Autor Wątek: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 480467 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline shacoon

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 49
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 18.11.2014r.
  • Gram w: PES 2015
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2560 dnia: Listopad 21, 2014, 15:48:07 »
Macie jakies sposoby na losowanie kulek? Ciulalem 10000 i wylosowalem Talisco 75opr. Tez macie takie ochlapy?

nie ma sposobu ponieważ nie wiem czy zauważyłeś ale po przyciśnięciu start sa rożne czasy kiedy te piłki zatrzymują się.  ja rowniez nie dostalem nic specjalnego pomimo kilku losowan, prawdopodobnie ma to na celu wyciagniecie kasy poniewaz mozesz kupic monety na kolejne losowania

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2561 dnia: Listopad 21, 2014, 16:14:25 »
A ja gram na Ps 4.  Za całość daje 6, no bo gra ma braki ( licencje, stadiony itp). Za gameplay daje 9 bo to powrót do korzeni. I myślę że Fifa w tym roku przegrywa z Pesem. Bo moim zdaniem ważne co dzieje się na boisku, a nie po za nim. Wreszcie słaby zespół ma duże szanse na wygranie meczu z silną drużyna. Gwiazdeczki juz tak bardzo nie świecą i chyba to wszystkich najbardziej boli.

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2562 dnia: Listopad 21, 2014, 16:32:12 »
Wreszcie słaby zespół ma duże szanse na wygranie meczu z silną drużyna. Gwiazdeczki juz tak bardzo nie świecą i chyba to wszystkich najbardziej boli.
Praktycznie na początku każdej części może się wydawać, że można walczyć słabym zespołem vs top. Nic bardziej mylnego, ponieważ im dalej w las, im bardziej ludzie ogrywają i poznają danego pes-a, tym bardziej wyrazista staje się dominacja zespołów z cyborgami w składzie, o czym się przekonasz w nadchodzącej przyszłości lub w konfrontacji z graczami, którzy kompleksowo ogarniają pro evo.  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 16:34:29 wysłana przez PWN »

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2563 dnia: Listopad 21, 2014, 17:36:56 »
Sam sobie zaprzeczasz. Skoro ktoś kompleksowo ogarnie Pesa, to słabym zespołem tez będzie wygrywał. Co do podań do cyborgow, to oni nie są już tacy straszni, jak w poprzednich częściach. Tylko trzeba się nauczyć wykorzystywać pułapki ofsajdowe.

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2564 dnia: Listopad 21, 2014, 18:06:04 »
Sam sobie zaprzeczasz. Skoro ktoś kompleksowo ogarnie Pesa, to słabym zespołem tez będzie wygrywał. Co do podań do cyborgow, to oni nie są już tacy straszni, jak w poprzednich częściach. Tylko trzeba się nauczyć wykorzystywać pułapki ofsajdowe.
Niby proste zdanie a jednak widzę nie kapujesz. Pograj troszkę z ludźmi, którzy faktycznie mają pojęcie o grze a wtedy zrozumiesz czy Cristiano lub Messi zrobią istotną różnice w grze czy nie, w świątecznym graniu słaby zespół da rade ale na dłuższą metę...no cóż. Taki pes był, jest i będzie, a jeśli tego nie kapujesz to widac mało wiesz jak wygląda granie w pro evo.

Offline lolek01

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 18.09.2010r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2565 dnia: Listopad 21, 2014, 18:34:17 »
Więc po co te głupie insynuacje...? Specjalnie zaznaczyłem, że dodatkowo grałem na 100% ręcznych ustawieniach, jednak widzę, że u Ciebie ew. porażka czy wygrana musi mieć jakiś związek z bugami, czy błędami gry..."taki przykład", na którego podstawie wydajesz śmieszne osądy. Ja w FIFę gram od edycji 2010 na Xboxa i mogę coś powiedzieć na ten temat. Ale mówię, skoro FIFA to gra dla niedzielnych graczy na pewno poradzisz sobie z najlepszymi zawodnikami na serwerach...Nie przypominam sobie pozostałych

Przestań pajacować i ogarnij czytanie ze zrozumieniem, bo inaczej dyskusja nie ma sensu. Jakie insynuacje? Zacytuj gdzie coś insynuowałem pod twoim kierunkiem bo nie łapie. Tak, tak, grasz na ręcznych, jestes kozak pro. Mało mnie intersuje od kiedy grasz w fife. Chcesz się licytować jak dziecko, kto dłużej gra? Ile masz lat, 15? I jeszcze raz ci wytłuszcze grubym drukiem, może zatrybisz: podałem jeden z wielu przykładów.
Nie wiem skąd takie wnioski, cyt: "jednak widzę, że u Ciebie ew. porażka czy wygrana musi mieć jakiś związek z bugami, czy błędami gry" - wzrok ci pada?.


Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2566 dnia: Listopad 21, 2014, 18:34:40 »
Ale widzę, że ty wiesz o wszystkim lepiej. Wiem jaki jest Pes i jaki był. A Messi i Ronaldo to tylko cząstka zespołu. Ale ty uważasz ze jeden gość może wszystko. To ty chyba nie wiesz jak grac w tego pesa, albo nie grałeś jeszcze z nikim poważnym. Powodzenia.

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2567 dnia: Listopad 21, 2014, 18:57:40 »
Ale widzę, że ty wiesz o wszystkim lepiej. Wiem jaki jest Pes i jaki był. A Messi i Ronaldo to tylko cząstka zespołu. Ale ty uważasz ze jeden gość może wszystko. To ty chyba nie wiesz jak grac w tego pesa, albo nie grałeś jeszcze z nikim poważnym. Powodzenia.
Nie chcę się kłócić ale jak widzę nie docierają do ciebie racjonalne argumenty.  Ostatnia próba, jak teraz też nie pojmiesz, to żyj dalej w swoim świecie.
Dwóch graczy o podobnych umiejętnościach, jeden wybiera Olimpiakos drugi Barcelone, pomijamy handicap i inne body balance i skupiamy się na jednej obrazowej sytuacji, np. schodzisz z prawego skrzydła, bo wiesz z "której klepki" wchodzi i uderzasz Messim, analogicznie podobną sytuację masz Mitroglou, i tu pojawia się magiczna różnica, której nie możesz pojąć, czyli atrybuty, bo tak od czegoś one są za coś odpowiadają, w tym wypadku wykończenie akcji 2 zawodników 95 vs 82....i dziecinne pytanie, który strzeli więcej bramek.  ::).  Myślisz, że ludzie dla zabawy biorą Barce lub Real? biorą bo w przypadku opisanej sytuacji detale w postaci atrybutów są często  wykładnią tego kto wygrywa mecz. Fakt, że czasem ograsz jakiegoś Kowalskiego i zlejesz go Arabią Saudyjską ale nijak się to ma do rzeczywistości, bo pewnych barier nie pokonasz, i nie wynika to z tego co ja wiem lepiej czy nie, tylko z suchych faktów.czasem i psu jajca błysną i na loterii mozna wygrać   ::)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 19:03:30 wysłana przez PWN »

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2568 dnia: Listopad 21, 2014, 19:12:21 »
Czyli rozumiem, że według ciebie PES 2015 ma lepszy gameplay niż np PES 2012 czy 2013?
Nie. Trzynastka była lepsza, ale mimo wszystko - ograniczona. Inne epoki, inne lata. Tak jak napisał Artur - jak Ci napiszę, że bardzo podobała mi się FIFA 98 to się pewnie zdziwisz, a jej nie ma co porównywać do PESa 15.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2569 dnia: Listopad 21, 2014, 20:00:33 »
Nie chcę się kłócić ale jak widzę nie docierają do ciebie racjonalne argumenty.  Ostatnia próba, jak teraz też nie pojmiesz, to żyj dalej w swoim świecie.
Dwóch graczy o podobnych umiejętnościach, jeden wybiera Olimpiakos drugi Barcelone, pomijamy handicap i inne body balance i skupiamy się na jednej obrazowej sytuacji, np. schodzisz z prawego skrzydła, bo wiesz z "której klepki" wchodzi i uderzasz Messim, analogicznie podobną sytuację masz Mitroglou, i tu pojawia się magiczna różnica, której nie możesz pojąć, czyli atrybuty, bo tak od czegoś one są za coś odpowiadają, w tym wypadku wykończenie akcji 2 zawodników 95 vs 82....i dziecinne pytanie, który strzeli więcej bramek.  ::).  Myślisz, że ludzie dla zabawy biorą Barce lub Real? biorą bo w przypadku opisanej sytuacji detale w postaci atrybutów są często  wykładnią tego kto wygrywa mecz. Fakt, że czasem ograsz jakiegoś Kowalskiego i zlejesz go Arabią Saudyjską ale nijak się to ma do rzeczywistości, bo pewnych barier nie pokonasz, i nie wynika to z tego co ja wiem lepiej czy nie, tylko z suchych faktów.czasem i psu jajca błysną i na loterii mozna wygrać   ::)
Tez się nie chce kłócić. Ale fakty są takie, że aby wykorzystać statystyki Messiego, trzeba jeszcze dojść do tej sytuacji. Na to tez wpływa masa statystyk.
A jak jest dwoch graczy na takim samym poziomie, to Barca bedzie miala latwiej, ale Panathinaikos tez bedzie mial swoje szanse. A wtedy tak samo jak Messi moze strzelic bramke, ale Mitroglou tez moze strzelic. I nie wyskakuj mi tu ze statystykami jednego gracza, bo w Pes 2015 (przynajmniej na PS4), to jedenascie statystyk decyduje o wyniku, a dawno tego nie bylo w Pesie. Moze w Fifie tak jest (bez obrazy), ale jak tak, to kluby w Fifie powinny nazywac sie FC Messi albo Real Ronaldo. Hehheheheheh
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 20:53:05 wysłana przez kristof080 »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2570 dnia: Listopad 21, 2014, 22:02:02 »
Przestań pajacować i ogarnij czytanie ze zrozumieniem, bo inaczej dyskusja nie ma sensu. Jakie insynuacje? Zacytuj gdzie coś insynuowałem pod twoim kierunkiem bo nie łapie. Tak, tak, grasz na ręcznych, jestes kozak pro.  Chcesz się licytować jak dziecko, kto dłużej gra? Ile masz lat, 15? 
Nie wiem skąd takie wnioski, cyt: "jednak widzę, że u Ciebie ew. porażka czy wygrana musi mieć jakiś związek z bugami, czy błędami gry" - wzrok ci pada?.
Grzeczniej trochę, zwracaj uwagę na to, co do kogo piszesz
Cytuj
Mało mnie intersuje od kiedy grasz w fife.
Skolei mnie ma interesować, że Ty rozegrałeś dwa mecze i po jednym zwycięskim wysuwasz wnioski, że to gra dla amatorów...? Żadne licytacje mnie nie interesują, bo nie jestem z przedszkola, zwróciłem tylko uwagę, że jako gracz, który spędził przy tej grze kilka lat mogę coś więcej na ten temat powiedzieć.
Cytuj
I jeszcze raz ci wytłuszcze grubym drukiem, może zatrybisz: podałem jeden z wielu przykładów.
Cytuj
To był jeden z wielu przykładów, który przytoczyłem dla zobrazowania sytuacji.
Znakomicie, w takim razie przytocz te pozostałe, które mi umknęły, bo na razie słyszę tylko ten o dwóch meczach... w PES-a i FIFę...
" border="0" border="0

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2571 dnia: Listopad 21, 2014, 22:15:53 »
Tez się nie chce kłócić. Ale fakty są takie, że aby wykorzystać statystyki Messiego, trzeba jeszcze dojść do tej sytuacji. Na to tez wpływa masa statystyk.
A jak jest dwoch graczy na takim samym poziomie, to Barca bedzie miala latwiej, ale Panathinaikos tez bedzie mial swoje szanse. A wtedy tak samo jak Messi moze strzelic bramke, ale Mitroglou tez moze strzelic. I nie wyskakuj mi tu ze statystykami jednego gracza, bo w Pes 2015 (przynajmniej na PS4), to jedenascie statystyk decyduje o wyniku, a dawno tego nie bylo w Pesie. Moze w Fifie tak jest (bez obrazy), ale jak tak, to kluby w Fifie powinny nazywac sie FC Messi albo Real Ronaldo. Hehheheheheh
no tak, czyli
żyj dalej w swoim świecie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 22:31:33 wysłana przez PWN »

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2572 dnia: Listopad 21, 2014, 22:40:22 »
Sam masz swoj wlasny swiat. Hhehehehehe.
A moze ty grasz w jakas strzelanke a nie pilke nozna. Tam jeden wygrywa. hahahhaha

Offline PWN

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2013
  • location:
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.07.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2573 dnia: Listopad 21, 2014, 22:46:10 »
Sam masz swoj wlasny swiat. Hhehehehehe.
A moze ty grasz w jakas strzelanke a nie pilke nozna. Tam jeden wygrywa. hahahhaha
Na poczatku miałem wątpliwości, teraz to tylko potwierdziłeś, że dojrzały to ty nie jesteś.  ::)
Rozmowa z tobą jak ze ścianą, ani ty ani sciana wiedzy nie przyswaja.
Gdzie ja pisałem o wygrywaniu jednym graczem? pokaż bo chyba inny tekst czytałeś. Pisałem o wyższości graczy z lepszymi statami.
Zrozum człowieku, że na określonym poziomie graczy przewagę jaką daje zespół, nie jesteś w stanie zniwelować umiejętnościami, bo nagle pojawia się wątek body balansu, zwinności, szybkości, itd. Kumasz czy dać ci do tego kolorowe kredki.    ;D
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 22:57:08 wysłana przez PWN »

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2574 dnia: Listopad 21, 2014, 23:35:39 »
Prawda jest taka że w tej grze gdzie online ida jedne za drugimi podania górą jak ktoś gra tym realem to ma 3 pilki na ronaldo  i to wykorzysta na dobieg.   Gra jest za mało taktyczna bo proste rozwiazania za bardzo wychodzą więc taki Ronaldo Benzema czy iniesta zawsze dadzą przewage nad załóżmy legią choćby tam grał mistrz nad mistrze.

Offline coolos

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 136
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 14.11.2014r.
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2575 dnia: Listopad 22, 2014, 00:13:30 »
Czy grając online, wam również zawodnicy zachowują się jak czołgi? tzn. są bardzo mało zwrotni w przeciwieństwie do single playera?

Offline Bober862

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 140
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 04.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2576 dnia: Listopad 22, 2014, 02:17:40 »
Czy grając online, wam również zawodnicy zachowują się jak czołgi? tzn. są bardzo mało zwrotni w przeciwieństwie do single playera?



Pc czy konsola? Ja mam podobne odczucia na ps4

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2577 dnia: Listopad 22, 2014, 02:17:58 »
Czy grając online, wam również zawodnicy zachowują się jak czołgi? tzn. są bardzo mało zwrotni w przeciwieństwie do single playera?

no trochę tak jest(ale nie jakoś bardzo), mam wrażenie, że jest to bardziej odczuwalne podczas meczu wyjazdowego i ma to pewnie związek z pingiem

zagrałem około 30 meczy w myclub i póki co jestem dość mocno zaskoczony faktem, że nie natrafiłem jeszcze na żadnego turka (co mnie w gruncie rzeczy cieszy, bo mają tendencje do czitowania), choć pewnie jak się wieść gminna rozniesie, że na piracie da się grać online, to pewnie zaraz ich się zleci 10'000


jest jakiś skuteczny sposób na wybicie piłki z własnego pola karnego w czasie rzutu rożnego?

w PES2015 bramkarze dostali trochę inteligencji(choć nadal dość słabo bronią) to z kolei obrońcy zachowują się jak debile.(miedzy innym w czasie rzutu rożnego)
można przypisać piłkarzom indywidualne krycie, ale to zupełnie nic nie daje, a nawet napastnicy przeciwnika mają wtedy jakby swobodniejszy dostęp do bramki
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 02:19:36 wysłana przez gac88 »

Offline kristof080

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Ermelo, Holandia
  • Wiadomości: 75
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 28.09.2013r.
  • Visca el Barca
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PS4
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2578 dnia: Listopad 22, 2014, 08:37:05 »
A zaczęło się od niewinnego stwierdzenia, że teraz słabszy zespół ma teraz szanse. A on o kredkach.
Wiem ze legia by miała mniejsze szanse, ale dobry gracz wykorzystałby jej walory, i dalej twierdzę że w tym pesie jest to możliwe w przeciwieństwie do poprzednich części.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2579 dnia: Listopad 22, 2014, 09:10:17 »
A zaczęło się od niewinnego stwierdzenia, że teraz słabszy zespół ma teraz szanse. A on o kredkach.
Wiem ze legia by miała mniejsze szanse, ale dobry gracz wykorzystałby jej walory, i dalej twierdzę że w tym pesie jest to możliwe w przeciwieństwie do poprzednich części.

Serio myślisz, że Konami zrobiło tak genialną grę, że statystyki to tylko dodatek i cyborgi nic nie znaczą? To jest GRA a nie prawdziwe życie, że słabszy zespół może być lepszy. Konami musiałoby odwzorować każde zachowanie gracza ze 100% dokładnością byś miał rację, a AI jednego gracza zżerałoby 8 Gb ramu. Masz CR7 lub Messiego w składzie, masz ogromną przewagę, możesz wygrać Legią mecz z Realem, ale może w jednym na dziesięć przypadków, o ile twój przeciwnik nie jest niedzielnym graczem. Cyborgi zawsze były cyborgami i nic tego nie zmieni, Ronaldo schodząc na prawą nogę zawsze uderzy można mocną, dokładną piłkę, która albo wpadnie do siatki albo bramkarz ledwo ją odbije, podczas gdy Kosecki raz walnie lame, raz balonik i raz niezły strzał.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #2579 dnia: Listopad 22, 2014, 09:10:17 »