Autor Wątek: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1  (Przeczytany 1627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek98

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2014
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.03.2014r.
Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« dnia: Lipiec 02, 2014, 16:40:35 »



Sezon 2013/2014 za nami! Piłkarze Manchesteru United zapewne będą chcieli o nim jak najszybciej zapomnieć. Całkowicie nieudane rozgrywki na każdym froncie w ich wykonaniu, poskutkowały brakiem awansu do Ligi Mistrzów, a także Ligi Europy. Był to jeden z najgorszych sezonu od wielu, wielu lat. Jedynym trofeum, które zdobyli była Tarcza Dobroczynności, kiedy to pokonali Wigan Athletic. Początek nie zapowiadał tragedii, lecz z meczu na mecz, ówcześni podopieczni trenera Davida Moyesa grali coraz gorzej. W końcu w samej końcówce sezonu do dymisji podał się sam szkoleniowiec, a tymczasowym trenerem został Ryan Giggs, który żegnał się z karierą zawodniczą na Old Trafford.
Teraz po nieudanym sezonie jest tak, jak  było można się domyślić. Zarząd Manchesteru United sięgnie głęboko do portfela i wyciągnie poważne pieniądze na stół. Trzeba zrobić wietrzenie w szatni, i wprowadzać nowych zawodników do zespołu, którzy w przyszłości będą trzonem tego klubu. Na pierwszy ogień, z zespołem Czerwonych Diabłów pożegnali się między innymi Nemanja Vidić, Rio Ferdinand, Federico Macheda, Alexander Buttner czy Ryan Giggs. Z powyższej piątki, tylko Giggs zadecydował, że zakończy czynną karierę piłkarską i zostanie asystentem Louisa van Gaala. Jak na razie Holender, a może dokładniej jego asystent i zarząd, ściągnęli w swoje szeregi rewelację ubiegłego sezonu Luke Shaw'a z Southampton oraz Andera Herrera z hiszpańskiego Athletic Bilbao.
Nie jest to jednak koniec okienka transferowego w klubie z Manchesteru. Już teraz w planach jest zakup dwóch lub trzech zawodników, a także pozbycie się mało ważnych "grajków". Głównymi celami są przede wszystkim czołowi zawodnicy Borussi Dortmund. Mowa tutaj o występującym na środku obrony Mattsie Hummelsie, oraz Marco Reus'ie. Ten pierwszy miałby wypełnić lukę po Ferdinandzie oraz Vidiciu. Hummels ostatni sezon stracił głównie przez kontuzję, a więc za bardzo nie wiadomo, czy po powrocie będzie prezentował taką formę, jak w sezonie 2012/2013, kiedy to stał się prawdziwą rewelacją. Inaczej sytuacja wygląda z Reus'em. Po odejściu Gotze stał się w BVB czołową postacią i ostatni sezon był jego najlepszym w całej karierze. Dwoił się i troił dając swojemu klubowi asysty, a przede wszystkim gole. Miałby on zając miejsce Naniego na skrzydle, które najprawdopodobniej opuści klub już tego lata.




Okienko transferowe z wybiciem północy zostało oficjalnie otwarte i tym samym zarząd Manchesteru United poinformował o kolejnych odejściach.
Klub na pewno pożegna się z Michaelem Carrickiem, Darrenem Fletcherem, Ashley Youngiem oraz Dannym Welbeckiem. Ci czterej zawodnicy po prostu nie leżą w koncepcji van Gaala i zdanie szkoleniowca nie są mu potrzebni. Nie wiadomo jeszcze, gdzie każdy z nich się przeniesie, ale chodzą plotki, że Welbeck pomoże United w transferze Marco Reusa. Miałby on zostać włączony do transferu i zmniejszyć przez to kwotę, jaką krzyczą sobie Niemcy. A zatem okienko transferowe w klubie z Old Trafford dopiero zaczyna się na dobre. W końcu zespół, który będzie rywalizował tylko na angielskich frontach, a chce wrócić do Europy z hukiem, musi mieć dużą kadrę, a w niej najlepszych zawodników.
Skoro mowa o transferach doszły nas plotki, że już w tym tygodniu w Manchesterze zjawi się środkowy obrońca Borussi Dortmund - Matts Hummels. Niemiec przyleci tu oczywiście w ramach negocjacji z klubem w sprawie kontraktu. Niektóre źródła podają lecz, że piłkarz musi przejść tylko testy medyczne i złożyć podpis, by stać się nowym zawodnikiem Czerwonych Diabłów. O ile kontuzję będą omijały go szerokim łukiem, stanie się on jednym z ważniejszych punktów obrony. Po odejściu Ferdinanda i Vidicia, defensywa będzie potrzebowała prawdziwego walczaka na tej pozycji. Mówi się też, że do transferu dołączy Michael Carrick, którego w swoich planach ponoć nie widzi Louis van Gaal.
Hummels jest wychowankiem Bayernu Monachium, ale swoje najlepsze lata spędził w Dortmundzie. Zdobył z tym klubem dwa mistrzostwa, puchar oraz superpuchar Niemiec. Ostatni sezon nie należał jednak do niego, ponieważ liczne kontuzję przeszkodziły mu w regularnej grze, a co dopiero mowa o grze na bardzo wysokim poziomie.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Wisła Kraków by Maciek98

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2014, 17:14:16 »
Ooo kolejna kariera, bardzo mnie to cieszy, będzie wkońcu większy ruch w karierach. Co do wybrania sobie klubu, to będziesz miał trudne zadanie poukładać grę Manchesteru United, trzeba też wzmocnić poszczególne linie. Dobrym wzmocnieniem na pewno będzie kupno Reusa, tylko problem może być z Borussią Dortmund, bo jak wiadomo odszedł Goetze i Lewy, a teraz miałby odejść Reus? Niemniej jednak jeśli się zgodzą na ten transfer, to tylko na twoje szczęście. Ogólnie kariera zapowiada się ciekawie, powodzenia :)

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2014, 18:19:08 »
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, chodzi mi o karierę i sam Manchester. Szykuje się przemeblowanie składu, które jest nieuniknione. Mam nadzieję, że wreszcie Czerwone Diabły pójdą po swoje od nowego sezonu.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:05:39 »
Dobry klub, który ponownie będzie walczyć o powrót na tron. Zachodząc zmiany, które po poprzednim sezonie były nieuniknione. Nowy trener na pewno będzie wiedział co robić, aby klub zaczął ponownie spełniać oczekiwania kibiców. Ruch transferowy duży i z klubem żegna się kilku graczy. Oczywiście są też wzmocnienia. Shaw i Herrera dopiero będą się sprawdzać w tak wielkim klubie, więc nie oczekujmy na początek po nich zbyt wiele. Hummels za to może być dobrym priorytetem na ŚO.

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2014, 17:44:10 »
Widzę, że decydujesz się na drogę rewolucji. Można i tak, choć trudno mi wyobrazić sobie United bez Fletchera i Carricka. Oni są dla mnie jakąś taką nieodłączną częścią tego klubu, choć może rzeczywiście powinni przeminąć wraz z erą Fergusona. Herrera wydaje się bardzo mocno przepłacony. Gdyby miał pięć lat mniej, można by zainwestować, ale tak... 15 milionów mniej powinno być najwyższą kwotą, jaką ktoś miałby za tego piłkarza zapłacić. Co innego Shaw, świetna inwestycja. Mam tylko nadzieję, że miejsca w składzie nie będzie blokował mu Evra, który mógłby już pomyśleć o emeryturze gdzieś w USA czy choćby Monako.


Welbeck w Borussii? Brzmi mocno egzotycznie, w mojej opinii nie powinieneś wykonywać tego ruchu. Jego gra kompletnie nie pasuje do Bundesligi, szczególnie jeśli miałby występować na skrzydle (w ataku będzie tam w przyszłym sezonie niezły tłok - Immobile, Ramos, przychodzi też <grzyb wie po co> Ji Dong-Won). Zrób natomiast wszystko, by dołączył do Waszej drużyny Reus. Takiego kogoś na boku pomocy MU potrzebuje. Dość Nanich, Valencii i innych Youngów, którzy są na Old Trafford potwornymi hamulcowymi. A o formę Hummelsa nie ma się co martwić - na mundialu możemy zobaczyć, że to wciąż świetny stoper.



Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2014, 17:55:30 »
Wietrzenie szatni jest w United jak najbardziej potrzebne. Niestety, z piłkarzy, którzy przez lata stanowili siłę MU za kadencji Fergusona nie da się już dużo wycisnąć. Oczywiście, te zmiany kadrowe muszą być przeprowadzone rozsądnie i z pomysłem. O to akurat się nie martwię, bo za sterami "Czerwonych Diabłów" zasiadł "piłkarski Hitler", więc gwarantowane jest i dobra taktyka i efektowność. Sam nie lubię zbytnio van Gaala, bo rzeczywiście wygląda jak Adolf H., ale trzeba mu oddać, że trenerem jest bardzo dobrym.
Może skusisz się na Vidala albo Reusa? Albo pojedziesz po bandzie i zdecydujesz się na zatrudnienie jakiegoś nazwiska, które kompletnie nie było łączone z Manchesterem. Czekam i liczę, że nas zaskoczysz.
A i Nederland ma teraz konkurencję. Albo inaczej: to Ty musisz się starać, by mu dorównać. Mam nadzieję, że Ci się uda.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2014, 04:25:16 »
Hmmm i kolejny Manchester United... Grasz jeden słaby sezon i od razu jesteś tak rozchwytywany :D No dobra, nieważne. Prosty, ale zarówno przejrzysty i przyjemny do czytania wstęp zapowiada fajny sezon, może dwa, a może nawet i jeszcze więcej w Twoim wykonaniu. Transfer Marco Reusa jeszcze w tym oknie zdaje się być nierealny. Watzke trzyma się konkretnego planu, szkieletu prowadzenia klubu. Sprzedaje max. 1 gwiazdę na sezon. Ty chcesz sprawić, aby sprzedał aż 3 jednego lata - Roberta, Hummelsa i Reusa. 1. Kagawa, 2. Gotze, 3. Robert, czwarty będzie.. Właśnie... Chyba że zamiast Welbecka dołożyłbyś Kagawę? Zastanawiam się jak Twoja kariera i ta autorstwa Warriora sie potoczą, czy będą się różnić? W jakim stopniu? Czym? No i kto pociągnie dłużej? Ponowna walka o europejskie puchary może (jeszcze w tym sezonie) zakończyć się fiaskiem. Myślę, że powinniście przywiązać wagę do krajowych pucharów, bo one są najszybszą i najłatwiejszą drogą prowadzącą do Europy. Do walki o LM potrzebujecie dużo więcej ciekawych wzmocnień niż jeden skrzydłowy, czy jeden stoper więc póki co nie widzę Was w top-4. Mimo wszystko liczę powodzenia ;) Masz teraz dodatkową motywację, żeby pokazać mi, że się myliłem :P

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Napisać nową historię Czerwonych Diabłów - Odcinek 1
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2014, 04:25:16 »