i zawiązała się niezła dyskusja.
Na dniach coś nowego.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Futbol okiem Plumbera
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2015, 19:21:07 »